Šta je novo?

Apple TV 4

Dobio juce na poklon ATV4 32gb iz USA pa ako moze objasnjenje sta i kako sa njim tj za koriscenje...malo sam procackao i vidim da se sve placa na njemu od filmova i serija, Netflix ne koristim, znaci ispada za sherovanje filmova sa kompa jedino da je korisno pa bolje da prodam i uzmem neki chromecast ili gresim? Nov sam u Apple svetu pa su mozda i pitanja naivna :)
 
nisu naivna pitanja, ali placa se jer su to servisi koji se placaju, sto je logicno
nije to do apple tv

ja ga koristim za airplay, poneku igru, youtube, mozes da sideload koju hoces aplikaciju na njega sa free nalogom ako imas type c usb kabl i mac, ali te aplikacije traju 7 dana u koliko nemas full paid nalog... mozes recimo da sideloadujes kodi koji radi super, ali mene iskreno smara da to radim svakih 7 dana
 
nisu naivna pitanja, ali placa se jer su to servisi koji se placaju, sto je logicno
nije to do apple tv

ja ga koristim za airplay, poneku igru, youtube, mozes da sideload koju hoces aplikaciju na njega sa free nalogom ako imas type c usb kabl i mac, ali te aplikacije traju 7 dana u koliko nemas full paid nalog... mozes recimo da sideloadujes kodi koji radi super, ali mene iskreno smara da to radim svakih 7 dana

Može da se uradi sideload aplikacija i sa windows računarom pomoću Cydia impactor- a i uopšte nije komplikovano, ja sam uspeo iz prve iako sam totalni laik, ima brdo uputstava na YouTube. Instalirao sam Popcorn time i Kodi i bukvalno ne isključujem Apple tv 4, pre toga mi je služio isključivo za YouTube i poneku igricu. Jedino što treba da se na sedam dana ponovo instaliraju aplikacije ali to traje bukvalno deset sekundi. Potreban je samo free Apple developer account koji se odmah dobije i type C USB kabl da se poveže apple tv i komp.
Evo jedno uputstvo https://youtu.be/5WhNmj1V3i0
 
Poslednja izmena:
nisu naivna pitanja, ali placa se jer su to servisi koji se placaju, sto je logicno
nije to do apple tv

ja ga koristim za airplay, poneku igru, youtube, mozes da sideload koju hoces aplikaciju na njega sa free nalogom ako imas type c usb kabl i mac, ali te aplikacije traju 7 dana u koliko nemas full paid nalog... mozes recimo da sideloadujes kodi koji radi super, ali mene iskreno smara da to radim svakih 7 dana

Racunar je iMac, sinoc pokusam da pustim online film na iMacu i da ga pustim na tv-u..ili nece da ga pusti ili kasni slika i zvuk u odnosu na komp...youtube npr radi normalno...za cega sluzi usb kabel koji se dobije u paketu? Izgleda kao punjac za mobilni, ali ne ide ni u jedan ulaz na Apple tv4
 
to je kabl da punis daljinski

meni ne kasni nista kada radim airplay sa maca ili macbooka ili telefona
 
0cb97d7885d12c0e756b0cb81ee4d69f.jpg


Mogu da potvrdim da je osetno brzi u radu od atv4 koga sam imao pre atv4k.

Pre svega se to odnosi na otvaranje apps.

Takodje, dodali su podrsku za h265 u iOS11. Na atv4k radi fantasticno a cuo sam da radi lepo i na obicnoj 4vorci
 
89pP9i6.jpg


HBOGo zvanicna aplikacija - napokon!
 
Nazad
Vrh Dno