Šta je novo?

CM Vanguard 1000w - vase misljenje ?

ArrowSat

Slavan
Učlanjen(a)
19.11.2005
Poruke
1,627
Poena
360
Pozdrav,

Treba mi zamena za napajanje koje je crklo, do sada je tu bio Raidmax 1200w, a sada posto nema zamene, moram da doplatim za neko drugo. Zapravo, vise napajanja trebam da zamenim.
Ono sto bi mi igralo, bar na papiru, je Cooler Master Vanguard 1000W, koje mi se dopada zbog potpune modularnosti i dovoljnog broja prikljucaka.

Obzirom da su na sistemu 3 grafike 280x, koje trose od 550w do 880w u full load-u, koji se desava nekada i danima/mesecima (mining, jelte), kakva su Vasa misljenja o pomenutom napajanju kao prvom izboru?
Plus je tu jos garancija od 5 godina, koja i te kako dobro dodje.

Rado slusam i razmatram sve za i protiv istog ili nekog slicnog, samo Vas molim da prilikom preporuke uzmete u obzir da napajanje kupujem u Srbiji, dakle neki egzoticni modeli kojih nema u nasim veleprodajama su mi nedostzni.


Unapred hvala na svetu, jer mi znaci iskustvo ljudi koji su u ovoj temi, a broj napajanja koji mi treba u narednih mesec dana je preko 20 kom... Tako da Seasonic na primer da za sebe uzimam 1 kom ok i da platim x2 cenu, ali na 20 kom to bi bolelo, jako.... :(
 
Ne znam stvarno ko bi imao išta protiv ovog napajanja po pitanju svega, pa i kablova koja se meni sviđaju, iako su nekima problem jer nisu sleeve-ovana. Ali, skroz su black i flat kao kod Corsair HX modela npr. Ispod haube čist Seasonic KM3, konkretno za ovo napajanje ne može niko da kaže da cvili, vrišti, ispušta čudne zvuke itd. Ja sam prezadovoljan ovim napajanjem, hladno je sve vreme i ventilator je neverovatno tih, maltene silent. Kod mene je možda overkill, imam 1 grafičku, Z77 platformu, nekoliko hdd-ova itd., ništa posebno, ali bio sam prinuđen da uzmem V1000 jer sa V850 fabrički nema dodatnog kabla za cpu (8-pin), već je tu samo jedan, faktički sam zamenio 850 za 1000, sa kojim idu svi kablovi, ******ština.

Toplo preporučujem ovo napajanje.
 
Da li neko zna mozda temp cutoff na koliko mu je i zna li sa time da smara?
 
Fantastično napajanje, pogotovu kada uzmeš u obzir cenu.

Iako je unutra isto Seasonic KM3, meni ovaj V1000 deluje mnogo solidnije i od X-1250 kojih sam nekoliko crknutih video/imao. :) OK su i SS, ali mi deluju jako osetljivo i lako umiru, ne od opterećenja, nego nekih sitnica.

Nekoliko V1000 koje sam video guraju 4x280x potpuno nečujno u poredjenju sa X1250 koji se baš čuje preko 500w. Mlakoi kad je dosta opterećeno (~900+w).

Osim toga nijedan nisam video da ima ikakav coilwhine koji ume da nervira kod SS.

Jedan V1000 mi i dalje radi sa 4x280x, ubedljivo najstabilnija mašina od svih rigova, doduše DC2T karte su na njoj. :)

Za mining su mi samo malo bolji kablovi na SS pošto deluju robusniji od onih trakastih, ali opet - na par SS goreli razni konektori, ni na jednom V1000. Za desktop upotrebu veliki plus ide trakastim kablovima, mnogo lakši za manipulaciju.

Sve u svemu - sjajno napajanje, i jonnyguru tako nešto reče svojevremeno.
 
Taj cm je za svaku preporuku i uzima se bez razmisljanja ako ima potrebe i mogucnosti.
 
Puno hvala svima, uzimam prvu kolicinu od ponedeljka.
 
Jezivo.
 
Najezio sam se.
 
Unboxing patofne edition
 
Osecam da je zalepio telefon na glavu selotejpom.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno