Šta je novo?

SSD, M.2, PCIe, NVMe nova generacija

Sve ti je jedno, čovek. SSD ubrzava samo učitavanje nivoa a i tu su razlike od par sekundi...
Uzmi neki dobro ocenjeni koji ne košta mnogo i sa što dužom garancijom...

Ovaj se pojavio kao fina opcija vidim hvale ga po testovima... Hvala na savetu :)
 
1TB 970 Evo za 130€? Mašala, ako je tako, uzimaj. Ako nije 500GB verzija u pitanju...
 
Pricamo naravno o KP varijanti -> 136e :) poruceno
 
Koji nvme od 500gb da ima te kes memorije i da nije preskup,vijam za drugara nesto povoljnije.
 
Njega i merkam trenutno,)
 
Tom's Hardware su otkrili da je Adata SX8200 Pro dobio i treću verziju, i sve 3 se sada prodaju pod istim nazivom: https://www.tomshardware.com/news/adata-and-other-ssd-makers-swapping-parts

Prva, "originalna" verzija ima SM2262ENG kontroler i 64-slojni NAND, druga ima sporiji SM2262G kontroler i 96-slojni NAND, treća ima isti sporiji SM2262G ali 64-slojni NAND.

Radili su i testove sve 3 verzije i prva je najbrža (razlika je u upisu/transferu, pre svega), zatim druga i treća je najsporija.

Problem je što Adata ničim nije naznačila koji primerak ima koju varijantu i sve ih prodaje pod istim nazivom, pa šta se kome zalomi. Verujem da je isto i kod Gammix S11 Pro, pošto je isti drajv...

E sad, da li ih i dalje preporučivati, ne znam. SX8200 Pro je i dalje dobar i brz drajv ali osakaćene verzije i Adata koja se pravi blesava su validan razlog da se zaobiđe, takođe...
 
Poslednja izmena:
Ja sam ba# hteo od 1tb da uzmem. Koji uzeti u zamenu za taj?

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Transcend 220s je dobar, isti kontroler kao i V1 Adata, mislim da je i NAND isti.

Ako nađeš negde na popustu, WD SN750 ili Kingston KC2500...
 
Transcend mi delovao kao ok izbor. Videću kada budem uzimao, hvala.


Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
970 Evo?

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Da bre uzmes top i ne razmisljas.
 
Koji nvme od 500gb da ima te kes memorije i da nije preskup,vijam za drugara nesto povoljnije.
koji si ti car, kako si formulisao pitanje, svaka cast :D bas pogadja poentu.

Kingston A2000.

hvala za preporuku, prelistao sam samo temu da vidi. da li je ovaj kingston ok izbor. imam opciju da uzmem 1tb verziju za ravno 100. ne znam sta bi drugo moglo da se uzme za iste pare? za ovaj fijasko sa adata diskovima nisam znao, bas sam razmatrao ovaj sx8200 pro. ali zasto da dajem vise para kad je ovaj kingston sasvim ok, sve je koliko vidim na mestu, ok kontroler, tlc nand. ne dobija se hladnjak sto je po meni bonus jer ga imam na ploci, pa ne moram da skidam taj sa njega, mada i da se dobija hladnjak ne bi stavio taj sa ploce i problem resen.

sta je jos dobro u segmentu 1tb = 100 evra?
 
A kolike su te razlike u brzini izmedju te 3 varijante, jesu li mnogo velike?
Bitnije je kako i koliko utice na izdrzljivost uredjaja, koliki im je upis, kako rade i naravno kolika je garancija...
Da li je taj neki drugi nvme barem slican po karakteristikama 8200pro ili Gammix S11 Pro kad birate sta ce te kupiti?
Da li je iko otvarao Gammix S11 Pro i proveravao koji je kontroler u njima, kod nas ili u svetu? Da li i u njemu menjaju kontroler i NAND?

Ako se radi o manjim razlikama u brzini i ako nema bitne razlike u kolicini upisa koju trpe pojedine verzije, da li je zaista toliko bitno da li "dobiti" taj drugu ili trecu varijantu (ajde nju i da izbegnemo jer je najlosija) ili ste voljni kupiti ocito losiji nvme nekog drugog proizvodjaca jer ADATA na glup način pokušava povećati profit ili rešiti problem(e) nabavke komponenti?

Nisam otvarao svoj Gammix S11 Pro od 1TB, znam da radi dobro, nemam problema s njim (kuc kuc kuc), AIDA pokazuje da je onaj pravi (orginal i najbolji), patkometrijom se necu zanositi... meni bio bitan sveopsti kvalitet i performanse, cena i preporuka prijatelja.
 
Poslednja izmena:
adata je 130, kingston je 100. kad pogledas razliku, to je 30%, nije ni malo. sa druge strane, dao bih jos tih 30 ako je stvarno drasticno bolji. ali sta ako dam vise novca, i zapadne mi los primerak. ok, on je i dalje dobar, ali fakticki sam ispao magare.

koliko se oseti razlika izmedju kingstona a2000 i adata sx11 pro? sumnjam da ce drasticno da mi smanji loading time u wowu
 
Ispravno razmisljas u vezi obe stvari.
 
adata je 130, kingston je 100. kad pogledas razliku, to je 30%, nije ni malo. sa druge strane, dao bih jos tih 30 ako je stvarno drasticno bolji. ali sta ako dam vise novca, i zapadne mi los primerak. ok, on je i dalje dobar, ali fakticki sam ispao magare.

koliko se oseti razlika izmedju kingstona a2000 i adata sx11 pro? sumnjam da ce drasticno da mi smanji loading time u wowu

Nećeš videti razliku bez štoperice, kad je učitavanje u pitanju, nek bude sekundu-dve max. Razlike između SSD-ova se primete u nekim drugim stvarima...za brzo učitavanje nivoa ti je svejedno, uzmeš nešto jeftino. A za tih 100e nema bolje od A2000.

@Zeha
Pročitaj lepo članak...ljudi su testirali, videli šta i koliko i uporedili s drugim drajvovima.. Kao i obično, razlike su kod transfera veće količine fajlova tipa par desetina GB naviše, i brzine upisa, i nisu nešto što bi te nateralo da kuneš život što si dao pare za Adatu, ali su tu.

Problem je što ne znaš šta si dobio dok ne kupiš i očitaš kontroler (čak ni tad nije pouzdano jer V2 i V3 imaju isti kontroler ali V3 ima sporiji NAND). SX8200 Pro nije premium drajv kao Samsung, SN750 ili KC2500 ali nije ni jeftin i imao je odličnu reputaciju, i to i očekuješ da dobiješ...a ne da ti uvaljuju nerfovane verzije pod istim imenom, bez da objave to.

Ja sam kupio moj dok nisam ni znao za to i imao sam sreću da mi se zalomila "najbolja" verzija, ali da sad treba da uzimam ne bih uopšte razmatrao Adatu jer je to što su uradili podmuklo i ako uzimam nešto zbog dobre reputacije koje ima očekujem i da opravda tu reputaciju. Ko razmišlja na sličan način, preskočiće. Kome je svejedno, neće. Prosto.
 
Poslednja izmena:
ma prilicno me smorila situacija. adata pocela da radi revizije, pa 8200 i 8200 pro isapdaju isti diskovi, crucial uvaljuje micron b 16 umesto micron e 8 cipova u ram... sta je bre s ovim ljudima?

koliko sam uspeo da proceprkam po netu gammix s11 pro je i dalje isti disk, njega nisu cackali. ali avaj, on ima ovaj budjavi hladnjak i ne mogu na njega da stavim hladnjak od ploce koji je dosta masivniji.

@jurodivi, odlicno si ovo napisao

edit: koja je uopste fora sa 8200 pro i s11 pro. zasto prodaju isti disk pod dva imena? cak su im i cene iste
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi, jel ima neko xpg s8200 pro 256gb skoro dve godine? Zanima me da je je izgubio vama na health-u, moj je na nekih 97%.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
koja je uopste fora sa 8200 pro i s11 pro. zasto prodaju isti disk pod dva imena? cak su im i cene iste

8200 non-pro ima stariju verziju tog kontrolera i nešto je sporiji. I to što "slabiju" verziju prodaju po istoj ceni umesto da je smanje je malko funjarski.

@MightyOutlaw

Gde očitavaš to? Ako koristiš Sentinel, nemoj. On nije za SSD-ove i ne pokazuje pravo stanje...koristi Adatin SSD Tool, kako se već zove, koji se skida sa stranice proizvoda (Downloads).
 
8200 non-pro ima stariju verziju tog kontrolera i nešto je sporiji. I to što "slabiju" verziju prodaju po istoj ceni umesto da je smanje je malko funjarski.

@MightyOutlaw

Gde očitavaš to? Ako koristiš Sentinel, nemoj. On nije za SSD-ove i ne pokazuje pravo stanje...koristi Adatin SSD Tool, kako se već zove, koji se skida sa stranice proizvoda (Downloads).
znaci s11 pro je bolji disk, i nije pogodjen revizijama (barem ja ne mogu da nadjem)? sta da radim sa tim budjavim hladnjakom na njemu?
 
Ne znam da li kod S11 Pro ima revizija.
Hladnjak teoretski možeš da skineš ali ne preporučujem. Ili uzmi drugi drajv ili ne stavljaj hladnjak sa matične.
 
uzas :/ 8200pro mi je odgovarao jer nema hladnjak, ali njega su u.s.rali. sx11 pro je izgleda ok (po svemu sudeci), ali ima prokleti hladnjak...
 
8200 non-pro ima stariju verziju tog kontrolera i nešto je sporiji. I to što "slabiju" verziju prodaju po istoj ceni umesto da je smanje je malko funjarski.

@MightyOutlaw

Gde očitavaš to? Ako koristiš Sentinel, nemoj. On nije za SSD-ove i ne pokazuje pravo stanje...koristi Adatin SSD Tool, kako se već zove, koji se skida sa stranice proizvoda (Downloads).
Prvo sam vide da u adata tool-u health nije do kraja, tj bio je na jednom podeoku manje. Pa sam onda instalirao sentinel pa mi je on pokazao 97%. Pomislio sam. Da on smanjuje healt proporcijalno TBW. Inace za skoro 2 godine imam samo 6tbw.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Prvo sam vide da u adata tool-u health nije do kraja, tj bio je na jednom podeoku manje. Pa sam onda instalirao sentinel pa mi je on pokazao 97%. Pomislio sam. Da on smanjuje healt proporcijalno TBW. Inace za skoro 2 godine imam samo 6tbw.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Nemoj da brineš, potrajaće on još dosta. Ne fali mu ništa.

@Skankhunt42

Šta je problem? Jednostavno nemoj da staviš hladnjak sa matične, rešena stvar.
 
pa hladnjak sa maticne je bar 25 puta veci od ovog mooda koje su oni stavili. temperature u sub 10L kucistima su uvek problem.
 
Nazad
Vrh Dno