Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Poz ljudi,

posto mi se ssd gubi s vremena na vreme tj bios ga ne vidi..Koja je vasa preporuka posto se razumete u te mlc,nand itd :) meni bas to nije najjasnije..Koji je ssd dobar,Vidim da preporucujete Samsun 850 evo,e sad on je 10+ hiljada,da li je bolje za te pare da uzmem neki 480gb i koji je dobar model?

OCZ Technology Trion 150 TRN150-25SAT3-480G

ili

Crucial BX200 CT480BX200SSD1

Ja vise naginjem OCZ posto sam pre imao tu marku i bio je savrsen,e sad ako moze mala pomoc od vas koji znate o ovome dosta vise od mene..
 
Iz ta dva ocz je za glavu bolji. Obrati paznju na samsung 750evo, crucial mx300, sandisk ultra II (oni su jos bolji). Ali ako kojim slucajem cena bude blizu patriot ignite, transcend ssd370s, samsung 850evo, crucial mx200, kingston kc400(savage) - bolje se protegni.
 
Poslednja izmena:
Kakav je odnos $ -> € bio tada? Pošto je USD najbolje merilo cena, računajući inflaciju. Eventualno odnos USD -> CNY može da utiče na veće promene. A i sad u EU možeš da nađeš solidne 2TB diskove za 65-70€

Moraš da priznaš da mene a i tebe kao krajnjeg kupca to ni malo ne treba da interesuje. Svaki put kad sam kupovao nove hdd-ove sam uzimao model gde je najbolji odnos cena/GB i po tome sam se vodio pri izboru kapaciteta, ostale karakteristike sam nekad mašio a nekad pogađao, a baš kad sam pomenuo čuveni F4 Samsung HD204UI od 2 TB koji je baš ovde na Benchu dobio samo reči pohvale kod mene je crkao iz čista mira bez ikakvog upozorenja u Hard disk Sentinelu. To mi se nije desilo sa diskovima još otkad sam poslednji put imao neko kungfu napajanje pre milijardu godina.
 
Uzmi gumicu obicnu i protrljaj sata konektor na tom mx100 da zasija - i na svaki slucaj zameni sata kabl - moze da pomogne. A moze da bude i do napajanja (mislim los kontakt u konkretnom konektoru ili sta vec)
 
Poslednja izmena:
Dal neko ima misljenje/iskustvo sa A-Data su800 sa 3d nand memorijom?
Ako se ne varam misljenje je ovde negativno za prosle A-Data modele, al vidim na amazonu od 863 opisa 80% je sa 5 zvezdica.
Ako ne taj su800 ima li neko preporuku sa 3d nand memorijom (noviji ssd)?
 
Sm2258+3D Tlc micron (taj nand nista bolji od obicnog planarnog tlc nije). Zanimljiv slc cache ima. Trecina od slobodbog mesta. Ako uzmes model 256gb , kad je prazan ~80gb seq upis drzi na 470mb/s a posle pada na 50 (sto je malo, ali ipak velicina slc cache mu pliva, i skoro uvek je veca od konkurencije). Model svakako bolji od phison s10/sm2256+ tlc. Nisam bas testove gledao, ali verovatno tu je u rangu sa samsung 750evo, crucial mx300, sandisk ultra II.
Upd. Pogledao malo testove. Pa i nije nesto brz. Zavisi od cene.
 
Poslednja izmena:
Sm2258+3D Tlc micron (taj nand nista bolji od obicnog planarnog tlc nije). Zanimljiv slc cache ima. Trecina od slobodbog mesta. Ako uzmes model 256gb , kad je prazan ~80gb seq upis drzi na 470mb/s a posle pada na 50 (sto je malo, ali ipak velicina slc cache mu pliva, i skoro uvek je veca od konkurencije). Model svakako bolji od phison s10/sm2256+ tlc. Nisam bas testove gledao, ali verovatno tu je u rangu sa samsung 750evo, crucial mx300, sandisk ultra II.
Upd. Pogledao malo testove. Pa i nije nesto brz. Zavisi od cene.

Hvala na odgovoru. 256 gb kosta nesto manje od 11 000.
 
Za te pare vijaj od Madjara 850 evo od 250gb.

Ово је послао 6п!
 
Ne preporučujemo ni jedan tog kapaciteta.

Pogledaj u temi koja je posvećena M.2 formatu.
 
Koja je razlika izmedju 850 evo i pro ...gledam one od 500 GB. I da li je uopste za jednu relativno high end konfiguraciju ovo ok ili da gledam m.2 memoriju?
 
Sasvim je ok za bilo koju konfiguraciju uzeti EVO pa i za neku jacu-ponajjacu ali ako bas bas hoces naj naj naj onda uzmes m.2 960PRO kad se pojavi u nas ili ako mozes u svetu negde da nabavis...
Izmedju toga svaki 850PRO odnosno m.2 950evo, 950PRO i 960evo su sve bolje i bolje varijante.

Razliku izmedju 850 evo i pro neces osetiti.
Razliku izmedju 850pro i 950evo/pro uglavnom neces osetiti sem ponekad i u specificnim poslovima, a tek ces mozda malko primetiti ponekad 960 evo/pro

Ako imas para i hoces najbrze/najbolje uzmi 960 ako nemas zelju da trosis pare 850evo.

m.2 nije memorija. ;)
 
Poslednja izmena:
Znam :D....nego nemam naviku da pisem m.2 standard ili slot ili nesto pravilnije ;). Bitno da smo se razumeli. Za GPU render workstation / vr masinu bolje znaci da pare odu drugde? Zasad je velika razlika u ceni a mala u performansama...a uvek posle mogu da dodam na plocu...960 pocinje od 512 koliko sam video i od 350 funti. Znaci kod nas ce biti 500 evra :D tj evro po gb :/
 
Koji je sdd bestbuy sada? 120/240gb. Ne znam stvarno uopste sta da gledam i koji da uzmem, za najnormalnije koriscenje, igre, sta ja znam.. Hvala
 
SanDisk X400 M.2 2280 512GB
Crucial MX300 525GB M.2 2280

Oba se mogu naci za 130e na KP oglasima.

Ima li neko iskustva, sta preporucujete ?

Bio sam zagrejan za 850 Evo 500GB M.2, ali ova dva su 30e jeftinija :)
 
Ja bi ipak birajuci medju ta dva uzeo onaj treci pa nek je skuplji...

Zasto?
Pa zato sto sam "najgori" navijac za Samsung ssd-ove. :D
 
Iz ta dva crucial mx300 treba da je brzi po analogiji sa sata modelom.
 
Pozdrav ljudi,

vec neko vreme mi zeza ssd tj ne prepoznaje ga bios,probao sam 3 razlicita sata kabla,ocistio konekcije i opet isto...

Jel moze neka preporuka za ssd 256gb da je dobar,da ima dobre mlc nad i ostale (slabo se razumem u ssd :d)?
 
Bilo x puta. Transcend SSD370S za to što želiš.
 
Najbolji obicni ssd Samsung 850PRO (ali je i najskuplji), veoma dobar (odlican) je i 850EVO, nista losiji od njega nije ni Transcend SSD370 (on je nekako bio najbolja kupovina za ulozene pare).
Imas li na ploci m.2. slot? Ako imas, a koliko mogu videti na brzaka po slikama imas, mozes uzeti i M.2. ssd Samsung 850EVO za manje para nego u klasicnoj kutijastoj izradi.
Ako hoces jos bolje (citaj samo brze u manje bitnim segmentima) imas M.2. Samsung 950EVO i 950PRO (jos malo brzi i sa boljim memoriskim shipovima), a najbolje tek sledi, cekamo da se kod nas pojave Samsung 960evo i 960PRO po cenama jos vecim ali je zato i brzina jos veca a vala i temperatura tih ssd-ova...

https://forum.benchmark.rs/showthre...it-20nm-MLC)&p=4113992&viewfull=1#post4113992
https://forum.benchmark.rs/showthre...-TLC-V-NAND)&p=4013998&viewfull=1#post4013998
https://forum.benchmark.rs/showthre...EX-controller-Samsung-86Gbit-40nm-MLC-V-NAND)
https://forum.benchmark.rs/showthre...ung-UBX-kontroler-Samsung-V-NAND-128Gbit-MLC)

cene:
http://itsvet.com/hard_disk_transcend_ts256gssd370s-pdaa1-40.i?id=3451
http://itsvet.com/hard_disk_samsung_850_evo_m.2_mz_n5e250bw-pdaa1-40.i?id=3727
http://itsvet.com/hard_disk_samsung_850_evo_mz_75e250b_-pdaa1-40.i?id=3307
http://itsvet.com/hard_disk_samsung_850_pro_mz_7ke256bw-pdaa1-40.i?id=3208
http://itsvet.com/hard_disk_samsung_v_nand_950_pro_m.2_mz_v5p256bw-pdaa1-40.i?id=3723

Kod nas trenutno nema m.2. 950evo modela ali ima m.2. 951evo (nisam o njima nesto mnogo citao, namenjeni su pre svega za prvu ugradnju u fabricke masine, laptopove narocito), mislim da mu se razlikuje FW u odnosu na 950evo, verovatno je podesen da pocne usporavati rad na nesto vecoj temperaturi (zbog zatvorenog i pregrejanog prostora laptopa)...
http://itsvet.com/hard_disk_samsung_sm951_mz_vpv2560/256gb-pdaa1-40.i?id=3834

Ima tu jos ponesto sasvim ok, ali kako si rekao dobar, ja sam ti naveo sve zaista dobre (i najbolje). ;)

Nemoj one niskobudzetne uzimati.
Kad prodas taj Crucial (mozes i meni :p) bice para za zasita veoma dobar ssd...
 
Poslednja izmena:
Kod Rusa bestbuy i most recomended i dalje phison s10+mlc (lokalni proizvodjac smartbuy modeli ignition4/firestone). Jeftin, a kaci se sa svima. 850evo nije bas popularan zbog cene, a nije ni transcend 370s, pre idu na kingston kc400 zbog 5 godina garancije kod njih i ogromnog tbw (jos je ofis kingston u Moskvi, koji resava reklamacije i zvanicno pruza 5 godina garancije, cak ako prodavnica stavi i 1 godinu). Kod nas nazalost toliko jeftinih ssd nema, a jedini phison s10+mlc modeli kingston kc400/savage su skupi (bio patriot ignite na akciji prosle godine - i od tada nista), a i nista od slicne podrske i garancije kod nas.
 
Kod Rusa bestbuy i most recomended i dalje phison s10+mlc (lokalni proizvodjac smartbuy modeli ignition4/firestone). Jeftin, a kaci se sa svima. 850evo nije bas popularan zbog cene, a nije ni transcend 370s, pre idu na kingston kc400 zbog 5 godina garancije kod njih i ogromnog tbw (jos je ofis kingston u Moskvi, koji resava reklamacije i zvanicno pruza 5 godina garancije, cak ako prodavnica stavi i 1 godinu). Kod nas nazalost toliko jeftinih ssd nema, a jedini phison s10+mlc modeli kingston kc400/savage su skupi (bio patriot ignite na akciji prosle godine - i od tada nista), a i nista od slicne podrske i garancije kod nas.
Koji je najbolji kod Rusa?
Treba mi za burazera koji je tamo, a uzeo bi Sata 3 (zbog Mac-a da zameni HDD) od 500gb.
 
Pa naveo sam da najcesce na forumima savetuju smartbuy ignition 4 ili firestone pocev od 240gb na sajtovima technopoint.ru (filijala dns) i ulmart.ru su obicno najjeftiniji ~ 5000 rub ~ 78e, zbog kursa se cena menja u evrima, ali skoro uvek je ispod 5000 rub. Ignition 4 240gb je kao nesto sporiji, ali cesto stavljaju iste komponente kao na firestone (tako da ako se ne posreci bice na nivou +- transcend 370s, a ako se posreci - top konfiguracija uz 64gbit nand je cesto brza i od kingston savage/kc400 koji kostaju preko 100e). Samsung 850evo je takodje preko 100e sad.
Sto se tice garancije: smartbuy (kao ruska firma) takodje ima ofis u Moskvi koji moze da resi reklamaciju ako prodavac zafrkava, ma da i ulmart je firma sa jednim od najadekvatnijih servisa.
Upd. ako cilja model od 480-512gb - takodje neka pogleda te modele, smartbuy trenutno nema na stanju nesto puno - inace je bio okolo 9000rub, a za 12000rub ima samsung 850 evo 500gb (citilink.ru, regard.ru) - ne znam koliko mu se isplati.
 
Poslednja izmena:
Kakvi su radeon R3 SSDovi u odnosu na npr Samsung 750evo? Imam otprilike za iste pare Samsung 120gb i Radeon od 240.


Sent from my 6S using Tapatalk
 
750evo i brzi i kvalitetniji.
Upd. video razliku u kapacitetu. Onda r3.
Koja je cena? Mozda ima nesto jeftinije ili bolje
 
Poslednja izmena:
Iskreno vise mi znace brzina i kvalitet od kapaciteta,i ssd od 80gb bi mi bio ok,tako da cu verovatno samsunga.


Sent from my 6S using Tapatalk
 
Da li neko ima 2x 850PRO SSD-a u RAID 0 i kako se krecu brzine upisa/citanja ?
 
Nazad
Vrh Dno