Šta je novo?

Pojavio mi se svetli zarez u obliku kose crte na donjem desnom delu ekrana ???

hamvas

Cenjen
Učlanjen(a)
24.06.2013
Poruke
382
Poena
170
Taj svetli zarez se vidi samo kad ekran emituje svetle boje(najvise kad ekran emituje belo),kad emituje crnu boju ne vidi se.Takodje se ne vidi kad gledam film ili igram igru.U cemu je problem ? Jel su to mrtvi pikseli ? Kako resiti problem ???
 
nije mrtav piksel,nesto drugo je u pitanju(ne izgleda ni kao dlaka) a ne znam sta ?
 
Pa pogledaj bolje, ako je nesto upalo unutra, moraces da rasklopis monitor i pokusas da usisas sa strane.
 
Da li možeš da okacis fotografiju tog dela ekrana. Meni se cini da je problem u pozadinskom osvetljenju, ali nisam siguran jer ne znamo koji je monitor u pitanju i koja je tehnologija panela.
 
Zna li neko u cemu je problem i kako ga resiti ???
 
Još ga nisi reklamirao? Imaš valjda neku garanciju na njega?
 
meni se to pojavilo na laptopu odavno... prvo sam mislio da je pritisnut,ali sam gotovo siguran da nije,jer sam ga bas pazio... i to u levom cosku na 2-3 mesta, razlicitih velicina i oblika, kao da probija jace tu svetlost...
obicno sam vidjao to na telefonima, sestra ima alcatel idol mini, ceo joj je u tim flekama po ekranu...
kucaj na google "white spots on screen", e pa bas tako izgleda.... slucajno sam naleteo i na ovo, mozda radi, pokusacu na laptopu za nekih 20ak dana,kada prodju ispiti...
http://forum.notebookreview.com/thr...ht-spots-on-your-lcd-led-panel-screen.764051/
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno