Šta je novo?

Apple TV 4

Ako moze info za nas malo manje upucene, jedino sto me odvaja od kupovine trenutno je to sto nisam siguran kako funkcionise kao dlna player za mkv ripove i flac muziku?
Dakle kao home theatre, ali bez netflixa i slicnih cuda, nego pustanje u lokalu.
Video sam da se pojavila Plex aplikacija, pa predpostavljam da moze mkv + titlovi?
 
Da mislim da ne bi trebalo biti problema. Kako postoji dedicated plex app mislim da ce sve raditi bez problema.
 
Predpostavljam i ja da to radi ok, ali bih voleo da neko ko je probao potvrdi.
Recimo kako radi podesavanje titlova, prikazuje li sve karaktere kako treba, velicina fonta da li moze da se bira, da li ne daj boze nesto laguje i sl.
 
Odlicno! Zna li neko kada stize kod ovlascenih prodavaca? Vidim da ima na KP, ali ne bih tamo uzimao.
 
Pa stigao je u istyle i macolu, al je 225 evra. Uzmi na KP, svakako je worldwide garancija od 1 godine
 
Pa standardno 2 godine al ja jos nisam cuo da je nekome crkao :)
 
Ja bih odmah uzeo ATV4 ali se bojim da necu iskoristiti njegov pun potencijal u Srbiji. Mislim da sve funkcije vec imam na smart TVu (lokalnog tipa), a najvise koristim DLNA da stream sadrzaj direktno sa kompa preko lokalne mreze. Jedino sto bih koristio je mozda Airplay na TV. Za audio AirPlay koristim AirPort Express pa na Marantz receiver.
 
Poslednja izmena:
Plex, Netflix...
 
Netflix nije podrzan kod nas, pa mora da se dovija uz pomoc VPN-ova raznih, placanja subscription-a itd... Nije plug&play resenje kod nas. Ili gresim? A i ne vidim poentu Netflix-a pored Plex-a / DLNA i share-ovanja sadrzaja sa kompa na kome je vec sve poskidano (serije/filmovi itd)
 
Poslednja izmena:
Pa ako se sve svodi na share sadrzaja sa kompa, zasto onda davati ovolike novce za ATV kad za 30$ moze da se uzme chromecast koji ce isto to raditi?
Mislio sam da bih vise dobio sa ATV, ali ako je to to onda mi se ne isplati ulaganje...
 
pre neki dan sam svratio do tehnomanije i tamo mi Sony prodavac kaže da se očekuje da do proleća iduće godine zaživi Netflix kod nas. Koliko je pouzdana informacija zaista ne znam.
 
A kolike su pretplate mesecno?
 
Mislim da je 10$ u U.S.
 
Zavisno od paketa koji uzmes, u attachu su dostupne opcije...
 

Prilozi

  • Screen Shot 2015-12-01 at 6.52.57 PM.png
    Screen Shot 2015-12-01 at 6.52.57 PM.png
    100.8 KB · Pregleda: 171
Imam pitanje, uzeo sam Nas qnap 212p, podesio Plex server, ali na Macbooku i na smart Tv-u, ne mogu da pustim filmove od 10-ak gb. Ako sam dobro shvatio, taj Nas nije dovoljno hardverski jak da moze da izgura transocoding.
Ono sto mene zanim je da li ce ovaj problem (hardversko ogranicenje) nestati ako uzmem Apple TV? Da li on u tom slucaju preuzima glavnu funkciju za pustanje sadrzaja ili cu i dalje da zavisim od hardverske jacina Nas-a?
 
Apple tv preuzima
 
Kakvi su to 10gb fajlovi kojima je potreban transcoding? Ako su to mkv fajlovi, pokusaj rewraping u mp4.
 
Ma obicni filmovi, mkv 1080p, iz nekih razloga nece da rade kako treba. I meni je cudno.
 
i meni plex ne radi kako treba, ni na macbook-u ni na ipad-u. Ne radi ni na jednom formatu, avi, mp4, mkv... Doduše, na sajtu piše da plex ne podržava xvid, pa razumem za avi. Ne vidim kako će raditi na apple tv ako ne radi na ipadu.
 
Ja ga koristim vec skoro mesec i nesto dana - MBP na ATV4, radi perfektno.
 
Nije mbp već nas. Naravno da će sa računara da radi perfektno jer računar obavlja sve što treba.
 
Hmm, zabrinuo sam se da mozda nesto na samom Nasu nisam konfigurisao kako treba. Primetio sam da transfer fajlova sa MBP na Nas ide prilicno sporo. Imam isti taj nas u firmi, i deluje mi da na Windows masinama sve to radi malo fluidnije.
Da li mozda preporucujete da probam da podignem neki drugi media server na nas, tipa Twonky? U sustini bitno mi je da se nekako prikazuju externi srt titlovi prilikom gledanja mkv ripova.
 
Imam time capsule, Apple tv4 I win pc, dali nekako mogu da zaobiđem win i puštam direktno filmove sa time capsule na plex. Bez PC-a???
 
Nazad
Vrh Dno