Šta je novo?

SBB (konačno) uveo Conax CAM modul u ponudu.

Ako dodjes sa posla i vidis kraj emisije (o npr. uzgajanju puzeva) i pomislis steta sto je nisam snimio da odgledam od pocetka.
 
ako imas PCIe DVB-C karticu sa CI slotom, mozes da isprogramiras da se u zadato vreme ukljuci snimanje i nakon toga iskljuci racunar. pod uslovom da ne koriste CI+. ili da snimas nonstop. ne bas svih 40 kanala istovremeno.

Imam takvu neku i SBB-ov Cam normalno saradjuje sa njom u kombinaciji sa DVBViewerom, jedino sto mi DVBViewer Recording Service ne radi sa Camom kako treba pa ne mogu da strimujem na drugim mestima (verovatno problem sa driverima za CI)

Kada podesis emiiju za snimanje (iako to nikad ne radim) ona hvata vreme EPG-a e sad ima tu problem sto napr. domace stanice cesto probijaju tajminge pa kasne sa emisijom ali uvek moze da se podesi drugacije vreme itd.

Za odlozeno gledanje koristim D3Go iako mislim da je najobicnije smece, zato mi njihov box nije ni trebao, pa sam uzeo Cam a mogu i da ga setam po televizorima ili kartici kako mi kad gde treba.
 
a jel ti radi HBO, Discovery... ?
 
HBO sam imao u promo periodu 30 dana po uzimanju paketa, sve kanale koje sam pustio (verovatno nisam ba sve) su radili.

p.s. imaju tri neuparena kanala MTV Rocks je jedan od njih :d
 
Da li je neko probao CAM u kombinaciji sa Panasonic plazmom?
Imam g20 plazmu, pretpostavljam da je obican CI (ne CI+)...
 
Molim da mi neko objasni pošto sam duduk za ovu tehniku.
Koristim analognu SBB kablovsku, sa 2 crt tv aparata.
Kada nabavim nov tv i u njega ubacim CAM modul da li na ovim starim mogu i dalje da koristim analognu kablovsku?
Bez ikakvih dodatnih boxova-dekodera-prijemnika i sl.
 
Za sada - možeš. Ali smanjuje se broj kanala u analognoj pomudi...
 
... to sam već primetio.

Hvala na pomoći-odgovoru!
 
Vlasto, kad nabavis novi tv da li ti je namera da gledas zakljucane (kodirane) digitalne kanale ili bi i dalje gledao samo analogne?

Ako u sbb sistemu ima otkljucanih (nekodiranih) digitalnih kanala njih mozes da gledas bez CAM (CA modul) na novom televizoru (tankom), dovoljno je da u tv imas DVB-C tuner, ako hoces da koristis i gledas neke od kodiranih digitalnih paketa, onda ti treba STB ili CAM u koji ces utaknuti (uvuci) kod karticu koja se koristi za dekodiranje zakljucanih kanala...

Na starim CRT (katodnim) tv ces moci gledati analogne kanale bez problema.
Kroz kabl idu razlicitni signali na razlicitim frekvencijama za analognu tv, za digitalnu tv za internet i ne prave smetnju medju sobom...
 
Gledao bih ako ih ima otkljucane digitalne kanale. Iskeniracu danas kabl da vidim imam li ih.
 
Mislim da vise ne rade slobodni digitalni kanali, radili su do nekog datuma (bila je kao neka promocija).
Radio stanice rade.
 
Ako u sbb sistemu ima otkljucanih (nekodiranih) digitalnih kanala njih mozes da gledas bez CAM (CA modul) na novom televizoru (tankom), dovoljno je da u tv imas DVB-C tuner, ako hoces da koristis i gledas neke od kodiranih digitalnih paketa, onda ti treba STB ili CAM u koji ces utaknuti (uvuci) kod karticu koja se koristi za dekodiranje zakljucanih kanala...

Na SBB nema više slobodnih digitalnih kanala. :(

Što je najgore, u digitalnoj formi ne daju čak ni ovih nekoliko slobodnih koje inače kao digitalne, hvatamo i spoljnom antenom.
 
Posle vise ubedjivanja sa Technisatovom CableStar HD2 CI proradio Cam tako da moze da se gleda sa DvbViewer Recording Service kroz mrezu.
Digao na Kodi u dve sobe i na satelitski box, mobilni telefon, itd ... malo je sporije, mozda treba 1-2 sekunde dok otvori ali radi.

Eto, jos jedan plus za D3Cam.
 
Bravo jaffar! Reci mi da li mogu da se gledaju različiti kanali sa iste frekvencije na dva različita uređaja?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nece to moci iz vise razloga.

SBB-ov Cam ne verujem da moze da dekriptuje vise od jednog kanala u isto vreme a cak i kad bi moglo morao bi da imas dual dvb-c tuner da upogoni dva kanala u isto vreme.

Edit: sad sam tek video da si naveo sa iste freq, ali opet stoji ono prvo tako da ne.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da se gledaju dva kanala cak ni sa Dual Tuner uredjajem, makar ne ovim komercijalnim CI+ (a nekomercijalni ne postoje).
Jedna kartica = jedan otkljucan kanal istovremeno.
 
Postoje "komercijalni" cam moduli koji otkljucavaju dva kanala.
 
Da li D3 cam radi isključivo u CI plus standardu?
 
Mislim da bi otvorio dva kanala u isto vreme.
 
Poslednja izmena:
Nema to veze sa ci+. Nesto si pobrkao. Jedina funkcija ci+ je DRM odnosno da te spreci da snimas ko covek.
 
BTW.
VU+ kao i svaki drugi Linux tj. Enigma uredjaj nema podrsku za CI+, ne daju im licencu jer su im OS-evi otvoreni i nude previse mogucnosti.
Kada se takvi izbace iz izbora ostaju samo Panasonic, poneki Samsung i Humax. Panasonic deluje ubedljivo najozbiljnije.

Stize mi za 7 dana Panasonic DMR HCT 130EG pa cu javim da li i kako radi.

Zaboravih da ti odgovorim. Dreambox kombo tuner s2/c/t2, SBB Cam radi bez problema, saltanje super brzo, znaci E2 box bez problema radi, licno testirao.
 
Mogu da rade sa dva kanala neki korisnički cam moduli a profi i više

Bravo jaffar! Reci mi da li mogu da se gledaju različiti kanali sa iste frekvencije na dva različita uređaja?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Moram da demantujem sam sebe, SBB-ov Cam moze da otvara dva kanala sa iste frekvencije u isto vreme, naravno sa Enigma boxom koji ima opciju za Cam "decode multiply channels".

Upravo gledam SK1HD i SK2HD preko strima Vlc-om na PC-u naravno u isto vreme.
 
Odlična vest. Kad me sa Ikoma prebace na SBB uzimam cam :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
kako sam cuo neki stb imaju mogucnost 'offline' dekodiranja odnosno naknadno otkljucavanje
 
CAM Modul ili Risiver ? ja imam vec na jednom TV Risiver ali hocu da stavim na drugi televizor cam modul,prosto gde je bolja slikaCAM ili risiver ? suzta verovatno zovem SBB da dodu da ugrade,znam da na kartici ne mozes 72h u nazad ali mi to i ne treba,jer na drugo TV imam to.
 
Ja bih rekao da je slika malo bolja na cam modulu sto se otprilike tek oseti na dobrim HD kanalima. Odziv je takodje brzi ako ti tv poseduje ok hw. Jedino sto u teoriji gubis premotavanje emotivanog sadrzaja ali to mozes preko eon platforme koristiti odnosno preko tv-a ako ima android sistem ili preko pc-a/tableta/telefona.
 
Dosli z SBB-a stavili u TV Samsung iz 2009 godine cam karticu,nasli kanale .... i onda,pikselizacija,zaledjena slika ... kanal dok prebacis 'prodje moda' ... i idem na opciju risivera,vec imam jedan,sada ce ovo biti za drugi TV,cam modul mi je otpao definitivno,jedino sto je prikljucak na cam modul SBB-a 1900din,a za Risiver 2900din,naravno i 299 dinara uz postojeci paket koji posedujes.
 
Kod ikoma su ovi digitalni kanali bili otklucani i moglo je da se gleda bez bilo kakvog cam modula, dovljno je bilo da tv podrzava dvb-c, e sad je su ikom prebacili na sbb sistem i vise nema free digitalnih kanala, steta sto neko nije razbio cam modul odmah bih ga ubacio jer stvarno nema smisla sto su ikom korisnicima blokirali ovo.
 
Kod ikoma su ovi digitalni kanali bili otklucani i moglo je da se gleda bez bilo kakvog cam modula, dovljno je bilo da tv podrzava dvb-c, e sad je su ikom prebacili na sbb sistem i vise nema free digitalnih kanala, steta sto neko nije razbio cam modul odmah bih ga ubacio jer stvarno nema smisla sto su ikom korisnicima blokirali ovo.

pa razbij ga ti, ne treba preterano veliki cekic..
 
Nazad
Vrh Dno