Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Jednogodišnja Apple garancija se uvažava u svakoj zemlji, ne pitaju gde si kupio.

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk
 
pa onda se isplati uzeti preko madjara.. jos ko ide na odmor u budimpestu.. svrati i uzme.. i dobije povrat pdv-a... pa iphone 7 32gb ispadne oko 520e :)
 
pa onda se isplati uzeti preko madjara.. jos ko ide na odmor u budimpestu.. svrati i uzme.. i dobije povrat pdv-a... pa iphone 7 32gb ispadne oko 520e :)

To je i mene interesovalo skoro, samo se ne poklapaju garancije po regionima, znaci telefon koji si uzeo u USA, postoje stvari koje ce uraditi u EU tipa ako apple prizna neku gresku kao baterija kod 6s, ali npr ako ti crkne telefon zamenu uređaja nećeš ostvariti u EU, ali ako je uzet u EU onda se sve priznaje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko izadje iP7 128GB sa povrat pdv-a? Mislio sam uzeti SE 64GB za majku jer ne voli velike telefone i ne vidi neku znacajnu razliku u iP7 za nju.
 
Pa dobro Madjarska je u Evropi. Nije u Americi. Tako da se uzima EU model.

A koliko vidim cene su razne, ali neki prosek je 250 000 madjarskih forinti.
Sad porez na tehnicku robu je valjda 27%. Ali citao sam na raznim forumima da se ne dobija uvek maksimalni. Zavisi kolika je cena robi i valjda mora preko 46 000. Tako da mislim d bi ti sigurno imao povrat pdv-a od 20%
Onda ako platis 250 000 sa povratom pdv-a ispadne te 650e (pdv od 20%) ili 593e (ukoliko je porez 27%)
Tako da se dosta isplati.

Sad da li Iphone SE ? Pa rekao bih da ne. Ako se ovde prodaju sa garancijom od operatera po ceni od 300evra.. to je povoljnije. Jer ce te kod madjara verzija od 16gb kostati otprilika 330e (uz povracaj pdv-a od 20%)..
 
Nema to veze gde je kupljen telefon već koji model je kupljen i da li postoji RATEL sertifikat. Takvi telefoni mogu se kupiti i u Evropi i u USA ili na bilo kom drugom kontinentu. Vodite računa da uzmete model za koji postoji RATEL sertifikat da bi garancija bila važeća.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
iPhone 7

Mene u Vipu opet jeftinije izašao (480 (Nova 4) sa popustima iz Société banke, a da sam uzeo za keš bilo bi još manje znači oko 430) i plus na rate mogu da isplacujem, da lepo mogu da kupim još nešto uvek, nego ovako 650e ili 700 puknem tada u novembru kada sam ga uzeo.

Na sve to, simfree telefon i dve godine garancije što vredi bar još 50e.


iP7
 
Nema to veze gde je kupljen telefon već koji model je kupljen i da li postoji RATEL sertifikat. Takvi telefoni mogu se kupiti i u Evropi i u USA ili na bilo kom drugom kontinentu. Vodite računa da uzmete model za koji postoji RATEL sertifikat da bi garancija bila važeća.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

A kako se proverava da li poseduje RATEL sertifikat?

Mene u Vipu opet jeftinije izašao (480 (Nova 4) sa popustima iz Société banke, a da sam uzeo za keš bilo bi još manje znači oko 430) i plus na rate mogu da isplacujem, da lepo mogu da kupim još nešto uvek, nego ovako 650e ili 700 puknem tada u novembru kada sam ga uzeo.

Na sve to, simfree telefon i dve godine garancije što vredi bar još 50e.

Pa to ako ti treba Nova 4 paket i ako imas neke pogodnosti.
Ali evo racunice. Sada da uzimas nova4 + telefon Iphone 7 32gb. kosta te cca 120.000 za 24 meseca. A ako uzimas bez telefona (sa popustom od 25%) i ako kupis kod madjara (telefon za kes = 550e) ispadne te za 24 meseca cca 107.000. Znaci imas ustedu oko 105e. A mozda i vecu ukoliko dobijes povrat pdv-a od 27%.
Sad ko sta voli :) i kako se kome pogodi. Najbolja bi opcija bila nova 4 + vaucer 20% + telefon 480e :) )
 
Paket uvek plaćam 2000, ovako ili onako. Ne vidim računanje te gluposti telefon plus paket. Mene telefon izadje 480 svakako jeftinije nego 600-630 koliko je sad.

Treba i platiti put do Mađarske (bus, voz 20-30e), prevoz tamo da dodjes do prodavnice,treba nešto pojesti (5-10e), pitanje je da li će te čekati da sredis na carini papire, pa treba opet da se vraćaš nazad da bi vratio porez, znači opet plati put...


Opet nemam 600e platu, imam manje, tako da ne vidim sta je bolje da se iskesira i da nemaš dinara uz sebe. Ja sam uvek za rate. Pogotovo ako je skuplje od 200e.


iP7
 
Paket uvek plaćam 2000, ovako ili onako. Ne vidim računanje te gluposti telefon plus paket. Mene telefon izadje 480 svakako jeftinije nego 600-630 koliko je sad.

Treba i platiti put do Mađarske (bus, voz 20-30e), prevoz tamo da dodjes do prodavnice,treba nešto pojesti (5-10e), pitanje je da li će te čekati da sredis na carini papire, pa treba opet da se vraćaš nazad da bi vratio porez, znači opet plati put...


Opet nemam 600e platu, imam manje, tako da ne vidim sta je bolje da se iskesira i da nemaš dinara uz sebe. Ja sam uvek za rate. Pogotovo ako je skuplje od 200e.


iP7

Pa dobro ima varijatni. Raznih. Otici na odmor pa iskoristiti. Resiti papire u marketu i preko Raifaisen banke uzeti u Srbiji povrat pdv-a. A i svako radi kako mu najvise odgovara. :)
Samo koji si telefon uzeo? Iphone 7 32gb uz nova 4 je 540e?


Izvini na pitanju ali sta treba da gledam? Oznaku modela ?
To je ova oznaka kod gornjeg (prvog) bar koda? U ovom slucaju ZD826-02494-B
originalslika_Kutija-za-iphone-7-119209023.jpg
 
Poslednja izmena:
20170219_210227.jpg
 
Da. A1778 i onda proveriš na sajtu Ratel-a da li postoji sertifikat za taj broj modela.
 
Pa dobro ima varijatni. Raznih. Otici na odmor pa iskoristiti. Resiti papire u marketu i preko Raifaisen banke uzeti u Srbiji povrat pdv-a. A i svako radi kako mu najvise odgovara. :)
Samo koji si telefon uzeo? Iphone 7 32gb uz nova 4 je 540e?

Rekoh dobio sam popuste :)

Inace nije 480, ~490e.

Ako bi vec hteo u Rajfajzen, dobio bi povrat od oko ~15%.
 
E ljudi...danas doziveh neprijatno iskustvo....i to kakvo....
Stoji moj Iphone 7 Black 128GB na stolu...i vidim ja tackica...dole...kao neka....uzmem ga...i kazem u sebi : " ma sta se to zalepilo?" .....kao sada cu ja da skinem jagodicom tu tackicu 2x2mm ....kad ono ..pocne da silazi farba ????
Znaci pritisak 200 u momentu....telefon uzet u MTS ...star 80 dana...tacno....od prvog dana Nilkin futrola tvrda ..i staklo....mazen i pazen....i eto ga sad...nazovem ja MTS...samo su mi trazili IMEI...profi...i sutra ce doci kurir....e sada ne lezi vraze....znam da ga oni u MTS-u nece gledati...a imamo dva ovlascena servisa : Istyle i Macola....znaci sta ce biti ...ne znam...ali pogledam ja malo po netu ....i nadjem:

https://www.macrumors.com/2017/02/10/matte-black-iphone-7-chipping/

http://www.phonearena.com/news/Matte-Black-iPhone-7-paint-chipping-peeling-issue_id90908

pogledam datume objava...iz kojih se lepo moze videti da je otpadanje krenulo da se desava u prethodnih 15-20 dana...znaci imali su problem sa serijom....
Da li jos neko ima ovaj problem?
Realno telefon od tipa 700e ...da se ljusti...izvinite...ne zelim !!!Na sta ce liciti za godinu ili dve ???
 

Prilozi

  • IMG_7533-1.jpg
    IMG_7533-1.jpg
    169.9 KB · Pregleda: 210
Poslednja izmena:
Iz koje serije ti je iPhone? Ja imam 7+ Black i za sada nemam ni tackicu.
 
Koliko sam ispratio za sada apple nije dao zvanično obaveštenje tako da ne možemo da se nadamo da će da menjaju telefone ili vrše neki servis...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za mene je ovo neverovatno.....da otpada farba....
Pa koliko nas treba da se zali da se ovo desava da bi oni priznali serijski problem ?
Ovo je slicno kao sa baterijom za sesticu....opet fail.....sada vec opasno igraju po zivcima...dodje coveku da kupi neki Xiaomi ili Meizu... za 300e ...i to svake godine....top model...
 
Za mene je ovo neverovatno.....da otpada farba....
Pa koliko nas treba da se zali da se ovo desava da bi oni priznali serijski problem ?
Ovo je slicno kao sa baterijom za sesticu....opet fail.....sada vec opasno igraju po zivcima...dodje coveku da kupi neki Xiaomi ili Meizu... za 300e ...i to svake godine....top model...

Potpuno razumem kako se osećaš, ne znam kako bih reagovao na tvom mestu... izgleda sam imao sreće pa me zapao najobičniji silver.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
nisam primetio ovakve stvari na mom telefonu koji je star 4 meseca.

Baciću detaljan pregled :)

Taman sam pomislio da je ovo 1.iphone bez nekih grešaka,kad ono... :(
 
Poslednja izmena:
Na kraju ispade bolje uzeti Jet Black
 
Ja uopste nisam imao pojma da je na sestici ovaj ram farban..

Sent from OnePlus 3T
 
Video sam dosta reklama za neke nano coatings za jet black. Ako je neko istrazivao i gledao testove - da li ima neki koji stvarno stiti od ovih sitnih ogrebotinica (ne pricam o nozevima, padovima i sl).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stigao mi je i ovaj cover sa Alija(plavi), 4$, odlicno je lego i tanak je ko pero
IMG_0708.JPG


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno