Šta je novo?

Tesla L7 3G

Njima ne treba negativna reklama,sami sebi su dovoljni.Prosto da čovek ne poveruje da su mogli da puste takav update.Gde je sad ta sila strućnjaka,koja kontroliše kvalitet Tesla proizvoda?
 
Pre dva dana kada sam preuzimao svoj u poslovnici MTS-a, radnik kod koga sam potpisivao mi reče da su samo u MTS-u prodali više od 11.000 kom. Servis ima da se raspadne od posla ako je i svaki deseti prihvatio update :d.
 
Ja sam takođe jedan od vlasnika ovog tableta i u tekstu koji sledi
pokušaću da sumiram neke od utisaka koje je na mene ostavio.

Pre svega, trebalo bi da budemo realni i da shvatimo da je sam model pozicioniran kao entry level tablet.

Ono što je fascinantno u vezi sa Teslom L7 3G je da je to uređaj koji prilično kompletan, naime, malo je tableta koji u jednom pakovanju "daju":

- Dual sim, oba simfree sa mogućnošću telefoniranja
- A - GPS navigacija
- MicroSD slot
- Solidno jak chipset
- Android Lolipop OS
- OTG podrška (uspešno sam priključio miša, tastaturu, USB flash od 8GB, wireless set miš + tastatura, USB HUB)
- Prednja i zadnja kamera (koje i nisu nešto naročito, ali ih ima)
- Fenomenalna WiFi antena (značajno bolji domet od Iphone 5c, Samsung S5 mini, LG L7 II, Samsung S3)
- Sasvim solidan zvuk u slušalici
- Odličan mikrofon

Naravno tablet ima i određene mane,
poput nešto slabijeg kapaciteta baterije, nešto lošijeg ekrana,
nešto lošije završne obrade (upotrebljeni materijali su sasvim solidni) i ispod - prosečan glavni zvučnik.

Sve u svemu, kada se u obzir uzme kompletan utisak,
za 100-tinak € dobija se, po meni, izuzetno upotrebljiv uređaj
koji trenutno nema konkurenciju i predstavlja best buy.

ps: Meni je stigao juče update od 17mb koji sam uspešno instalirao i nemam nikakvih problema.
 
uredjaj nije izuzetno upotrebljiv vec jedva upotrebljiv,spor do zla boga sa nikakvom baterijom ,ne vredi tih 100 evra vec ceo dinar za koliko sam ga uzeo ,nikad ne bi dao tolike pare jer je pravo mucenje koristiti tako spor uredjaj
 
uredjaj nije izuzetno upotrebljiv vec jedva upotrebljiv,spor do zla boga sa nikakvom baterijom ,ne vredi tih 100 evra vec ceo dinar za koliko sam ga uzeo ,nikad ne bi dao tolike pare jer je pravo mucenje koristiti tako spor uredjaj

ne znam kakav si to uredjaj onda probao?
ja sam ovaj primerak sto sam imao na testu snimao u raznim situacijama i radi skroz dobro i jos nudi dual sim, sto ni jedan tablet od 100e nema

naravno da ima sve mane koje je naveo korisnik pre tebe, ali takodje ima i sve te vrline...ovo je uredjaj od 100e, ne moze se ocekivati najnoviji ipad
 
Znam da se ne moze ocekivati nesto mnogo al izjaviti da je uredjaj super to ne stoji nikako.Koristim ga svakog dana na poslu,mahom gledam filmove,tapatalk,blic,polovni automobili i jos po neka aplikacija i zaista mi dodje vise puta u toku dana da ga razbijem,non stop koci,ekran ne reaguje dobro i stoji na punjacu jer kao da nema bateriju,prazni se brzinom svetlosti
 
Koristim ga svakog dana na poslu,mahom gledam filmove,tapatalk,blic,polovni automobili i jos po neka aplikacija i zaista mi dodje vise puta u toku dana da ga razbijem
Nemaš dobar tablet ali imaš dobar posao. To je važnije. [emoji6] [emoji2]
 
Poslednja izmena:
evo bice na mom kanalu uskoro asus zenpad 7 unboxing i ostali klipovi kao sto radim za tesla tablete
kupio drugar, pa ce mi pozajmiti na par dana

videcete da nista bolji nije od ovog tableta, a kosta vise
 
Vise nas koji imamo tablet tvrdimo da je djubre. Jedini ga branis. Ne znam koliko dugo dana si ga koristio. Ako si primetio tokom surfa da je stranica tesko citljiva dok se ne uvelica. Zbog loseg zrnastog ekrana. Za koju jiljadu vise ima Lenovo 3g ili asus.
 
Poslednja izmena:
ne branim tablet uopste
imao sam ga na testu 7 dana
cinjenica je da za 100e ne postoji bolji tablet sa 2 sim kartice, pa makar bio i djubre

evo za 5-6k vise ima asus zenpad 7 koji ima isti hardver i isto je dual sim kao ovaj tesla i koji nije nista bolji...jedina stvar sto je bolja je dizajn i nesto bolja izrada kucista
samo da izadjem iz obaveza pravicu klipove

ne mozete da poredite tablet sa ekranom ove rezolucije sa tabletom druge rezolucije
ne mozete da poredite tablet sa dijagonalom od 7 inca sa tabletima druge dijagonale
ne mozete da poredite tablet sa 3g funkcijom i dual sim opcijom sa tabletima koji to nemaju

to su sve razlicite kategorije uredjaja i sa razlogom su u razlicitim kategorijama
 
Poslednja izmena:
Jednostavno ekran je suvise slab za rad. Ipak vremenom se dizu standardi pa i taj cenovni rang treba barem bolji ekran. Sve u svemu prrskocite ovaj proizvod. Nije vredan.
 
ne branim tablet uopste
imao sam ga na testu 7 dana
cinjenica je da za 100e ne postoji bolji tablet sa 2 sim kartice, pa makar bio i djubre

evo za 5-6k vise ima asus zenpad 7 koji ima isti hardver i isto je dual sim kao ovaj tesla i koji nije nista bolji...jedina stvar sto je bolja je dizajn i nesto bolja izrada kucista
samo da izadjem iz obaveza pravicu klipove

ne mozete da poredite tablet sa ekranom ove rezolucije sa tabletom druge rezolucije
ne mozete da poredite tablet sa dijagonalom od 7 inca sa tabletima druge dijagonale
ne mozete da poredite tablet sa 3g funkcijom i dual sim opcijom sa tabletima koji to nemaju

to su sve razlicite kategorije uredjaja i sa razlogom su u razlicitim kategorijama

Neprecizan touch.
Baterija katastrofa.
Par puta mi restartovao tokom razgovora.
Nekoliko puta nisam dostupan,iako tablet pokazuje da je na mreži.
ghost commander nema pristup sd kartici.
Pomoću njegovog explorera ne mogu ništa da iskopiram na tu sd karticu.
Zaglupljuje se wifi.
Jedino što mogu da se sloźim je da je đubre,bez obzira koliko košta.
Znam da se dešavaju gluposti i na krštenim tabletima,ja sam posle dva dana reklamirao tab s 10.5 3g ,otišla matična ploča,ali da mi update ubije tablet,to još nisam doživeo.
A iskustva sa tabletima imam,ovo mi je 9. po redu i ubedljivo najgori.Tako da vredi tačno 1 dinar koliko me košta u školskom paketu.
 
Poslednja izmena:
A iskustva sa tabletima imam,ovo mi je 9. po redu i ubedljivo najgori.Tako da vredi tačno 1 dinar koliko me košta u školskom paketu.

A koji bi ti tablet preporucio a naravno da njegova cena ne prelazi 100€?
 
Наравно, мора да има и 3G везу, а није лоше и да је дуалсим па да може плус да се разговара/пишу поруке.
 
@Ilion
Ne baš svakog dana,vikendom kad sam dnevna ga koristim i svaka noćna, krastavac ne smem da dremas na poslu

@proboj
MI koji koristimo tablet i koji posedujemo isti imamo pravo da iznese svoje mišljenje i svi se slažemo da je đubre, ti si ga za sedam dana koristio možda po jedan ciklus baterije i nemaš pravu sliku o ovom tabletu,inače nemam Apple i nisam ga nikad imao,imam Sony Xperia Z ultra i tablet nexus koji će napuniti treću godinu za dva meseca i i dalje je mnogo bolji od tesle
 
Gledao sam tvoje recenzije i drago mi je da neko sa foruma to radi. Dobre su ne osporavam. Ali smatram da bespotrebno branis Teslu. Kao da te Ct placa za to.
 
ne placa me niko :/
nije da branim teslu, nego jednostavno nema smisla porediti premium tablete sa tabletom od 100e dok je sledeci takav identican samo asus 150e

nije da za 100e moze da se ocekuje nesto vise od ovoga sto nudi
bas zato sto sam probao svaki tesla tablet na minimum nedelju dana mogu to da kazem
a i zato sto sam probao dosta tableta konkurentnih brendova

jednostavno, za te pare ne moze da se ocekuje vise

zato uvek i postoji opcija da se neki uredjaj ne kupi i bas iz tog razloga i snimam klipove

na njima se vidi i sta radi i sta ne
ekran doduse ne moze bas verodostojno da se prikaze, ali se i tu vidi razlika medju ekranima
 
Poslednja izmena:
Za te pare se ne kupuje 3g dual sim tablet vec za 150e kako si i sam naveo. Vec dosta dugo ovde po forumu pljuju Tesla tj. Ct. Ja kazem iskljucivo za ovaj uredjaj bacene pare. Bolje polovan nexus iz 2012.
 
Vi svi pricate da se za 50eur vise moze dobiti bolji tablet, da li vi shvatate da je to za 50% veca cena?

Za 50eur vise ovaj tablet je mogao da ima i 2gb rama i bolji ekran i vecu bateriju, ali to bi bila potpuno druga prica i to ne bi bila ova klasa uredjaja, a onda bi svi kukali kako je tablet preskup.

Jos nesto, ja stvarno ne znam kakvi su primerci vama zapali, ali ja nemam ni hardverske ni softverske probleme koje ste navodili.
 
Dok meni ne stigne tablet, kolega mi je preneo utiske. U radu je solidno brzi od nasih poslovnih telefona a to su Huawei 620 S. Taj telefon je brz, fluidan i nikad nije bilo kocenja osim ako bas poteras 6 aplikacija odjednom. Kaze da Tesla radi brze od njega. Ako je tako, a nema razloga da laze, onda ili je ponekom ovde zapao los primerak ili je instalirana neka aplikacija koja ga je ubila pa koci. Naravno ostaju velike zamerke za ekran, a baterija ja 3G ode za 3 i po sata cak iako se ne koriste zahtevne stvari. Takodje kaze da mu je wifi odlican, a vidim da je neko napisao da ne valja. A ja cu napraviti recenziju cim mi stigne, bilo pozitivna ili negativna.
 
Zavisi sta koristis, i da li imas neku power intensive aplikaciju. Recimo Viber je u stanju i da na wifi ubije bateriju na bilo kom uredjaju za 3 sata ako ga koristis non stop. Samo viber, kamoli sta drugo. No, i on kaze da je baterija slaba kad je tablet na netu. Ipak, na brzinu nema zamerki uopste, a ako radi brze od Huawei 620 s onda sa te strane prigovora nema. Tablet mi danas stize (stigo sms) pa cemo da vidimo, za klinca mislim da ce biti potaman i skok unapred jer sad koristi Lumiu 435 DS.
 
Ja sam ovaj odbio da poklonim sestricini u kupio joj tab3 upravo zbog ekrana. Ekran je katastrofa za oci.
Od programa sam jedino instalirao sudoku.
 
Poslednja izmena:
Nekom i ovako loš tablet može da odgovara,i u to ne treba ulaziti.Međutim,kakva je to firma koja pusti onako loš update?
 
SLazem se sa tobom, neko nema da izdvoji 50e za bolji i jedva skupi za ovaj. Takva su vremena, ali mislio sam ko moze da se nategne i doplati, necu mu biti zao.
 
A šta fali Asus fonepad tabletima,jesu skuplji,ali mnogo bolji.Oko 15kje prošlogodišnji model,dok jemodel za ovu godinu oko 17k.
 
Sad se setih još jedne,za mene bitne,mane.Naime moj Tesla nije dozvoljavao nikakvo prebacivanje podataka na sd karticu!
 
A šta fali Asus fonepad tabletima,jesu skuplji,ali mnogo bolji.Oko 15kje prošlogodišnji model,dok jemodel za ovu godinu oko 17k.

fonepad tableti su u rangu prvog tesle l7 i jos nemaju 2gb rama kao on, tako da ne znam sta znaci mnogo bolji...nisu bolji ni od njega ni od ovog tesle, probao sam svaki
bas sam pre neki dan gledao ekran i na njima, to im je jedina prednost, jer su boje bolje...kuciste je klasican asus low budget skripavac koje stavljaju na sve jeftinije uredjaje
zenpad 7 koji je ovogodisnji naslednik fonepada je identican kao ovaj tesla l7 3g, samo da izadjem iz obaveza, prikazacu ga na kanalu, a kosta oko 18-19k dinara
i njemu je jedina prednost to sto ima bolje boje na ekranu, ostatak hardvera je apsolutno identican

meni iskreno asus u srbiji ne uliva poverenje

meni je puna kuca asus uredjaja, mobilni mi je asus, ali ne daj boze da se nesto pokvari, garanciju je nemoguce ostvariti
prepirao sam se sa njima vec u nekoj temi oko toga

vrlo je slaba ponuda tableta sa funkcijom mobilnog u tom nizem segmentu


tako da ono, znepad 7 je super za one koji hoce isto ovo, ali da ga plate vise i budu mirni zato sto je asus poznat brend
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno