Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Tako je. Dakle - par godina kamera je sasvim ok za ono za sta je namenjena. Za sve ostalo gledanje u pixele ili kvalitet same kamere je glupost. Ako hoces dobru sliku, kupuje se dobar aparat, a onda ces tek shvatiti da je 95% kvaliteta fotke ustvari fotograf (tu mislim na umetnost), 1-2% aparat, i 3-4% objektiv...

Inače, Peca je lepo sumirao stvari o kojima smo pričali ovde:
http://www.benchmark.rs/artikal/vreme_je_za_iphone_8_zasto_nismo_odusevljeni_sedmicom-4199/QUOTE]Ja iskreno Pecine i bench testove ne citam odavno posto su ocito naklonjeni nekim proizvodjacima - nemam stvarno volje da procitam da neko takav bilo sta negativno kaze za Apple ili bilo koji drugi telefon, a svako malo prica o Tesli kao domacem neverovatno kvalitetnom i sjajnom proizvodu... To se na engleskom kaze sellout...
To isto rade i sa mobilnom telefonijom i Telenorom - velicaju Telenor kao ne znam sta, a mreza im se raspada. Telenor uvede neku glupu uslugu o tome se raspise sve i svasta, hvali se tamo na Fb, na sajtu, VIP uvede nesto kao kucni internet i slicne stvari, ulozi u prethodne 2 godine u infrastrukturu kao lud, pokrlja i mts i Telenor koliko brutalno radi i nikad ni o njima ni o mts se nista ne pise... Jednostavno postoje "blogeri" i vlasnici sajtova kroz kojih odredjene firme guraju reklame i onda ih isti neprestano hvale. Jos jedan od takvih primera je i Minic...

Linije za antenu jos niko nije smislio kako da resi - unibody citav od metala ne mozes nikako napraviti zbog antena - mozes jedino drugacije da ga osmislis. Meni iskreno nikada nije smetala ta kamera i ne znam sto se dize tolika frka oko toga - imali su i neki Androidi tako izdignutu i nikad mi ni kod njih nije bilo ruzno sto se tice dizajna, cak mi je bilo to lepo jer je razlicito u odnosu na ostale.


Gomila ljudi mora da shvati Apple filozofiju. Da ste gledali i slusali Jobs-a pre znali bi da proizvod nije samo hw, vec hw+sw i kvalitet istog. Dakle cilj je napraviti proizvod koji ce ljudi hteti da koriste, koji ce biti intuitivan i generalno imati dobar UX. Dakle iPhone != hw, iPhone = sw + hw... Da li bi hteo AMOLED? Mozda jednog dana kada se otklone nedostaci istog, ovako stvarno ne vidim potrebu - sedmica je dobila ekran kao Pro koji je poprilicno precizan i ima wide gamut.

Upravo to... I ne samo to - kukali su ljudi i na CD/DVD-ROM koji je izbacen kod Air i kod MacBook Pro Retina modela pa su svi zaboravili na to, jer jbga, setite se pre koliko ste godina poslednji put ubacili CD u nesto...

Nedostatci AMOLEDA su itekako otklonjeni. Mislim da vise apsolutno niko ne spori da Samsung ima bolje ekrane, tako da ne bi skodilo Appleu da reaguje, nije im jos nuzno ali im definitivno ne bi skodilo.
 
Apple je već predvideo slabiju prodaju ajfona 7 i najavio da neće objavljivati rezultate preordera, ali su prvi podaci mobilnih operatera neočekivano dobri, hsv je već objavio vest.
T-Mobile je objavio da je preorder ajfona 7 više od 4x veći nego za ajfon 6, a Sprint da je preorder skoro 4x veći nego za 6s:
https://9to5mac.com/2016/09/13/iphone-7-sales-record/

Ars Technica je poznata po kvalitetnim reviewima, nisam još stigao da pročitam kompletan tekst ali evo par interesantnih grafikona:
OKlii69.png
ybiP6NY.png

gbT7aLB.png
sVUTxyU.png

TkIcb71.png

Kompletan review: http://arstechnica.com/apple/2016/0...w-great-annual-upgrades-with-one-major-catch/

TechCrunch je odradio interesantan review: https://techcrunch.com/2016/09/13/review-apple-tees-up-the-future-with-iphone-7/
Evo kako objašnjavaju rad kamera na ajfonu 7 Plus:
Now, about that iPhone 7 dual camera. This is quite simply the most sophisticated camera and image processor pairing ever seen in a smartphone or any camera period. There have been a couple of other applications of dual camera setups in phones, but the execution is crude by comparison.

Every time you take a picture with the iPhone 7, both the wide angle and telephoto fire off. Yes, two 12 megapixel pictures for every shot. This could be a prime driver behind the increase of the iPhone 7 Plus’ memory to 3GB.

Both images are needed due to an Apple technique it is calling “fusion” internally. Fusion takes data from both sensors and merges them into the best possible picture for every condition. If, for instance, there is a low-light scene that has some dark areas, the image-processing chip could choose to pick up some image data (pixels or other stuff like luminance) from the brighter f1.8 wide angle and mix it in with the data from the f2.8 telephoto, creating a composite image on the fly without any input from the user. This fusion technique is available to every shot coming from the camera, which means that the iPhone 7 Plus is mixing and matching data every time that trigger is tapped.
i objašnjenja A10 SoC-a:
This year, Apple debuts the A10 Fusion chip; let’s head into the weeds a bit to talk about it.

The new chip is a 4-core configuration that, at first glance, looks like a standard “big.LITTLE” ARM setup. Two powerful cores for the heavy lifting and two lesser cores for conserving battery life by handling lightweight tasks.

In fact, it is not a standard big.LITTLE setup. There are some similarities in that the lower-powered cores are there to handle small or background tasks, but there are some differences.

Though the concept is similar, the architecture that connects the cores is completely different. Apple was not satisfied with the performance of the standard ARM processor and once again designed its own in-house. The two levels of cores are supposed to be able to switch contexts on the fly without a heavy switching penalty and even share the last level of their cache with each other. The majority of the actions you take on your phone, outside of huge tasks like rendering games and the like, can be done using the low-power cores, eating up one-fifth of the power of what the high-performance cores require.

This smoother switching between cores, along with emphasis on optimization of low-power tasks, is what leads to the iPhone 7’s increased battery life even though the processor has gone up in raw overall power.
Evo i njihovog video reviewa ajfona 7:
[YOUTUBE]h5Jni-vy_5M[/YOUTUBE]
i Airpods:
[YOUTUBE]wQ5Gj0UB_R8[/YOUTUBE]

The Verge kompletan review: http://www.theverge.com/a/apple-iphone-7-review-vs-iphone-7-plus
i video review:
[YOUTUBE]DmQgcHjJuKo[/YOUTUBE]

Malo je cudna njihova strategija, realno imaju para da bukvalno ne znaju sta ce sa njima (nije sala ne znaju, pa planiraju da vise vracaju investitorima), na racunu im bleje 250 000 milijardi, mogli bi jako lepo da ih iskoriste, kupe neku fabriku AMOLED displaya, utuku malo vise u razvoj, i mnogo brze napreduju.
Rade na tome, pre 2 godine su kupili kompaniju koja se bavi razvojem Micro LED tehnologije ekrana, na Tajvanu imaju laboratoriju koja se bavi ovom tehnologijom, a Foxconn je sa svoje strane izvršio neke pripreme (kupovina Sharpa, izgradnja fabrike displeja). Ako sve bude išlo po planu, ovi ekrani će se već 2017-te naći u Apple Watchu, a ako se dobro pokažu sledeći korak je ekran za ajfon, ne pre 2018-te.
 
Rekoh vam odmah pre par dana bez izvestaja, samo gledam sta rade ljudi oko mene i sve mi je jasno, neuporedivo vise ljudi je narucilo 7 nego 6S i to mi je bilo jasno prvi dan.
 
Šta ovde čovek može pročitati, ovaj jedan se čudi što ljudi koriste notifikacije za e-mail na telefonima, ovaj drugi se čudi što ljudi slušaju muziku na telefonu.

Kad bude Epl izbacio telefon bez ekrana, biće - šta će vam ekran da buljite u njega, ovako je bolje..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Kao iPod nano.
 
Apple je već predvideo slabiju prodaju ajfona 7 i najavio da neće objavljivati rezultate preordera, ali su prvi podaci mobilnih operatera neočekivano dobri, hsv je već objavio vest.
T-Mobile je objavio da je preorder ajfona 7 više od 4x veći nego za ajfon 6, a Sprint da je preorder skoro 4x veći nego za 6s:
https://9to5mac.com/2016/09/13/iphone-7-sales-record/

Ars Technica je poznata po kvalitetnim reviewima, nisam još stigao da pročitam kompletan tekst ali evo par interesantnih grafikona:
OKlii69.png
ybiP6NY.png

gbT7aLB.png
sVUTxyU.png

TkIcb71.png

Kompletan review: http://arstechnica.com/apple/2016/0...w-great-annual-upgrades-with-one-major-catch/

TechCrunch je odradio interesantan review: https://techcrunch.com/2016/09/13/review-apple-tees-up-the-future-with-iphone-7/
Evo kako objašnjavaju rad kamera na ajfonu 7 Plus:

i objašnjenja A10 SoC-a:

Evo i njihovog video reviewa ajfona 7:
[YOUTUBE]h5Jni-vy_5M[/YOUTUBE]
i Airpods:
[YOUTUBE]wQ5Gj0UB_R8[/YOUTUBE]

The Verge kompletan review: http://www.theverge.com/a/apple-iphone-7-review-vs-iphone-7-plus
i video review:
[YOUTUBE]DmQgcHjJuKo[/YOUTUBE]


Rade na tome, pre 2 godine su kupili kompaniju koja se bavi razvojem Micro LED tehnologije ekrana, na Tajvanu imaju laboratoriju koja se bavi ovom tehnologijom, a Foxconn je sa svoje strane izvršio neke pripreme (kupovina Sharpa, izgradnja fabrike displeja). Ako sve bude išlo po planu, ovi ekrani će se već 2017-te naći u Apple Watchu, a ako se dobro pokažu sledeći korak je ekran za ajfon, ne pre 2018-te.
Kao I uvek. CPU im kida kako radi.

Sent from BlackBerry Passport
 
Kida i storage ima PCI-e i NVMe samo nema način da se testira kolika je brzina na iOS, verovatno je brži od Samsung UFS2.0.
 
Vidim da ja i autor sa Vergea delimo isto mišljenje:

The entire time I was using the iPhone 7, I felt like I had a prototype of next year’s rumored drastic iPhone redesign disguised as an iPhone 6.

Meni je 7 dovoljno dobar da bih ga kupio, ali imam osećaj da je ovo samo filer za ono što nas čeka do godine, ako ne bude nekih tehničkih prepreka.
 
Nova, dark reklama :)

[youtube]8VrWhr7Qxec[/youtube]

Ubedjen sam da ce se iP7+ prodavati odlicno i iznad ocekivanja, tome ce doprineti i ozbiljan Samsungov fail sa N7.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Nema šta da budeš ubeđen to će sigurno biti tako ,jedino ako ih pixel XL ne iznenadi ( salim se [emoji23] )
 
Meni neverovatno da je Verge rekao nešto negativno o iPhone.
 
Da je prototip, ništa novo niti razlog za upgrade. To je za njih neverovatno.
 
Da, sada sam procitao kompletan tekst, deluje objektivno (i nesvojstveno njima, kad je apple u pitanju). Iz citata mi se učinilo da su rekli da je prototip u pozitivnom kontekstu: kao sve je u stvari novo, samo dizajn stari. Mea culpa.
 
Techcrunch - dobar review, zakljucak.

@drgonzo
Hvala za linkove i info, bas znači.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Da nastavimo sa reviewima ;)

Engadget: https://www.engadget.com/2016/09/13/iphone-7-and-7-plus-review/
ajfon 7 video review:
[YOUTUBE]wlb-7FN3Xj4[/YOUTUBE]
i Airpods video review:
[YOUTUBE]qSvuJhQV3Rk[/YOUTUBE]

CNET video review:
[YOUTUBE]47Rgd0wskG4[/YOUTUBE]

Mashable review: http://mashable.com/2016/09/13/apple-iphone-7-review/#biX7fUIRYOq3
ajfon 7 video review:
[YOUTUBE]Ygbt82_xjAY[/YOUTUBE]
i Airpods video review:
[YOUTUBE]dn57FkM06_A[/YOUTUBE]

Walt Mossberg: http://www.theverge.com/2016/9/13/12895574/walt-mossberg-iphone-7-plus-review
 
Meni mnogo lepse stare. Mada i nije da je nesto bitno.
 
Otpakovao ga crnac. Lepe su nove kutije
Pa nisu nesto mnogo drugacije od starih sto se toga tice, ali ne znam sto bi to bilo bitno. Ok - premium proizvod, ocekujes premium kutiju, ali kutiju ces jednom upotrebiti (da ga otpakujes) i to je to :d
 
Nema telefona, poslali mi jutros mail da blagog pojma nemaju kada ce ga poslati... bukvalno nikakav okvirni rok nisu naveli.
 
Ovaj ga otvorio noktima :)
Dobra stvar je sto se relativno lako otvara.

Odgledah... ne znam ni sam zašto nisam mogao da se strpim još koji dan da sačekam iFixIt ili tako nekog krštenog.

edit: razmišljam nešto, šta mislite kada će se pojaviti Lighting port selfi štapovi a da ne skidaju kožu sa leđa?
 
Poslednja izmena:
Odgledah... ne znam ni sam zašto nisam mogao da se strpim još koji dan da sačekam iFixIt ili tako nekog krštenog.

edit: razmišljam nešto, šta mislite kada će se pojaviti Lighting port selfi štapovi a da ne skidaju kožu sa leđa?
Pitas za selfi stap zbog 3.5mm? Stavi adapter
 
Ne bih ja to otvarao na svoju ruku - ko zna koliko je zaj to za vratiti i koji adhesive treba da se stavi. :)

Mali off:
Gledam tamo na benchu onu vest za ljude koji su stali vec u red da kupe iPhone i gomilu komentara od nekih kompleksasa... Misle da ce im vredjanje iPhone korisnika promeniti zivot pa lete uvrede na sve strane. Bas bih voleo kada bih znao ko je ko sa foruma(ako imaju nalgo), posto mislim da su pojedinci tamo mnogo slobodniji da iskazu misljenje nego ovde.

"M.D. *****i koji ne jedu godinu dana za ishit...ahahah Treba to istrebiti!"
"A.P. nemam komentar za ovakve stvari... za ovo treba da postoji dijagnoza i da se izjednaci sa bolescu"
itd itd

A bench redakcija ili ko im vec radi na FB grupi nikad takvim likovima da skine komentar (na bilo koju vest gde se bilo ko vredja) ili ne daj boze banuju korisnika, jer eto ostace bez jednog like-a na fb...
 
Nazad
Vrh Dno