Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Sve sedmice su jos uvek u garanciji.
 
Nije mu pomogao ni erase all content and settings... odnecu ga u istyle kad budem dolazio u bg...
 
Da nisu i tebi uvalili kopiju.
 
Upravo sam ga pustio da radi restore preko itunesa iz dfu moda.
Pitao sam ga vec...kaze da nije primetio,posto ne koristi 3d touch...iskreno i ja ga jednio koristim kod kucanja na tastaturi kad pogresim nesto...
U garanciji je do aprila 2018. e sad pitanje za @mikenziyu je l mi je potrebna kutija i racun za reklamaciju? Posto mu je kutija ostala u Svedskoj,donece mi kad bude dolazio sledeci put...
A sto ti tom tvom drugu jednostavno ne vratis taj telefon i uzmes svoje pare?
Sto bi se ti sad cimao oko garancije uopšte?

Huawei Mate 9
 
iPhone 7

^^ Oplakah [emoji23]
Bas nesto guglam,i nema mnogo takvih slucajeva,bas cudan problem. Nista se ne desava kada probas da promenis osetljivost ekrana?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Posle svega sto je uradio mislim da je ocigledno da je 99.99% hw problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
normalno funkcionise brightness... pomislio sam da je menjan ekran,ali izgleda previse dobro da je neki kineski...
 
iPhone 7

Jedino resenje ti je da ga nosis u iStyle.
Eventualno mozes okaciti neku sliku ovde pa da vidimo ali ne verujem da te je bas zadesila kopija, najverovatnije je problem hardverske prirode, bas kao sto kolega iznad rece.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hmm nešto mi crklo [emoji23]
Videću sutra kad se probudim da li da odem do Vipa, pa da promenim karticu, možda se i nešto desi, pa dodje mreža.

Vadio karticu, radio hard reset volume down + power. Ništa.

No service i ne mrda ovo iskoči kad izaberem Vip, na Telenor se ništa ne dešava.
e312b7760810aaecafa4ffc3dccf31a9.png



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Jedino resenje ti je da ga nosis u iStyle.
Eventualno mozes okaciti neku sliku ovde pa da vidimo ali ne verujem da te je bas zadesila kopija, najverovatnije je problem hardverske prirode, bas kao sto kolega iznad rece.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ma kakva crna kopija...kroz moje ruke su prosli svi iPhone-ovi... [emoji16] slazu se imei sa ploce i imei sa kucista,cist je k'o suza po raznim sajtovima za proveru imei-a...
Idem sutra za bg,pa cu ga odneti u istyle...
Znaci dovoljno je telefon odneti...nece me cimati za kutiju ili racun?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Potreban ti je samo telefon posto ne postoji ni teorijska sansa da je istekla garancija. Racun ti je vazan samo ako se ne poklapa datum kupovine i datum u njihovoj bazi pa ti on sluzi kao dokaz da je jos u garanciji.
Kod nas ti je vazno i da je model za koji postoji RATEL odobrenje za uvoz.
 

Proradilo je... Nemojte me pitati kako, ima da strada služba. Jao....

Probudio se, ugasio Airplane mode i evo radi...

Nema sta nisam radio juče, džaba. Sve moguće opcije koje sam našao na netu. Vadio sim, airplane mode, gasio... Ni da bekne. Rekoh na kraju ću menjati karticu, pa ako ni to ne pomogne ide FR, pa restore, pa na kraju kod Mikenzija.

Sreća evo radi, ali signal je lošiji, pre sam imao -79 do -81 na LTE znači odličan signal, sad je lošiji, znači nešto im se desilo, sad je -87.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
iPhone 7

E ovako model je A1784,a garancija je po apple-ovom sajtu do 19.aprila 2018.
Sutra cu ga odneti pa cu videti sta i gde...
Mikenziyu,vidim da na sajtu pise da se reklamacije resavaju do 10 dana...je l u praksi tako? [emoji4]
I je l postoji opcija kad se zavrsi servis da posaljete brzom postom? Da ne moram da dolazim licno po telefon...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Reklamacije se uglavnom rešavaju za 7 do 10 dana. Toliko treba za uvoz. I može naravno da se šalje telefon. Samo u tom slučaju ponesi i kutiju.
 
Realno dijagnostika traje dan dva, u zavisnosti koliko imaju posla, ali cim vide sta je, to se odmah resava. Inace mislim da ako posaljes postom, da onda moze i da se vrati postom, ali ako doneses licno, pa kasnije da se vraca postom, to ne znam, moras videti sa Mikenzijem. Znam da ti je cimanje, ali ja bas i ne verujem u te brze poste, sta da u prevozu pukne telefon ne daj Boze? Previse je to para, no krastavac, ako verujes u njih, go for it :)

Edit:
Eto odgovorio covek :)
 
Rekao sam vec da kutiju nemam (ostala u svedskoj,donece mi taj poznanik kad bude dolazio sledeci put). Nema veze,docicu licno,samo da se resi... [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Kutija nije obavezna ali je najbolja za transport. Ako nemaš, imaćemo mi za vraćanje nazad. Šaljemo kurirskom službom već godinama i do sada ni jedan nije bio oštećen, što ne znači da neki neće nekada ali to je sve deo posla.
 
Super...hvala na infu,ziv bio Mikenzi.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
iPhone 7

Samo da znas dijagnostika u istyle kosta 2500 dinara iako je u garanciji. Meni je to malo bezveze i to bi trebalo da se kaze pre nego sto ostavis telefon.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dijagnostika je od 2500 do 4000 za telefone i samo ako je van garancije. Ali ti verovatno misliš na one slučajeve gde korisnik donese telefon u garanciji koji je spolja savršen, a u unutra 'hirošima'. S obzirom da mi nemamo X Ray vid na prijemnom delu stoji upozorenje da svi telefoni prolaze vizuelno mehaničku inspekciju i u slučaju oštećenja, modifikacija naplaćuje se dijagnostika. I meni je malo mnogo bezveze da korisnik prećuti da je telefon oštećen, a da moji momci rade za džabe.
 
Ako je u garanciji bio Hirosima ili Nagasaki u garanciji je. Barem bi tako trebalo biti sto se tice dijagnostike. Sto se tice popravke to je druga stvar. Korisnik ne moze da zna da je telefon ostecen ako se spolja ne vidi nista. Ali ovo je Srbistan pa svako moze kako hoce. Pitam se sta bi trzisna inspekcija mogla da kaze na ovo pitanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Spolja neoštećen a unutra ‘Hirošima’ znači da je telefon pao (a bio u futroli), bio potopljen i sl. Korisnik koji ne pokušava da prevari sistem (tzv ‘Srbistan’ koji si spomenuo), već stvarno reklamira telefon koji je u garanciji, nema razloga da se plaši da će mu biti naplaćena dijagnostika.
 
Bila je tržišna više puta, jednog meseca čak 4 puta. Čim vide obaveštenje na prijemnom delu obaveste korisnika da mora da plati naš rad. Telefon je u garanciji tek kada servis to potvrdi. Ako korisnik ne može da zna šta se desilo sa njegovim telefonom (a trebalo bi) ne može ni servis, a da bi servis, tj. Ja zaštitio svoje servisere i njihovo vreme i rad od korisnika koji ne znaju stanje svog telefona, uvedena je dijagnostika.
 
U redu da ne bi prelazilo u raspravu vidim da vas ima vise i vi stitite svoj biznis i nemam nista protiv. Imam pravo da kazem da se ne slazem sa vama. Niko vas ne pokusava da prevari ali postoje slucajevi kad telefone koriste deca starija lica i sl. Ne mozes uvel znati sta se sa telefonom desava. Po meni se iphone ne razlikuje od bilo kog drugog tehnickog uredjaja. Ako sam prosuo vodu po televizoru u garanciji mislim da bi mi u servisu rekli prosuo si vodu garancija ne vazi. Ne bi mi naplatili dijagnostiku.. Ogradili ste se sa tim natpisom i to je u redu sa legalne strane. Da li je fer ja mislim da nije ali kao sto sam napisao u startu svako ima pravo na svoje misljenje i kako da radi svoj posao. Nema drugog ovlascenog servisa pa mozete kako hocete.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako si mislio na mene, ja niti radim u servisu niti imam ikakve veze sa njima. Okej, sada mi je jasno na šta si mislio, mada i dalje mogu da ih razumem. Verovatno je bilo baš dosta slučajeva APP (ako prodje-prodje) pre uvodjenja naplate dijagnostike. Jer to što si naveo kao razlog je jedan slučaj u 1.000.

I, oni nisu jedini ovlašćeni servis za Apple u Beogradu ;)
 
iPhone 7

Samo da javim da sam u sredu odneo 7 plus u servis (nije radio 3d touch),juce mi javili da je reklamacija prihvacena i malopre javljaju da mogu da dodjem da preuzmem telefon (ipak sam se odlucio da ga posalju brzom postom). Sve pohvale za iStyle.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nemam pojma...daju mi novi (zamenski,refurbished,kako god) telefon...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nazad
Vrh Dno