Šta je novo?

Tesla L7 3G

Mene su malopre zvali iz Mts-a da uzmem tablet,stigao iz servisa.Ja sam odmah primetio da na sd karticu ne mogu ništa da prebacim,što sam ranije i napisao. Nema to veze sa verzijom androida,jer imam tablet sa verzijom 5.0 i prebacivanje na sd karticu radi.
 
Ti mislis na verziju Karnel ona je ista 3.14.0 od 05. Avgusta 2015.tako da nema nikakvih poboljsanja,sto se tice formatiranja kartice mislim da je to apsolutno nebitno,jer ta opcija mora da bude u Apss>Izabere se aplikacija koja zeli da se prebaci>i onda kao sto imas uninstall "dugme" da ga nazovem tako nemas move to sd card,pa ga neces imati ni bilo kakvim formatiranjem kartice,jer ta opcija mora biti tu makar bleda pa da znas da imas neki problem,problem jeste u verziji androida samo nemam pojma da li do verzije koju Tesla daje ili je uopsteno izbaceno jer jos od verzije 4.4(kitkat) androida ima ta mogucnost.Mada meni sve app koje sluze za to prebacivanje (app to sd) kazu da ili je proizvodjac zabranio ili da sd uopste nije ni stavljena.
 
Poslednja izmena:
nije izbaceno na klasicnom androidu
imao sam tu opciju i na 5.0 i na 5.1
to je do ovog roma koji ima tesla l73g
 
To smo bas i komentarisali na FB.Mislim da ako planiraju stvarno da izbace neki update koji ce raditi moraju da stave tu mogucnost,ja sam i cak postavljao pitanje u vezi sa tim medjutim odgovora nema...
 
Poslednja izmena:
Stigao tablet danas sa servisa, pise na nalogu da su instalirali zadnju verziju softvera i odradili test. Koliko su ga dobro odradili, odmah sutra ce da ide opet nazad. Upalio sam ga i on zakucan u landscape rezimu, nece da se rotira. Ni hard rest nije pomogao, u podesavanjima za rotaciju sta god da kliknem ostaje u landscape. Da li mogu da trazim nov ili moram da saljem ponovo ovo ***** na servis?
 
Evo i ja da se upišem, danas preuzet iz servisa učitan nov softver (u pitanju je isti koji je i bio u njemu od prvog dana) i testiran ok.
E sad nešto zanimljivo što sam primetio kući, na papiru koji ste dobili od servisa u rubrici "opis greške" naveo sam: u toku instaliranja apdejta,u sred učitavanja novog softvera se ugasio i od tada se ne pali i ne puni, ne daje nikakve znake zivota

U rubrici komentar izvršioca (servisera): navedeni nedostatak NIJE uočen, instalirana poslednja verzija softvera, test ok

Po ovome znači da sam im doneo ispravan tablet da mi samo stave poslednji softver?!??? A tablet bio mrtav!
 
Moj je bio mrtav ujutru a uvece je bio ok kad sam ga ostavio na stolu. Na nalogu pise nedostatak uocen, instalirana zadnja verzija softvera, uredjaj testiran, test ok. Samo je izgleda test radjen u lezecem polozaju radnika u landscape cim nisu videli da ne radi rotacija.:D
 
Bilo bi dobro da napisete serijske brojeve tableta da uporedimo. Doduse pretpostavljam da su ukinuli update do sad. Osima zamerke za ekran u vezi kontrasta i hladnih boja (mada u ovom rangu cene je sasvim zadovoljavajuci, i moram da priznam da ne vidim linije niti digitajzer) nemam drugih vecih zamerki. Napunio sam ga aplikacijama, radi brzo, nema kocenja, ne pucaju aplikacije, niti blokiraju. Komforan je u radu, cak nema ni grejanja. Baterija napunjena jutros, sad je na 31 posto. Nije lose. Ocekivao sam krs posle napisa ovde, ali sam zadovoljan odnosom ulozeno dobijeno.
 
Sta ti sada napisa???Kakve veze ima serijski broj sa update?Vidi ovako taj dan su oni pustili vise update verzija,svaka je imala svoju gresku u zavisnosti od sata kada su je pustili,dakle prepodne ko je skinuo nije mu radio vise touch,a mi koji smo uvece dobili obavestenje jer nam npr nije bio dostupan wifi zakacili smo "popravljenu verziju" koja je dovela do toga da se uredjaj vise ne upali.

Inace stigla je poruka od tesle povodom move on sd card i glasi :

Hvala Vam što koristite Tesla proizvode.
Opcija prebacivanja aplikacija na SD karticu sistemski nije podržana.
U svakom slučaju, uzećemo Vaše sugestije u obzir.
 
Poslednja izmena:
Mislim na serijski broj zbog problema koji korisnici neki navode - tipa koci, sporo radi, na ekranu se vide linijice i digitajzer. Nisam to pitao zbog updatea.

Kao sto i sami znate moze da upadne serija losih i serija dobrih.
 
11432 su poslednji brojevi
Vidi se digitajzer (linijice) kad je ugasen na dnevnom svetlu
Ne koči pošto ovaj put nisam istalirao FB, idem na FB preko chroma
 
Ma ja smem da se kladim da bi ih i ti video znaci one se vide kada je telefon zakljucan pod odredjenim uglom i kada je iskljucen tel,u radu tel se one barem kod mene ne primecuju toliko.Narucito na suncu se vide.Onda su bas izrazajne i jedino se ti ne zalis na to.
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam da ih vidim tek kad sam uperio led lampu direkt (linije od digitajzera. Na dnevnom svetlu ih ne vidim, ali pogledacu cim bude neko jace sunce. Mada ne vidim problem posto ne smeta u radujer se tad nikako ne vide kod mene. Svako od nas bi voleo iPad ili slicno ali i ovo radi poso i to sasvim dobro. Moja glavna zamerka su hladne boje i blago talasanje pri brzom skrolu u portrait modu, mada sam to vido i na iPad 3 modelu.
 
Da se razumemo moje zamerke su sledece :
1.Slaba baterija (moj telefon koji ima mnogo manji ekran ima baterju jacine 2250mah,a ovaj tablet samo 2800mha),moje licno iskustvo je dva odgledana filma (neke normalne duzine 1:30-1:45) i jos 0:30-0:45 igranja igrica ili slusanja muzike,takodje wifi i 3g gutaju bat.
2.Slab zvuk,stvarno su zeznuli da se tako izrazim drivere za zvuk,muzika jako tiha,uspeo sam to da resim podesavanjem ekvilajzera sa skinutim playerom za muziku,jos trazim resenje za video.
3.Nema prebacivanje aplikacija na sd karticu,znam da sam dosadan ali ko zna sta su jos modifikovali na Androidu,vidimo iz predhodne stvari koje sam naveo da su cackali i sound verovatno.
NAPOMENA:Ovo licno mi ne smeta jer je smesno,ali samo da napomenem da se tablet totalno zbuni instaliranjem orginal FB aplikacije,prvo iz par pokusaj nece da je instalira,kada konacno uspe restartuje se i dizanje Androida traje po 45 minta jer iz nekog cudnog razloga radi optimizaciju nekih 125 aplikacija,posle toga FB radi,ali ne moze da se update na novu verziju.DAKLE FB ORGINAL NIKAKO INSTALIRATI jer uspori totalno tel,dizanje androida i onda jedino sto vam preostaje jer uzasno iritira je da se vrati na fabricka podesavanja i sve ponovo instalirati bez FB.
 
Poslednja izmena:
bas je glupo to za fb, ali ja vec odavno koristim lite pa mi ne bi ni smetalo
 
@misa021

Primetio sam nelogicnosti kod potrosnje baterije. Juce je izdrzala ceo dan bez problema, uz malo igranja (izgleda je ovo najbitnije), solidno surfa, youtube, malo socijalne mreze, gledanje D3GO. Otprilike je spala na oko 15% negde oko 23h, a ujutru je skinut sa punjaca u 8h. Sa druge strane, klinac kad zasedne na igrice, ako konstantno igra na 15% spadne posle 3,5 sata igranja non-stop. Nisam probao filmove da gledam.

I meni je isto posle instaliranja zvanicne aplikacije FB radio optimising apps, ali trajalo je 10 minuta (112 apps). Odma sam ga pobrisao. Sa druge strane, FB messenger radi odlicno. Svasta.

Inace FB radi odlicno u Operi mini te vam ni ne treba aplikacija, a u njoj mozete da ukljucite i notifikacije.

Sto se tice zvuka, mislis na zvuk iz zvucnika ili sluski? Ja imam neke samsung sluske i zvuk je odlican i jak na njima, a na zvucniku... onako. Mogao bi biti jaci. Mada vidim da 90% tableta nize ili srednje klase od raznih proizvodjaca ima taj problem sa jacinom zvuka, nije to nista novo. Za muziku koristim PowerAMP (placenu verziju) i odlican je, moze se pojaca i podesi kako oces.
 
Нисам пазио на квалитет али сам сад пробао неке рингтонове и поједини су екстра јаки, док се оригинални чују онако, полутихо.
 
Inace, procesor radi na 1ghz, Antutu i cpu-z isto prikazuju. Ali je osetno brzi od Qualcomovih quad core na 1,2ghz...

Meni Antutu ne spada ispod 29000 i dalje...

59ed5addfc21abfd7b093d07666d4d35.jpg
 
^ Ne primećuješ linije, digitajzer ti je ok... Sve mi deluje kao da nemamo isti model tableta.

Elem, ja sam dobijao šarolike Antutu rezultate, ali se skor ustalio na oko 22.000, koliko je dobijao i Probotzor. I to praktično nakon unboxinga... Ti sad imaš 30%+ bolji rezultat.

S druge strane, po Quadrant testu, ovo je najjači uređaj današnjice. Tako da-ne bih se mnogo obazirao na ovaj aspekt kada komentarišemo konkretan tablet...
 
I meni je isto posle instaliranja zvanicne aplikacije FB radio optimising apps, ali trajalo je 10 minuta (112 apps). Odma sam ga pobrisao. Sa druge strane, FB messenger radi odlicno. Svasta.
Не трошим ФБ али ми је синоћ другар (са којим сам заједно узао таблету у понедељак) рекао да је свраћао до ћерке, да му је она набацила ФБ и да нормално ради. То је ваљда онај из Гугл продавнице, не разумем се много у то ... мада ћу вероватно да пробам како ће код мене да ради. Да ли то почне да брља одмах по инсталацији или после активације налога?

Батерија ми је јуче трајала нешто дуже од једног дана тј од 11ч до сутра око 15ч. Ипак, код мене сваки нови телефон на почетку брже празни батерију јер се тада играм, пребацујем слике, контакте, инсталирам програме, пробам све редом ... када све то прође, трајање је дуже и 2-3х него на почетку. Биће од овога солидан вееелики телефон. Још само да навикнем на положај звучника док разговарам, стално га промашујем. ;)
 
^ Ne primećuješ linije, digitajzer ti je ok... Sve mi deluje kao da nemamo isti model tableta.

Elem, ja sam dobijao šarolike Antutu rezultate, ali se skor ustalio na oko 22.000, koliko je dobijao i Probotzor. I to praktično nakon unboxinga... Ti sad imaš 30%+ bolji rezultat.

Meni je rezultat isti nakon unboxinga i nakon sto sam ga napunio aplikacijama. Ne spada ispod 28-29.000. Kad sam pustio uporedo sa Huawei G620S koji ima oko 20.000 rezultat zaprepastio sam se koliko Tesla odradi brze sve na samom testu. Bas cu da istestiram danas opet.

Digitajzer, odnosno linije digitajzera vidim kad uperim led lampu u ugasen ekran (napisah to). Na dnevnom svetlu ne vidim. Sto se tice zamucenosti fonta koji je neko pomenuo, to primecujem samo kad je nesto lose skalirano, verovatno je u pitanju sam aspect ratio rezolucije. U setovanjima sam ukljucio huge fonts i sad sve mnogo lepse izgleda.

Ekran je generalno ipak od losijih, jer se vidi i probijanje backlighta kad je skroz crn ekran.

Ne znam o cemu se radi, ali meni tablet radi brzo i fluidno u stanardnoj upotrebi, osim kad pokrenes 3 zahtevne igre odjednom, onda je normalno da ce da koci dok otvori neku drugu aplikaciju, ali to se desava na svim mogucim uredjajima koji imaju 1GB RAM-a. Mogu da ti snimim da vidis kako radi. Ja sam stvarno ocekivao krs nakon sto sam ovde procitao zamerke, medjutim nije tako. Moja najveca zamerka je za kontrast ekrana i vidljivost po dnevnom svetlu i losa (jeftina) izrada samog uredjaja. Na hardver i brzinu rada nemam bas nikakvu zamerku.

@calexx:

Nece da instalira FB, a kad ga instalira iz tipa petog pokusaja tablet krene da koci dok ne ubijes aplikaciju iz task managera. I posle se opet pojavi i koci ga, a kad deinstaliras, sve je ok.

Probao sam masu aplikacija i sve se instaliraju i rade odlicno.
 
Било би корисно да повежем и мишка и тастатуру ... малопре сам пробао бежичног миша и ради нормално али још немам USB тастатуру. Да ли се оба везују обичним USB разделником или мора нешто посебно? За комп постоји адаптер 2хPS/2 на USB или 2xPS/2 на PS/2 али нисам виђао USB варијанте, или зато што сваки комп има више USB портова или може обичан разделник. Ако може обичан, да ли би радила варијанта да се у њега убоде и пуњач ако је потребно?
 
@calexx

Teško da će moći da se puni u isto vreme, pisao sam ja skoro na ES nekom o tome. Ako hoćeš, večeras ti nađem neke linkove, prosto da se napravi.
 
Ма није ми толико битно, ово су била само размишљања на тему шта би могло да се ради. Ионако га пуним само кад сам кући а онда нећу да га нешто користим.

Пробао сам малопре да инсталирам ФБ и после ~5 минута покушаја је пријавио да не може. Није ми битно, нећу више да пробам а није немогуће и да је другару ћерка то успела из више пута. Небитно.
 
Meni na ovoj kartici sto sam dobio uz tablet ne radi sms. Salje i prima pozive ali sms nece, te je nemoguce koristiti viber ili whatsapp s tim brojem (moze ako vezes za neki drugi broj ako imas). Kartica je aktivna jer rade pozivi i data.
 
^ Ne znam šta je konkretan problem kod tebe, ali mi je, recimo, poznato da je tablet deljen prosvetnim radnicima, od strane firmi koje se bave štampanjem knjiga, a kao zahvalnost za angažovanost prilikom prodaje udžbenika učenicima. Njima su date sim kartice kod kojih je blokirana mogućnost poziva i slanja sms-a, funkcioniše im samo data saobraćaj. Plus, pre-instalirana im je neka domaća aplikacija koja je veoma gabaritna, tako da na tabletu imaju negde oko 500-600 mega slobodne interne memorije.
 
Nazad
Vrh Dno