Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Боље би им било да уложе паре у развијање батерије, да не дежим тел 3 пут дневно на пуњачу :]
 
Ne verujem, sad kad su izbacili case. Mozda samo izbace unapređeni case.
 
Боље би им било да уложе паре у развијање батерије, да не дежим тел 3 пут дневно на пуњачу :]

svašta sam sa telefonom radio,al ovo nikad uspeo nisam.

Kako? :)
 
Gaming ili filmovi. U svakom drugom slučaju, eventualno jedna kratka dopuna da izdrži dan
 
Poslednja izmena:
iPhone 7

Gaming ili filmovi. U svakom drugom slučaju, eventualno jedna kratka dopuna da izdrži dan

igram igre svaki dan,a kad naletim na neku znam da vezem po par sati bez prestanka i nikad nisam punio vise od 2x dnevno.

Dok sam igrao nfs na nekom 4s sam punio 3x.

Mislim da preteruje sa 3 punjenja dnevno,al ajde.Sve je moguce ;)
 
Poslednja izmena:
Не претерујем верујте ми. Зашто бих и себе и вас лагао? =] 2 сваки дан, ско играм игре мора и 3. пут... Баш срче... Јбг, имам 4-5 нон стоп активних пословних група на вајберу и то доста узима...
 
TV show sa CBS - 60 Minutes:
http://www.cbsnews.com/news/60-minutes-apple-tim-cook-charlie-rose/
Na linku gore imaju 2 isečka iz emisije od po 15-tak minuta svaki
Intervjuisali su vodeće ljude u kompaniji i dobili eksluzivni pristup delovima kompanije koje su obično zatvoreni za javnost.
Nije direktno vezano za iPhone 7, ali ima dosta detalja o procesu dizajniranja i proizvodnje u Apple.
Npr ima podatak da 800 "inženjera i specijalista" radi isključivo na kameri ajfona , itd.
 
Na hiljade ljudi u outsource-u. Ne verujem da ima puno zaposlenih ljudi u samom Appleu zaduženih za marketing.
 
Sve to stoji, samo "para" usi koliko spominju da Apple inovate...po tome bi se dalo pomisliti da je Apple izmislio sve patente u kompjuterskoj industriji. Posle odlaska Vozniaka oni su samo lepo pakovali i uspesno prodavali ono sto su drugi ljudi izmislili samo nisu imali toliko uspeha da to prodaju. Da li toliko vredi IPhone? Po mom misljenju sigurno ne, iako imam jedan. IPad i MacBook su dosta priblizniji realnoj vrednosti.
 
Poslednja izmena:
Znaci cena proizvoda je odredjena time koliko ljudi rade na njemu ?
Da li si ti ozbiljan?
 
Znaci cena proizvoda je odredjena time koliko ljudi rade na njemu ?
Da li si ti ozbiljan?
Naravno da zavisi od cene rada i utrošenih sati, pošto akcije zavise od profita a profit od prometa (prodaja proizvoda i usluga) i troškova (a plate zaposlenih su najveći trošak). A kada smo kod akcija zavise od toga da li zaposleni imaju neiskorišćeni odmor koji mora da se plati ako se ne iskoristi. Kako bi inače bio profitabilan?

Zanimljiva je ekonomija, ova svetska, ne naša.
 
Naravno da jeste jedan od troskova, tu se slazem.
To koliko ja imam godina se tebe ne tice, ne pravi se pametan.

Covek je naveo broj ljudi koji rade na iPhone-u kao razlog njegove visoke cene, u odnosu na druge.

Znaci, ako 10 ljudi rade na proizvodu a, a 1000 ljudi na proizvodu b, pri cemu je rezultat manje-vise isti, trzisna cena proizvoda b mora da bude daleko veca od proizvoda a, jer je, jelte, na taj proizvod potroseno vise resursa?
 
Hmm.. Ima tu problema i sa matematikom. Ako 1 covek pravi meni logo da li ce biti skuplje ako zamolim 100 za isti posao?

Posto se ovde radilo o inzinjerima kako se secam.
 
Ako 1 osoba napravi vrhunski logo, a 100 njuh nikakav, opet je ovaj prvi bolji.

Nema veze ova prica sa zivotom. Apple naplacuje ogromne marze, i to je svima jasno. Marketig i kvalitet.
 
Ako 1 osoba napravi vrhunski logo, a 100 njuh nikakav, opet je ovaj prvi bolji.

Nema veze ova prica sa zivotom. Apple naplacuje ogromne marze, i to je svima jasno. Marketig i kvalitet.
Da tih 100 ljudi napeavi nikakav odavno bi bili bez posla i tesko bi se zaposlili.

Postoji razlog zasto Apple- u raste prodaja i nema veze sa marketingom. Ja sam u poslednjih 10 godina izmenjao kompova, laptopova, telefona i svega ostalog gomilu i znas sta imam sada - iMac, MacBook, iPhone i cak sam i ruter uzeo Airport Express jer mi je bila muka i od rutera koji isto kostaju koliko Apple-ov ali zato kada imas 25 uredjaja nakacenih te rutere cupas iz zida svako 2-3 sata da prorade opet.

Muka mi je iskreno takvih situacija i situacija gde trebas svako par meseci reinstall windows ili ga cistiti satima i danima od raznih registry problema, zaostalih drivera, servisa i sl zbog kojih se bootuje 15 minuta, telefona kod kojih kada ti je najbitnije otvara dialer 10 sekundi a onda kasnije izbaci launcher has stopped working, i koji ne dobiju ni jedan update na novi OS nakon godinu od kada su izasli, laptopova kojima pucaju sarke, koje moras rastaviti da promenis termalnu pastu jer je stavljena jeftina i lose je projektano hladjenje i da ne idem sada dalje u offtopic.

Eto, posle godina koriscenja svega i svacega zasto vise ne razmisljam ni da pogledam neke takve proizvode i zasto Apple-u ide tako dobro. Ti naravno to neces prihvatiti jer si ubedjen da su 4 jezgra kod cpu uvek bolja od 2 i slicne stvari :)
 
i znas sta imam sada - iMac, MacBook, iPhone i cak sam i ruter uzeo Airport Express jer mi je bila muka i od rutera koji isto kostaju koliko Apple-ov ali zato kada imas 25 uredjaja nakacenih te rutere cupas iz zida svako 2-3 sata da prorade opet.

Muka mi je iskreno takvih situacija i situacija gde trebas svako par meseci reinstall windows ili ga cistiti satima i danima od raznih registry problema, zaostalih drivera, servisa i sl zbog kojih se bootuje 15 minuta, telefona kod kojih kada ti je najbitnije otvara dialer 10 sekundi a onda kasnije izbaci launcher has stopped working, i koji ne dobiju ni jedan update na novi OS nakon godinu od kada su izasli, laptopova kojima pucaju sarke, koje moras rastaviti da promenis termalnu pastu jer je stavljena jeftina i lose je projektano hladjenje i da ne idem sada dalje u offtopic
Apsolutno sam istim putem krenuo. A još jedna stvar je tu meni bitna "nemam vremena za gubljenje!!!", svaki trenutak mi je dragocen. I opet sam kupio iPhone juče (i Airport pre dve nedelje) pošto sam godinu dana bio na Androidu, dao veliku šansu, ali kad ne ide, ne ide. Neko ima vreme da čeka 10 sekundi da se otvori aplikacija, ja nemam. Epl jednostavno prodaje kompletan proizvod koji "radi"! A kada nešto "radi" nije ni bitno koliko košta.
 
to mora da si imao neki bolji android, tamo je standard 20 sekundi za otvaranje aplikacije
 
Slazem se za rutere , znaci neki pucaju i sa 4-5 uredjaja nakacenim.... Sto se tice apple-a i kamere... najbolja je... mogu drugi samo da mastaju o kameri kakvu ima ip6-6s zaista za minijaturan seznro pucaju zlo fotke u Manual rezinu (i naravno koriscenjem druge app ne stock koje dozvoljavaju upravljanjem iste) Ovo sto ljudi piskaraju kako ne vredi ajfon ipad vredi mac vredi. je glupost kako vredi ipad vredi i iPhone, jer u dzepu imas azdaju koja brije poslednje flagshipove koji su bazirani na Sheepdroid OS-u (5s-6) o 6S ne vredi pricati jer je za god dana ispred konkurencije, i nudi performanse per core kakav drugi mastaju. Inovativni X64CPU dobro se secam koliko se konkurencija ukipila uz komentare mislili smo da apple blefira ;-) No svi zaboravaljaju touch id, koji su svi pljuvali potom kada je shamesung ubacio od jednom must have feature, apple pay , od jednom i shamesung pay... dizajn svi zivi kopiraju u nadi da ce privuci veci broj kupaca, ali u sustini to su samo pokusaji i nista vise ;-)
 
Sheepdroid ? Hmmm..Ja da tako nesto napisem za ios/jabuku popio bih ban na 15 dana kao iz sale
 
To je cinjenica :) mada iskreno postala mi je navika tako da ga zovim i ono skraceno Sh**roid :D tako ga zovem u real life :-D Navika je cudo ali dobro jedino gde mi je ok radio drndroid bio je nexus , a shamesung boze sacuvaj, S6 i mem leak ... i ne kapiram zbog cega forsira taj touch wiz... sustina price je ta da iPhone vredi svake date pare, setite se nokia (8800,8910,8850...) placao sam ih poprilicno vise nego sto iphone danas kosta... i realno nisu vredeli ni 500evra ali... Nije sve u imenu vec i kvalitetu izrade, kontrole itd morate gledati realno ...

iphone

Odlicna optimizacija OS-SW-HW (ono sto ja najvise cenim kod apple-a)
Odlicna zavrsna izrada
Odlicna kontrola proizvoda
Odlicna podrska (4s-9.x ios (2011-2016)) i redovno azuriranje kako os tako i apps
Odlicna zastita samog teleona (touch id, icloud itd)
Kill switch
Odlican kao TELEFON
Odlican kao racunar
Odlican kao asistent (siri (meni nije frka da govorim na eng dok vozim))
i jos mnogo toga sto iPhone moze ponuditi ukljucujuci (odlicnu fotografiju, odlican video, odlican UI veoma userfrendly i koriscenje jednom rukom.....)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno