Šta je novo?

Tesla L7 3G

moze kao mobilni
i ja sam prvo mislio da je samo data u pitanju
 
Od juce nece ni da se upali, cele noci bio na punjacu i opet nista. Izgleda ce raditi servis posle samo 4 dana u vlasnistvu.
 
To mora da bude zamena za nov. A po svemu sudeci neopevan krs je u pitanju.
 
Изгледа да је добро што сам решио да план пребацим у октобар, ем ћу да додам још мало на штедњу ем ће да се сазна колико то уопште вреди. Претпостављам да је у питању проблем са примерком, што је случај када се не ради право тестирање готовог производа, па ово не мора много да значи ... али значи.
 
Bar su ga cenovno dobro pozicionirali, za razliku od telefona.


Uzeo i ja u mts-u , pprvi utisak je da nista ne valja al i ja uzeo zbog kartice sa netom inace je spor,baterija nikakva , ekran razocarenje , bas bas los uredjaj

Na testu multimedije čini mi se, koji je postavio probotzor, vidi se kako baterija opada iz sekunde u sekundu. [emoji1]
 
Poslednja izmena:
Bar su ga cenovno dobro pozicionirali, za razliku od telefona.




Na testu multimedije čini mi se, koji je postavio probotzor, vidi se kako baterija opada iz sekunde u sekundu. [emoji1]

mislim da je u jednom klipu gde sam radio benchmarke palo sa 96 posto na 90 posle 4 benchmarka
ali ono, izgura oko 4 sata sot, jeste nesto stedljiviji procesor, ali je manja baterija nego na drugim modelima, tako da to opet dodje na isti sot kao i ranije

sta znam, za tu cenu, nema bolji tablet sa funkcijom telefona, doduse ponuda i nije nesto velika sto se tice takvih uredjaja
 
Da li je bolji ovaj Tesla ili Huawei Youth 2 iz MTS-a uz Mobilni net S? Tašta već koristi Mobilni net s i u principu to joj je dovoljno, pa onda što da ne uzme i tablet za dinar kad ga već daju. Šta uzeti?
 
tesla ima ozbiljniji hardver unutra, ali ce ti naravno svi ostali preporuciti huawei, ako ni zbog cega drugog, onda zbog vece baterije
 
Tako sam i ja razmišljao, šteta je samo što i on nema 8GB unutrašnje memorije. Hardwer nije toliko bitan, tablet je namenjen nezahtevnom korisniku, vesti uglavnom, malo YT i Candy Crash saga od igara.
 
Има још ситних разлика, Huawei уз 3 године кошта динар а за 2 се доплаћује 4.800, нешто већа цена, старији Андроид, није дуал сим и вероватно не може да се разговара (видим да за њега пише да могу СМС а за Теслу да не могу) а предност је јача батерија.
 
Mobilni Net S ne kosta isto sa tabletom i bez tableta. Tako da nije bas za dinar, ali ispadne prilicno jeftin ipak.
 
Има још ситних разлика, Huawei уз 3 године кошта динар а за 2 се доплаћује 4.800, нешто већа цена, старији Андроид, није дуал сим и вероватно не може да се разговара (видим да за њега пише да могу СМС а за Теслу да не могу) а предност је јача батерија.

moze sms na tesli
 
Razmisljam da uzmem ovaj tablet (za dinar u mts), instaliram mu neki iGo i koristim kao GPS. Moze neka recenzija GPS-a?
 
moze sms na tesli
Још боље, у опису на мтс пише да не може па је ово само плус.
Овде их тренутно нема, таман да сачекам октобар и мало повећам аванс а дотле можда још нешто чујем о њему.
 
Od juce nece ni da se upali, cele noci bio na punjacu i opet nista. Izgleda ce raditi servis posle samo 4 dana u vlasnistvu.
Poslao danas brzom postom u Promobi pa cemo videti sta ce biti. Inace ono sto pise u garanciji za besplatno preuzimanje uredjaja i prosledjivanje servisu ne vazi, jos jedan minus za njih.
 
Mislim da ces biti zadovoljan sa promobijem, meni su samsungov tablet odradili za nepun dan. U toku jednog dana primili, servisirali i vratili nazad! Ja nisam verovao.
 
Uzela majka. Ne znam kako radi jer ga ona mnogo ne koristi a ja ne živim s njima i retko idem.
Posto ce ga koristiti pola sata dnevno - nadam se da će izgurati 2 godine !
Bio u Promobil-u za bateriju za fon kad tamo pune police Tesla modela na popravci !!!
:-(
 
Mislim da ces biti zadovoljan sa promobijem, meni su samsungov tablet odradili za nepun dan. U toku jednog dana primili, servisirali i vratili nazad! Ja nisam verovao.
Videcemo kako ce se zavrsiti. Za sada sam sa njima imao kontakt prosle godine kada su mi menjali kameru na Lumia 1320 zbog pojave crne mrlje na slikama, naravno u garanciji. Bio sam zadovoljan, za 2 dana sam imao telefon nazad uredno popravljen sa placenom povratnom postarinom sa njihove strane.
 
Mobilni Net S ne kosta isto sa tabletom i bez tableta. Tako da nije bas za dinar, ali ispadne prilicno jeftin ipak.

Ovo je značajna informacija, koju mnogi zanemaruju prilikom izbora. Imajući navedeno u vidu, Huawei na 2 godine zapravo košta 10.800 rsd (6.000 razlika u ceni neta + doplata 4.800), dok Tesla izlazi 3.600 rsd. Sa takvim odnosom cena, Tesla je apsolutno bolji izbor, jer u konkretnom poređenju ima "samo" lošiju bateriju, dok je u svim drugim aspektima bolja.
 
Uzeo sam, sad već juče, ipak Teslu 3G za taštu, vodeći se logikom koju je Starter21 fino obrazložio u postu iznad. Nije loš tablet, ali posle Galaxy Taba 3 od 8" teško bih se navikao na Teslu, plus je jedino slot za sim karticu i mogućnost telefoniranja i slanja sms-ova. Primetio sam čudno usporavanje na Wi-Fi-ju, i u aplikacijama i u ugradjenom browseru, veza kao da se zakoči i onda posle malo vremena kad probije, sve radi normalno. Sve u svemu, izgleda kao ok uredjaj, s obzirom da je 1 dinar u najjeftinijem data paketu.
 
Да ли обе сим картице могу да се користе за све (тлф, смс, интернет) и да ли су откључане?
 
Kako obe kartice? Jel uređaj single ili dual sim?
 
uređaj je dual sim.

Nego jutros mi je stigao upgrade softvera mislim da se naziva OTA i skinuo ga je oko 31MB i počeo da instalira "novi" android sistem ali se pre završetka ugasio i sad naravno neće da se uključi a ni da puni, jel još nekom se ovo desilo?
 
uređaj je dual sim.

Nego jutros mi je stigao upgrade softvera mislim da se naziva OTA i skinuo ga je oko 31MB i počeo da instalira "novi" android sistem ali se pre završetka ugasio i sad naravno neće da se uključi a ni da puni, jel još nekom se ovo desilo?

Sve sto nije nexus serija najbolje u sevisu update, moja iskustva tih moblinih uredjaja nisu sjajna moze da se desi da nesto ne radi kako treba update-om mada imas pravo da kao korisnik uradis update softvera koji ti se nudi.
Na zalost jos uvek ne postoji adekvatan nacin samostalnog recovery uiredjaja ako se desi nesto lose, ali boze moj tu je servis sta da se radi.
 
Ja ga dobijam za koji dan (skolski paket naravno) pa javljam utiske, a ko zeli mogu i neki test da odradim.
 
Dosta je i radio nedelju dana :) nosim ga u servis nema druge
 
Nazad
Vrh Dno