Šta je novo?

Microsoft Lumia 550

Imam neku kombinaciju za 640xl

Telefon sam malo probao juče, sasvim fino radi, nema problema sa touchem, brzi je od mog androida. Sviđa mi se ekran, fine su boje i oštrina. Kamera je onako, na dobrom svetlu je solidna, na slabijem svetlu nisu baš neke fotke, što se moglo i očekivati od tako malog senzora. Ipak za razliku od idola, moguće je uslikati nešto i na slabijem svetlu. :)
 
Uzeh i ja 550icu...za sada radi skroz ok, sad apdejtujem fon, pa cu videti kako ce raditi...a mali opis ide za koji dan... :D
 
Ajd javi kako radi posle apdejta, ja sam moju spakovao u kutiju i ceka kupca, necu da je mnogo cackam. Mozda je i zadrzim ako se ne proda za koji dan. Wideo sam da je izasao system update, ali nisam instalirao.
 
Nije simfree, probao sam sa 064 karticom, ne radi.
 
Ok, hvala. Gledam oglase, a treba mi za Telenor, pa da znam sta da trazim.
 
Otkljucavanje nije skupo, ali pretpostavljam da se gubi garancija? :/
 
Ma ne bih se zezao sa time. Ima ih sa svih mreza po oglasima. Samo da se ja odlucim da li bih je uzimao i da jos malo padne cena i naletece vec nesto sa Telenora.
 
Je li ima jos neko problema sa store-om? Juce sam skidao aplikacije bez problema, a danas neće ni jedna. Samo pise starting download i zakuje na 0%. Probao sam soft reset i da se ponovo ulogujem ali neće opet, bukvalno ni jedna aplikacija. Inače telefon radi odlično, bas sam zadovoljan, i windows 10 radi glatko.
 
Jel zna neko koliko kosta i gde moze da se otkljuca l435? Ima ih vec za 25€ zakljucane
 
Matori planira da uzme 550ku u Vipu sledeće nedelje. Kontam da nabacim insajdera kod mene pa da mogu lepo da ih uporedim. :d
 
U CH uz pri pejd broj kosta 29fr. To je oko 25€. Samo ne znam kako ide sa otkljucavanjem. Ranije su lumije bile komplikovane za otkljucavanje i kostalo je puno pa se nije isplatilo
 
WP_20151210_13_06_18_Pro.jpg
WP_20151210_13_00_41_Pro.jpg

Evo dve fotke napravljene malo pre... :)
Telefon je ok, apdejtovan je na najnoviji build, i ne mogu da kazem da ne baguje, par puta sam morao da restartujem fon, ali radi ok...store zabaguje ponekad, mada sve ce to srediti u narednom periodu.
Par aplikacija koje koristim nisu bas najbolje(instagram beta, facebook)...messanger je ok, steta sto nema vsco cam, mozda ce napraviti uskoro...
Ekran je super, velicina je taman, i rezolucija je dobra, po danu se vidi kako treba i uglovi vidiljivosti su dobri...touch dobro reaguje, probao sam i multi touch test, prepoznaje 5 prstiju i kada ih priblizim ne gube se(gube se kada skroz spojim prste).
Probao sam jednu igricu(spajdermen), cisto da vidim kako se ponasa i ima malo seckanja, snapdragon 210 nije bas za tu namenu, snapdragon 400-410 je poprilicno bolji sto se toga tice.
Baterju cu tek danas napuniti do kraja, pa cu videti kako se ponasa, mada bi trebalo da traje barem ceo dan.
Telefon okej lezi u ruci, malo krliza, ali cu se navici...do sada sam imao ajfon 3gs i ovaj mi sada izgleda kao igrackica, ali dobro... :D

Za sada sam zadovoljan, kada se win 10 ispegla, telefon ce raditi bolje, ako neko ima nesto da pita, neka pita, ako budem znao, odgovoricu... :D

Jos nesto...jel postoji mogucnost da telefon ne obradi fotku kada skljocnem?
 
Pogledajte prilog 186704
Pogledajte prilog 186705

Evo dve fotke napravljene malo pre... :)
Telefon je ok, apdejtovan je na najnoviji build, i ne mogu da kazem da ne baguje, par puta sam morao da restartujem fon, ali radi ok...store zabaguje ponekad, mada sve ce to srediti u narednom periodu.
Par aplikacija koje koristim nisu bas najbolje(instagram beta, facebook)...messanger je ok, steta sto nema vsco cam, mozda ce napraviti uskoro...
Ekran je super, velicina je taman, i rezolucija je dobra, po danu se vidi kako treba i uglovi vidiljivosti su dobri...touch dobro reaguje, probao sam i multi touch test, prepoznaje 5 prstiju i kada ih priblizim ne gube se(gube se kada skroz spojim prste).
Probao sam jednu igricu(spajdermen), cisto da vidim kako se ponasa i ima malo seckanja, snapdragon 210 nije bas za tu namenu, snapdragon 400-410 je poprilicno bolji sto se toga tice.
Baterju cu tek danas napuniti do kraja, pa cu videti kako se ponasa, mada bi trebalo da traje barem ceo dan.
Telefon okej lezi u ruci, malo krliza, ali cu se navici...do sada sam imao ajfon 3gs i ovaj mi sada izgleda kao igrackica, ali dobro... :D

Za sada sam zadovoljan, kada se win 10 ispegla, telefon ce raditi bolje, ako neko ima nesto da pita, neka pita, ako budem znao, odgovoricu... :D

Jos nesto...jel postoji mogucnost da telefon ne obradi fotku kada skljocnem?


Imas dosta bolju alternativu Instagram-u, zove se 6tag,a što se tiče fotografija, ako namestiš sve ne manual, ne bi trebao da radi veliku obradu.
 
Instalirao sam 6tag, ali opet nije to to...mozes samo da stavis preset, ali nema podesavanja kao npr na iosu...imao sam vise opcija na 3gs-u, koji je koristio ios 6...
Aham, sad sam i ja skontao... :)

U sustini, super je fon, da ima vsco cam, ne bi mi trebalo nista vise u zivot. xD
Sta bi sa onim ios aplikacijama za win10, hoce li biti toga ili ne?
 
Instalirao sam 6tag, ali opet nije to to...mozes samo da stavis preset, ali nema podesavanja kao npr na iosu...imao sam vise opcija na 3gs-u, koji je koristio ios 6...
Aham, sad sam i ja skontao... :)

U sustini, super je fon, da ima vsco cam, ne bi mi trebalo nista vise u zivot. xD
Sta bi sa onim ios aplikacijama za win10, hoce li biti toga ili ne?


Kažu da će biti nešto od toga, ali opet sve zavisi od zainteresovanosti developera. Ako bude više korisnika Windows-a 10, biće i više aplikacija.
EDIT: Već je dosta aplikacija portovano sa iOS-a:
Facebook, Candy crush soda, par muzičkih aplikacija...
 
Poslednja izmena:
Stigla 550. Odličan telefon. Baš sam pozitivno iznenađen.
 
Testirao sam malo bateriju. Iskljucio sam glance screen, mogilni internet, wifi, pogasio sve aplikacije, napunio bateriju 100% i ostavio telefon da vidim koliko ce baterija da izdrzi. Izdrzala je svega 19h, sto je bas malo. Kada odem u battery use pise da je najvise baterije potrosilo settings i windows default lock screen. A koristio sam telefon samo ponekad da vidim koliko je sati i da proverim koliko je baterije ostalo.
 
I naistao sam na jos dva problema. Izbacije mi non-stop upozorenje, low storage. Pise da mi je ostalo malo memorije na telefonu a preostalo je vise od pola. Isto mi je zabagovao phone update, zakovao update na 0% vec dva dana. Sve prilike cu ja da uradim hard reset.
 
Nemam takvih problema.. nesto sto sam primetio je da se uzasno sporo puni. Nisam jos nijednom izdrzao da ga napunim bas do 100% jer treba sigurno oko 3 i nesto sata.
 
I ja sam provalio da je baterija losija, mada mozda joj treba par punjenja da dostigne full kapacitet...a mozda je i do win 10ke, tj, mozda je sistem i dalje lose optimizovan...i mene nervira sto sporije puni...kada bi punjenje trajalo oko 2 sata, to bi bilo super. :)

U sustini, navikavam se...sve radi skroz ok, cekam jos par aplikacija koje mi trebaju, valjda ce doci u nekom narednom periodu, za sada korisim neke zamene, ali nije to to... :)
 
Prerano je da sudim o bateriji ali na prvi pogled mi ne deluje baš tako loše. Videćemo. Ovako generalno, odličan. Jeste da će da bude drugi telefon ali da nemam problem sa par aplikacija koje mi trebaju bez razmišljanja bih OPO na oglas i uzeo 950XL. Ovako, čekam. P.S. Ovo radi na nivou 920, možda mrvicu slabije. Ograđujem se od igrica jer to ne koristim.
 
Testirao sam malo bateriju. Iskljucio sam glance screen, mogilni internet, wifi, pogasio sve aplikacije, napunio bateriju 100% i ostavio telefon da vidim koliko ce baterija da izdrzi. Izdrzala je svega 19h, sto je bas malo. Kada odem u battery use pise da je najvise baterije potrosilo settings i windows default lock screen. A koristio sam telefon samo ponekad da vidim koliko je sati i da proverim koliko je baterije ostalo.


Bateriju može da ti zeza i skype integracija sa sms ako je uključeno. Takođe i loša mreža može veliku štetu napraviti. Mada treba sačekati par dana dok se ne stabilizuje malo.
 
Kad kazes stabilizuje, dobro me podseti...vidim na jutjubu da ljudi na 550ici imaju da cekiraju stabilizaciju u opcijama za video, ja to nemam, pa mi je cudno... :S
 
Ako mislis na digital video stabilization to bi trebalo da ti bude u podesavanjima kada udjes u kameru, bar je meni tako.
 
Nazad
Vrh Dno