Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Ajde nemoj da lupas gluposti. Nije stvar u hardware, vec u samom OS (nema veze sa driverima). Android tera aplikacije preko Java virtuelne masine, dok Apple aplikacije su pisane u Obj C ili Swift i izvrsava se kao native code. Da ne pocinjemo i pricu o Java Garbage Collector-u i memory management kod oba. Izuzetak su hybrid aplikacije koje su ustvari native aplikacija (iOS) ili Java aplikacija (Android) koja ima ustvari jedan webview u sebi u kome se izvrsava ta hybrid aplikacija (html, css, js) i generalno takve aplikacije rade katastrofa (kao npr viber).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ček, šta pričaš bre ti? Zašto ne mogu da se pišu aplikacije za Android kao za ios? Google je glup pa eto piše lošije aplikacije za Android a može da piše bolje da budu kao native? Pa ne može zbog različitih vrsta hardvera itd. Sam sistem ne može bolje da napiše zbog različitih delova za različite vrste telefona.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Inače 6s nema ovaj problem, kao ni 6. Problem je do ovog novog dugmeta u sedmici (7+ takodje)

Koristim 6s i zato nisam primetio nikakav delay. Sve ostalo radi dobro, previše dramiš. Oduvek instaliram najnoviji ios čim se pojavi (a zadnjih par puta i bete) i nikada nisam bio frustriran korisničkim iskustvom.

Na ovom forumu i posle 50. updatea tvrdite da je baterija bolja, a ona ista - jedan dan.

Pa dobro, neki put i 10% može da napravi razliku ;)
 
Poslednja izmena:
Isto tako i ja,uvek prvu stable verziju i nikad nikakav problem,da sam imalo skeptican i isfrustriran po tom pitanju,odavno bih nesto promenio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja na 7+ nisam primetio nikakav delay na prethodnim verzijama,ispada da saka "pobunjenika" na MR pronadje vise gresaka na jednoj verziji nego mi korisnici sto smo videli za 7 god koriscenja. Zlo i naopako... [emoji16] jel postoje neki snimci tih "bagova" bas me zanima sta je u pitanju?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Idi na MR od Beta 1 do Beta 10 teme i videces da se prica o delay-u.

Stavi telefon sa 10.3.3 ip7 ili ip7+ pored 11-ke. Udji u bilo koju aplikaciju, stisni home u isto vreme, 10.3.3 se instant vrati, a ovde na 11 ima zadrska od 0.5s - 1s. krastavac vidi se, vidim to i nervira me, radio set as new ili ne isto je, delay ostaje.

Rekao sam ti ja odmah kad sam instalirao, ali svejedno ne zelim prelaziti na nesto sto losije radi, kao ni da imam osakacenu bateriju. Baterija mozda jeste stara 9 meseci, ali na 10.3.3 mi traje dva radna dana, a ovde dan i po. Isto koriscenje. Tako da nije do baterije nego do sistema. Da ne pricam o *****skom ne gasenju wifi-a, to bih nekako i pregrmeo da moram jedan korak vise da radim, ali bateriju i delay ne.
 
Pa koliko sam skontao,napisao si da se taj delay javljao i na prethodnim verzijama desetke,bas nista nisam primetio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo ima jedna stvar koja utice na ovo. A to je da nije isti odziv HOME dugmeta ako se settings skroz ucita pa pritisne HOME, ili ako se HOME pritisne pre toga (tako i sa bilo kojom aplikacijom). U slucaju da se aplikacije nije ucitala, reaguje momentalno, u drugom slucaju uvek ima kasnjenje za nijansu duze.
 
Poslednja izmena:
iPhone 7

Upravo o ovome se i radi, gradiš mišljenje na osnovu onoga što pročitaš po forumima a ne na osnovu ličnog iskustva.

Zašto nisi pročitao lepo šta sam napisao, a citirao si samo deo [emoji19]

15% baterija je lošija na iOS 11, barem na poslednjoj beti 9 gde sam probao, tako da čekam ljude da probaju (imam par koje pratim), kad oni kažu da je bolje tad prelazim.

A što se tiče tih ljudi, imamo slično korišćenje tu i tamo, vidimo te bug-ove, glitch-eve i delay, a pošto su dvojica programeri, oni će biti na iOS 11 stalno, tako da cu znati kad je rešeno, nego ja da se patim.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Definiši "probao". Uvek je potrebno da prođe barem dan-dva da bi mogao da imaš jasnu sliku.

Drugo, beta 9 nije isto što i finalna verzija.

Poenta je da nema potrebe da plašiš ljude ovde da moraju da čekaju mesec-dva ili 6 pre nego što pređu na noviju verziju softvera, sasvim okej će raditi i u startu, i neće biti frustrirajuće iskustvo. Da, 11.3 će sigurno biti bolji od 11, ali ni prva verzija neće biti neupotrebljiva. Daleko od toga
 
iPhone 7

Ma navikao se Djilke na xda,pa jos vuce neke traume [emoji12][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
iPhone 7

Definiši "probao". Uvek je potrebno da prođe barem dan-dva da bi mogao da imaš jasnu sliku.

Drugo, beta 9 nije isto što i finalna verzija.

Poenta je da nema potrebe da plašiš ljude ovde da moraju da čekaju mesec-dva ili 6 pre nego što pređu na noviju verziju softvera, sasvim okej će raditi i u startu, i neće biti frustrirajuće iskustvo. Da, 11.3 će sigurno biti bolji od 11, ali ni prva verzija neće biti neupotrebljiva. Daleko od toga

4 dana. Jeste beta 9 nije isto što i beta 10 koja je GM odnosno finalna, ali pošto je update bio mali, a i ljudi su prijavili iste probleme koje su imali i na 9, znači ništa nije promenjeno.

Kao što je jedan lik napisao kad se vratite sa iOS 11 na iOS 10 je kao kad ste iz 4 zvezdice hotela prešli na 5 zvezdica all inclusive.

Vidim i da se dosta njih vratilo gotovo da su za ovih mesec dva zaboravili kako lepo 10.3.3 radi. Bili su na beta 1 i napredovalo se svakom betom, ali kad se vrate na 10.3.3 svi se oduševe.


Ne plašim ljude, samo govorim kakvo je stanje. Videce, nek probaju, ali da bi se postedeli restore-a, bolje da se sačeka.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Meni sutra stize i7 plus, bolje ga onda ostaviti na 10.3.3, jer verujem da ce na tom ios-u biti, a mozda i nekom ranijem?!
 
4 dana. Jeste beta 9 nije isto što i beta 10 koja je GM odnosno finalna, ali pošto je update bio mali, a i ljudi su prijavili iste probleme koje su imali i na 9, znači ništa nije promenjeno.

Oprosti. Mislio sam da si u nekoj od tema napisao da nisi instalirao Betu, i da ne planiraš.
 
Oprosti. Mislio sam da si u nekoj od tema napisao da nisi instalirao Betu, i da ne planiraš.

Jeste nisam planirao, ali imao sam slobodne dane i imao sam vremena 4 dana, pa sam iskoristio da vidim sta me očekuje [emoji4]

Uglavnom home dugme i baterija su me razočarali, ovo sa wifi je id.iotno, al' ajd' koristim 3DT na Settings.

Ako svaki put treba da čekam godinu dana odličnu i ispeglanu x.x.3 verziju, krastavac onda.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Meni sutra stize i7 plus, bolje ga onda ostaviti na 10.3.3, jer verujem da ce na tom ios-u biti, a mozda i nekom ranijem?!

Verovatno ce doci sa nekom prethodnom verzijom
,ali mozes slobodno odmah da ides na 10.3.3,radi kao sat. Jel ti je to prvi iP? Neka te lepo sluzi,pa da cujemo i neke utiske uskoro [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala Conquer puno, ne sumnjam da ce me sluziti... Nije prvi, koristio sam 4s, 5, 6, SE, posle sam kratko par meseci bio na Xiaomi Mi 5s i evo odlucio da se vratim na iPhone, ukupno sam na iOS-u zadnje 4 godine. I ne mogu, navikao sam se na tu sigurnost, fluidnost i sve ostalo sto vec ide...
Inace, razmisljao sam da sacekam i8 plus, ali bice jako skup u pocetku, i treba sacekati jos koji mesec, a i nisam imao vise novca, pa sam naleteo na najpovoljnije ovu sedmicu plus 128gb, jet balck, vakum, simfree, za 700e, i jos dve godine garancije, jer je telefon uzet iz Gigatrona...
 
Poslednja izmena:
Ima i burazer bas 7+ jet black,verovatno i sam znas koliko je osetljiv. Ako vec hoces da ga malo sacuvas,strpaj ga u Apple Silicone ili Leather case ili bilo koji drugi kvalitetniji koji je iznutra oblozen mikrofiberom. Od svake druge zastite koju je imao,ostali su neki tragovi u vidu sitnih ogrebotina. Inace,nema sumnje da ce te lepo sluziti,ja sam prezadovoljan u svakom pogledu,bas telefon koji bih mogao najiskrenije da preporucim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzeo sam Nillkin Phenom futrolu, a dobio sam i Nillkin foliju za ledja, pa ne znam da li da iz tog razloga prvo stavim tu foliju pa onda u Nillkin Phenom, mislim to nikada nisam radio, ali eto jet black, nisam mogao da biram, da jesam uzeo bih mat, ali to je sto je.
Inace ta Nillkin Phenom, ima mikrofiber iznutra.
 
Ma nema potrebe,ako je vec oblozena iznutra. Vidim da ima taj case sa i bez onog *****skog otvora za jabuku. Ako si uzeo sa otvorom,zalepi jer se tu samo uvlaci prasina,kontam da bi mu i ona mogla naskoditi :d


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, ima otvor, hteo sam bez otvora, ali bez otvora ima samo za obicnu sedmicu, dok je sa otvorom za 7+ :d
Pa stavicu mu i tu back foliju, kada je vec toliko osetljiv.:)
A rekao sam sebi, samo black mat, ne jet black, ali...ovo je uletelo i to je to.
Zastiticemo ga vec nekako! :D
 
Poslednja izmena:
Ja imam mat crni,i opet bih ga kupio bez razmisljanja. Mada,lep je stvarno jet black,vise bi te mozda nerviralo to sto ostaju otisci,nego te mikro ogrebotine,koje su uocljive bas kada gledas na svetlu pod odredjenim uglom. Toliko se bas ne vredi opterecivati,opusti se i uzivaj,telefon je zver. [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Super sto su ubacili Jet Black sa 32gb
 
I super sto ce nasi isto da spuste cene iPhone modela... Kroz par godina...
Telenor jos uvek fura za neke telefone skuplje cene nego u iStyle uz 24 meseca ugovor 2k mesecno (mada ok, dovoljno je pogledati cenu i za nexus 5X). Videcemo da li ce VIP i mts da spuste cene kada se novi pojave. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozz svima... na 7ci vise puta probano i promaseno oni security questions i sad kad probam da se log na icloud kaze da je vise puta pomenuto uradjeno..idem na reset question kaze ne moze trenutno insuficient nesto nesto... da li znate posle kol sati..dana pustaju da se to promeni, vredi li nositi u servis...mogu li oni pomoci..ubrzati stvari? Hvala unapred
 
iPhone 7

Servis ti ne pomaze oko toga. Da si ukljucio Two-factor authentication, bio bi miran i ne bi ti sad trebali odgovori na sigurnosna pitanja.
Najbolje je da kontaktiras Apple Support preko Vibera.
 
Poslednja izmena:
Hvala za odgovor!!! Pokusavao preko iforgot.apple.. bukvalno juce ceo dan, al non stop izlazi: insuficient inf, negde procitao d akao treba vremena malo d aprodje..ne znam kol je to 'malo'ako uopste moze tako :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno