Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Ja sam bas u dilemi da li da uzmem iP7+ ili Note 7.
Glavni motiv za prelazak za iP mi je promena, vozim Android vec 7 godina pa cisto da prekinem monotoniju bih malo presekao. Pride ne znam da li ce mi novi auto podrzavati i Android auto ili samo CarPlay, ali to je manje bitno.

Pa sam danas poredio moj s6e+ sa iP6S+ i malo sam se razocarao nekim stvarima koje vaze i za iP7. Sve se vrti oko ekrana, OK bolji ekran ima Samsung to svi znaju ali Samsung smesti i 0.2" veci ekran u manje kuciste. Okviri iP su neobjasnjivo veliki za danasnje standarde. Meni bar debele crne linije sa strane bas bodu oci, pride je i iznad i ispod deblji ali mi to manje smeta. Slozismo se svi da Samsung bolje izgleda.
E sad iP ima lepse animacije, menije, sve je nekako lepse odradjeno, ima i on svojih prednosti, definitivno ce iP7 biti i osetno brzi, nova kamera na plus modelu je vrlo interesantna... Sada su vec i iOS i Android veoma zreli sistemi i nema tu vise velike razlike u mogucnostima.

Sve u svemu za sledeci model da stanje okvire i ubace zakrivljene ivice.
 
nekad se zapitam koliko glup covek mora da bude da napravi ovakve slike, koje su navodno "sprdnja"
 
Zakrivljene ivice ekrana su jbno beskorisne i samo povecavaju troskove zamene, kvare ergonomiju i povecavaju rizik od pucanja cak i pri manjem padu.
Pri odredjenim osvetljenjima gledanje u delove ekrana po ivicama ume da smeta.

Pricam na osnovu kraceg koriscenja S6E sto je bilo dovoljno da se uverim da su edge ekrani glupost i samo deluju "futuristicki, cyber, mocno" a da je upotrebna vrednost blizu nule.
A po izlasku prvog edge amoleda (2014 Note edge) napisao sam da treba dati sansu tom resenju.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Istina je da su beskorisne.
Isto je istina i da mnogo dobro izgledaju (a to i jeste poenta dizajna telefona) i da se S daleko bolje prodaje i Edge izdanju nego bez, te ocigledno ljudi to zele. Pucanje i oscetljenje nisu problem.
 
Istina je da su beskorisne.
mnogo dobro izgledaju (a to i jeste poenta dizajna telefona)

ova fraza ovde je razlog zasto imamo nesposobne dizajnere u srbiji

setite se samn onog momka o kome je pisao telegraf, koji je dizajnirao "ajfon 7" koji pritom izgleda kao neki od boljih android kineza u najboljem slucaju, koji ima 2 kamere na potputno suprotinim stranama telefona, i jos hiljadu funkcionalnih propusta u dizajnu...ali bitno je da izgleda lepo, na to se ljudi primaju, a da li ce da izgleda lepo i radi kako treba, to nikog ne interesuje ocigledno

poenta dizajna telefona je da ono sto provereno radi, uklopi na najestetskiji nacin, a ne da se zbog estetike menja unutrasnjost
 
Poslednja izmena:
Mislio sam da ce update program mi omoguciti zamenu tj upgrade sa 6s na neku sedmicu ali nisam dobro citao... Tj steta sto nisu omogucili da se uzme taj program jer telefon je jos pod garancijom...
Zna li neko da li vazi jos ono da ako razbijes telefon a imas garanciju, odes u apple store i das 100$ i uzmes isti takav... Ili mora neka doplata i za to?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
svaki covek je nazalost podlozan ovakvim mentalnim manipulacijama

kada se od ljudi ocekuje da nadju razlike medju stvarima, bile cak one i identicne, mozak ce sam pokusati da proizvoljno izmisli razlike, samo da bi se ponasao po zadatom obrascu

postoji gomila istrazivanja i dokumentaraca na ovu temu...recimo soba puna ljudi gde diskutuju o razlikama 5 identicnih pari farmerki

upravo ovakvi klipovi su ono sto pricam....

stvarno se zapitam koliko glup covek mora da bude da pomisli da ovakvim klipovima i svim onim slikama radi nesto smesno :/

mozda ce da bude smesno nekom detetu ili nekom zatucanom...meni je zao ovih ljudi koji su ispali glupi zato sto ih je neko uhvatio u psiholosku zamku...one koji nisu naseli, nisu ni prikazali i to je to
 
Poslednja izmena:
Ali da ti vidis svoj wallpaper, poruke, itd i da poverujes da su to sve prebacili za 15 sekundi i da je nov fon...
 
kapiram skroz na sta mislis, ali to su jednostavno ljudi koji se ne razumeju u tehniku, nevezano za brend koji koriste
mozes ih ubediti u sve
 
kapiram skroz na sta mislis, ali to su jednostavno ljudi koji se ne razumeju u tehniku, nevezano za brend koji koriste
mozes ih ubediti u sve
Naravno da se ne razumeju, letos sam posmatrao gomilu što mladih što starijih kako u hotelu stoje tik uz Access Point da im signal bude max pošto im prekida i secka Viber. I svi posmatraju šta drugi rade i automatski se prilagođavaju i rade isto. A Viber prekida i secka jer je protok 512Kb/s za 50 ljudi!!! Marakeš, šta dalje reći :)
 
S druge strane to su najsigurniji telefoni na tržištu.
 
Sledece godine apple revolucionarno omogucava da se istovremeno slusa muzika i puni telefon. Dodace bežično punjenje...
Kako savršeno doziraju feature. Svake godine neka mizerija, al toe dovoljno..
 
I prosle godine su kruzili isti klipovi, kao i one pre prosle godine. Nista novo, uvek isti klipovi cim apple izbaci novu verziju telefona.
 
I uvek pokidaju
 
Nikako da nađem konkretan odgovor po netu, a verujem da je zanimljivo pitanje za sve..
Na ostrvcetu Put in bay u Ohaju, gde mi drugar trenutno radi prisutna su samo 2 operatera (i to oba CDMA) Sprint i Verizon. Pošto 7ice trenutno nema kao simfree u ponudi, interesuje me kada bi mi (preko svoje šefice koja ima postpaid kod jednog ili oba ova operatera) naručio sa Apple sajta 7icu u varijanti, "unlocked" i "one-time payment", da li bih ja mogao taj telefon da koristim normalno u Srbiji (čisto zbog razlika cdma i gsm ?) ? Da li su otključani odmah ? Kako se taj iPhone aktivira ? (sa kojom karticom) Da li LTE kod nas uopšte radi na njima ?
Jedino što sam našao na Apple sajtu je da "svi telefoni podržavaju operatere širom sveta zbog roaminga i da su otključani bla bla.....
I finalno pitanje....kog operatera od ova dva izabrati ako uopšte rade ?

p.s. kolko vidim i Sprint i Verizon u varijanti black i white 128gb može da se naruči i nema kašnjenja. Delivery date 16th September
 
Poslednja izmena:
Sledece godine apple revolucionarno omogucava da se istovremeno slusa muzika i puni telefon. Dodace bežično punjenje...
Kako savršeno doziraju feature. Svake godine neka mizerija, al toe dovoljno..

Meni je to bezicno punjenje korisno koliko i iskrivljeni ekran na Samsung telefonima. Nemas nikakve koristi od toga. Telefon se sporije puni i mnogo vise se greje u odnosu obicno punjenje preko kabla, a muzika moze da se slusa i sada dok se puni ako se koriste bt slusalice kako oni preporucuju.

Inace iP ima drugih nedostataka a Jony Ive ne znam zasto dobija platu tamo jer nista ne radi. Ne mogu da menjaju dizajn vec tri godine. Bez obzira sto je to dobar dizajn i lepo izgleda, ljudi hoce uvek nesto novo.
 
Poslednja izmena:
Ja nesto cuo da im je po pitanju dizajna, sada ciklu trogodisnji, pa je onda ovo fazon iP6s2 :D
 
Zapeli ste za izgled i 3.5mm jack, kao da su se 4 i 5 nesto bitno razlikovali, osim sto su ga malo izduzili... Udjem ovde misleci da cu nesto procitati, kad ono 10 strana u TT o 3.5mm jack-u i istom dizajnu...

Sent from my SAMSUNG-SM-N900A using Tapatalk
 
Jet Black je vise nego dovoljna novina sto se dizajna tice.
 
Zapeli ste za izgled i 3.5mm jack, kao da su se 4 i 5 nesto bitno razlikovali, osim sto su ga malo izduzili... Udjem ovde misleci da cu nesto procitati, kad ono 10 strana u TT o 3.5mm jack-u i istom dizajnu...

Sent from my SAMSUNG-SM-N900A using Tapatalk
Па кад је телефон скоро исти, о чему друго да причамо?
 
Kako misliš isti, čovek na predstavljanju kad je došao do dizajna rekao, citiram - 'we changed everything' :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ok, da sumiramo: brzi procesor, vise RAM-a, bolji ekran, bolja baterija, stereo zvucnici, bolja kamera, vodootporan i vi kazete da je isti samo jer dizajn nije previse promijenjen?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Kako misliš isti, čovek na predstavljanju kad je došao do dizajna rekao, citiram - 'we changed everything' :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Banalizujete... "Dizajn" nije izgled i boja samo, dizajn je i konstrukcija, unutrašnost, raspored elemenata unutar uređaja, način na koji se pravi kućište i način na koji ga mašine prave, celokupni proces kreiranja. I naravno da je "sve promenjeno" kada se tako pogleda. Kada "dizajner" kaže dizajn misli na sve to a vi se držite reči dizajn prema spoljašnjem izgledu i boji samo!

I usput, šta vam znači boja? I to crna još! Meni je totalno nebitna, ne zavisi mi produktivnost od boje.
Što se tiče punjenja i muzike u isto vreme, stvarno na kablu od jedva metar punite telefon i sedite pored sa slušalicama? :D Ne branim Apple jer je po meni potez nebulozan ali reakcije su "samo da nešto kukam" :)
 
Poslednja izmena:
Spolja je isti, šta me briga da l' su menjali raspored i materijale unutra.
Ja nisam dizajner, i ja tako razumem to. A verujem i 99% ostalih ljudi.
Nije morao da kaže we changed everything i da naglasi to još pet puta.

Btw, šta bi na kraju za ram, zna li se koliko će imati?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Banalizujete... "Dizajn" nije izgled i boja samo, dizajn je i konstrukcija, unutrašnost, raspored elemenata unutar uređaja, način na koji se pravi kućište i način na koji ga mašine prave, celokupni proces kreiranja. I naravno da je "sve promenjeno" kada se tako pogleda. Kada "dizajner" kaže dizajn misli na sve to a vi se držite reči dizajn prema spoljašnjem izgledu i boji samo!

Sto bi fkloznica rekao: [emoji102] [emoji23]
 
Nazad
Vrh Dno