Šta je novo?

Microsoft Lumia 550

Takodje...u istom paketu je lumia 640 oko 15k dinara, sto je smesno, a nije toliko bolji telefon, tako da se bas razmisljam da uzmem 550... :)
 
Zato i kažem da će poskupeti, ovo je odlična cena .
 
Takodje...u istom paketu je lumia 640 oko 15k dinara, sto je smesno, a nije toliko bolji telefon, tako da se bas razmisljam da uzmem 550... :)

Ima bolju kameru. Ali da, 550 za ove pare (kao i mesec ranije za 535) je odlična ponuda. S tim da je 550 bolji do 535.

Od ovog nema bolja ponuda u Telenoru.
 
Nisam mogao da iskuliram, cak je za dinar na paket od 1290, posto moj paket od 1000 vise ne postoji.. Za sad skroz pozitivni utisci, nema double tap to wake sto me smorilo, valjda je to samo do update-a jer vidim i da 950 nema sto je suludo.

Softverski previd verovatno, jer čak i Lumia 520 ima double tap to wake.
 
Jos po koji utisak. Izrada je sjajna, skroz je fino utegnut i skoro da nema nikakvog lufta osim kad ne krenes jako da stiskas po coskovima, morao bi da vidim 950 uzivo ali realno deluje kao telefon iz dosta vise klase :d Kapiram da je ista plastika u pitanju i zaista nikako ne odaje utisak jeftinog uredjaja.
Podrzava glance, u mrklom mraku se primecuje da je ceo ekran upaljen jer je ipak IPS ali se bas jedva vidi. 720p na 4.7" je vrh, stvarno nema potrebe za jos piksela. Ekran, jacina i boje su odlicne, poredio sam sa 925 koji ima Amoled i fotke deluju dosta tamnije na njemu, na 550 se bas fino vidi sve. Ugao vidljivosti je doduse uzas sto je i ocekivano s obzirom na cenu, sa gornje, donje i desne strane je skroz podnosljivo, ali cim se malo na levo nakrivi odma se gube boje i izgleda skoro crno belo.
Kameru nisam previse testirao, deluje kao ona na 520 ili malo bolja, mada nisam jos opalio neku konkretnu fotku. Kamera se brzo pali i brzo okida.

Ne pratim Win 10 buildove pa ne znam dal ovaj predstavlja neki RTM ali za sad nikakvih vecih bagova, totalno funkcionalan telefon. Tap to zoom u aplikaciji za fotke malo baguje i secka, kad mi stigne mail, na Live tile-u od Outlooka nema sadrzaj mejla, samo od koga je i Subject, nadam se da to nije tako zamisljeno jer na WP8.1 vidim i barem dve recenice na tile-u..
Ne pada mi za sad nista jos na pamet sto se bas samog telefona tice, da, skapirao sam da je 4.7" gornja granica podnosljivosti sto se tice koriscenja jednom rukom, bas se napnem da svajpujem notification bar, tako da bi 640 sa 5" bilo bas mucenje. I da, ne mogu informaciju da nadjem da ima ikakvu zastitu na ekranu sto je malo razocaravajuce, 520 je imala 'scratch ressistant glass', i za skoro 2.5 godine nemam nijednu tackicu na ekranu. Nadam se da je barem neka slicna zastita ovde.
Ako vas zanima jos nesto konkretno vicite..
 
Poslednja izmena:
Negde sam procitao da ima gorilla glass 3, ali sad gledam na netu i nigde ne pise ta informacija. :\ Cak mnogo malo stvari ima vezano za taj telefon, izgleda da su 950 i 950xl u centru paznje, pa se 550 bas slabo reklamirala... :)
 
Ma još ga nema nigde u prodaji samo kod nas i u Rusiji koliko sam video .
 
Ja sam im upravo poslao mejl(@Telenor), čekam 25%+telefon pa ako daju lepo će ovo da služi u kombinaciji sa OPO a 520 nazad u fioku :)
 
Za koliko eu da se ocekuje na Mobilnom Svetu :-D ???
 
Je l' ima ClearBlack? :)
 
Aj javite kakva je autonomija i ako moze malo vise utisaka o telefonu, ekranu, izradi.. i da, kakav je kvalitet zvuka u toku razgovora, signal-prijem?
 
Je l' ima ClearBlack? :)

I dalje nisam 100% siguran sta sve Clear Black predstavlja, ali ekran se onako utapa sa crnom plastikom da skoro pa ne provaljujes gde zavrsava ekran. To me uvek nerviralo na 520, ugasen ekran je bio neke glupe sive boje..

Aj javite kakva je autonomija i ako moze malo vise utisaka o telefonu, ekranu, izradi.. i da, kakav je kvalitet zvuka u toku razgovora, signal-prijem?

Pisao sam za izradu i ekran, ne znam sta bih jos dodao, sjajna izrada, a zabo sam kuci danas ceo dan pa i nisam testirao pozive. Autonomija, i to je i dalje pipavo, verovatno jos svasta nesto skida i namesta u pozadini..

Sad mi palo na pamet... Kako radi u poredjenju sa 925?

Pa bez zaebancije nema prevelikih razlika u radu, to verovatno i nije jos skroz merodavno dok za Win 10 ne dodje barem 'finalna' verzija. Otvaranje aplikacija je skoro pa identicno, nisam ih bas poredio jedan pored drugog, vise ovako iz nekog iskustva sa 925 pricam.
 
Poslednja izmena:
Ni ne mislim to u milisekund, jedna do druge pa koja ja brža već baš ovo što pričaš. Odlično.
 
Pisao sam za izradu i ekran, ne znam sta bih jos dodao, sjajna izrada, a zabo sam kuci danas ceo dan pa i nisam testirao pozive. Autonomija, i to je i dalje pipavo, verovatno jos svasta nesto skida i namesta u pozadini..

Hvala, nisam video taj post (ne znam kako) tj videh samo da si postavio sliku telefona..

Deluje bas dobro s obzirom na cene kod operatera, mozda cale uzme ovaj fon pa zato pitam..
 
I dalje nisam 100% siguran sta sve Clear Black predstavlja, ali ekran se onako utapa sa crnom plastikom da skoro pa ne provaljujes gde zavrsava ekran. To me uvek nerviralo na 520, ugasen ekran je bio neke glupe sive boje..
To je to onda, na suncu bi trebalo kad je ugašen da daje neki plavkasti odsjaj.
ClearBlack osim kontrasra dosta povećava vidljivost na suncu. Mislio sam da je čisto neka glupost dok sam imao 520, ali kad sam nabavio 630 sve mi je bilo jasno. :d
 
Skuplji su, ova Sigurica 2500 je najslicnija mom paketu, ja uzeo za dinar a ovde je 3400.
 
Ok cena za takav telefon mada je izgleda u telenoru jos jeftiniji, kao sto kaze Boris.

Sve bi bilo dobro kada bi vip omogucio obe promocije tj i 25% popust na sve racune a i ovaj popust na fon, mnogo me nerviraju ovi deb.ilni Nova vip paketi i cene.

Borise, ako ne mrzi aj postavi par fotografija a mozes i neki 720p video, cisto da uporedim kameru sa Wave telefonom. Malo ima testova po netu pa zato.. cak ni gsm arena nije testirala a obicno oni prvi izbace review-e Lumia..
 
Poslednja izmena:
I mene zanima kakve su fotke, i generalno kakav je utisak, brzina i sl. Daj malo detalja. Kakva je baterija?
 
Ko sto rekoh, verovatno za nijansu bolja nego na 520, ne treba previse ocekivati..

Spoljna je na automatici, kafa je sa ISO 100.

Baterija se cini dobra za sad, brz je telefon skroz, multitasking je 5 puta bolji od 520.. Nisam primetio resuming za sad, i da ladan je ko spricer sta god radio.





.
 
Poslednja izmena:
Odlične fotke, meni su OK, nadam se da ćeš biti zadovoljan sa telefonom i u zdravlju te služio :D
 
I ja sam zadovoljan fotkama, pogotovo za ovu cenu. Inače, danas svratio do vip-a da je pogledam, izgleda odlično, i onaj w10 interfejs mi je prelep ali ipak nisam zadovoljan radom. Nekako je kilava, kao da ima malu zadršku, npr. na zadatu komandu ne odreaguje odmah, ili spuštanje notification bara. Nadam se da je do nedovršene verzije softvera, baš bih voleo da Microsoftu ovo uspe.
 
Deluje kao odlicna kamera za tu klasu :)

Kakva je fabricka kamera app, bas me zanima koja sve podesavanja ima?

Ako cale bude uzimao telefon kod operatera to ce 90% biti ova Lumia..
 
Fabricka kamera ti je sad ono sto je bila Nokia camera i Pro varijanta, sva ona manuelna podesavanja ima..

@ coni

Ne verujem da to mozes toliko da provalis tamo u radnji kad je vezana lancem za ono, skroz je prijatan za rad i radi kao 925 sa WP8.1 bukvalno.. Sigurno da ce biti jos ispeglanije sa nekim jos finalnijim buildom.

Ali W10 sa biranjem prozirnosti tile-ova je ljepota jedna :)

 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno