Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Poslusaj ih za cetkicu al ja eto nisam ni cackalicom iskrivio a nisam bio nesto mnogo pazljiv. Ti svakako lagano i polako.
 
Naisao sam slucajno danas na ovaj video. Mozda nekome zatreba, s obzirom kakve su im baterije "autonomne" :D.

 
Da li je pametno kupiti 7 plus kome je malo u cosku od pada napukao ekran,pa ponekad zna tac da pobrljavi?Sa racunom,bez garancije,sa svom opremom i kutijom?Dobar je 7 plus samo ne znam zbog ostecenja ekrana da li vredi kupovati.Baterija na 87 posto health.
 
Ne mogu da verujem da uopšte razmišljaš o tako nečem.....

from komsa's XZ1
 
Da li je pametno kupiti 7 plus kome je malo u cosku od pada napukao ekran,pa ponekad zna tac da pobrljavi?Sa racunom,bez garancije,sa svom opremom i kutijom?Dobar je 7 plus samo ne znam zbog ostecenja ekrana da li vredi kupovati.Baterija na 87 posto health.

Ako je 50eur, da
 
U oktobru prosle godine sam zamenio bateriju u Pozeskoj (po povlascenoj ceni), inace telefon je kupljen u maju 2017. i baterija neposredno pre zamene je bila na 85%. Proslo je 7 meseci i meni je baterija na 89%, curi kao luda, ne mogu da vam opisem koliko se prazni, dodje mi da se obesim o kabl koliko mi je sve vreme u ruci. Osim eventualnog reklamiranja (koje je dzabe jer sam izgubio garanciju), ima li smisla opet zameniti bateriju? Ili ja nepravilno koristim telefon?
 
Isparava health drugar menjao u februaru prosle god sad ima 84% :-D 400 ciklusa nema :)
 
U oktobru prosle godine sam zamenio bateriju u Pozeskoj (po povlascenoj ceni), inace telefon je kupljen u maju 2017. i baterija neposredno pre zamene je bila na 85%. Proslo je 7 meseci i meni je baterija na 89%, curi kao luda, ne mogu da vam opisem koliko se prazni, dodje mi da se obesim o kabl koliko mi je sve vreme u ruci. Osim eventualnog reklamiranja (koje je dzabe jer sam izgubio garanciju), ima li smisla opet zameniti bateriju? Ili ja nepravilno koristim telefon?
Izvini, mene interesuje kako radi tvoj uredjaj sada? Steka li i to? Ima li neki problema sem slabe autonomije?

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Ne, radi prilicno brzo, kad je memorija na izmaku zna da malo zapucava ali nisam primetio druge probleme osim ekstremnog curenja baterije i to naglo...
 
Ja sam u istyle zamenio bateriju prosle godine u maju i sad je health na 93%. Gledam Amere koji posle godinu dana imaju neretko 100%. Ne znam sta ja radim drugacije.

Telefon je iz marta 2017. i u trenutku zamene baterija je bila na 86 ili 87%, ne secam se tacno.

Moj sveopsti utisak je da je u dnevnom koriscenju baterija losa sto se kosi sa pricama da ovaj telefon ima odlicnu autonomiju. Ima, ako ga ne koristim. Tad spadne 1 procenat na neko nenormalno dugo vreme. Cim ga uzmem u ruke, baterija se topi, doslovno topi.

Koristim ga nista specijalno, wifi, 4g, BT sluske, drustvene mreze, kamera.

Razmisljam da vratim na fabricka ali me to jako smara, moram da podesavam sve nanovo, a upravo to volim kod ios, sto nema potrebe da se nakon nekog vremena vraca na fabricka jer zaglupi i baterija oslabi. Ili ima?

U pitanju je 7+ koji odlicno radi u smislu brzine, samo se u poslednje vreme ponekad desava da malo zastuca ali verujem da je to posto sam memoriju (128gb) poprilicno popunio.
 
Poslednja izmena:
Добро вече/Добар дан,

Пре неки дан сам добио од оца Iphone 7 32 Gb. (до сада се никада нисам сусретао са IOS уређајима)

Преко телефона сам правио налог за AppStore и све што треба за сам телефон.

Када сам дошао да кажемо до последње фазе намештања телефона, појавила ми се порука да су на овом телефону искоришћена три бесплатна налога за Icloud.

Пошто ми телефон не дозвољава да се пријавим, моје питање је:

Да ли телефону има помоћи?

Хвала унапред!

Немања
 
Poslednja izmena:
Idi na ocev nalog i izbaci telefon iz uredjaja tacnije ulogij njega na tel pa na fmi off potom remove from devices
 
Проверићу ту опцију, па се јављам.:)

Хвала пуно!:)
 
Zdravo svima,

uzela sam pre mesec dana Iphone 7 plus 128gb, zaista sam zadovoljna, međutim primetila sam da mi se prilikom korišćenja viber video poziva tel jako zagreva, da li je to normalno ili imam hardverski problem? Takođe viber mi se u data analytics pojavljuje tri puta, što znači da guši telefon, reinstalirala sam ga, ali opet isto, šta predlažete? Takođe nisam instalirala ios 12.3.1. jer ne znam kako će se tel na njemu ponašati pa ako neko ima iskustva sa novim iosom na 7 plus, molim neka javi utiske. Hvala
 
Pa ako dugo traju razgovori normalno je... generalno viber je srkac baterije. Proveri sa drugom app zagreva li se...
 
Ja sam u zivotu 2-3x koristio viber za video poziv i nisam prometio nesto slicno ali ko zna moguce da viber sad satire bateriju i cpu.
 
Pozdrav svima. Dobio sam polovnjak sedmicu iz Kanade, sasvim korektno radi, malo je izudaran ali pokriveno original maskom kao deo poklona. E sad pitanje, posto prvi put koristim Ios, ne znam zasto su boje u pojedinim aplikacijama blede I zagasite odnosno nemaju onu toplinu kao boja ekrana, volpejpera, ikonica? Da li je to do softvera posto znam ljude sa istim iskustvom ili je ovaj moj poklon hardverski ostecen? Unapred hvala.

p.s. Posebno mi smeta ta razlika na bet365 live, kladionicari ce razumeti :)
 
Drugarici se iz čistog mira samo ugasio iphone 7 i ne daje nikakve znake života. Odnela ga u poznati iphone servis u kneza miloša, rekli joj da je softver problem i tražili joj 500 evra za instalaciju, i naravno nije htela da to plati. Danas sam ga uzeo od nje, spojio na pc, i situacija je sledeća. Čim se poveže na 3uTools, telefon udje u dfu mod. Skinuo sam ipsw, flash krene, dodje do dela kada piše "loading ramdisk", telefon na trenutak izbaci Apple logo, zatim se pojavi "restoring", telefon se restartuje, udje opet u dfu mod i instalacija tako stoji zakucana i posle desetak minuta dobijem neki error 2.. Jel ima neko predlog šta može da bude u pitanju?
591bcbc0cba9f038fba5932cdf1f8528.jpg
faf92c9574a6e78992d93c5974a2133e.jpg
6f54237e7fbbd9028c46dbf024fc2e2c.jpg
7f45ef59c1503168555213f05ed442b1.jpg



Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vidi sa mikenzijem. On ce ti najbolje reci sta da radis.
A ovo za 500€...strasno kako hoce da opljackaju devojku. Da je bila osoba muskog pola ne verujem da bi trazili te pare.
 
Nije sw neki hw je u problemu ali probaj preko itunesa-a vidi koju gresky ce da izbaci.
 
ITunes prijavi grešku 4104. Koliko sam video, kada krene restore umesto da telefon ode u normal mod, on ode u dfu mode i zato instalacija zabode.

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
 
Danas mi se telefon ugasio par puta na 50-60% baterije.. Odem u battery health i vidim da mi je health na 71%..Proverim ponovo nakon 2h kad sam kao full napunio bateriju, health 68%..Pre 10ak dana sam siguran da je bio na 90%. Do cega moze da bude problem? Softver ili baterija moze ovoliko brzo da propadne?

Iphone 7, 12.3.1 sw
 
Uradi restore bez vracanja backup-a i ako i dalje to prikazuje, odneses u iStyle da zamene bateriju.
 
Da podelim nesto sa vama - 7+ je u pitanju i koristim spigen neo hybrid zastitu. Donji deo telefona - zvucnici i jack za punjenje, imaju svoje otvore na zastiti, ali ivice tih otvora su nekih 3 mm duzine, tako da su zvucnici prakticno u “rupi” velicine 3 mm. Sta sam primetio - dosta sagovornika mi se zali da me ne cuje , kada mi telefon nije u onom klasicnom polozaju prilikom razgovora, kao i da moram nekad da bas vicem da bi me culi. Naravno kada skinem zastitu cuju me normalno. Ima li neko takvo iskustvo i da li je to uobicajeno ponasanje telefona. Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
100% je zbog maske. Ako si nekada imao original apple masku ili kopiju iste, primeticeš da je donji deo otvoren bas da se ne bi takve stvari desavale. Znači da bi bilo ok, mora donji deo telefona biti slobodan, tako da bez brige, zameni masku i bice sve ok.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Steta, skoro sam ovu nabavio i vrhunska je zastita. Imas li neki predlog za tako otvorenu masku?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vidi sa mikenzijem. On ce ti najbolje reci sta da radis.
A ovo za 500€...strasno kako hoce da opljackaju devojku. Da je bila osoba muskog pola ne verujem da bi trazili te pare.
Kontaktirao sam ga i odneo sam danas teekfon na dijagnostiku pa ćemo videti šta on kaže.

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno