Šta je novo?

Nokia Lumia 1030 50mpix

xmarkom

Poštovan
Učlanjen(a)
25.03.2014
Poruke
312
Poena
70
Sudeći po specifikacijama na gsmareni očekuje nas babaroga od telefona sa windows operativnim sistemom i kamerom od čak 50 megapiksela.

U pitanju je telefon sa 5" ekranom nešto niže rezolucije od aktuelnih modela koji su izašli ili treba da izađu u trećem i četvrtom kvartalu ove godine. Ali ne može sve da bude idealno. Operativni sistem je novi Windows 10 a ono što je najbitnije kamera je čak 50mpix sa senzorom od 1/1.2" Carl Zeiss optika.

POVRATAK VELIKANA! Sreća sreća radost. :banana: :guitar: :cigar:
 
Ostaje pitanje da li prodavati kuću ili kola i kupiti ovo čudo kada je sve to već postojalo :D Svako ko kupi ovaj telefon uzeće ga zbog kamere jer što se tiče ostalih karakteristika ima i druge telefone mnogo jeftinije (najavljena cena ovog je skoro četvorocifrena) a pride može da kupi i n808 na crnom tržištu za male pare.
 
Neki source?

edit: source koji bar donekle potvrdjuje da ce biti uskoro ovakvog telefona :)
 
Poslednja izmena:
ima jedno milijardu glasina u vezi ovoga, da vidim prvo proizvod pa da pričamo :)
 
pa red bi bio da izadje 1030 vise...

ali ako bude imao senzor 1/1.2 onda ja apsolutno nemam razlog da menjam 808.
 
Nema ni 1% istine ovde ...
 
Poslednja izmena:

... GsmArena is the most reliable source...

u pravu su ove novine
greše u 0,1% u glasinama za razliku od drugih

Nema razloga da se ne poveruje da će MS izbaciti "deja-vu" telefon za 10x veće pare. Potrošačko društvo ti je to.
 
... GsmArena is the most reliable source...

u pravu su ove novine
greše u 0,1% u glasinama za razliku od drugih

Nema razloga da se ne poveruje da će MS izbaciti "deja-vu" telefon za 10x veće pare. Potrošačko društvo ti je to.

Ms ume da iznenadi, a ako bi se ovo dogodilo to bi stvarno bilo iznenadjenje, jer ne postoji nijedna zvanicna najava sa njihove strane da se tako nesto sprema. Daj boze da si ti u pravu. Ja sam cak negde procitao da se ocekuje predstavljanje 28. Septembra Lumie 950 i L1030...
Ove specifikacije sa gsm arene stoje vec nekoliko meseci na njihovom sajtu, otprilike kada su krenule glasine o tome..
 
U julu je potvrdjeno da je stopiran projekat L1030.
10. oktobra izlaze 950 i 950xl.
 
ja se ne nadam previse... ms je raspad totalni, od njih niko pametan vise ne ocekuje inovacije, oni jedva da prate softverski android, a kamo li hardverski.
 
... GsmArena is the most reliable source...

u pravu su ove novine
greše u 0,1% u glasinama za razliku od drugih

Nema razloga da se ne poveruje da će MS izbaciti "deja-vu" telefon za 10x veće pare. Potrošačko društvo ti je to.

onda računaj da ovo upada u taj 0,1% ;)
 
ja se ne nadam previse... ms je raspad totalni, od njih niko pametan vise ne ocekuje inovacije, oni jedva da prate softverski android, a kamo li hardverski.


Ne bih rekao. Ljudi samo vole da pljuju po MS-u, nekad sa razlogom ali najčešće bez razloga. Svi pričaju da je Windows najgori OS, pun virusa, nestabilan, ne može da se prilagođava a opet ga svi koriste. Pljuju i oni koji ga koriste nelegalno ali ga i dalje koriste umesto da pređu na legalni i besplatni Linux.
Zašto ne pređu? Pa nema dovoljno programa i igara na Linux-u. Apple? Preskup hardver i bukvalno te teraju da radiš na njihiv način. Hoćeš da prebaciš muziku u iPhone? Može, ali samo preko iTunes. A i fale igre.
Hardver za WP? Pa, dobar je za WP. Jel' iPhone ima bolji hardver? Trenutno aktuelna verzija ima 1GB RAM, kameru od 8 MP u ekran rezolucije oko 720p, gore-dole koji piksel. A košta samo tako.
Mnogi se žale da im Android loše radi, da secka, koči i blokira ali ne odustaju od Androida. Zašto? Zato što ima gomila igara i aplikacija. I uvek će se svesti na igre i aplikacije jer je sam OS mnogo manje bitan u celoj priči. Ne provodimo mi vreme u samom OSu i njegovim podešavanjima već u aplikacijama.
Ja sigurno neću da kupim L1030 jer nemam para za takav telefon. Ali imam za L640 i zadovoljan sam šta sam dobio za uloženi novac.
Što se inovacija tiče, zarnije inovacija modućnost da koristiš iste aplikacije i igre na svim uređajima: računaru, laptopu, tabletu i telefonu? Nadam se da će MS uspeti u tome.
 
U julu je potvrdjeno da je stopiran projekat L1030.
10. oktobra izlaze 950 i 950xl.

Gde si ovo procitao, jel moze link? Mislim realno mnogo vise se prica o 950 i 950xl nego o bio kom drugom telefonu tako da je (barem meni) tesko da se zna na cemu smo sa ostalim modelima.
 
Ovde mi nekako najlogicnije da pitam gde se dade tema o L1020?
 
niko ne komentariše pa je otišla na drugu (treću/petu) stranu
 
Sudeći po specifikacijama na gsmareni očekuje nas babaroga od telefona sa windows operativnim sistemom i kamerom od čak 50 megapiksela.

U pitanju je telefon sa 5" ekranom nešto niže rezolucije od aktuelnih modela koji su izašli ili treba da izađu u trećem i četvrtom kvartalu ove godine. Ali ne može sve da bude idealno. Operativni sistem je novi Windows 10 a ono što je najbitnije kamera je čak 50mpix sa senzorom od 1/1.2" Carl Zeiss optika.

POVRATAK VELIKANA! Sreća sreća radost. :banana: :guitar: :cigar:

nije 50, već 41 megapiksel kamera
moj drug imao taj fon, kaže jako se lako polomi ta džomba od kamere
 
Nazad
Vrh Dno