Šta je novo?

SBB (konačno) uveo Conax CAM modul u ponudu.

NShappy

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
24.05.2004
Poruke
5,286
Poena
655
Moja oprema  
Mobilni telefon
Huawei P30
Vidim da je prošlo dosta nezapaženo, ili bar ja nisam primetio ovde na forumu, ali SBB je ubacio CAM modul u svoju ponudu. Konačno možemo pratiti digitalne kanale bez njihovih njanjavih receiver-a.

Ima li iskustava? Kako se ovo naplaćuje? (Naravno, traženje informacija po njihovom sajtu je pain-in-ass, a pozivanje korisničkog servisa je isto to ali X[SUP]2[/SUP]...)

Nisam hteo da bump-ujem ovu staru temu, ali žalbe su se uglavnom skoncentrisale u njoj.

...ako ste već pričali o ovome, daj link pa da ovo brišemo...
 
Ma SBB-ovci dripci...

Naplate ti 1900 dinara sto ti odnesu reciever i sto di daju karticu... Nemas 72h unazad i tako te napredne opcije...
Menjanje kanala onda, naravno, zavisi od samog TV-a. Ja generalno i nisam nesto zadovoljan... LG42650V je TV i menjanje kanala ide jedno 30% sporije od njihovog reciever-a...
 
Pa, 72h u rikverc je opcija televizora, a ne njihove kartice. Bar više ne možemo da pljujemo po SBB-ovim receiverima (koji jesu dno tehnke koji sam ja video i koristio), već sve zavisi od našeg televizora. Jel?

A kako ide za nove korisnike?

I da li ima opcija da se kartica dobije nešto povoljno za drugi TV za nas koji imamo neki jači paket kod esbebea?!?
 
Pa nije samo do TV-a, moraju i oni to preko kartice da ti omoguce ili sta vec... Al' tu onda igra ulogu "standard" neki ili da ga nema ili da ih ima vise pa oni ne bi da se cimaju...
Da, nemas ni onaj video klub, al' to nisam nikad ni koristio pa me bas briga... :)
Slab sam sa tom materijom, ali u svakom slucaju kada ih budes pozvao vise puta ce ti naglasiti da neces imati opciju 72h i Video klub. :)

Za nove korisnike bi trebalo da je kao dzabe. Valjda...
 
Ja sam zamenio slave risiver. Slika je jedno 20% bolja nego preko risivera. Razmisljam da i 2.0 zamenim isto za karticu.
 
Moglo bi kad bi SBB napravio aplikaciju za smart tv. Makar za LG i Samsung, pošto su najbrojniji.
 
Zoves ih telefonom. To zovu zamena opreme, nema veze sa ugovorom. Jednokratno ti uzmu 1990. Dodje tip, iskljuce risiver, ubaci modul, preskenira kanale na risiveru i to je sve. Do 100 imas analogne kanale a posle od 101 isto kao i na D3 risiveru raspored kanala.
 
Niko nije napisao da ti jednokratno uzmu 2000 + mesecno placas 290 dinara za tu karticu.
 
Niko nije napisao da ti jednokratno uzmu 2000 + mesecno placas 290 dinara za tu karticu.

Ja sam među prvima želeo da pređem i na CAM modul ali kada sam video cenu, ipak ne. TV slabo gledamo i isključen je D3 risiver danima pa sam mislio da smanjim broj uređaja uvođenjem CAM modula, oslobodio bih se risivera, bio bi više jedan utikač na produžnom, jedan HDMI (mada mi to nije bitno pošto imam višak na Smart TV-u), kao i jednog antenskog kabla.
 
Moze neko lepo da navede koje su prednosti a koje mane, jednog i drugog nacina primanja signala?
Dekoder moze da snima, CAM moze da smanji broj kablova itd. itd. ...
 
Ja još da dodam da su mi danas prilikom plaćanja računa rekli da može za dž da se dobije modul + da se ne plaća pretplata ali samo u slučaju da se uzme veći paket.
 
Ja još da dodam da su mi danas prilikom plaćanja računa rekli da može za dž da se dobije modul + da se ne plaća pretplata ali samo u slučaju da se uzme veći paket.

Ovo pričam za korisnike koji već imaju potpisan ugovor...
 
Moze da se uzme i za dz ko nema digitalizovano, tj nije uzeo neki box ili bilo sta.

Koja je prednost a koja mana:
Prednost je nema dodatnih boxova, gurnes modul u tv i to je to (naravno to vazi samo za one koji imaju dvb-c tuner u tv-u sa ci slotom).
Mana je nema onih dodatnih servisa tipa 72, video klub itd, nema neke mudrolije.
Nemam mudul i karticu (planiram da uzmem) da bih znao da ti kazem dali moze da se izvuce jos neka korist od samog D3cam-a
 
Poslednja izmena:
Moze da se uzme i za dz ko nema digitalizovano, tj nije uzeo neki box ili bilo sta.

Koja je prednost a koja mana:
Prednost je nema dodatnih boxova, gurnes modul u tv i to je to (naravno to vazi samo za one koji imaju dvb-c tuner u tv-u sa ci slotom).
Mana je nema onih dodatnih servisa tipa 72, video klub itd, nema neke mudrolije.
Nemam mudul i karticu (planiram da uzmem) da bih znao da ti kazem dali moze da se izvuce jos neka korist od samog D3cam-a

Meni bi CAM bio zanimljiv zbog smanjenja zauzeca net-a. Ispravi me ako gresim?
 
Stvarno ne znam kako bi ti D3Cam pomogao oko smanjivanja zauzeca net-a.
D3Cam ide samo onima koji su na kablu SBB-a a onda TV ne uzima nikakav protok.

Mislim da je hteo da kaže da risiver uzima neki protok, a da bi upotrebom Cam-a to anulirao....
Moje iskustvo kaže da to nema veze...
Još nešto, dobio sam Cam za dž, jer mi pripada umesto slave risivera, zadržao master i na mom TV-a Panasonic plazma 50" ne primećujem razliku u kvalitetu slike ( neko je to spomenuo )... e sad moguće je da imam problema sa vidom, ali...
 
Ваљда је основна мана недостатак напредних функција које има пријемник, ако некоме то није важно, онда нема потребе да себи ускраћује неке додатне опције које имају бољи телевизори.
 
Mislim da je hteo da kaže da risiver uzima neki protok, a da bi upotrebom Cam-a to anulirao....
Moje iskustvo kaže da to nema veze...
Još nešto, dobio sam Cam za dž, jer mi pripada umesto slave risivera, zadržao master i na mom TV-a Panasonic plazma 50" ne primećujem razliku u kvalitetu slike ( neko je to spomenuo )... e sad moguće je da imam problema sa vidom, ali...

Mozda ima D3i (uz koji ne moze D3Cam), onda gledanje TV-a uzima konekciju.
Lepo sam napomenuo da D3Cam ide samo SBB-ovim korisnicima koji su na kablu i gledanje TV-a nema nikakvog dodira sa internet konekcijom, tacnije ne zauzima nikakv protok interneta.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je hteo da kaže da risiver uzima neki protok, a da bi upotrebom Cam-a to anulirao....
Moje iskustvo kaže da to nema veze...
Još nešto, dobio sam Cam za dž, jer mi pripada umesto slave risivera, zadržao master i na mom TV-a Panasonic plazma 50" ne primećujem razliku u kvalitetu slike ( neko je to spomenuo )... e sad moguće je da imam problema sa vidom, ali...

Upravo to sam zeleo da kazem.
Dakle moje iskustvo je da mi risiver uzima 60kB/s od UL, DL nisam ni gledao ,)
 
Neko je rekao da sa risiverom brze salta kanale sto je nekome mozda vazno.

Moje iskustvo sa ca modulom i cam karticom kod jedne druge kompanije koja se pored svoje osnovne delatnosi (distribucije kablovske tv i interneta) bavi sistemski omalovazavanjem i diskriminacijom starih korisnika, je ok.
Ko nece da ima 2 daljinca, dodatnu kutiju negde, zauzetu jos jednu uticnicu i gomilu kablova ili da ima/dokupi negde i nekako neki spec daljinac za oba uredjaja, CAM i cam kartica su odlicni.
Mana u odnosu na risiver je sto nema video kluba i 72h ...

Vagajte sami.
 
Poslednja izmena:
Uzeli su pare samo jednokratno, ne placam nista mesecno jer imam najveci paket gold premium. Rekli su to je samo zamena opreme. Pare ne uzimaju samo onima koji sklope ugovor na 2 godine a pre toga nisu imali digitalne kanale nego gledali analognu TV. Kod mene kuci je slika bolja preko d3cam, barem na samsung tv gde je zamenjen slave risiver. Kod mene su se risiveri grejali zestoko ivrlo cesto zaglave sami od sebe. Menjao nekoliko ista stvar. Zato sam trazio cam jer se toliko zaglupi da mozes samo da ga iskljucis nazad na dugme i onda cekas da se podigne. U ponedeljak menjam i maste risiver 2.0 na panasonic plazmi pa cu da vidim razliku u slici. Ono 72 sata retko i koristim ako mi bas treba pogledacu preko kompa (d3go) a VOD uopste ne koristim. Kad bi hteo i treci cam za TV kod keve za njega bi placao 290 dinara mesecno. Ova prva dva nista osim prikljcne takse.
 
Meni hoce da menjaju modul ali za 2000din.
Sobzirom da sam novopeceni korisnik(tek 20ti dan) ja bih rekao da to moze/mora da se menja za 0din jer je oprema takoreci nekoriscena.

EDIT:
Naravno po potpisivanju ugovora na 2g mi nista nije receno o ovoj usluzi tj. mogucem izboru.
 
Poslednja izmena:
Danas sam zamenio i na Panasonic plazmi. Meni je bolja slika sa CAM-om. Na plazmi menja jako brzo kanale. Na samsung led-u ide malo sporije, ali na plazmi kao kod analogne televizije.
 
Samo da dodam moje iskustvo.
U zelji da smanjim broj kablova, zamenio sam svoj D3 uredjaj sa CAM modulom, medjutim, slika je konstantno glitchovala i nikako nisu mogli da je nameste, iako su pojacavali signal i pokusavali da na TV-u nameste (TV je Sony KDL-55W808c iz 2015.). Po prici montera, noviji Sony i Samsung televizori imaju problema sa ovim modulom, a Philips radi savrseno (nije da mi nesto znaci u ovom momentu).
Na kraju je sve zavrsilo tako sto su mi dali novi D3 uredjaj, Cisco PDS3121, koji mi kvari konekciju izmedju TV-a i soundbar-a, a nece da priznaju da je njihova greska, da mi vrate stari uredjaj, ili daju drugi model. :| No, to je vec druga tema, samo, eto, budite oprezni sa zamenom ukoliko imate i neki HiFi sistem osim TV-a.
 
Nazad
Vrh Dno