Šta je novo?

Tesla L7 3G

Dobio sam tablet i par dana se igrao sa njim, lepo ga zapakovao i ostvio na polici. Baterija je katastrofa slaba kao sto su i drugi rekli. Cim sam ga napunio sa par programa i 1 igrom tablet je u radu bio vidno sporiji. Tablet je loseg dizjina, tako da je stravicno neudoban za drzanje. Ostre ivice i izdignut ekran, imam utisak kao da cu da se posecem na njega, Ekran je katastrofa los, vidi se digitajzer, a vide se i pikseli. Jedino sam imao eto dobar prijem 3g signala. Veliki minus za ovaj uredjaj.
 
Да ли обе сим картице могу да се користе за све (тлф, смс, интернет) и да ли су откључане?

sim slotovi su otkljucani. obe kartice mogu da se koriste za razgovor i sms, ali se samo jedna moze koristiti u 3G rezimu.
 
uređaj je dual sim.

Nego jutros mi je stigao upgrade softvera mislim da se naziva OTA i skinuo ga je oko 31MB i počeo da instalira "novi" android sistem ali se pre završetka ugasio i sad naravno neće da se uključi a ni da puni, jel još nekom se ovo desilo?

Isto se i meni malopre desilo.Sutra ide nazad u Mts.Inače sam napisao i mail Tesla servisu,čisto da vidim šta će da odgovore.Najverobvatnije su pustili update a da ga nisu dovoljno testirali.
 
Znaci kad mi stigne tablet da ne apdejtujem softver... ovo je inace sad nova tura tableta koji se sad salju (juce stigli). Videcu sta im pise u setovanjima cim mi stigne.
 
Šta mislite je li bolje ići u MTS i tražiti nov uređaj umesto ovog pokvarenog?
Jel imam pravo tražiti nov pošto je uzet 15-tog septembra?
Ili odmah ići u promobi?
 
Neverovatno opet sam pogrešio a posle nekog ZTE-a sam rekao sebi da samo krštene kupujem, Samsung, Htc itd.
 
ni jedan samsung koji nije iz s i note serije nije nista krsteniji, bar sto se tice telefona

ocigledno se desio problem sa updateom koji je ubio svaki uredjaj, sto je znak loseg updatea i to nije smelo da se desi
bas sam se neprijatno iznenadio :/
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao lose iskustvo s HTC-om. ZTE mi radio perfektno (cak i poslovni Huawei radi savrseno).

Znaci da nikako ne radim apdejt sistema?
 
Da li neko zna posle koliko dana od kupovine uredjaja imam pravo da tražim odmah nov uredjaj? Da li može da se traži raskid Ugovora sa MTS-om?
 
Apdejt do daljneg ni pod razno.
Idem u sutra u promobi pa ću ih pitati šta je sa tim apdejtom, što su ga puštali kad ne valja
 
Stigao mi je odgovor od servisa.
Poštovani Zorane,

Jako nam je žao zbog problema koji Vam se desio sa Tesla tabletom.
Do došlo je do greške, na kratko smo pustili OTA update koji nije bio ispravan.
Izvinjavamo se zbog neprijatnosti i savetujemo Vas da kontaktirate servis kako bi Vam pomogli i instalirali novi softver u najkraćem roku http://www.tesla.info/servis/ .

Stojimo na raspolaganju za dodatna pitanja.

Pozdrav,
Vaš Tesla tim
 
Neverovatno opet sam pogrešio a posle nekog ZTE-a sam rekao sebi da samo krštene kupujem, Samsung, Htc itd.

Ja ni sa Samsung Galaxy S 8.4 koji je solidno skup uređaj nisam imao sreće po pitanju primeraka. Prvi primerak nije radio kako treba out-of-the-box, zamenjen, dobio drugi koji je radio skoro 6 meseci, crkla matična, ponovo tražio nov i dobio treći primerak koji za sad radi lepo i nema probleme (mada nije imao ni drugi dok nije crkao).

Sva tri primerka su bili u neotvaranim kutijama i sl. Jednostavno baksuz :) Jedina sreća da je legano kupljen kod nas i da imam garanciju pa se nisam puno cimao i mogao da svaki put tražim novi primerak.
 
Poštovani,

Samo da vas obavestim iako vidim da ste već upućeni da je došlo do problema.
Naime, na kratko je bio pušten OTA update koji nij bio ispravan i ovo što se sada dešava su posledice toga.
Izvinjavam se na neprijatnosti svim korisnicima kojima se desio ovaj problem i savetujem vas da obratite servisu kako bi vam pomogli i instalirali novi softver u najkraćem roku http://www.tesla.info/servis/ .

Pozdrav,
Nina
 
Ja ni sa Samsung Galaxy S 8.4 koji je solidno skup uređaj nisam imao sreće po pitanju primeraka. Prvi primerak nije radio kako treba out-of-the-box, zamenjen, dobio drugi koji je radio skoro 6 meseci, crkla matična, ponovo tražio nov i dobio treći primerak koji za sad radi lepo i nema probleme (mada nije imao ni drugi dok nije crkao).

Kad se zalomi, zalomi se. Kao meni HTC sa falicnim ekranom. Mada sam morao da kontaktiram centar za zastitu potrosaca ne bi li dobio novi aparat. Sa druge strane kolega ima neki jeftin Prestigio tablet vec dve godine, taj je preziveo i oluje u Feketicu, poplave, padao sa stola i jedino sto mu je crklo je konektor za punjac koji je zamenjen za tipa 10e.

Sa masovnom produkcijom se nikad ne zna. Ili ce da sljaka ili ce da zeza. Pa kako ko ubode. Valjda necu da ubodem falicnu Teslu :D
 
Stigao mi je odgovor od servisa.
Poštovani Zorane,

Jako nam je žao zbog problema koji Vam se desio sa Tesla tabletom.
Do došlo je do greške, na kratko smo pustili OTA update koji nije bio ispravan.
Izvinjavamo se zbog neprijatnosti i savetujemo Vas da kontaktirate servis kako bi Vam pomogli i instalirali novi softver u najkraćem roku http://www.tesla.info/servis/ .

Stojimo na raspolaganju za dodatna pitanja.

Pozdrav,
Vaš Tesla tim

Juče ceo dan nisam dirao tablet i jutros kad sam ga upalio ponudio mi je famozni OTA update, koji sam odbio. Iz njihovog odgovora tebi (boldovani deo) reklo bi se da su povukli neispravan update i da su pustili ispravan. Može li neko da potvrdi da je odradio update sistema bez problema?
 
ja sam juce odradio update i sve je proslo bez problema,mada mi je nakon toga ponovo ponudio update ali taj drugi sam odbio,tablet je sad za nijansu brzi u radu ili mi se samo cini
 
Da li neko zna kako moze da se otkljuca i za druge mreze, posto mi je zakljucan za mts?
 
ja sam juce odradio update i sve je proslo bez problema,mada mi je nakon toga ponovo ponudio update ali taj drugi sam odbio,tablet je sad za nijansu brzi u radu ili mi se samo cini

E ja sam prihvatio i taj drugi koji je problematican.
 
Mislim da moj ima samo jednu sim karticu. I slot za micro SD
 
Poslednja izmena:
Sad sam zvao servis, kazu da moze i direknto njima da se posalje sa kratkim opisom kvara a mozete odneti i tamo gde ste kupili tablet. Ja saljem direktno da bar malo ubrzam proces servisa :D

Ako nekome treba adresa servisa.
ProMobi servisni centar d.o.o.
Nikolaja Gogolja 47
11030 Beograd
 
Odneo lično u promobi u NS, kaže gospođa na prijemu celo jutro zovu sa istim problemom i da je bio jedan (do sad) slučaj da je touch pobrljavio posle updejta. Napraviše sebi ljudi posla bezveze a nas cimaju zbog njihove gluposti.
Znači do daljneg bez updejta softvera na ovom uređaju...
 
Nazad
Vrh Dno