Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

ima bumper po defaultu.Nema dodatnih troškova :)
 
Po meni je očekivano da taj plus model bude dosta bolji od običnog,al meni ta veličina nikako ne odgovara,čak i običan mi je u gomilu situacija nepraktičan :)

Nema smisla da razlika bude drasticna, plus je tu jednostavno zbog veceg ekrana, nije to nikakav bolji, jaci, flagship model. To samo u android svetu najveci telefon znaci i najbolji, iz nekog razloga...
 
Po svemu sudeći više neće biti tako...
 
Nema smisla da razlika bude drasticna, plus je tu jednostavno zbog veceg ekrana, nije to nikakav bolji, jaci, flagship model. To samo u android svetu najveci telefon znaci i najbolji, iz nekog razloga...
Па управо причамо о томе... Садашња ситуација да већи модел има 30% бољу батерију и оптичку стабилизацију није баш ситница, а може кренити ка већим разликама
 
Dobro za bateriju je logično da je bolja, bilo bi glupo da nije. Još uvek nije neka velika razlika (što se OIS-a tiče, moraju da se stave fotka tik jedna pored druge da bi se uočila razlika, nije dealbreaker). Ali ubuduće izgleda neće biti tako: ako stave više RAM-a i potpuno drugi sistem kamere (dual lens ili šta god), onda je jasno koji model je flagship. I to mi se ne sviđa.
 
To ce tek biti elektricni sum :)
 
Još glasina u vezi testiranja dual lens kamere i interesantan mockup kako bi to moglo da izgleda u praksi:
5Pzk2s2.jpg

http://www.macrumors.com/2016/02/02/iphone-7-plus-dual-lens-camera-samples/
 
http://www.androidauthority.com/iphone-7-flexible-oled-display-samsung-667627/

Ipak samsung na kraju ? :)

The deal will see Samsung invest up to $7.47 billion in additional plant and equipment facilities to meet the demand. The value of the deal with Apple has not yet been publicly disclosed. Production is expected to begin in Q1, 2016 and extend into 2017. The output of flexible OLED panels will reportedly range between 30,000 to 45,000 panels a month.
 
Poslednja izmena:
mislim da ću sedmicu običnu preskočiti i od sad samo uzimati S modele,jer poslednja 2 i6 i i5 su mi radili očajno u odnosu na njihove S modele ;)
 
Eee to i ja pricam, samo imam osecaj da necu da izdrzim da docekam 7s [emoji4]
 
ista situacija,al potrudiću se ;)
 
mislim da ću sedmicu običnu preskočiti i od sad samo uzimati S modele,jer poslednja 2 i6 i i5 su mi radili očajno u odnosu na njihove S modele ;)
wtf

pa sto si onda uzimao sve modele dosad? svaki put ljudi govore kako ce peskociti i cim izadje novi model uzmu njega. nije mo to jasno?
 
nemam pojma,potera me nešto da uzmem novi i zažalim.Reko desilo se sa 5,pa se onda "desilo" i sa 6...

Boriću se ovaj put svim silama,obećavam :D
 
hehe ako se dosad nisi izborio, tesko :D
 
Pa moraju nam nesto prodati, hardverski sigurno nece biti znacajnih pomaka u odnosu na 6S.
 
`Ajde sto ce hardverski stvari ostati iste, zabirnjava da Apple ima probleme i na polju krupnih softverskih resenja. Propada im izuzetno veliki projekat ApplePay koji je pre svega u softverskom smislu prezentovan kao vrlo siguran i lagan sistem za placanje roba i usluga.

Taj veliki projekat kao da je nestao, cak do te mere da i u Americkim medijima naglasavaju izuzetno lose procente upotrebe ApplePay-a medju korisnicima iPhone-a.

"I think Apple Pay has been unfortunately a disaster," said Patriarch Equity CEO Eric Schiffer told CNBC on Wednesday. "There's very slow growth. It's helped to tank the stock, frankly." In a recent survey, research firm First Annapolis found that 20 percent of iPhone 6 owners reported using Apple Pay at least once last December, down from 22 percent last spring. Among those who have adopted Apple Pay, 15 percent reported using it regularly compared with 19 percent last spring.

Izvor: CNBC
 
Pokusavaju da ga proguraju i u kinu ali koliko sam citao kineze to ni ne zanima.. Valjda imaju svoj alipay i jos neka cuda. Dosta im je zasiceno trziste
 
Pokusavaju da ga proguraju i u kinu ali koliko sam citao kineze to ni ne zanima.. Valjda imaju svoj alipay i jos neka cuda. Dosta im je zasiceno trziste
Nuditi Kinezima nesto sto nije izuzetno popularno u Zapadnom svetu je propast u najavi. Imam par kolega u Kini sto studiraju tamo i bas pricaju da je Kina zadnje mesto gde zelis kao outsider nesto popularizovati od nule.Tamo ulazis na trziste ako si popularan u ostatku sveta jer Kinezi vole stvari koje lokalni ljudi prepoznaju kao ultra-mega-giga popularne van Kine (bilo je i meni cudno kada sam cuo, ali je tako).

Da je ApplePay nekim slucajem postao izuzetno popularan u svetu, svi Kinezi koji su u mogucnosti bi okolo nosali svoje iPhone telefone i mahali njima u prodavnicama, jer tako to rade svi fensi ljudi u Americi kada nesto placaju :d
 
Poslednja izmena:
Apple Pay nema brz rast jer nije odjednom postao dostupan svima, nego u početku je bio dostupan samo vlasnicima ajfona 6/6 Plus, samo u SAD i u prodavnicama koje imaju podršku za ovaj vid plaćanja i sa ograničenjima u visini maksimalne transakcije. U međuvremenu se povećao broj telefona koji podržavaju ovu uslugu, proširili su se na Kanadu, Australiju, Britaniju, Kinu, možda sam propustio neku zemlju. Ovaj vid kupovine još uvek u povoju i verovatno će u budućnosti rasti i broj korisnika.
Nuditi Kinezima nesto sto nije izuzetno popularno u Zapadnom svetu je propast u najavi.
U toku prvog dana od uvođenja Apple Pay u Kini se za uslugu registrovalo 35 miliona korisnika:
http://9to5mac.com/2016/02/19/apple-pay-china-numbers/
 
iPhone 7

Ako bude ovakav kao sto tracaju bice dostojna zamena za moju 5icu :)
 
Mislim da je i 5S bio više nego dostojna zamena za 5icu :D
 
Nisam imao potrebu jer me 5 stvarno lepo sluzi. 7mica ce biti vrhunska zamena!
 
Nazad
Vrh Dno