Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Polako tonu, sve lici bice to onaj apple bez Jobsa. Situacija podseca na SE, pa Nokiu od pre nekoliko godina. Kad nekoliko godina uzastopno ne ponudis nista novo, ides na dno izvesno. Ako se ne trgnu na svoj nacin, inovacijom i stvaranjem neceg novog gde nece imati konkurenciju(kao i kad su napravili prve iphone) imace skroz prevazidjen prozivod za neko vreme.
 
Nece imati nadmasen proizvod jer im je hw i dalje vekovima ispred konkurencije a o sw da ne pricam... e sad... inovwcija ce naterari ljude da odaveru apple pored debele konkurencije koja se moze naci za manje pare a nude "isto" makar na papiru(a avi znamo da je malo broj nas geekova) koji znamo sta je cpu, performanse per core optimizacija hw sw its... dakle obicni smrtnik je nabedjen da je okta bolje od dual i cao.
 
Ekran, kamera, fp, baterija. To je vekovima ispred konkurencije? Lol Nije hw samo soc
 
Ekran jeste, kamera je tu , baterija je izuzetna s obzirom sta konkirencija nudi i koliko "traju te batt" od 1000mah
 
Ekran jeste, kamera je tu , baterija je izuzetna s obzirom sta konkirencija nudi i koliko "traju te batt" od 1000mah
Ekran ne moze biti zbog jedne proste stvari, rezolucije. Kamera je diskutabilna, ali i da je bolja, u svakom slucaju nije vekovima ispred. Baterija...
 
iPhone 7

Ekran je odlican, guranje vece rezolucije je samo marketing za paljevine. Nema potrebe za veceom pogotovu sto bi povecavala potrosnju baterije.
 
Ljudi ocito ne znaju da je prepucavanje piksela prodaja magle... kako u ekranima tako i u kamerama.
 
Ekran je odlican, guranje vece rezolucije je samo marketing za paljevine. Nema potrebe za veceom pogotovu sto bi povecavala potrosnju baterije.
Što je najgore ne povećava potrošnju baterije. Odgledao/procitao sam makar 3,4 testa na tu temu i razlika ne postoji. Čini mi se da je razlika bila 10min na 6sati sot.(što može da se podvede pod slučajnu grešku)
Mislim da je test rađen sa g3.(2k vs 1080p)
 
Poslednja izmena:
Ukucaj ti samo ispiranje mozga na google. U 2016 godini taj vr koristi svega 0.00001% a verujem da ti ne spadas u taj minimalan procenat ispranih mozgova ... tako da bic* please ;-)
 
Realan sam ja u zivotu ne bih koristio to... eto iskreno verujem dok sam ziv da cu ga upotrebuti samo kada mi dete bude pokazivalo nesto da pogledam... a mozda ni tad... ono realno to ce biti za 15-20god... danas wtf why i need that? Iskreno totalno neupptrebljiv feature.
 
Da stavimo tačku na rezolucija ubija bateriju u ip temama ? :)

http://www.phonearena.com/news/We-c...and-negligible-battery-life-increases_id65982

Unfortunately, downgrading the resolution didn't resolve the LG G3's battery woes. We only saw a negligible 7 minute 47 second (1.97%) improvement.

Ovo samo dokazuje da LG troši bateriju kako god okreneš. Uzgred, treba odraditi i test realne upotrebljivosti vise od 350 ppi, fhd, 4k, 8k.. rezolucije na ekranima od 5-6 incha, ukoliko se ekran ne gleda kroz mikroskop.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ekran ne moze biti zbog jedne proste stvari, rezolucije. Kamera je diskutabilna, ali i da je bolja, u svakom slucaju nije vekovima ispred. Baterija...
Ekran nije samo rezolucija, vec i osvetljenost, uglovi gledanja, verodostojnost boja i sl. Imao sam pre iP6 LG G3 i iskreno iP6 koji nije ni FHD ima bolji ekran od G3 koji je QHD. Zasto? Zato sto tu razliku u gustini pixela ne mozes primetiti osim ako ekran nabijes u oko a i tada je tesko. Ako koristis telefon kao normalni ljudi - nekih 20cm ili vise oci od ekrana ti pixeli se ne vide. O osvetljenosti i ostalom da ni ne pricamo.

Što je najgore ne povećava potrošnju baterije. Odgledao/procitao sam makar 3,4 testa na tu temu i razlika ne postoji. Čini mi se da je razlika bila 10min na 6sati sot.(što može da se podvede pod slučajnu grešku)
Mislim da je test rađen sa g3.(2k vs 1080p)
1. G3 ima jako slabo osvetljen ekran koji se na suncu ne vidi - to znam bolje od bilo koga - idi na temu G3 i vidi kada se pojavio u Srbiji i kada sam ga uzeo da sam se zalio da je losiji od iPhone 5 ekrana. Cak ni na 100% nije kao iP6 na nekih 50%.
2. 6 sati sot? Na auto brightness G3 mi nije gurao preko 3 sata sot, a mozes videti da nije ni ostalima koji su radili testove. Da ne pricam koliko je kratko trajalo gledanje twitch stream na full hd i koliko se grejao pri max brightness da bi sam smanjio osvetljenje i izbacivao poruku da se pregreva (da, vidi i to tamo u temi i bukvalnom svakom review G3)
3. Ti si gledao 2k vs 1080p na jednom te istom telefonu. Dakle gledao si 2k vs 2k sa emuliranim 1080p (to sto je ustedeo malo baterije je bilo na cpu/gpu). Ne mozes ti od 2k ekrana softwareski da napravis 1080p - on ce uvek biti 2k i palice sve pixele...



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nece imati nadmasen proizvod jer im je hw i dalje vekovima ispred konkurencije a o sw da ne pricam... e sad... inovwcija ce naterari ljude da odaveru apple pored debele konkurencije koja se moze naci za manje pare a nude "isto" makar na papiru(a avi znamo da je malo broj nas geekova) koji znamo sta je cpu, performanse per core optimizacija hw sw its... dakle obicni smrtnik je nabedjen da je okta bolje od dual i cao.
koristim IOS i Android.. IOS je daleko manje user friendly i proste stvari i dalje ne mogu da odradim lako na ios kao na androidu. Ono gde je Iphone bolji su sinteticki testovi na CPU.

Sent from Note 5.
 
Ako je neki OS user friendly onda je to iOS. Al dobro. 100 usera 100 misljenja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da stavimo tačku na rezolucija ubija bateriju u ip temama ? :)

http://www.phonearena.com/news/We-c...and-negligible-battery-life-increases_id65982

Unfortunately, downgrading the resolution didn't resolve the LG G3's battery woes. We only saw a negligible 7 minute 47 second (1.97%) improvement.

Cccc loznice pa očekivao sam više od tebe :D Kakav je ovo izgovor za "test"? Pa ovde nema ni T od testa...šta su oni mislili da će ako softverski ograniče rezoluciju telefonu na 1080p na fizičkom panelu sa fizičkom rezolucijom od 1440p da će da dobiju duplo veće rezultate trajanja baterije :d A kako su rešili problem viška piksela :d Nigde ne videh u testu da je ostatak piksela ostao isključen, što i nije moguće jer Android na OS nivou to ne podržava..samim tim oni su i dalje imali sve piksele upaljene samo sa gorom rezolucijom. U suštini ništa nisu uradili. E sad ono što me fascinira je to da su oni ceo taj "test" progurali kao legitiman i da, vidim , postoje ljudi koji to uzimaju kao neki reper u argumentaciji bez da razmisle malo i pogledaju šta su oni stvarno uradili, a to je jedno malo ništa. :)

Da su otvorili telefon i priključili na njega pravi 1080p displej nešto bi možda i postigli...
 
Dobili ljudi veci fps kao kad na pc-u smanjis sa 1080 na 720 pa ti skoci fps. Sa baterijom nema veze ovaj test.
 
[youtube]8NLZ-BCoQyI[/youtube]

Sent from my D6503
 
Da li u nekom testu ima komentar/utisak na kvalitet i jačinu zvuka u toku poziva? Kakav je odnosu na 6s ili samsung/htc? Da li su nešto uradili po tom pitanju?
 
Ljudi ocito ne znaju da je prepucavanje piksela prodaja magle... kako u ekranima tako i u kamerama.
Za ekran se slažem.
Što se tiče kamere tu su u zaostatku za Samsungom,Lg i od prošle godine za Nexsusima!!!!!

Poslato sa Huawei Honor 5x
 
Za ekran se slažem.
Što se tiče kamere tu su u zaostatku za Samsungom,Lg i od prošle godine za Nexsusima!!!!!

Poslato sa Huawei Honor 5x

A oni u zaostatku u odnosu na fotoaparate sa APS-C senzorom, da ne spominjem FF :D i šta sad...vi i dalje verujete u deda mraza :D tj. da kamere na telefonima služe za nešto osim za fb i instagram :d
 
Obrni okreni sve isto ovde... Priča se samo o "dizajnu" telefona (a misleći pri tome uglavnom na spoljašnji izgled) i "kameri" (a misleći pri tome uglavnom na fotoaparat). I žalbe kako drski Apple, zamislite, zarađuje!!!

Skoro sam bio na dve Start-up konferencije gde su razni vlasnici fondova (investitori) dali jasnu poruku svima, da je aplikacija na iOS-u "obavezna" i da ako je nemate, nema ni vas. Takođe je rečeno da u poslednjih 18 meseci ni jedan start-up nije dobio pare za Android aplikaciju. Tako da sve priče šta je zatvoreno, otvoreno, šta ima od hardvera, u smislu budućnosti i biznisa nisu bitne. Poruka je bila i više nego jasna.

Meni ovaj Control centar legao. Ionako mi je na iOS9 bilo sve sitno i u brzini svašta slučajno stisnem kada manipulišem muzikom (iP6s+, veliki ekran-mali prsti). Sada lepo poseban ekran za muziku i gotovo (ok, kapiram da mnogima ovo nije leglo). A pogotovu opcija za Home-kit, mogućnost da se ubace favorites i 3D Touch. Lakše se pale i gase svetla sada :)
 
Poslednja izmena:
Skoro sam bio na dve Start-up konferencije gde su razni vlasnici fondova (investitori) dali jasnu poruku svima, da je aplikacija na iOS-u "obavezna" i da ako je nemate, nema ni vas. Takođe je rečeno da u poslednjih 18 meseci ni jedan start-up nije dobio pare za Android aplikaciju. Tako da sve priče šta je zatvoreno, otvoreno, šta ima od hardvera, u smislu budućnosti i biznisa nisu bitne. Poruka je bila i više nego jasna.

Poruka kome, prosečniom korisniku? Poruka ko lobira i drži monopol na odrđenom mestu gde se odobrajavaju krediti?
Kad se samo setim koliko meseci je viber app kasnila za androidom, možda i godinu dana im je trebalo da ubace gašenje zvuka odlaznih poruka, a to nije jedina app koja kasni. Apsolutno mi ništa ovo ne znači kao prosečnom kupcu, ali ništa. Šta meni znači odobravanje kredita kada mi se zaglavi kamere na 6s i ne mogu da slikam, kad se setim samo sjma automobila u BG, izvadim da slikam ali cvrc, kako ga tad nisam razlupao ne znam.
Niti mi znači mnogo njihov A10 i benc rezultat, gde da ga iskoristim, da programiram na telefonu? Neka stotinka koju će nešto pokrenuti brže mi ništa u životu ne znaći. Osnovne stvari su dosta bitnije, kao pitanje iznad o kvalitetu zvuka u toku razgovora, ali očito da niko na forumu nije još pazario 7 da iznese utiske.
 
Poslednja izmena:
Eo ja :) Kvalitet zvuka odlican, i na slusalici i na speakephone-u.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Odličan u odnosu na koji telefon?
 
Odlican u odnosu na sve :) Jedini problem je sto ne prolazi akrivacija iMessages sa broja, jedino sa maila. Mozda je i do operatera, ko ce ga znati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno