Šta je novo?

Microsoft Lumia 550

Ja imam problem svaki put kad udjem u instagram trazi mi da se ulogujem nece da me zapamti..?
 
Kakav je u odnosu na 920?? Moze neko poredjenje cpu, ekran?
 
Ni lumia 580 nece imati kameru bolju od L920. To je kamera koliko da je imas. Po danu je ono upotrebljiva. Dok u low light nista ne valja kao i kod vecine budzet telefona
 
Kamera svakako nije kao na 920 ali nije ni loša, skroz korektne slike pravi. Pa kačio je Boris, sve se lepo vidi. Ekran možda ima malo lošije uglove vidljivosti u odnosu na 920 ali sam prikaz to je to, bar ja ne vidim razliku ako je uopšte ima. I ovaj je clear black. Performanse, štucne tu i tamo, nije kao 920 ali nije ni daleko. Šta više verujem da je to pre zbog W10, tj da bi da ima 8.1 radio kao 920.

Obzirom da je na velikoj većini paketa dinar, ako imaš neku opciju da uzmeš ne razmišljaj se previše...
 
Mozete li na ovaj telefon da instalirate subway surf? Ja trazio na storu i nema
 
Pisalo po netu da trenutno ne radi na win 10,treba da srede nesto kod stare verzije,verovatno se zato ne vidi .
 
Prelistah teme za Win 10 i za ovaj mob i nisam uspeo da nađem da li ima najava za WordFlow srpsku tastaturu? To mi je baš falilo na Lumia 735DS i Win 8.1.

Izvinjavam se ako je već negde pisano, ali nisam uspeo da nađem...
 
Prelistah teme za Win 10 i za ovaj mob i nisam uspeo da nađem da li ima najava za WordFlow srpsku tastaturu? To mi je baš falilo na Lumia 735DS i Win 8.1.

Izvinjavam se ako je već negde pisano, ali nisam uspeo da nađem...

Postoji na windows 10 .
 
Meni i dalje nije jasno zasto MS spamuje ove jeftine modele telefona?

Bolje da se usredsrede na to da im SW na svim telefonima bude OK i radi kako je zamisljeno...

Izbacivanjem ovakvih telefona nece oni nista postici...
 
Cekaj tek kad vidis 650... Inace, odlican review na wmpoweruser.com, nista toliko protiv telefona, ali lepo receno u vezi politike koju vode.

Sent from mTalk
 
Kakav 650? Jel izasla neka vest?
 
650 ima bukvalno iste specifikacije samo je kvalitetnije izrade sa metalnim ramom.

Možda se i ne zove 650,glupo je ,možda mu daju neko ime umesto broja.

47766e00b97215f47bf249a70a480a34.jpg
 
Poslednja izmena:
650 ima bukvalno iste specifikacije samo je kvalitetnije izrade sa metalnim ramom.

Možda se i ne zove 650,glupo je ,možda mu daju neko ime umesto broja.

47766e00b97215f47bf249a70a480a34.jpg

Znaci jos jedno .ovance samo sto je ovaj put sa pleKanom lajsnom... :d

Stvarno cemu ovaj model... slabiji HW od L640 ALI ima pleKanu lajsnu...
Pri cemu L640 zvanicno jos uvek nisu nastimovali da bude OKet na W10M...

Mozda je ovo sjajno za recimo Indijance koji su poslovicno stedljivi ljudi ali u toj kategoriji telefona je takva konkurencija da se oni leba nece najsti prodajom ovog modela...
Kinezi gaze sve bolje i bolje, korejanci prosto zasejavaju trziste slicnim modelima SAMO sa android OS-om koji nije stur po pitanju programa...
 
Poslednja izmena:
E pa metalna lajsna mi je presudna...

U pravu si. Na glavu mi se popeše ovi što kukaju kako 950 i 950XL nemaju tu metalnu lajsnu. Iskreno, 650 je ono što sam očekivao osim procesora. Mislio sam da će da stave Snapdragon 410 obzirom da bi 650 trebalo da bude naslednik 640. Znači, iste specifikacije samo SD 410 i metalna lajsna :)D).

Nego, nešto razmišljam. MS je softverska kompanija. Možda namerno izbaciju ovakve modele da bi ostavili prostora drugim proizvođačima da izbace svoje kvalitetnije modele u tom cenovnom rangu. A ovo čisto da potkrpi ponudu dok drugi ne izbace. Ako je tako, ima mi logike. Ako nije, onda su malo otišli od ruke. Jer ubacivanje SD 210 zbog LTE nema logike pošto L640 LTE već postoji i to sa jačim procesorom.
 
Poslednja izmena:
U pravu si. Na glavu mi se popeše ovi što kukaju kako 950 i 950XL nemaju tu metalnu lajsnu. Iskreno, 650 je ono što sam očekivao osim procesora. Mislio sam da će da stave Snapdragon 410 obzirom da bi 650 trebalo da bude naslednik 640. Znači, iste specifikacije samo SD 410 i metalna lajsna :)D).

Nego, nešto razmišljam. MS je softverska kompanija. Možda namerno izbaciju ovakve modele da bi ostavili prostora drugim proizvođačima da izbace svoje kvalitetnije modele u tom cenovnom rangu. A ovo čisto da potkrpi ponudu dok drugi ne izbace. Ako je tako, ima mi logike. Ako nije, onda su malo otišli od ruke. Jer ubacivanje SD 210 zbog LTE nema logike pošto L640 LTE već postoji i to sa jačim procesorom.


To je i glavni razlog , samo dok se neko ne uključi moraju nešto da izbace za niži segment, jedino su tu i imali prodaju . Kasnije će kao i na pc tržištu da urade surface za viši rang i možda jedan kao ovaj za nižu cenu .
 
Ma, kao sto rece covek, bitna im je lajsna (j****a ih ona). A, oni bas zagrizeni fanovi jos uporedjuju sa iPhone i kako je njihov procesor isto slab... :lupko:
 
Poslednja izmena:
Mogu da ti uporedim sa 920, za neke stvari će ti koristiti sigurno jer su hardverski identične. Izrada je na strani prethodnih modela, nevezano za klasu uređaja. Nisu ni ovi noviji loši ali je ta 9 serija prva definitivno imala taj neki premium feeling. Što se ekrana tiče, 925 ima Amoled za razliku od IPS na 920 ali ovaj na 550 je sasvim uporediv sa njim pa cenim da bi tu najmanje primetio da je to niža klasa. Kamera je lošija. Zvučnik je kao na 920, zvuk preko slušalica takođe. Brzina je na strani ovih starijih. Nije ni ovo sporo ali oni bolje rade. Sa druge strane 550 će sasvim sigurno imati dosta dužu podršku. U principu ako je primarni uređaj u pitanju i ako bih našao idealno očuvan primerak i ja bih lično pre neki od tih starijih. Ovako bar meni pošto je 550 sekundarni, nije se isplatilo to cimanje a imam i dve god garancije.
 
Hvala.. L925 mi je stvarno bas dobar telefon samo treba naci polovan primerak u ocuvanom stanju i bez nekih skrivenih mana.. novi su ipak preskupi, za te pare ima novijih i boljih (polovnih) androida..

Nije za mene fon, trazim za oca a on je navikao na amoled, premium izradu, brzinu i stabilnost os-a i dobru kameru/kamkorder. A L925 mi deluje kao savrsen fon u odnosu na te zahtevne, sto se os-a tice podrska je prakticno nebitna, neka i ta osmica radi brzo, stabilno i to je to a od aplikacija je potrebno samo da dobro rade neke najosnovnije. Naravno ako dobije v10 bice super ali nije presudno. E jedino sto baterija na polovnoj L925 bas i ne obecava ali kupicu novu pa bi trebala da izvuce 2 dana njegove upotrebe kako je i navikao..
 
Poslednja izmena:
Ako nije baš neki poseban razlog u pitanju mislim da ne treba da bežiš ni od odlično očuvsane 920. IPS sa clear black filterom fantastično izgleda. Plus ima duplo više memorije. Sve ovo što si naveo oba(920,925) ispunjavaju i u tim stavkama su ili iste ili bolje od 550. Kažem ekran je uporediv i zvučnici, ostalo je bolje na starijima. Jedino gde 550 odnosi čistu pobedu je baterija. Ne mogu da iznesem tačne cifre jer WP za razliku od Androida nema tako dobre statistike ali recimo 920 je jako često imala problem da mi izdrži ceo dan(jača upotreba, dosta interneta, gps itd). 550 sam u par navrata testirao i u nekom sličnom režimu bez problema gura dan. Veća baterija i očigledno štedljiviji chipset odrađuju svoje.
 
Burazeeov 925 je poprilicno prso, za nepune dve godine, proximity senzor ne radi, ne gasi se ekran kad prica, telefon zakucava pa jednom u deset dana bukvalno mora soft reset. Radjen je i hard reset pre koji mesec..

Sent from mTalk
 
Loša integrisana baterija, nedostatak SD slota su najveće mane 925ice.
 
Ne bih L920, dobar je fon al' mislim da je 925 bolji izbor a i noviji je model.. ali opet treba naci L925 a da je u ocuvanom stanju.
Vylota se lepo setio i predlozio L730/735 pa cu videti sta ima po oglasima..
 
Sa najnovijim .63 buildom se popravila kamera, nema mnogo onih linija i cini mi se da je bolja unutrasnja obrada fotke. :)
 
Identični su unutra sem ekrana. Samo zato sam ga spomenuo. Spolja, naravno polikarbonat vs alu i 32gb vs 16gb. No naravno, ukusi su različiti kao i prioriteti :)

730 je ok ali tu već ne bih išao na tu tvoju kombinaciju. Prosto je premala razlika da se maltretiram sa prodajom plus da gubim 2god garancije.
 
Moze li obrada fotografija da se ugasi nekako, osakati sliku pogotovo u zatvorenom prostor kad slikas
 
Nazad
Vrh Dno