Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

A onda ce Samsung da iskopira oba resenja a za njim i ostali proizvodjaci :d
 
Kakva glupost ovo za uklanjanje 3.5mm...mislim mene i ne pogadja toliko, ali sta je sa ljudima koji imaju slusalice od par stotina e?! Mislim da to rade da opet ne bi mogli da vicu kako im zuji tel na skupim slusalicama :d
 
Kakva glupost ovo za uklanjanje 3.5mm...mislim mene i ne pogadja toliko, ali sta je sa ljudima koji imaju slusalice od par stotina e?! Mislim da to rade da opet ne bi mogli da vicu kako im zuji tel na skupim slusalicama :d


Po meni, 3.5mm je odavno trebao da leti iz svih uređaja. Za ove sa skupim će svakako postojati adapteri.
 
ionako sam planirao da u skorije vreme uzmem jedne bezicne.
 
Voleo bih da u jakni imam ugrađene...
 
Bez adaptera nema slušanja muzike u kolima na putu... Ništa strašno ali ne znam šta je falilo postojećem rešenju a i ne vidim svrhu dodatnog stanjivanja uredjaja. I ovo je previše, bez maske iphone je skoro nemoguć za upotrebu
 
Bez adaptera nema slušanja muzike u kolima na putu... Ništa strašno ali ne znam šta je falilo postojećem rešenju a i ne vidim svrhu dodatnog stanjivanja uredjaja. I ovo je previše, bez maske iphone je skoro nemoguć za upotrebu

Ni meni ne treba tanji, 7-8 pa i 9mm mi je sasvim ok.
 
Jos je rano za bilo kakve konkretne informacije. Kapiram da se sve ovo zasniva na tamo necijim zeljama, a videcemo kakav ce se pojaviti sl godine.
Sto se mene tice, ip7 je moj, taman dve godine da vozim ovaj 6 i puna kapa.
 
Čekamo 7s!
 
Nadam se da ce potpuno redizajnirati iP7, po mom ukusu 6 je prilicno obican i veliki korak unazad sto se izgleda tice naspram 4/5 modela. Cetvorka mi je i dalje najlepsi model, i sam materijal mi se najvise svidja. Ovaj mini mi deluje interesatno ako se odluce za 4 inch, samo na stetu po nas sto vole manje ekrane, to vise nece biti high-end model, kao pre kada su imali jedan jedini model godisnje.
 
Meni se 6 uopste ne svidja i samo iz tog razloga necu da ga uzmem. Nije mi bitno da imam najbolje i najnovije, vec da mi se svidja. Nista ne fali 5S, a ako i 7ica bude ruzna, ostajem ja na petici.
 
Kako je krenulo posle legende Stiva,iPhone 7 bice neprimetno redizajnirani iPhone 6.
I sve se nastavlja istim tempom,sto manje novina i prodati 200 miliona primeraka i tako u krug
Iskreno,malo po malo ali se gubi ono "nesto posebno" kod iPhone-a.
 
ono sto se menja drasticno je ios,odnosno ux,a sto se tice izgleda telefona,mislim da tu nece biti promena,barem ne nekih velikih
 
Ne znam o čemu pričate, uvek je posle "S" modela dolazio redizajn. Da li je promena drastična ili ne možemo diskutovati. Meni je između 5s i 6 drastična promena, znatno veća nego između 4s i 5 npr. Kako ce biti sa 7, videcemo.
 
Ne znam o čemu pričate, uvek je posle "S" modela dolazio redizajn. Da li je promena drastična ili ne možemo diskutovati. Meni je između 5s i 6 drastična promena, znatno veća nego između 4s i 5 npr. Kako ce biti sa 7, videcemo.

Kakva je promena bila sa 3GS na 4?
Spektakularna u najmanju ruku,zar ne?
Ali to isto nismo dobili sa 5S na 6 zar ne?
Drasticna promena jeste bila ali ne toliko fascinantna kao sto su svi ocekivali i sto svi ocekivaju..
 
Kakva je promena bila sa 3GS na 4?
Spektakularna u najmanju ruku,zar ne?
Ali to isto nismo dobili sa 5S na 6 zar ne?
Drasticna promena jeste bila ali ne toliko fascinantna kao sto su svi ocekivali i sto svi ocekivaju..

A sta to treba da bude pa da bude fascinantno? Ponuda dva modela umesto do tada jednog, znatno vecih dijagonala ekrana i formata u tankom metalnom kućištu nije fascinantna? Po meni, to je mnogo dramaticnija promena nego prelazak sa 3GS na 4.

Problem je sto smo se za ovih 5-6 godina od tada nagledali svega i svacega pa sad taman da nas novi iPhone odvede do meseca i nazad reakcija bi bila, meh, ništa spektakularno. Treba biti objektivan.
 
Upravo tako. Telefoni i tabletu su dostigli neki nivo gde nema puno prostora za napredak. Narednih par generacija ce izgledati slično, velicina se neće menjati, rezolucija ne drasticno, brzina i kamera isto tako... Pojavice se neka inovacija kao touch id i 3d touch, ali to je to. Ne treba očekivati nekakav game changer kao što je to bio slučaj ranije. Ovde ljudi lamentiraju nad SJ a ne znaju ni sami šta da očekuju.
 
Donekle ste u pravu,sve je manje prostora za hardwerske promene.
Ali sto se tice samog izgleda aparata,msm da tu ima zaista puno prostora za promenama.
 
Upravo tako. Telefoni i tabletu su dostigli neki nivo gde nema puno prostora za napredak. Narednih par generacija ce izgledati slično, velicina se neće menjati, rezolucija ne drasticno, brzina i kamera isto tako... Pojavice se neka inovacija kao touch id i 3d touch, ali to je to. Ne treba očekivati nekakav game changer kao što je to bio slučaj ranije. Ovde ljudi lamentiraju nad SJ a ne znaju ni sami šta da očekuju.

Ma ima Androidi da furaju 4k ekrane na ovim rezolucijama iako nema nikakvog smisla, ali eto. Za hw se ne slazem, svaka iteracija ce biti bolja dok se ne dodje do limita koji su posledica fizike (minimalna velicina tranzistora), a cak i tada ce vrv igrati svi na dobru arhitekturu... Opet kada sve bude bilo blizu nekom kraju (da nema dalje) pojavice se nesto novo - (lupam) kvantni racunar i sl...
 
@n1tro Naravno da ce svaka nova generacija biti bolja i procesori brzi, ali je razlika u radu sve manja. Hoću da kažem da niko nije kupio 6s zato što mu je 5s ili 6 bio spor, a to tek neće biti slučaj sa 6s. Isto kao što su pre 15-20 godina računari zastarevali uveliko posle 2-3 godine, a sada mogu da traju i 6-7 nekome ko nije preterano zahtevan korisnik
 
Ali imaj u vidu da ni 5S ni 6 ne rade bas sjajno na iosu 9 sto dovodi do zakljucka da ce se sa svakim sledecim apdejtom osecati nedostatak ram memorije.Mislim da namerno to rade da bi kupovali novi model.
 
Naravoucenije, ostani na verziji sa kojom je dosao telefon ;)
 
...i tako anuliraj jednu id najvećih prednosti iphone-a: Dobijanje novih verzija OS-a narednih nekoliko godina. Ne mogu da zamslim da neko na ip5 i dalje fura ios 6, odričući se svih prednosti novijih OS, samo da bi mu telefon bio fluidniji i za nijansu brži
 
Meni na 5s ios 9.1 radi savrseno.
 
Ali imaj u vidu da ni 5S ni 6 ne rade bas sjajno na iosu 9 sto dovodi do zakljucka da ce se sa svakim sledecim apdejtom osecati nedostatak ram memorije.Mislim da namerno to rade da bi kupovali novi model.
A koje bi to probleme trebao da primetim sa manjkom memorije? Primetim jedino ako kojim slucajem otvorim gomilu aplikacija i gomilu tab-ova u safariju, ali to je toliko retko i onda se primeti samo to sto reloaduje stranicu prilikom prebacivanja tab-a u safariju.
 
To sa memorijom je mit, tako je programirano da radi i nema veze sa kolicinom memorije. Meni se dešava tab reload u safariju na iPad air 2 koji ima 2mb, i to sa tri otvorena taba. Gurnem safari u pozadinu, otvorim par drugih aplikacija, safari stoji neko duže vreme u backgroundu i kad ga pozovem ponovo krene da reload-uje stranu. Inače paradoks je da do tada to nikad nisam iskusio na 5s sa duplo manje memorije.
 
Ljudi nisu svesni koliko se aplikacije mogu optimizovati. Evo upravo npr. radim sada na jednoj aplikaciji koja je prilicno kompleksna sa brojem elemenata(view-ova), custom segue-ima i slicno i potrosnja je 12 MB uglavnom.
 
Nazad
Vrh Dno