»RSS Benchmark sajt

Strana 4 od 296 PrvaPrva 123456781454104 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 46 do 60 od ukupno 4432

Tema: iPhone 7 / 7 Plus

Member Avatar korisnika n1tr0
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        5.814
      2. Moja mašina
        • CPU: iMac 27R, MBP 13R
      3. Chillax...

Moderator Avatar korisnika leksa
        Na forumu od
        Aug 2000
        Poruka
        2.581
        Citat Citiram korisnika: BobaPuzin Pogledaj poruku
        Kakva je promena bila sa 3GS na 4?
        Spektakularna u najmanju ruku,zar ne?
        Ali to isto nismo dobili sa 5S na 6 zar ne?
        Drasticna promena jeste bila ali ne toliko fascinantna kao sto su svi ocekivali i sto svi ocekivaju..
        A sta to treba da bude pa da bude fascinantno? Ponuda dva modela umesto do tada jednog, znatno vecih dijagonala ekrana i formata u tankom metalnom kućištu nije fascinantna? Po meni, to je mnogo dramaticnija promena nego prelazak sa 3GS na 4.

Problem je sto smo se za ovih 5-6 godina od tada nagledali svega i svacega pa sad taman da nas novi iPhone odvede do meseca i nazad reakcija bi bila, meh, ništa spektakularno. Treba biti objektivan.
        Last edited by leksa : 01.01.0001 at 00:00

Member Avatar korisnika NovemberWhisky
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        2.083
        Upravo tako. Telefoni i tabletu su dostigli neki nivo gde nema puno prostora za napredak. Narednih par generacija ce izgledati slično, velicina se neće menjati, rezolucija ne drasticno, brzina i kamera isto tako... Pojavice se neka inovacija kao touch id i 3d touch, ali to je to. Ne treba očekivati nekakav game changer kao što je to bio slučaj ranije. Ovde ljudi lamentiraju nad SJ a ne znaju ni sami šta da očekuju.
        'Till things are brighter, I'm the man in black

Banned
        Na forumu od
        Oct 2014
        Poruka
        83
      7. Moja mašina
        • CPU: i5
        • LAP: MacBook Pro 15 retina mid 2015
      8. Donekle ste u pravu,sve je manje prostora za hardwerske promene.
        Ali sto se tice samog izgleda aparata,msm da tu ima zaista puno prostora za promenama.

Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        5.814
      10. Moja mašina
      11. Citat Citiram korisnika: NovemberWhisky Pogledaj poruku
        Upravo tako. Telefoni i tabletu su dostigli neki nivo gde nema puno prostora za napredak. Narednih par generacija ce izgledati slično, velicina se neće menjati, rezolucija ne drasticno, brzina i kamera isto tako... Pojavice se neka inovacija kao touch id i 3d touch, ali to je to. Ne treba očekivati nekakav game changer kao što je to bio slučaj ranije. Ovde ljudi lamentiraju nad SJ a ne znaju ni sami šta da očekuju.
        Ma ima Androidi da furaju 4k ekrane na ovim rezolucijama iako nema nikakvog smisla, ali eto. Za hw se ne slazem, svaka iteracija ce biti bolja dok se ne dodje do limita koji su posledica fizike (minimalna velicina tranzistora), a cak i tada ce vrv igrati svi na dobru arhitekturu... Opet kada sve bude bilo blizu nekom kraju (da nema dalje) pojavice se nesto novo - (lupam) kvantni racunar i sl...
        Chillax...

Member Avatar korisnika Madridista
        Na forumu od
        Jul 2015
        Poruka
        368
        Dok ima potrošnje biće i proizvodnje.
        Sony Xperia Z2

Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        2.083
        @n1tro Naravno da ce svaka nova generacija biti bolja i procesori brzi, ali je razlika u radu sve manja. Hoću da kažem da niko nije kupio 6s zato što mu je 5s ili 6 bio spor, a to tek neće biti slučaj sa 6s. Isto kao što su pre 15-20 godina računari zastarevali uveliko posle 2-3 godine, a sada mogu da traju i 6-7 nekome ko nije preterano zahtevan korisnik

Member
        Na forumu od
        Jan 2013
        Poruka
        675
        Ali imaj u vidu da ni 5S ni 6 ne rade bas sjajno na iosu 9 sto dovodi do zakljucka da ce se sa svakim sledecim apdejtom osecati nedostatak ram memorije.Mislim da namerno to rade da bi kupovali novi model.

Member Avatar korisnika Proday
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        16.175
        Naravoucenije, ostani na verziji sa kojom je dosao telefon

Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        2.083
        ...i tako anuliraj jednu id najvećih prednosti iphone-a: Dobijanje novih verzija OS-a narednih nekoliko godina. Ne mogu da zamslim da neko na ip5 i dalje fura ios 6, odričući se svih prednosti novijih OS, samo da bi mu telefon bio fluidniji i za nijansu brži

Member Avatar korisnika fkloznica
        Na forumu od
        Sep 2010
        Poruka
        22.646
        http://www.phonearena.com/news/JDI-t...n-2018_id76440

Mislio sam da ce se obratiti samsungu kad ono medjutim.. Nije ni cudno sto je samsung display poceo da prodaje svoje premijum ekrane konkurenciji ( microsoft,huawei,meizu itd itd)

Steta sto oled verovatno necemo gledati na ip7..
        device ffs : neXus

Na forumu od
        Aug 2000
        Poruka
        2.581
        Meni na 5s ios 9.1 radi savrseno.

Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        5.814
      20. Moja mašina
      21. Citat Citiram korisnika: cacaa Pogledaj poruku
        Ali imaj u vidu da ni 5S ni 6 ne rade bas sjajno na iosu 9 sto dovodi do zakljucka da ce se sa svakim sledecim apdejtom osecati nedostatak ram memorije.Mislim da namerno to rade da bi kupovali novi model.
        A koje bi to probleme trebao da primetim sa manjkom memorije? Primetim jedino ako kojim slucajem otvorim gomilu aplikacija i gomilu tab-ova u safariju, ali to je toliko retko i onda se primeti samo to sto reloaduje stranicu prilikom prebacivanja tab-a u safariju.
        Chillax...

Na forumu od
        Aug 2000
        Poruka
        2.581
        To sa memorijom je mit, tako je programirano da radi i nema veze sa kolicinom memorije. Meni se dešava tab reload u safariju na iPad air 2 koji ima 2mb, i to sa tri otvorena taba. Gurnem safari u pozadinu, otvorim par drugih aplikacija, safari stoji neko duže vreme u backgroundu i kad ga pozovem ponovo krene da reload-uje stranu. Inače paradoks je da do tada to nikad nisam iskusio na 5s sa duplo manje memorije.

Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        5.814
      24. Moja mašina
      25. Ljudi nisu svesni koliko se aplikacije mogu optimizovati. Evo upravo npr. radim sada na jednoj aplikaciji koja je prilicno kompleksna sa brojem elemenata(view-ova), custom segue-ima i slicno i potrosnja je 12 MB uglavnom.
        Chillax...

Strana 4 od 296 PrvaPrva 123456781454104 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •