Šta je novo?

Sa Intel Q8400 na AMD 860k

Ma podigni kredit ako nemas kesa i kupi odmah i5 I z97 plocu. A mi na forumu odmah cemo konstatovati da si ispravno postupio i da si kupio odlican cpu. Imas povoljne kredite a daju i na cekove na pocek.
 
Dolazi još gore vreme, tako da se meni lično, ova ideja o kreditu baš i ne dopada. Što se čekova tiče, te fore "bez kamate" su odlična reklama, ako želiš da pretplatiš proizvod. Najbolja je kupovina za keš. Što kod nas, što preko Mađara. Nisi napisao sa koliko para raspolažeš i šta ti sve treba od opreme ?
 
Koja grafika je maksimum za G1820, a da sam procesor ne bude usko grlo?
Ja sam uzeo radeon hd 7790 sto bi trebalo da odgovara 260x i za igre koje su lose optimizovane je proc usko grlo.
Za ostale je dobra kombinacija.
 
Evo opet i mene.. Jos uvek nisam pazario,ali sam uspeo zato MGS Phantom Pain da pokrenem na Q8400 3,2 Ghz, 4 gb rama, i R7 260x i mogu Vam reci da radi na solidnih 40-tak frejmova na high, 720p :D
 
To je sasvim ok, a kakva je ploca? Mozda moze jos malo taj quad da se pogura.
 
Ploca Gigabyte G31, nece vise - blue screen od death :D
 
A kako ide Athlon 840 preko FSB, ako neko ima info? Mislim moze li na dobaci do Turbo core frekvencije?
 
i3 je bacanje para.....Ako hoces da se igras i da si miran i5. Svi na kraju posle prodaju te celerone, pentiume i i3 da bi presli na i5 za sitne pare.
 
Slazem se sa tobom, kada sam kupovao i3 uzeo sam preko madjara, sa namerom da mi potraje bar neko vreme, jasno je da ce i njemu jednog dana doci zamena, ali u tom trenutku mi je bio isplativiji od bilo kog G pentiuma.
 
Da i ja podelim moje misljenje,elem imao sam i5 4690k na 4.5ghz i sticajem okolnosti sam morao da ga prodam i da ga zamenim sa i3 4170 i iskreno razlika je minimalna ili je negde i nema u gamingu uparena sa gtx 970,i3 vs i5 iste generacije skoro i da nema razlike ako se stavljaju karte tipa gtx960 ili 970 dok je sa 980 vec druga prica tu i5 i i7 vec pocinje da bezi sa dobrih 30%+ ,imate i po netu malo review-ova ali ja pricam iz licnog iskustva,e sad koliko ce trajati taj i3 to ostaje pitanje i zavisi od samih igara.Ne znam kako se ponasa u recimo battlefield multiplayer jer ne igram ali pretpostavljam da je to ipak cpu intensive i da je recimo i5 mozda dosta bolji,sad zavisi ko sta igra ;)
 
Da i ja podelim moje misljenje,elem imao sam i5 4690k na 4.5ghz i sticajem okolnosti sam morao da ga prodam i da ga zamenim sa i3 4170 i iskreno razlika je minimalna ili je negde i nema u gamingu uparena sa gtx 970,i3 vs i5 iste generacije skoro i da nema razlike ako se stavljaju karte tipa gtx960 ili 970 dok je sa 980 vec druga prica tu i5 i i7 vec pocinje da bezi sa dobrih 30%+ ,imate i po netu malo review-ova ali ja pricam iz licnog iskustva,e sad koliko ce trajati taj i3 to ostaje pitanje i zavisi od samih igara.Ne znam kako se ponasa u recimo battlefield multiplayer jer ne igram ali pretpostavljam da je to ipak cpu intensive i da je recimo i5 mozda dosta bolji,sad zavisi ko sta igra ;)


Upravo je to tesko objasniti ljudima...Sve zavisi koja je grafika u pitanju(kao sto si i naveo).Realno razlika je min ili je nema(pricam o igrama) u kombinaciji do R 280,Gtx 960...A razlika u ceni skoro pa dupla!Mislim da je I3 4xxx dosta odskocio u odnosu na I3 druge i trece generacije
 
Odskocio je prvenstveno zato sto su najjeftiniji i3 4xxx na solidno visim frekvencijama (3.5-3.7GHz) nego sto su bili kod druge i trece generacije.
 
deeec rajt !

da skratimo, 4 treda su minimum . i3-4130 je 105e (skupo, mamu im jbm). Fx 8300 je 122e , prilično bolji cpu .
mislim da treba iskoristiti ove trenutke krize amd-a.
 
A sta je recimo sa instrukcijama? Da li i tu ima neke razlike u odnosu na prethodne generacije i3?
 
Sandy i Ivy imaju sve isto, Haswell takodje plus AVX2 i FMA3 instrukcije. Za gaming nebitno. :)
 
Poslednja izmena:
U svakom testu(koji sam propratio) I3 4xxx odskace od druge i trece serije i to vidno...Tako da nije bacanje para,kao sto neko rece-provereno :)
 
Sandy i Ivy imaju sve isto, Haswell takodje plus AVX2 i FMA3 instrukcije. Za gaming nebitno. :)

Hvala na odgovoru :)

U svakom testu(koji sam propratio) I3 4xxx odskace od druge i trece serije i to vidno...Tako da nije bacanje para,kao sto neko rece-provereno

Novac je otisao, e sad da li sam ga bacio ili ne videcemo :) jos uvek je tesko priustiti krsten i5.
 
To mu dodje kao K na i3 4xxx u odnosu na prethodne gen. :D
 
ipc je bolji kod hasvela desetak posto, a tu je i poslastica u vidu AVX2 za ljubitelje ps2 i ostalih emulacija.

hasvel je prilično bolji izbor. u zdravlje da ga icepaš ! ;)
 
ipc je bolji kod hasvela desetak posto, a tu je i poslastica u vidu AVX2 za ljubitelje ps2 i ostalih emulacija.

hasvel je prilično bolji izbor. u zdravlje da ga icepaš ! ;)

Bas to!Nije samo presudan visi radni takt...Zato Haswell i jeste bolji izbor od druge i trece generacije
 
Tih 10ak posto je na istom taktu, pa kada dodas 400-600Mhz visu frekvenciju u odnosu na Sandy/Ivy, dobijas primetno visi procenat. Logicno. :D
 
Ljudi, probao sam extra high podesavanja u MGS, i deda (Q8400) se jos uvek drzi na 30+ frejmova :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno