Šta je novo?

SSD, M.2, PCIe, NVMe nova generacija

Totalno nebitno.
Radi ili ne radi (ssd i nvme se tako gledaju).
Upisano 1.871TB i jos ce biti 100-200TB pre nego crkne.
Sluzice mi ko fleska dok ne odapne.
Koristicu ga iskljucivo da s njega gledam filmove i serije...
Ne koristim Kingston SSD Manager, a CDI kaze da je "Good" i 100% ovaj moj A2000.
 
Pa to bi trotlovalo non-stop kad bi ga opteretio. Kod tebe nesto ozbiljno ne valja!! (AKO je to tacno da drajv prikazuje 3 temperature...?)

Trotluje ko car kad radi write iole duze od minut :) Stoji iza maticne, doduse tu je otvoreno ali i pored toga jezive temperature. Bice zamenjen sa WD Blue 2TB kad stigne, njega sam ciljao jer su jako efikasni, pored onih Hynix P31 kojih nema nigde nazalost.
 
Poslednja izmena:
Trotluje ko car kad radi write iole duze od minut :) Stoji iza maticne, doduse tu je otvoreno ali i pored toga jezive temperature. Bice zamenjen sa WD Blue 2TB kad stigne, njega sam ciljao jer su jako efikasni, pored onih Hynix P31 kojih nema nigde nazalost.
Koji WD Blue? Blue 3D SATA, Blue SN500 ili Blue SN550?
 
Adata strikes again:

Adata je promenila NAND u 4TB verziji SX8100 SSD-a iz TLC u QLC. Naravno, bez ikakvog obaveštenja.
Taj drajv se prvobitno reklamirao kao 4TB TLC (retkost), što je i stajalo u PDF datasheetu. Nakon promene su iz datasheta izbacili TLC i piše samo 3D NAND. Ljudi koji su ga kupovali samo zbog toga (inače je mediokritet) su zavrnuti...
 
Vidim da neki pomno prate M.2 SSD i SSD uopšte, da ne jurim sad po netu, ukratko:
Samsung 970 evo i evo plus, 500GB, potonji je brži a jeftiniji. Zašto razlike u ceni i koje su stvarne razlike (bolji/gori) ?
 
Šta je sledeće iz Adate - 1TB umesto 2TB?! Cirkus :)
 
Vidim da neki pomno prate M.2 SSD i SSD uopšte, da ne jurim sad po netu, ukratko:
Samsung 970 evo i evo plus, 500GB, potonji je brži a jeftiniji. Zašto razlike u ceni i koje su stvarne razlike (bolji/gori) ?
Evo Plus ima 96-slojni NAND dok Evo ima 64-slojni, Plus verzija ima malkice tweakovan firmver i nešto je brža.
Zašto je Plus jeftiniji kad je već brži ne znam...verovatno sve manje zalihe non.Plus modela ili je prodavcu tako dunulo. Uglavnom, Plus je malo bolji ali običan Evo je isto dobar.
 
Ove cene sam našao u Bai** prodavnici i plus imaju na stanju (bar tako piše) ali je 1TB plus malo skuplji od Evo-a.
 
Hm...ne znam. Brži jeste, a da li vredi dodati toliko ne mogu da ti kažem. Pitanje je da li bi primetio razliku, znaš i sam...

Ima dobrih modela iste cene kao i non-Plus Evo - WD SN750, Kingston KC2500, Patriot VPN100...
Mada, mislim da je Transcend MTE220s trenutni best buy. Isti drajv kao prvobitni Adata SX8200 Pro, pre onog petljanja, a možda za nijansu sporiji ali svejedno dobar...a cena mu je pala na nivo Kingstona A2000 i nekih SATA drajvova.
 
Hm...ne znam. Brži jeste, a da li vredi dodati toliko ne mogu da ti kažem. Pitanje je da li bi primetio razliku, znaš i sam...

Ima dobrih modela iste cene kao i non-Plus Evo - WD SN750, Kingston KC2500, Patriot VPN100...
Mada, mislim da je Transcend MTE220s trenutni best buy. Isti drajv kao prvobitni Adata SX8200 Pro, pre onog petljanja, a možda za nijansu sporiji ali svejedno dobar...a cena mu je pala na nivo Kingstona A2000 i nekih SATA drajvova.
Ovo mi je privuklo pažnju, 500GB evo plus jeftiniji 2 soma od evo a kada je u pitanju 1TB onda obrnuto, Čudni neki cenovnici. Još uvek se nešto preračunavam kako da se izvučem da zamenin 3TB (2TB zauzeto) u 2 HDD-a SSD-ima a sada je cena M.2 jako približna SATA. Još jedan razlog je da oslobodim prednji deo kućišta od fijoka za 3 x 5.25" HDDa da može da stane 360 AIO zbog prelaska na 3900x/3950x, sve će to trajati jedno 6 meseci. Ko zna šta će se dogoditi u međuvremenu. Samo razmatram opcije. Hard dikovi će verovatno u NAS do kraja godine mada je to samo za backup.
 
Adata strikes again:

Adata je promenila NAND u 4TB verziji SX8100 SSD-a iz TLC u QLC. Naravno, bez ikakvog obaveštenja.
Taj drajv se prvobitno reklamirao kao 4TB TLC (retkost), što je i stajalo u PDF datasheetu. Nakon promene su iz datasheta izbacili TLC i piše samo 3D NAND. Ljudi koji su ga kupovali samo zbog toga (inače je mediokritet) su zavrnuti...

Ovo je svakako pozitivna vijest!

TNX
 
moje iskustvo sa kupovinom ssd-a od pre 10ak dana koje mozda moze nekom pomoci.
Kupio sam sam m2 A2000 kinston ssd u Comtrejdu. Sticajem okolnosti to je bila jedina radnja koja je radila Nedeljom a ja sam se zainatio da sklopim komp ili da crknem :)
Falio mi je samo ssd.
Odem u Delta City is sva sreca imaju na stanju ali prodavac mi kaze da je garancija 2 god. 3 puta sam ga u razgovoru pitao kako to da je samo 2 godine i odgovor je uvek isti. Posto mi je hitno bilo ja to kupim.
Posaljem mail Comtrejdu sa pitanje vezanom za garanciju. NIko mi se nije javio.
Pitah ih na fejsu. Odgovore mi da je garancija 36m. Ja im napisem da sam ssd kupio i da nisam dobio 36m i da mi kazu kome da se javim za produzetak garancije. Ne javljaju se.
Cisto da znate da ako nesto kupujete u Comtrejdu obratite paznju.
Edit:
sad dobih poruku na fejsu. Disk sam kupio 28 Februara :)
Poštovani, proverili smo sa nabavkom. Doslo je do zabune. Model poseduje 5 godina, 2 godine zakonska saobraznost, za ostatak morate opet ici u radnju da kolege upisu koliko je garancija kao i serijski br modela.
 
Evo Plus ima 96-slojni NAND dok Evo ima 64-slojni, Plus verzija ima malkice tweakovan firmver i nešto je brža.
Zašto je Plus jeftiniji kad je već brži ne znam...verovatno sve manje zalihe non.Plus modela ili je prodavcu tako dunulo. Uglavnom, Plus je malo bolji ali običan Evo je isto dobar.
Jer je EVO MLC, a EVO Plus TLC nand :)
 
stigao je pny cs3140. Izuzetne performanse, max temp 53C sa njegovim hladnjakom
 
Ups, omašio, a pisao ispod! 😂

Dobar mali, ali i ozbiljan hladnjak!
 
Jer je EVO MLC, a EVO Plus TLC nand :)
pozitivna u smislu ne kupujte adata diskove? :D
Ne, nego dolaze da pariraju Qvo-u a time mozemo ocekivati i pad cijena.
Samo da se pridruze jos i drugi. Pa pad mozemo ocekivati i prije.
Jer je EVO MLC, a EVO Plus TLC nand :)
Razlika u cijeni izmedju Evo i Qvo od 1tb je tricavih 10€.
Razlika izmedju 4Tb Evo Mlc(549€) i Tlc(429€) ......
A pritom Qvo od 4tb: 360€
 
Poslednja izmena:
Koja je razlika izmedju WDS100T1X0E-00AFY0 i WDBAPY0010BNC-WRSN, oba su WD SN850 1TB, jedan je dosta skuplji.
 
Nazad
Vrh Dno