Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Dosta off.a tema se puni vidno nepotrebnim materijalima :) sacekajmo jos 10 ipo mes pa mozemo da zadjemo u ovu tematiku :)
 
Meni se 6 uopste ne svidja i samo iz tog razloga necu da ga uzmem. Nije mi bitno da imam najbolje i najnovije, vec da mi se svidja. Nista ne fali 5S, a ako i 7ica bude ruzna, ostajem ja na petici.
Iz istog razloga sam i ja ostao na 5ici i cekam 7micu. Ne trebaju iPhone-u nikakve lude opcije, jedino sto bih voleo videti je daleko skladniji dizajn i jaca baterija. A ako bih pustio masti na volju, bilo bi odlicno kada bi ponudili model sa 4.3" ekranom jer mi je 6ica vec presla velicinu gde je lako koristiti tel jednom rukom.
 
Da se ja pitam a ne pitam se voleo bih kad bi samo 5s bio veci na nivou 6-ce.
 
Ja se nadam ako 7 ne bude neki space sci-fi dizajn makar liči ni 5s, jer 6 mi je nekako ruzan, poceo je da liči na ostale i ostali na njega
 
Licno bih voleo da ne lici na 5 jer je dizajn smorio i licno mi je 6 daleko lepsi telefon, voleo bih nesto tipa 6 uz iste debljine jer zaista ne vidim svrhu stanjivanju telefona, sve su tezi i tezi za upotrebu... 4.7 i da se ne micu vise sa dimenz ekrana, cak i rezolucija da ostane ista, kamera bar 1.5um jer 6s ima 1.2 sto znaci vise suma u tamnijim okruzenjima... suma sumraum prednja kamera sa 6S treba dosta da napreduje jer je katastrofa i daleko bolja mi je bila na 6 prepucani MPX uradili su to da fotka vise nema gram detalja i cak sta vise malo izoblicava po ivicama... (mogli bi i AF da joj ture ipak je to premium uredjaj)
 
Ne bi trebalo da se razlikuju po kapacictetu memorije 7/7+.

Znaci onda bi i i7 trebao da ima 256gb sto dovodi u pitanje koje kolicine ce biti na raspolaganju. 128 sigurno zadrzavaju, a nadam se da ce entry staviti 32GB(ako ne vec 64GB).

32, 128 i 256GB mi ima smisla najvise jer ce onda opet usmeravati kupce na srednji kapacitet zbog najvece procentualne razlike.

I nesto osecam da ce razlika biti jedno ± $130-140 za dodatne kapacitete.

P.S A i osnovni model mi se cini da ce poskupeti, neke price o OLED-u, konkurencija naveliko dize cene i nadmasuje ih. Ciljam jedno $50-70 za osnovni model pa navise...
 
Nadam se da ostali proizvodjaci nece pratiti ovaj trend.. Vidim prica se da ce s7 biti deblji za 1mm u odnosu na s6 zbog vece baterije a sa druge strane apple ide na 5mm verovatno. Stvarno cudne stvari
 
Hebiga, bitno je fensi debiilima koji ce cekati celu noc pred radnjom za ovaj fon. :)
 
Hebiga, bitno je fensi debiilima koji ce cekati celu noc pred radnjom za ovaj fon. :)

A pretpostavljam da ti znas vec kakva ce baterija biti i koliko ce trajati. Sem sto se moze desiti da sve komponente zauzmu prostora pa bude vise za bateriju i da baterija bude radjena novijom tehnologijom zaboravljas da ce vrv ici i OLED display, tako da verujem da ce baterija trajati isto ili vise nego na prethodnoj generaciji :)
 
http://www.gsmarena.com/iphone_ship..._yoy_decline_since_2007_launch-news-16013.php

Investment firm Piper Jaffrey has adjusted its estimate for Apple's current quarter iPhone shipments. Down 12%, the projected figure for the quarter ending in March (Q2 2016 by US policy) is now 55 million units shipped, as opposed to the previous 62.5 million units.

The number, if it proves correct, will mark the first year-on-year decline in iPhone shipments since the launch of the original iPhone in 2007. 

Zanimljivo..

Mada mozda je vise za temu ip6s/ip6s+
 
Poslednja izmena:
Ja sam ocekivao da ce malo pasti na 6ici. Po prvi put se desilo da je Apple napravio proizvod koji pre svega vizuelno nije bio perfektan (debele neugledne linije od antene i isturena kamera). Takve stvari su povrsno gledano nebitne, ali kupci Apple-a koji ocekuju perfekciju itekako negativno reaguju na takve kompromise. Druga stvar je sto su mozda naglo povecali dijagonalu ekrana. Da je 6ica dosla u velicinama 4.3" i 4.7" sa dizajnom bez kompromisa sigurno bi razvalili sa prodajom.

Kompromisi u dizajnu i prevelik ekran je i mene naterao da ostanem na 5ici i cekam sta ce uraditi sa 7micom.
 
Poslednja izmena:
Kako to ocekujes kada je telefon prelep i savrsen ... Ukusi su razliciti shvati meni je 5s rugoba pored 6tice
 
meni 6-ice deluju kao nedovrsene nakaze koje nisu izasle iz Apple-a... velicina mi tek nema smisla.
 
Eto a
Nekome nista lepse i nista bolje za ruku ;-)
 
Kako to ocekujes kada je telefon prelep i savrsen ... Ukusi su razliciti shvati meni je 5s rugoba pored 6tice
Slazem se da se ukusi razlikuju. Zato sam i naglasio da pricam o 6ici iz svog ugla gledanja.

meni 6-ice deluju kao nedovrsene nakaze koje nisu izasle iz Apple-a... velicina mi tek nema smisla.
Meni je 6ica generalno okej oblikom, ali ne mogu preci preko neuglednih sirokih linija antene i isturene kamera. Sto se tice velicine ekrana, zao mi je sto nisu napravili verziju sa 4.3" ekranom.
 
iPhone 7

ne sporim ja to samo mi smeta to sto su izostavili model od 4". meni savrseno odgovara 5/5s i ne zelim da koristim obe ruke za neke osnovne stvari na telefonu. videcu kakav ce biti 6c...

@Vukmon
isto sam na one gadne linije i ispupcenu kaneru i mislio da telefon uopste ne deluje da je izasao iz iste firme...
 
Poslednja izmena:
Ne znam dal ste culi za 5E kazu smda ce biti mala 6 tica(sve isto osim ekrana)
 
za 5e nisam... videcemo, samo neka naprave izbor i od 4" i ja zadovoljan...
 
Nazad
Vrh Dno