Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Pa sam si sebi odgovorio, pljacka jer ces morati da dodas "koju deseticu" da bi mogao da ubacis slusalice, a za te pare mozes da kupis druge slusalice.
 
Cekaj kakva je to pljacka? Kome ne odgovara ne treba da kupi telefon. Uz telefon ce vrv ici i sluske kao i svaki put do sad. Ajd da ne mogu ni jedne sluske da se prikljuce na svetu vec da moras da kupis adapter to bi bila pljacka... Ovako - ako ti se ne svidja ne kupis...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Najjaca mi je filozofija - ako ti se ne svidja ne kupis. Sve zarad opravdavanja nekad glupih, nekad nelogicnih, a najcesce bezobraznih poteza kompanija.

Ko ne bude hteo da koristi lose apple slusalice morace da kupuje taj adapter i da ga vucara sa sobom bez potrebe. Ili ce morati da kupuje nove koje imaju samo taj prikljucak posto kapiram da ce sad masovno poceti da se proizvode takve. Sve u svemu bacanje para.
 
To nije filozofija i to je realnost. Svestan si da ti nisi vlasnik te kompanije kao i da je to sve potpuno legalno i nije cak ni bezobrazno (a ne kradja). Jednostavna je logika - imas gomile telefona na trzistu i kupis onaj koji ti se svidja... Ako ti se ne svidja neki potez kompanije to ne znaci da je to lopovluk i bezobrazluk... Sta bi trebalo napadati svaku kompaniju za svaku promenu - neko predje sa micro usb na usb-c - uaaa lopovi... Izbace microsd u flagshipu - kakav bezobrazluk...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U skladu sa nekim najavama da bi se ajfon 7 opet mogao pojaviti u crnoj boji, Martin Hayek je objavio par rendera:
27902153002_c28f56b8dc_b.jpg

27902153242_390ba151d1_b.jpg

27724433290_443c5e1d47_b.jpg

27902152932_0166f2c228_b.jpg

28004478945_d19168df41_b.jpg


Više na: http://www.martinhajek.com/black-is-the-new-silver/
 
ja bih voleo crni ios :)
 
apple ocigledno ima neku dizajnersku krizu u firmi

posle onih dizajnerski jako prefinjenih resenja, prelaze na dizajn sestice, a sada i na ovu katastrofu

da ovaj telefon nema jabuku na ledjima, pomislio bih da se radi o nekom ulefone ili elephone kinezu
 
Mozda zato sto podseca na sesticu a svi kinezi su poceli sa kopiranjem tog dizajna? :)

Mislis da bi tako izgledali kinezi da iPhone 6 nije tako izgledao... No way... Uglavnom, neka bude sta bude, meni je bitan OS, kvalitet izrade, brzina, baterija, ekran. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Najjaca mi je filozofija - ako ti se ne svidja ne kupis. Sve zarad opravdavanja nekad glupih, nekad nelogicnih, a najcesce bezobraznih poteza kompanija.

Ko ne bude hteo da koristi lose apple slusalice morace da kupuje taj adapter i da ga vucara sa sobom bez potrebe. Ili ce morati da kupuje nove koje imaju samo taj prikljucak posto kapiram da ce sad masovno poceti da se proizvode takve. Sve u svemu bacanje para.

Ako koncept ne zazivi, promenice pesmu jako brzo. To je cist kapitalizam, ako ljudi ne budu prihvatili to, a oni budu forsirali, desice se jedna od dve stvari - ili ce se na kraju nekako prihvatiti ili ce ljudi da bojkotuju proizovd, sto ce dovesti do pada potraznje i ulitmativno do pada zarade. Prosto kao pasulj.

Ako mene pitas, umesto tupljenja oko 3.5mm konektora kojem nista ne fali, bolje da rese pitanje baterije na normalnom modelu, ova na 6S je uzasna.
 
Ako koncept ne zazivi, promenice pesmu jako brzo. To je cist kapitalizam, ako ljudi ne budu prihvatili to, a oni budu forsirali, desice se jedna od dve stvari - ili ce se na kraju nekako prihvatiti ili ce ljudi da bojkotuju proizovd, sto ce dovesti do pada potraznje i ulitmativno do pada zarade. Prosto kao pasulj.

Ako mene pitas, umesto tupljenja oko 3.5mm konektora kojem nista ne fali, bolje da rese pitanje baterije na normalnom modelu, ova na 6S je uzasna.

Desice se ova prva stvar : "ili ce se na kraju nekako prihvatiti" . S globalnim padom inteligencije i rastom potraznje mogu nam uvaljati i kartonske smartphone.
 
Desice se ova prva stvar : "ili ce se na kraju nekako prihvatiti" . S globalnim padom inteligencije i rastom potraznje mogu nam uvaljati i kartonske smartphone.

Ja se nadam da nece jer bi to bila tragedija. Sa druge strane, vecina korisnika zeli da se resi pitanje baterije, ne treba nam jos jedan 1.5mm tanji telefon koji ce morati da se kaci na punjac posle 4 sata upotrebe.
 
Nema to toliko veze sa peglanjem sistema kad aplikacije koje instaliras gutaju bateriju ili rade u pozadini cak i kad iskljucis backgroud app refresh.

Lupio si sada takvu glupost da je to strasno. Evo, ja kao iOS dev ti kazem da je to nemoguce. Ja bi voleo da app moze da radi u pozadini kako hoce, ali to ne ide tako, a ne ide nikako bez tvoje dozvole. Medjutim postoje neki mali trikovi poput dozvole aplikaciji da koristi tvoju lokaciju cak i kada je ne koristis i to je najcesce jedan od potencijalnih gutaca baterije jer znaju tu svasta nesto da urade dev-ovi, ali generalno ne postoji nikakav background refresh koji ti nisi dozvolio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
iPhone 7

Kako mi onda viber radi u pozadini? Kako fb radi u pozadini? Nigde nisam dozvolio da koristi lolaciju.
Prosvetli i mene i ostale, kako i zasto onda raste usage aplilacije koju aktivno ne koristim? Dakle, stigla mi je poruka na viber, odgovorio sam na nju i vise ga nisam koristio. Kad pogledam statistiku vidim da je aplilacija "radila" recimo sat vremena.
Eto, da isteramo ovo na cisto, pa cemo o lupanju gluposti. Hvala i dovidjenja devu [emoji6]
 
iPhone 7

Prvo imas background app refresh da izgasis, a drugo imas push notifikacije koje viber salje pa to budi aplikaciju iz suspended u background. Da ti je zbog jedne poruke radilo sat vremena, to tesko. Imaj na umu da si mozda pomesao stvari posto iOS pokazuje u poslednja 24 casa, a ne kao Android od poslednjeg punjenja.
Jos jedan nacin da nesto radi u pozadini je ako je NSURLSession nesto radio odnosno ako se upload ili download nesto povece ili pri jako losoj konekciji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Prvo imas background app refresh da izgasis, a drugo imas push notifikacije koje viber salje pa to budi aplikaciju iz suspended u background. Da ti je zbog jedne poruke radilo sat vremena, to tesko. Imaj na umu da si mozda pomesao stvari posto iOS pokazuje u poslednja 24 casa, a ne kao Android od poslednjeg punjenja.
Jos jedan nacin da nesto radi u pozadini je ako je NSURLSession nesto radio odnosno ako se upload ili download nesto povece ili pri jako losoj konekciji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Meni isto Viber bude u background tipa 2h, a stigne mi par poruka dnevno, maximum 10. Isključen background app refresh.
 
Bilo bi lepo da osnovni bude sa 32GB.
 
I da kosta ko 16 :D
 
iPhone 7

Ne znam da li sam mnogo umoran, ali stvarno ne shvatam sim free u tvojoj recenici.
Edit: pretpostavljam da govoris o ceni u US bez UO... Umor definitivno [emoji23]

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako nisu isli povoljno obzirom da su poslednjih godina jeftiniji od npr. Samsunga :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako mozete da poredite cene na crno bez garancije sa uredjajem koji ima internacionalnu garanciju?!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Cene na crno imaju garanciju u Beogradu, ako je evropski model u pitanju. Dobar dan, ja došao, ajfon 6/7 mi u kvaru, ajte popravite. I poprave. Legalni telefon idaju još godinu dana garancije koju država Srbija daje van Appla (koji daje samo godinu).

Legalno 65gb verzija 850e. Kod momaka iz kraja 650. Isplati se... Na dva ajfona koja sam imao skoro 400e uštede...

Tako će biti i sa AjFonom 7 da se zakunem.
 
Poslednja izmena:
Meni su nekako normalnije ove antene izgledale pozadi. Sad lice na neki bumper na telefonu,malo mi cudno to izgleda. Naravno,na ovoj gore slici.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Da se ne lazemo ovo mnogo bolje izgleda od ip6s :) cak i ova poveca kamera ima neki svoj smek

LG
 
Nazad
Vrh Dno