Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Ok je da samo promjene plus u pro, samo to pro dosta skuplje zvuci od plus :)
 
Pazite, meni je očigledno da su probali da prograju plus model kao glavni (ne vidim drugi razlog izbacivanja OIS iz istog), međutim kad su skontali da su se malo zeznuli, ajd sad da idemo na pro... Vidjećemo
 
Problem je sto posle Stiva oni nemaju viziju sta dalje, a nema ni osobe koja bi lupila sakom o sto i rekla idemo u taj i taj rizik kako bi napravili korak napred. Zbog toga i pribegavaju sistemu pokusaja i pogreske (iPhone 5C, iPhone 6 Plus,novi MacBook, Apple Watch...). Posto su ogromna kompanija procice jos godine dok osete krizu, ali vrlo lako se moze desiti da se dovedu u sitaciju kao Nokia i postanu tehnoloski dinosaurusi.
 
Od kada sam video ovo, Pogledajte prilog 194298, znao sam da nesto nije u redu. Ovo samo slep covek moze da smisli. Telefon je dosta izgubio na osecaju posebnosti kako su poceli da prave vise modela, i sam dizajn posle petice je bas nazadovao. Ne razumem se previse u to da li im je profitablinije vise modela kao sada, ali ja sam za jedan pravi, kao pre sto je bilo. Ili zbog velicine ekrana, dva ali poptuno identicna (samo ekran i baterija veci).
 
Da su se bar na tome zaustavili :d

Otisli su korak dalje sa nakaradnom maskom za iP6 s kojom su se sprdali i najozbiljniji sajtovi koji se bave Apple proizvodima :smash:

 
A ovaj bljesak genijalnosti? :D

Apple%20pencil%20review%2005.jpg
 
Jobs bi genije koji bi mu predlozili ova resenja najurio naglavacke i Apple-a.
 
Ja bih pre rekao da su dosli neki novi likovi u Apple posle njegove smrti i poceli predlagati takve gluposti. U njegovo vreme takvi verovatno nisu ni mogli prici Apple-u...
 
Sigurno, "genijalci" poput Ajva, Šilera, Kuka...
 
Ako se dobro secam Jobs je jako cenio Jonathan Ive-a... Bojim se za neke stvari da nisu u pitanju ideje vec da je sve zbrzano. Jobs ne bi dozvolio da se nesto izbaci na trziste ako nije osmisljeno do kraja i ako nije savrseno, a sada cim nesto urade ne razrade bas do kraja i eto povoda za sprdnju... :D
 
Nije baš sasvim tako, setimo se problema sa antenom i iphonom koji je gubio signal dok nisu podelili dodatne case-ove pa se Jobs izvinjavao javno, itd. Bilo je brljotina i za vreme Jobsa. Nego je problem što konkurencija ne spava, svi se trude da nešto smisle i izmisle, dodaju, usavrše. Nema više toliko puno prostora za inovacije kao u vreme Jobsa, svaka greška se gleda pod mikroskopom, dok su se u vreme Jobsa i velike brljotine lakše opraštale. A svi kad se pomene Apple očekuju marsovce da iskaču iz uređaja i kad se to ne desi standardno uzdišu za Jobs-om, kao da je on živ... što nema veze. Ni kad je on bio živ nisu svake godine izmišljali novi uređaj niti su novi uređaji i operativni sistemi bili toliko inovativni koliko se to danas predstavlja, samo je bilo više prostora za inovacije kao što rekoh. Prošle godine smo dobili 3d touch koji poprilično doprinosi i menja način interakcije korisnika sa telefonom, ali reakcija je meh... Da je to napravljeno u vreme Jobsa svi bi plakali od sreće i divili se geniju. Uzgred, Apple je najveći napredak ostvario posle smrti Jobs-a.
 
Meni licno se ne dopada ova nova strategija izbacivanja vise verzija smartphone-a ali ne pitam se ja vec shareholderi :) Mislim da ce Apple za koju godinu vec totalno izgubiti tu svoju unikatnost i upravo to nesto sto cini Apple, dolaskom ovog LGBT robota na celo kompanije se jasno vide buduce smjernice Apple-a i i proizvodi ga dodatno opisuju mozda jos i bolje. Npr. neki od totalnih gluposti :
- MacBook- na vecoj gluposti odavno nisam imao prilike da radim, totalno ne shvatam potrebu ovog uredjaja osim mozda ku*cenja (a i to ku*cenje sa onim jednim portom je besmisleno) jer za sve ostalo tu je MacBook Air ili MacBook Pro, mislim stvarno....
- iPad Pro - jeste nevjerovatno brz i prilicno je lagan za uredjaj onih dimenzija ali opet to ALI! Takodje kao i u slucaju MacBooka, ni ovom uredjaju ne vidim neku siru primjenu (doduse prilicno je sira od MacBooka) + 100EUR za prokleti stylus i ono gore postovano ultra-genijalno rjesenje punjenja! Infinite facepalm
- Apple Watch- jos jedan uredjaj koji ce za koju godinu biti totalno zaboravljen, bice nas sramota da se sjetimo ovog promasaja. Mislim, cekajte, cemu sluzi ovo covjece??! Elektronska naprava za ciji maksimalni potencijal moras imati i telefon u dzepu??? Mora se puniti svaki dan??? Cijene necu ni da spominjem kao ni mjesanje Hermesa u sve ovo! Ovo je rezultat dovodjenja one genijalke iz Burberrya? OVO? Come on!
- Smart Battery Case- hahahahahah.... da li se treba jos nesto napisati?

Mislim da ovaj LGBT robot ne vodi ovu kompaniju u pravom smjeru, da je totalno pokleknuo pred shareholderima sto ce na kraju donijeti velike probleme. U prilog tome govori i cinjenica rekordnog pada prodaje iPhonea od kad postoje (http://www.dailymail.co.uk/sciencet...rease-iPhone-sales-handset-launched-2007.html) a ovaj "kvartalni profit" od 18 milijardi mogu zahvaliti samo kineskom trzistu. Za ovog robota i njegove droide potencijalna slamka spasa moze da bude iPhone 7, ako tu uprskaju na bilo koji nacin ulaze u jedan duboki vir koji se zove Nokia.

Da ne ispada da hejtujem, Appleove proizvode koristim dugo, iPhone koristim vec 8 godina i jedina zamjerka na iOS je da mu konacno treba novi izgled :) Sto se dizajna tice, dugo pratim razvoj iPhonea, zapravo od prvog modela koji je i dalje ziv kod mene :) ali sada mislim da ih je konkurencija presisala u nekim stvarima, da Apple sebi finansijski trenutno moze dozvoliti nekoliko failova ali dugorocno ako nesto ne pocnu da mjenjaju tj. da se vrate na Jobsovu ideologiju, postace jos jedan HTC, LG, Huawei, Motorola i desice se to da ce oni pratiti druge po vecini funkcija a i dalje ostati u premium cjenovnom rangu...
 
Upravo tako, Apple će izgubiti originalnost i unikatnost. Čim su počeli da prave vise verzija istog uredjaja to se moglo naslutiti.
 
Upravo tako, Apple će izgubiti originalnost i unikatnost. Čim su počeli da prave vise verzija istog uredjaja to se moglo naslutiti.

Meni je ok da postoji više veličina, ali C-varijante i to što samo Plus ima optičku stabilizaciju mi jesu loši potezi.
 
iPhone 7

Meni je C iPhone odlična stvar i jedva čekam da izbace novi 4" iPhone koji će najverovatnije i biti moj iduci model. Nismo svi isti.

Drugo, smanjite malo hejt, stalno ista priča. Koliko je samo pisano gluposti pred izlazak 6s, te zaostala tehnologija, te baterija, te ovo, te ono... A kad je izašao palo je takvo brisanje konkurencije performansama da se neće primaći ni sa iduce dve generacije. Baterija ispala bolja nego na 6 i pored manje mah, itd... Samo manje negativnosti, sve ide nekim svojim tokom, u kapitalizmu su pomaci "na kašičicu" iz generacije u generaciju i apple već odavno razvija ne iphone 7 već iduce tri generacije (kao i ostali veći proizvodaci uostalom).
 
Ako se dobro secam Jobs je jako cenio Jonathan Ive-a... Bojim se za neke stvari da nisu u pitanju ideje vec da je sve zbrzano. Jobs ne bi dozvolio da se nesto izbaci na trziste ako nije osmisljeno do kraja i ako nije savrseno, a sada cim nesto urade ne razrade bas do kraja i eto povoda za sprdnju... :D

Naravno da je bila u pitanju ironija, Apple danas vode ljudi koji su tu jako dugo i smatram da je zabluda da bi nešto bilo drastično drugačije (iphone bi bio 3.5" - 4" i sl) da je SJ još živ.

Meni licno se ne dopada ova nova strategija izbacivanja vise verzija smartphone-a ali ne pitam se ja vec shareholderi :) Mislim da ce Apple za koju godinu vec totalno izgubiti tu svoju unikatnost i upravo to nesto sto cini Apple, dolaskom ovog LGBT robota na celo kompanije se jasno vide buduce smjernice Apple-a i i proizvodi ga dodatno opisuju mozda jos i bolje. Npr. neki od totalnih gluposti :
- MacBook- na vecoj gluposti odavno nisam imao prilike da radim, totalno ne shvatam potrebu ovog uredjaja osim mozda ku*cenja (a i to ku*cenje sa onim jednim portom je besmisleno) jer za sve ostalo tu je MacBook Air ili MacBook Pro, mislim stvarno....
- iPad Pro - jeste nevjerovatno brz i prilicno je lagan za uredjaj onih dimenzija ali opet to ALI! Takodje kao i u slucaju MacBooka, ni ovom uredjaju ne vidim neku siru primjenu (doduse prilicno je sira od MacBooka) + 100EUR za prokleti stylus i ono gore postovano ultra-genijalno rjesenje punjenja! Infinite facepalm
- Apple Watch- jos jedan uredjaj koji ce za koju godinu biti totalno zaboravljen, bice nas sramota da se sjetimo ovog promasaja. Mislim, cekajte, cemu sluzi ovo covjece??! Elektronska naprava za ciji maksimalni potencijal moras imati i telefon u dzepu??? Mora se puniti svaki dan??? Cijene necu ni da spominjem kao ni mjesanje Hermesa u sve ovo! Ovo je rezultat dovodjenja one genijalke iz Burberrya? OVO? Come on!
- Smart Battery Case- hahahahahah.... da li se treba jos nesto napisati?


Mislim da ovaj LGBT robot ne vodi ovu kompaniju u pravom smjeru, da je totalno pokleknuo pred shareholderima sto ce na kraju donijeti velike probleme. U prilog tome govori i cinjenica rekordnog pada prodaje iPhonea od kad postoje (http://www.dailymail.co.uk/sciencet...rease-iPhone-sales-handset-launched-2007.html) a ovaj "kvartalni profit" od 18 milijardi mogu zahvaliti samo kineskom trzistu. Za ovog robota i njegove droide potencijalna slamka spasa moze da bude iPhone 7, ako tu uprskaju na bilo koji nacin ulaze u jedan duboki vir koji se zove Nokia.

Da ne ispada da hejtujem, Appleove proizvode koristim dugo, iPhone koristim vec 8 godina i jedina zamjerka na iOS je da mu konacno treba novi izgled :) Sto se dizajna tice, dugo pratim razvoj iPhonea, zapravo od prvog modela koji je i dalje ziv kod mene :) ali sada mislim da ih je konkurencija presisala u nekim stvarima, da Apple sebi finansijski trenutno moze dozvoliti nekoliko failova ali dugorocno ako nesto ne pocnu da mjenjaju tj. da se vrate na Jobsovu ideologiju, postace jos jedan HTC, LG, Huawei, Motorola i desice se to da ce oni pratiti druge po vecini funkcija a i dalje ostati u premium cjenovnom rangu...

To što je nama ovde mnogo da damo 400€ na svakih nekoliko godina za tako nešto nije njihov problem. Smartwatch kao koncept je tu i ne ide nigde, svidjalo se to nama ili ne.

Angela Ahrendts (ona genijalka iz Burberrya) nema nikakve veze sa Apple Watch-om, osim eventualno njegove prodaje. Žena je zadužena za retail i online store.

Srećom pa si se ogradio na kraju, inače bi pomislili da ti je post hejterski (LGBT bot itd...)
 
Naravno da sam se ogradio bas zbog takvih preosjetljivih kao sto si ti frajeru, kome su vjerovatno puna usta politickih korektnosti a i da se nisam ogradio, post uopste nije hejterski, bio bi da sam napisao peder, pedercina ili neku drugu pogrdnu rijec. Kad on moze, nicim izazvan da svima nama to trlja u lice mogu i ja da ga nazovem LGBT robotom.

Sto se tice Apple Watcha, ocito nisam mislio na Apple Watch Sport vec na Apple Watch kom je cijena od 550$ do 700$, znaci cijene nisu 400EUr vec se krecu od 500 pa do nekih 650. I uopste se na kraju ne radi o tome da li je puno novca za taj "sat" vec je vise pitanje same funkcionalnosti uredjaja...
 
Dobro je, momčino, samo bez padanja u vatru :d
 
Nisam stigao ranije da odgovorim:
- MacBook- na vecoj gluposti odavno nisam imao prilike da radim, totalno ne shvatam potrebu ovog uredjaja osim mozda ku*cenja (a i to ku*cenje sa onim jednim portom je besmisleno) jer za sve ostalo tu je MacBook Air ili MacBook Pro, mislim stvarno....
Ja se bas ne bih slozio sa tobom - meni je iskreno sada Air glupost pored ovih uredjaja. Ako bas hocu portabilnost pre cu uzeti MacBook 12 jer je vise portabilan i ima Retina ekran, a moze da tera Xcode bez problema, a da ne pricamo o necemu za PHP i slicno... Air sa druge strane je taman izmedju i to bez retina ekrana i ne nalazi se nigde. Dakle meni samo 12-ka i pro-ovi trenutno imaju smisla u ovom line up. Ako zelis vise snage a malo manje portabilnosti - Pro, ako zelis portabilnost 12-ka.

- iPad Pro - jeste nevjerovatno brz i prilicno je lagan za uredjaj onih dimenzija ali opet to ALI! Takodje kao i u slucaju MacBooka, ni ovom uredjaju ne vidim neku siru primjenu (doduse prilicno je sira od MacBooka) + 100EUR za prokleti stylus i ono gore postovano ultra-genijalno rjesenje punjenja! Infinite facepalm
Samo cu reci neverovatan uredjaj za dizajnere, a mozda cak i za fotografe kada trebaju na brzaka da obradjuju fotke ili cisto da doteraju malo RAW-ove u lightroom, sa eventualno malo dodge and burn-a.

- Apple Watch- jos jedan uredjaj koji ce za koju godinu biti totalno zaboravljen, bice nas sramota da se sjetimo ovog promasaja. Mislim, cekajte, cemu sluzi ovo covjece??! Elektronska naprava za ciji maksimalni potencijal moras imati i telefon u dzepu??? Mora se puniti svaki dan??? Cijene necu ni da spominjem kao ni mjesanje Hermesa u sve ovo! Ovo je rezultat dovodjenja one genijalke iz Burberrya? OVO? Come on!
Iskreno je malo trziste za ovaj uredjaj, i cak telefon nije problem, vec same mogucnosti uredjaja, gabariti i baterija.

- Smart Battery Case- hahahahahah.... da li se treba jos nesto napisati?
+1 ruzno do zla boga :d
 
Bojim se da ce opet biti isecaka za antenu :smash:

 
Ne verujem da ce ostati na istom dizajnu 3,4 godine..
 
Iako sam zestoko protiv lajsni od antene, ovo je bar bolje iklopljeno nego na 6ici.
 
Iskreno se nadam da nece biti ovaj dizajn. Isti kao 6 samo bez ispupcene kamere i lajsnice debljine 2mm.

I neka izbace Space Black boju.
 
Mislim da ce dizajn biti neki hibrid petice i sestice, isto tako mislim da im je dizajn 4/5 najbolji dizajn telefona ikad, 5s u bilo kojoj boji je zaista najljepsi iPhone ikad napravljen.
 
Zbog toga ce dosta ljudi i uzeti 5 SE. Realno, ne postoji lepsi telefon od 4/5.
 
Nazad
Vrh Dno