Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Istekao Edit. Veći model 2900mah.

CsJvQp5W8AAsLas.jpg
 
Kapiram da ce uz tako dobar cipset i stedljiv IPS sedmica+ imati odlicnu autonomiju.

IP7+ je za sada najbolji-najkompletniji smartfon na trzistu. Nije nikakvo "cudo" od uredjaja u pitanju ali predstavlja najbolju kombinaciju hardvera i softvera a imace i najduzu podrsku, kapa dole za 7+ model.

Jedino mi se dizajn i s-t-b ratio ne svidjaju (nisam fan minimal bezela ali smatram da je 70-72% s-t-b ratio dobro resenje) mada nista od toga ne moze da pokvari utisak.

Mat crni ip7+ 128Gb i to je to :)

Mislim ok je i manja sedmica ali mi nije ubedljiva kao 7+

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
2750 mah.
 
Poslednja izmena:
So what about the iPhone 7 and iPhone 7 Plus, how big is the sensor inside the two new phones? The recently published pictures from the iPhone 7 Plus finally reveal that information, but it's not a huge surprise: the iPhone 7 features an equally sized, 1/3" sensor, which is the same size as the iPhone 6s. Apple's marketing chief Phil Schiller had already revealed that the iPhone 7 and iPhone 7 Plus have identical main camera, so naturally, the iPhone 7 also has a 1/3" sensor, but what about its secondary camera sensor with the telephoto lens? Pictures from the 7 Plus reveal that the telephoto lens is actually smaller at a physical size of around 1/3.6".


Compared with some mainstream phones, the iPhone 7 has a smaller camera sensor (which means a theoretical shortcoming): the Samsung Galaxy S7 has got a 1/2.5" camera sensor, while the LG G5 has a 1/2.6" one.


http://www.phonearena.com/news/Appl...res-the-sensor-size-and-what-it-means_id85329
 
Baš mali senzori, mogli su ga malo povećati majku mu

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Mogli su da povecaju senzor jer to dosta utice na kvalitet slika pri slabom osvetljenju i tu mislim da nece biti neke bitne razlike izmedju iP7 i 6s, ali da vidimo prve testove.
 
Bice bolje slike u vecini slucajeva jer je dodat OIS koji veoma znaci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakve veze OIS ima sa tim koliko svetla dolazi u senzor?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pa ako drzis telefon na stalku dok slikas onda nema

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nema veze, sve i nogom da ga drzis. Jedino pomaze kod duzeg ss-a, da ne bude mutna slika
 
Pri normalnom slikanju OIS neće ništa poboljšati sliku, dakle ako staneš kao čovek i opališ sliku, a da ti se ruka ne trese kao da imaš Parkinsona.

Video je skroz druga stvar, i OIS tu pravi drastičnu razliku.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Znači OIS dosta, pogledajte samo razliku između 6s i 6s+ po pitanju slika.
 
Bitna je velicina pixela za kvalitet slike (relativno naravno). Velicina samog senzora u kombinaciji sa objetivom je bitna za dubinu polja, bokeh itd sto je kod ovako malih senzora prc i nebitno. Raspravljate oko nebitnih stvari...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bitna je velicina pixela za kvalitet slike (relativno naravno). Velicina samog senzora u kombinaciji sa objetivom je bitna za dubinu polja, bokeh itd sto je kod ovako malih senzora prc i nebitno. Raspravljate oko nebitnih stvari...
Ali uglavnom za vece pixele opet ti treba i veci senzor...
 
Ali uglavnom za vece pixele opet ti treba i veci senzor...

Zavisi. Lupicu sad jer nikad ne gledam megapixele, ali mozes tacno izracunati da npr. 12Mpix na 1/3 je kao 16 na 1/2.5 (racunica nije tacna ali shvatas moju poentu). Takodje tip samog senzora utice - pogledaj samo cmos, ccd, x-trans...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kamera neces znati na kom je nivou dok je ne isprobas ili nadjes studijsko poredjenje gde se u istim uslovima fotka, ali cak ni onda neces videti koja kamera hvata boje realnije. Iskreno, kamera je jedna od poslednjih stvari koje bi gledao - kamera od 4S pa nadalje je sasvim ok (kao i kog gomile android telefona sada) za ono sto treba da obavi. Ove razlike u poslednjih par godina su sto se tice samog kvaliteta slike vredne mozda par desetina dolara - to je realno gledano. Ako hocete dobre fotke - DSLR, MILC ili nesto slicno, ovo sa mobilnima vec nema poente :)
 
Ali ko priča o studijskim uslovima? Pričamo o sledećoj situaciji, izvadiš telefon kada vidiš nešto zanimljivo i škljocneš. Oba telefona izvadiš u istoj situaciji i uporediš.
 
Upravo to covek i hoće da kaže. Vec nekoliko godina kamera nije dealbreaker, dobra je na svakom iole skupljem telefonu (pa i na htc-u)
 
I ja sam malopre cuo da 7-ica u srbiju dolazi tek u drugoj polovini oktobra. Relativno pouzdan izvor...
 
Zašto katastrofa? Pa i 6s je stigao oko 15-20 oktobra ako se dobro secam
 
Moj problem su ljudi koji imaju problem sa osnovnom logikom i onda pokušavaju da predstave nekome drugome to kao apsolutnu istinu, a ti si jedan od njih. ;)

Inače, Peca je lepo sumirao stvari o kojima smo pričali ovde:

http://www.benchmark.rs/artikal/vreme_je_za_iphone_8_zasto_nismo_odusevljeni_sedmicom-4199

Ali samo bih dodao da ni nema mnogo prostora za napredak kod telefona, tj. za inovacije. Teško je da smisliš nešto novo, a da bude iole korisno.
 
Poslednja izmena:
To znaci da i dalje Ti imas problem ;-) . Meni uredjaji rade savrseno notifikacije rade like a charm nemam problema sa scojin uredjajima. Svaki problem koji is imao sa beta os mogao si pisati feedback ali ocito bio si lenj. Nemas prava da kukas sad nama jer ti mi ne mozemo pomoci. Sto se ip7 tice izuzetan je i van konkurencije u svakom pogledu a cpu zadaje domace zadatke dualcore sabija!
 
Moj problem su ljudi koji imaju problem sa osnovnom logikom i onda pokušavaju da predstave nekome drugome to kao apsolutnu istinu, a ti si jedan od njih. ;)

Inače, Peca je lepo sumirao stvari o kojima smo pričali ovde:

http://www.benchmark.rs/artikal/vreme_je_za_iphone_8_zasto_nismo_odusevljeni_sedmicom-4199

Ali samo bih dodao da ni nema mnogo prostora za napredak kod telefona, tj. za inovacije. Teško je da smisliš nešto novo, a da bude iole korisno.

U jbt ko bi očekivao ovakav tekst od pece i Bench sajta [emoji15] [emoji15]
 
@sysninja
To znaci da se slazes da je Apple do sada bio inovator?
 
Nazad
Vrh Dno