Šta je novo?

SSD, M.2, PCIe, NVMe nova generacija

Hvala, pretpostavljam da za taj novac i od modela koje nisam naveo nema ništa bolje od Lexara?
 
Ja sam uzeo SP A80 nedavno i odličan je, ali mislim da me je kostao nesto ispod 6000
 
Da li maticna ploca "Asus A320M-K" podrzava m2

GIGABYTE 256GB M.2 PCIe Gen 3 x4 NVMe GP GSM2NE3256GNTD SSD​

Ili

SILICON POWER M.2 2280 256GB A60 SP256GBP34A60M28​

Koliko vidim nije cena veca nego obican ssd a znacilo bi mi da imam slobodan sata prikljucak.
 
Podržava.

3rd/2nd/1st Gen AMD Ryzen™/ 2nd and 1st Gen AMD Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics :
1 x M.2 Socket 3, with M key, type 2242/2260/2280 storage devices support (SATA & PCIE 3.0 x 4 mode)
 
Stigao i odmah ugrađen Lexar NM620 od 512 Gb. Testirano odmah posle instalacije W10. U pitanju je I3 10105 i ASRock B560M-HDV R2.0. Meni odličan ;).
 

Prilozi

  • screenshot_00019.jpg
    screenshot_00019.jpg
    69.2 KB · Pregleda: 32
Zabravih da pitam. Temperatura je sada 45 c, da planiram neki hladnjak za leto?
 
Neće ni leti da bude mnogo viša temperatura temperatura, do 70-75c nemaš brige.
 
Sta je jos dobar izbor pored Kingston KC3000 od 1TB, on je 11200din sad?
ADATA Legend 960 ~11900 din u domacoj firmi


 
Koliko sam video ploca podrzava NVme ali nemogu da se odlucim koji da uzmem,neke marke mi nisu uopste poznate ako neko ima iskustvo neka podeli.Razlika u ceni je do 500din. Jedino sam cuo za Gigabyte i Patriot,za ostale nisam.

Netac 256GB M.2 nvme ssd, N930E pro (NT01N930E-256G-E4X​

Patriot M.2 NVMe 256GB P300 1700MBs/1100MBs P300P256GM28

Patriot M.2 NVMe 240GB P310 1700MBs/1000MBs P310P240GM28​

Silicon Power 256GB SP256GBP34A60M28, PCIe Gen3 x4, NVMe, M.2 2280, 2200/1600 MB/s​

KingFast SSD M.2 NVMe 256GB F8N up to 2100/1700Mbs KF1313DCS25BY-256​

Gigabyte 256GB M.2 PCIe Gen 3 x4 NVMe GP-GSM2NE3256GNTD​

 
Sve to u toj klasi su praktično isti, Pošto je za OS onda bolje ovi malo brži, SP ili Kingfast. Svi brišu pod sa SATA diskovima a zgodniji su bez kablova i zauzimanja mesta za istu cenu.
 
Jel ima neka lista ili konzenzus oko "best buy" M.2 NVMe SSD-ova?
Ili makar prekoruka za brendove, kao i lista onih koji su za izbegavanje?

P.S. Može i preporuka za brzine (koje su prihvatljive, a koje ne), kao i TBW (ispod čega ne treba ići, šta je standard, a iznad koje cifre se računa kao bolje).
 
Jel ima neka lista ili konzenzus oko "best buy" M.2 NVMe SSD-ova?
Ili makar prekoruka za brendove, kao i lista onih koji su za izbegavanje?

P.S. Može i preporuka za brzine (koje su prihvatljive, a koje ne), kao i TBW (ispod čega ne treba ići, šta je standard, a iznad koje cifre se računa kao bolje).

Brzine zavise od matične, da li ti M.2 slot podržava PCIe3.0 ili 4.0, pa se tako i pravi izbor (generalno). TBW nije presudan, jer većina i ne dogura ni približno do te cifre pre no što istekne garancija.
Generalno gledaj da izabereš disk koji pre svega ima DRAM keš i koji ne škrtari na IOPS, a da pritom ima (za tebe) ok performanse upisivanja/čitanja.
 
Sve to u toj klasi su praktično isti, Pošto je za OS onda bolje ovi malo brži, SP ili Kingfast. Svi brišu pod sa SATA diskovima a zgodniji su bez kablova i zauzimanja mesta za istu cenu.

Mislio sam da je Gigabyte od svih najbolji,iskreno za King fast nisam nikad cuo.
Bitno mi je da traje da mi ne pravi problem,da nije neka nova ili skroz nepoznata marka koja nije proverena.
 
Jedino za ovaj Netac nisam nikada čuo, ostali su poznate marke. Patriot i SP prave i svoje čipove i poznati su odavno sa memorijama.
 
Jedino za ovaj Netac nisam nikada čuo, ostali su poznate marke. Patriot i SP prave i svoje čipove i poznati su odavno sa memorijama.
Meni je bio Favorit za Patrion zbog brzine,a Gigabyte jer prave kvalitetne maticne. Iskreno meni sve jedno.
Ova najbrza ispada da je najeftinija?
 
 
znaci to su oni sa losim health, sto im nisu update firmware :)
 
Fejk Samsung SD kartice i USB fleške odavno postoje, ovo nije ništa čudno...
 
Naš viski je bolji od originala
 
 
Pa to je tako između svake 2 verzije ako nije neki veliki sko kao od HDD na SATA SSD, pa od njega na NVME v2 ipa v3 pa v4 td. Veliki brojevi, svaki bar duplo brži od pređašnjeg a razlika mala u osnovnim radnjama. Ali na kraju se skupi. Slično je i sa memorijom i procesorima,
 
Tačno.

Kada sam prešao sa SATA M2 na NVME M2 bio sam u prvi mah poprilično razočaran. Podizanje Windows-a, office paketa i još nekih osnovnih programa je bilo jedva primetno, jedino se Photoshop podizao jedno 2-3 sekunde kasnije, ali to mi nije bilo bitno. Međutim, kada sam prvi put počeo da radim sa fotografijama velikih rezolucija (scratch disk podesim na sistemski), e tu se osetila razlika i te kako. Sve je bilo najmanje duplo brže, ako ne 3-4 puta brže. Ali prelazak sa 970Evo na 980 Pro mi je neprimetan. Osim po gabaritu.
 
Nazad
Vrh Dno