Šta je novo?

Problem oko Kingston Hyper X memorije DDR 2

voxxx70

Poštovan
Učlanjen(a)
20.09.2013
Poruke
35
Poena
54
Posedujem ovu memoriju. Na stikeru piše da je brzina 1066 MHz. Posle 5 godina ja shvatim da ja ustvari nemam 1066 nego 800 Mhz. Tako je pokazala Aida64 extreme pre neki dan.

primetio sam i ranije problem kada mi stoji na auto, da je to ustvari 800 Mhz, ali se nekako nisam obazirao na to. Kada god sam ručno stavio na 1066 MHz, dolazilo bi do BSOD i još nekih problema.

Da li neko moze da mi kaze nesto vise o ovome? Da li je Aida merodavna za procenu brzine?

Moze li se ova memorija klokovati na 1066 Mhz podizanjem napona i na koju vrednost? Da li treba namestiti u BIOS-u na 5-5-5-15 i 2.2V da bi lepo radila na 1066 Mhz? Inace ploca koju imam je P5Q. Procesor je Xeon 5430 koji radi sa promenom sa 333 na 400 u BIOS-u, sasvim stabilno radi na 3,20 GHz.

I na kraju još samo pitanje. Ako mi kažete kako i namestim memoriju na 1066 da li dobijam primetno poboljšanje u odnosu na sadašnjih 800Mhz?
 
Da vidiš neko ubrzanje nećeš sigurno. Ako procesor nema podršku za više od 800 (400) MHz onda ostaje na ploči da overklokuje memoriju ako može. Sigurno je de će trebati veći napon a možda i promena latencija. Sve u svemu, ne isplati se.
 
Merodavna je naravno. Kao i cpuz. Svaka memorija koju stavis na auto ce raditi na osnovnoj brzini. Ddd2 na 800 ddr3 na 1066. Sve ostalo se smatra overklokom. Podigni sam memoriju na 1066 unesi manuelno latencije koje ti pisu na stikeru i postavi napon na 2.2. Takodje podigni malo napon na NB. Ubaci najnoviji bios na plocu ako to vec do sada nisi uradio.
 
Koliko je to malo napon na NB? Stavio sam 2.2 V tako pise na modulu. Latencije ne vidim da pisu na stikeru. Pomozi oko toga ako znas.

Merodavna je naravno. Kao i cpuz. Svaka memorija koju stavis na auto ce raditi na osnovnoj brzini. Ddd2 na 800 ddr3 na 1066. Sve ostalo se smatra overklokom. Podigni sam memoriju na 1066 unesi manuelno latencije koje ti pisu na stikeru i postavi napon na 2.2. Takodje podigni malo napon na NB. Ubaci najnoviji bios na plocu ako to vec do sada nisi uradio.
 
Nađi Part number memorije u CPU-Z u SPD, unesi u Google i naći češ tačna podešavanja za CL, freqvenciju, napon itd.
 
Hvala. Odradjeno! Ako bude hteo da radi tako komp, ok. Ukoliko bude problema vraticu na 800 Mhz jer ionako ne dobijam nista puno bolje, ali eto bar sam resio neka pitanja oko memorije.

Nađi Part number memorije u CPU-Z u SPD, unesi u Google i naći češ tačna podešavanja za CL, freqvenciju, napon itd.
 
Aj da dignem staru temu, možda nekome pomogne. Imam tu hyper x memoriju. Po deafultu radi na 1.8 v i 800 mhz. Mora ručno u bios-u da se digne napon za ram na 2,2 v i podese latencije na 5-5-5-18 i brzina na 1066 ili malo više. Tu već moraš videti na koliko je stabilna. :smash:
 
Nazad
Vrh Dno