Šta je novo?

Exchange smtp relay i Orion telekom

Masterchief

Čuven
Učlanjen(a)
31.12.2003
Poruke
377
Poena
619
Imam sledeći problem.

U pitanje je Exchange 2003, urađeno preusmerenje domena mail.xxxx.rs na fiksnu adresu rutera na koji je povezan server, otvoreni i forwardovani smtp i ssl portovi prema lokalnoj adresi servera, podešen smarthost koji su mi dali iz Oriona na SMTP konektoru. I posle svega i dalje mi samo stižu e-mail-ovi ali ne odlaze. U message tracking tool-u vidim da je status "Messages queued for remote delivery", ali ne prolazi dalje. Kada vratim sva podešavanja na starog providera Eunet, sve radi bez problema, prelistao sam MS tech support dokumentaciju, i faktički SMTP connector bi trebalo da ima prioritet nad svim ostalim podešavanjima, iz tehničke i hosting podrške Orion-a mi kažu da je to ta adresa SMTP Relay-a i da je to to što se tiče podešavanja.

Ima li neko ideju šta bi još mogao da probam ne bi li eliminisao mogućnost da je problem u mojim podešavanjima/infrastrukturi?

Hvala unapred.
 
Ok. Problem rešen. Problem bio do SPF-a. A i smarthost adresa nije bila ok, sad ide preko dns-a.
 
Ako budes imao slican problem, najlakse je da proveris ispravnost smarthost-a manuelno telnetom.

Kod:
telnet address port
EHLO mail.local
MAIL FROM:<>
RCPT TO:<user@address>
DATA
test
.
QUIT
 
Malo mi je cudno da zbog loseg SPF zapisa zaglavi, mejl bi trebao da se prihvati ili odbije u zavisnosti kako je podesen filter servera na drugom kraju.
Pre mi se cini da je problem bilo ovo drugo tj adresa smart hosta
 
Nazad
Vrh Dno