Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Bilo je price da ce redizajn raditi sledece godine zbog decenije od prvog ajfona... Ali mi je opet apsurdno da 3 godine prodaju gotovo identicno kuciste... Nema sumnje da ce hardver biti i dalje nesto najbolje, ali osecaj u ruci i na oko ce biti totalno razocarenje za sve nas koji smo presli na 6 pre bezmalo 2 godine...
 
Sjebace se samo tako ako ostave isti dizajn...
 
Mnogo puta sam ovde čitao ovakve i slične komentare,"propadaju polako","ako to urade...","ne valja im ovo ništa","neće ovo niko da kupi"...al do sad koliko vidim ide im sve bolje i bolje.

Hteo sam samo da vidim na koji način neko misli da će ih ovo ili ono "sjebati"? :)

Ako govorimo o dizajnu,isti je još od i4.Male razlike su u pitanju ;)

Stanje,produže i to je to.
 
Poslednja izmena:
Ako govorimo o dizajnu,isti je još od i4.Male razlike su u pitanju ;)


Kako isti majku mu? :) Dizajn definitivno treba da dozivi, ako nista onda jedan veci refresh. O redizajnu cemo govoriti kasnije s obzirom da je skoro pa vec najavljen za iPhone 8 ili kako god ce se zvati. Trziste je generalno postalo prezasiceno i smorili su se ljudi sa smartphone-ima, mnogo su poceli da lice jedni na druge ako cemo iskreno.
 
Stig svestan si da postoje ljudi kojima dizajn nije jedini razlog zbog kog kupe neki telefon. Meni se svidjao i 4/4S, i 5/5S dizajn, sestica mi je izgledala uzas na prvim procurelim fotkama (naravno nije bilo identicno kao sad), ali uzivo mi se bas svidela. Da li bi kupio sedmicu da ne promene dizajn - naravno, ako bude jaci hardware... Sto se tice dizajna opet je tesko diskutovati, jer je to vrlo suptilna stvar - nekome je ruzna kamerica koja iskace, nekome nije. Neko voli lock dugme gore, neko sa strane. Neko bi voleo manje bezele, neko ne bi. Neko bi hteo da bude tanji, a neko jos deblji.

Iskreno ne verujem da ce Apple napraviti neku ogromnu gresku u novom dizajnu, ali takodje verujem da postoji mogucnost da budu minimalne izmene. Sad ce opet neko reci - ali Apple je pravio iteraciju dizajna svako 2 godine.
To je tacno, ali isto tako nikad nije izbacio dva telefona do pojave sestice, zar ne? Niti smo ikada imali treci telefon koji se niotkuda pojavi kada niko ne bi ocekivao kao sa SE.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako nismo? Predstavili onu plasticnu glupost 5C koju su u tisini zatrpali da se vise nikada ne cuje za tu glupost od telefona.
 
Ali 5c je bio prepakovana petica obicna. A SE je skroz druga prica.

Xperia Z2
 
iPhone 7

meni je od 4ke sve ovo isto,te su izduzili 5cu,pa onda i 6cu i samo je stanjili i eto ga nov dizajn.

Sve je ovo isto,vec duzi niz godina.Nema tu nista novo i ne verujem da ce biti u skorije vreme.

Razlika izmedju 2g i 3g postoji,kao i izmedju 3g i 4,al ovo ostalo je po meni sve isto
 
Poslednja izmena:
Pa nije isto. 4/4s, 5/5s imaju ostre ivice, 6/6s ima zaobljene. Dijagonala je konacno povecana, kamera isturena i sl.
Bilo kako bilo, bio menjan dizajn ili ne, telefon ce se svakako prodavati kao alva, bas kao i svaki do sada.
 
iPhone 7

Meni je zanimljivo koliko telefoni ostalih proizvodjača počnu da liče na iPhone, posle izlaska svake nove verzije istog. :)
Bez namere da trolujem, samo lično zapažanje.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja stvarno ne znam kako nekome 4, 5 i 6 mogu da izgledaju isto, tj da kaze da nema nikakve vece promene u dizajnu...

Sjebace se samo tako ako ostave isti dizajn, ne u smislu da ce propasti ali da ce dosta manje uredjaja prodati u odnosu na prethodnu godinu, verujem da hoce.

Ja na primer ne bi kupio sedmicu ako izgled ostane isti kao kod sestice, nebitno sto ce imati jaci hardware. Ne svidja mi se 6 ali bi zato uzeo SE. iPhone 5 je po meni najlepsi telefon od 4", a mozda i uopste i zato bih uzeo SE. Isto tako postoje ljudi kojima se svidja 6 i koji ce uzeti 7 makar isto izgledao ali i dalje verujem da je mnogo vise onih koji smatraju da 6 nije nista specijalan sto se tice dizajna i isto ce vaziti za 7 ako bude copy/paste.
 
Velike promene u dizajnu dolaze tek 2017-te.
Zbog toga se i najavljuje da će se pomenuti model zvati iPhone 8, a da 7s verzije neće ni biti.
John Gruber je navodno dobio informacije iz više različitih izvora da će čitavu prednju stranu telefona činiti ekran i da će biti "uklonjeni" gornja i donja ivica.
Home dugme navodno nestaje, touch id će biti integrisan u ekran.
Kako će rešiti pitanje prednje kamere, proximity senzora i zvučnika za razgovor na ovakvom telefonu ostaje da se vidi...
Takođe nije jasno da li će Apple povećati ekrane telefona na račun ovih ušteda u bezelima ili će smanjiti telefone.
 
Zvuči prilično sumanuto ovako na papiru. Ako bude tako, više bi voleo da smenje uređaje, umesto da povećaju ekrane.
 
Pa pise buduci, kontao sam da se radi o sledecem modelu koji treba da izadje :D
 
znači opet 50e više? :(

Odnosno,pošto ja pikiram samo S model od sad,+100e :(
 
Ne vidim povezanost između povećanja storagea i cene koja je godinama ista u USA i za osnovni model npr. iznosi ~200 USD za telefon uz ugovor sa operaterom ili 650 USD za simfree telefon bez ugovora.
Porast cene u Evropi poslednjih godina kao rezultat jačanja dolara i slabljenja evra je nešto drugo i to svakako ne bih komentarisao.
Većina proizvođača ionako posmatraju Evropu kao trećerazredno tržište, a svu pažnju usmeravaju na USA i Kinu.
Po mom mišljenju, iPhone je definitivno veoma skup i sada i ne vidim osnov za dalje povećanje cene...
 
Porast cene u Evropi poslednjih godina kao rezultat jačanja dolara i slabljenja evra je nešto drugo i to svakako ne bih komentarisao.
Po mom mišljenju, iPhone je definitivno veoma skup i sada i ne vidim osnov za dalje povećanje cene...
Ne vidim ni ja,a nisam video nir anijih godina,al znam kad god su nešto "novo" ubacili,cena je skakala u evrima :)

Svake druge? godine :)
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se ako je bilo - http://imagazin.rs/nova-plava-boja-menja-space-gray-na-iphone-7/
27557427161_b0a7477054_b.jpg


Obzirom da lepo pise na slici da je render, sumnjam da je proverena informacija, ali licno bih voleo ovakvu boju :)
 
I meni se svidja ova boja
 
I od mene plus za ovu boju.
 
Nazad
Vrh Dno