Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Ja sam se dvoumio izmedju manjeg i veceg iP i nisam se pokajao sto sam uzeo iP6s (manji model).
 
Bila je najava dda ce 6c biti sa A9 i 2gb rama, sad je promenjeno u A8 i 1gb,Po meni, vredjanje inteligencije ako izbace ovako nesto.
 
gadan je isto kao i sve 6-ice a jos su ga i osakatili... ostajem definitivno na 5s modelu... ovi su se opasno pogubili...
 
I ja ostajem na 5ici. Radi sve kao podmazano tako da cu definitivno cekati 7micu.
 
Definitivno i ja, delim Vaše mišljnje. 5s savršenstvo !
 
6 za sada najlepsi iphone ;-) nadam se da ce sedmica biti jos lepsa
 
Nadamo se da ce 7ica biti lepsa od 5ice i da nece biti slicna 6ici :)
 
Neka bude slicna sestici jer je prelepa samo mali redizajn ;-)
 
Ja nemam problem sa oblikom 6ice i neka 7mica bude po tom pitanju slicna. Moj zahtev je da linije od antena budu tanje (elegantnije) i da kamera ne izlazi iz kucista.
 
Poslednja izmena:
Kao da mi citas misli, razumem da ona poprecna linija mora da bude ali ona druga, katastrofa.
 
Ovako bi 5SE trebao da izgleda u poređenju sa ajfonom 5:
903007abf3fe1d6d42f70e8aa0be29f5.jpg
 
Svidja mi se :) Nadam se da je kuciste deblje od 6ice tako da kamera ne izlazi iz kucista :d
 
kako ce imati ako pise may i dalje se nagadja ja i dalje mislim da nema nista od toga pogotovo 2GB rama...
 
Realno ako ne stave 2gb i A9 ja stvarno ne vidim prednost u odnosu na 5s osim što je ružniji (što i nije neka prednost :d ).
 
Realno sahranice ip6 i poslati ga u istoriju ja sam delimicno siguran da apple nije spreman na taj potez i da ce staviti A8 sa 1GB i NFC itd fakticki mali ip6... Opet mozda downclockuju A9 na nekih 1.3 i dobijemo performanse A8 uz vecu efikasnost u autonomiji... videcemo..
 
pa ako ne naprave neki normalan apgrejd niko nece ni prelaziti sa 5s-a tako da nista nisu uradili. sami su zakomplikovali. najbolje bi bilo da predstavljaju po 3 flagship modela u sve 3 velicine.
 
Deluje sve izvesnije da će od sledeće generacije "plus" verzija biti pravi flagship...
 
Pa i sada je u nekim segmentima bolji plus od obične šestice, ali očigledno u budućnosti će ta razlika biti još veća.
 
Po meni je očekivano da taj plus model bude dosta bolji od običnog,al meni ta veličina nikako ne odgovara,čak i običan mi je u gomilu situacija nepraktičan :)

Oba puta pre kupovine telefona sam probao + model po pola sata,sat i nisam mogao da ga uzmem.
 
Pa i sad plus ima bolju video kameru i bateriju (što je i logično s obzirom na dužinu telefona). Ali džaba, užasno je korsitit ogromnu cepanicu-...
 
Eh kad bi ovako nesto napravili :happy: Diskretne linije od antena, kamera u kucistu, a dizajn samo blago promenjen od 6ice! Ovo bi bio pun pogodak.

Iphone-7.jpg
 
Poslednja izmena:
Meni ovaj UI odgovara bas me je smorio ovaj stock... Ios7 look
 
iPhone 7

Eh kad bi ovako nesto napravili :happy: Diskretne linije od antena, kamera u kucistu, a dizajn samo blago promenjen od 6ice! Ovo bi bio pun pogodak.

Iphone-7.jpg

Znas kako - sa postojecom tehnologijom to je nemoguce. Moras imati razdvojene antene za wifi i 2g/3g/4g. Ako ih stavis u kuciste signal ce biti nikakav jer imas faradejev kavez oko antena. Ako su napolju, kao sto su na svim telefonima moraju biti izolovane.
Druga stvar - zvucnik - jedna rupica? Znas kako bi to zvucalo kroz malu jednu rupicu - nikako :)
Sto se tice UI naravno da je ljude smorio, ali ovaj UI je stvarno los sto se tice proporcija i pozicioniranja elemenata, mada su neke ikonice ok ovako okrugle :)
 
Znas kako - sa postojecom tehnologijom to je nemoguce. Moras imati razdvojene antene za wifi i 2g/3g/4g. Ako ih stavis u kuciste signal ce biti nikakav jer imas faradejev kavez oko antena. Ako su napolju, kao sto su na svim telefonima moraju biti izolovane.
Druga stvar - zvucnik - jedna rupica? Znas kako bi to zvucalo kroz malu jednu rupicu - nikako :)
Sto se tice UI naravno da je ljude smorio, ali ovaj UI je stvarno los sto se tice proporcija i pozicioniranja elemenata, mada su neke ikonice ok ovako okrugle :)
Ne kazem ja da kuciste treba biti komplet alumijum, ali bi bilo vrlo pozeljno da one plasticne lajsne budu tanje. Ja sam pricao generalno o dizajnu, naravno da ce zvucnik imati bar 3-4 rupice.
 
Malo je i 3-4 neka rokaju rupice sta nam smeta to??? Posto je to apple ne sumnjam da ce na cudan nacin resiti antene mozda nas iznenade kao 2010 sa ip4 i odrade nesto novo i nekcekivano prvi su poceli sa tim i stisli petlju za takav sistem antena...
 
Nazad
Vrh Dno