Šta je novo?

Tesla L7 3G

Meni na ovoj kartici sto sam dobio uz tablet ne radi sms.
СМС центар? Ја сам иначе подесио да позиви и поруке увек иду са друге картице да не додајем трошак па сам сада пребацио на избор картице и послао са ове која је дошла. Иначе сам видео да код првог слања упозори да то може да буде додатан трошак па сам искључио, ту пише и да то може да се промени али сам заборавио где беше па ако неко види поруку, нека допише да запамтим.

Како не ради? Одбије или уопште не оде а као прошло?
 
Ne ide i ne prima. Probao sam i rucno da ukucam SMS centar, isto je. Na zaduzenju nema nista, dakle nije otisla poruka.

Mislim ne treba mi uopste kartica, osim za DATA saobracaj, ali je zgodno za registraciju Vibera ili Whatsappa da mozes da primis SMS o aktivaciji istih a ne da povezujes sa postojecim brojevima.
 
Plus, pre-instalirana im je neka domaća aplikacija koja je veoma gabaritna, tako da na tabletu imaju negde oko 500-600 mega slobodne interne memorije.

Kako mogu da skinem tu aplikaciju, nema je na google play? Devojka mi je uciteljica pa bi njoj bila potrebna.
 
Ne ide i ne prima. Probao sam i rucno da ukucam SMS centar, isto je. Na zaduzenju nema nista, dakle nije otisla poruka.
Јеси ли пробао картицу на неком телефону? Претпостављам и да друга картица у таблету ради са порукама.
 
Kako mogu da skinem tu aplikaciju, nema je na google play? Devojka mi je uciteljica pa bi njoj bila potrebna.

Mislim da je nema na GP. Koliko sam upoznat, zgodna je za izradu priprema za nastavu, s tim što ima malo zamajavanja oko štampanja (cloud je najpraktičnija opcija).

Ako ti baš znači, onda jedino da kupiš/zameniš takav tablet sa nekim...
 
Mislim da je nema na GP. Koliko sam upoznat, zgodna je za izradu priprema za nastavu, s tim što ima malo zamajavanja oko štampanja (cloud je najpraktičnija opcija).

Ako ti baš znači, onda jedino da kupiš/zameniš takav tablet sa nekim...
Kako se aplikacija zove? Da vidim da sa tableta poznanika izvadim tu aplikaciju.
 
@calexx

Proradise sms-ovi sami od sebe.
 
to je trebalo da se slegne u mts sistemu izgleda i ja sam uzeo uz skolski paket pa cekam da puste karticu da bude aktivna za net
 
Proradise sms-ovi sami od sebe.
Код мене дуплирао. Јутрос нешто после 11 пошаљем једну за пробу, оставим таблет да се пуни и одем у другу собу. Пар сати касније ми стигне иста порука коју сам слао па ме дупло отрошио. ;) Морам ипак да искључим да се бира картица него да све иде на другу.

Мени ће бежични мишко да постане стандардан део опреме. Ем не морам да пипкам по екрану ем лакше убодем икону или слова курсором ем не може да се упореди скроловање екрана прстом или точкићем мишка. :)
 
Mene jos jedna stvar nervira kod ekrana a to je talasanje u brzem skrolu u portret modu. Doduse video sam to na iPad3 ali ne tako izrazeno. Primetio sam to i na testovima jos nekih jeftinijih tableta.
 
Da li ste uspeli da pronadjete nacin da prebacite fajlove na ext karticu?
 
Evo kako da onemogucite pozive i poruke ukoliko zelite da tablet ima samo funkciju interneta:

SETTINGS>APPS>ALL (kartica) >i onda treba uci na aplikacije: Dialler, Messaging i Contacts i izabrati Disable, one ce nestati kao da nisu instalirane. Da bi ste ih vratili udjete opet u APPS i tamo je kartica Disabled u njoj ce biti ove aplikacije udjete u svaku i Enable.

Sto se tice prebacivanja aplikacija na SD karticu bez update Androida od strane Tesle tablet nece imati tu mogucnost.
 
Poslednja izmena:
Da odgovorim sam sebi, pronašao sam rešenje.

Ja konkretno koristim ES File Explorer.

Prvo treba obrisati karticu iz samog tableta

Settings > Storage > Erase SD Card

Nakon toga pokrenuti ES file explorer

Prilikom pokusaja da se iskorpira nešto na SD karticu otvara se ovaj dijalog u kojem vam traži
da odredite root kartice.

175162d1430743130t-how-can-i-move-my-files-sdcard-android-lollipop-screenshot_2015-05-04-22-33-2.jpg

Kliknete na select, otvoriće novu aplikaciju u kojoj ćete stisnuti tri vertikalne tačke u gornjem desnom uglu
i ići na show SD card, nakon toga će vam se sa leve strane pojaviti SD card i nešto tipa local storage.
Kliknete na SD Card i nakon toga na dnu aplikacije kliknete na set root of SD card i to je to.
 
I sta se time dobija?Sem prazne sd kartice koju si obrisao?Niko se ovde barem koliko ja vidim nije zalio za kopiranje fajlove nego da ne moze da se instalira aplikacija na sd.U tome je problematika...
 
Poslednja izmena:
Time se dobija mogucnost da iz tableta kopiram/premestam fajlove, sto pre toga nisam miogao.
Takodje sada mogu da recimo iz WPS Officea snimim dokument na SD karticu, sto je meni prilicno bitno.
 
Par saveta za dodatno ubrzanje tableta, aktivirajte develper mode, iskljucite animacije i ogranicite pozadinske procese. Meni se dodatno ubrzao posto ne puni RAM toliko. Takodje, cleanmaster ima hibernaciju aplikacija koje malo koristite a pale se u pozadini, malo ce produziti trajanje baterije.
 
Inace, promenio sam foliju i razlika u prikazu na ekranu je ogromna (stavio sam obicnu clear)
 
Na tabletu je vec fabricki zalepljena folija.
 
Meni je bila zalepljena sa specifikacijom kao na slici,tako da bi tesko video bilo sta od ovih zelenih kocli u kojima pise brzina procesora i ostalo.

Untitled.png
 
Poslednja izmena:
Bio sam ozbiljan stvarno ima ali je TI izgleda ne vidiš.
Probaj da zagrebeš u ćošku malo noktom pa nam reci je li stvarno nevidljiva ili...
 
^ Ja sam skinuo tu promo foliju sa specifikacijama i stvarno nisam primetio da postoji druga na ekranu. Tablet sada nije kod mene da bih proverio, ali sam gotovo uveren da druge nije bilo...

Kako i @misa021 isto tvrdi, pa je čak išao u servis da mu stave foliju, deluje mi malo nerealno da je svi mi (sa sve likom koji mu je stavio novu) nismo primetili...

Ne znam kakvo je iskustvo Probotzor-a...
 
Naravno da ima folija i to fabricka. Vidi se kod mene ali je veoma tesko provaliti da je zalepljena.
 
Nazad
Vrh Dno