Šta je novo?

SHURE SRH 550DJ ne odgovaraju Sta raditi

svajceneger

Cenjen
Učlanjen(a)
31.07.2012
Poruke
79
Poena
159
nemam sta da kazem osim :wall::wall::wall:

Krenem juce da kupim one izvikane bestbaj Superlux slusalice do 50e,kad medjutim naletim na neku strava akciju gde su ove slusalice sa 8.600 din pale na 6000, probao sam ih i uporedjivao sa jos par slusalica od 50e ma glupo ih je uporedjivati ove Shure su ozbiljna marka tj suvi kvalitet,uzmem ih ja sav srecan taman pronasao strava sluske dodjem kuci kad :(

Ja imam malo vecu glavudzu,velike usi i ne znam da li je zbog toga ali slusalice jednostavno ne odgovaraju.Nekako mi naprave vakum na usima i smeta mi jednostavno, ne znam da li se ja tripujem ili sta.Takodje stezu me u PM da to nije realno,aj to stezanje nekako i mogu da prezalim ali se iskreno i plasim za sluh jer kad mi napravi tak vakum u desnom uhu osecam neku neprijatnost neki maleni bol unutra:sceptic:

Inace slusalice sve pohvale iskreno,pre svega dizajn je brutalan,prelepe su,kvalitetne su,zvuk KRISTALNO cist jasan,glasne,i na integrisanoj zvucnoj jako lepe perfromanse daje.Mislim shure je marka u rangu AKG senhaiser itd.
Od mana mozda malko samo greju vise usi zato sto su kozni jastucici i to je to,inace nisu bassy sluske sto se meni ne svidja jer ja volim ono da gruva sto bi rekli.

E sad sta raditi dalje ,MIslio sam da ih Prodam za 5000 soma teska srca mislim za ovo je brutalno dobra cena ali kapiram da cu ih jedva prodati jer ljudi slabo kupuju sluske kod nas,pa da stekam pare za nesto dalje ili ako neko ima neko resenje.neka napise ili eventualno oce da ih kupi
667x500px-ZC-f58482c6_2c2f84e6_IMG_4717.jpg
http://www.cnet.com/products/shure-srh550dj-black/
 
Poslednja izmena:
Ostavi ih na nečemu što će biti simulacija glave da se malo olabavi "šnala".
TO je česta pojava kod novih slušalica, ne svih al se dešava.

A o vakumu ne brini, bezbjednije su od bubica za sluh. Neće ti biti ništa.
Više vodi računa o glasnoći.

Inače cifra je brutalna za koju si je uzeo , to je povoljnije nego vani.
Čudno, često se dešava kod nas da se roba prodaje za manje novca nego vani.
Očigledno posao ne ide i mora se prodavati i po nabavnoj cijeni da se pokriju troškovi.
 
^ nazalost izgleda da je tako.. prodaja iole skupljih slusalica ocigledno ide veoma lose pa su cesto prinudjeni na razne akcije i snizenja a i tada ce ih jedva prodati. Plus narucivanje/kupovina preko neta, pojava jeftinih, dobrih slusalica iz Kine.. sve to utice na slabu prodaju. Shure sluske sam cesto vidjao na snizenju.

Ali losa finansijska situacija u drzavi ostaje najveci problem. Mada za sve to je zasluzna i ''neobavestenost'' i nezainteresovanost za takve proizvode, nije mali broj ljudi koji koriste skupe telefone a bukvalno ih nista vezano za zvuk ne interesuje.. koriste slusalice koje su dobili uz telefon a za komp i ako kupe to su onda neke do 20-ak evra, prve na koje nalete u prodavnici..
 
Poslednja izmena:
To da li me stezu ili ne to mi je najmani problem,problem je taj sto posle sat vremena nosenja osecam se jako cudno,zapusene usi pritisak u njima kao da sam ronio,kad ih skinem mnogo se derem kad pricam,totalno sam nekako dezorijentisan,generealni utisak je da se ponasam kao suntavo pile,a slusam ih na samo 60% volumea,ja ne znam zasto sve ovo iskreno

Ja napomijnem da sam totalni pocetnik sto se tice slusalice ali opet nekako mi je ovo sto sam naveo Ogroman problem do te mere da me izludjuje iskrenoi ne mogu ih uopste normlano koristiti,inace slusalice su brutalno kvalitetne i dobre,verujte mi uporedjivao sam ih sa 3 modela od 50e ma ni da im pridju ti modeli,iskreno ja kao totalni pocetnik vidim ogromnu razliku




Inace ove sluske su u drugoj radnji sa takodje snizene ali sa 12 soma na 10,u inostranstvu ove sluske nema ih ispod 100$ kolko sam ja nesto gledao,a ja ih uzeo za 6 soma :D
 
Poslednja izmena:
Ja verujem da je taj vakum posledica dobrog basa na slusalicama. Ja sam imao isti osećaj sa mojim HyperX Cloud, posebno jer su kožne. Ali navikneš se posle nekog vremena. Isto važi i za pritisak koji je olavavio malo posle mesec dana upotrebe.
 
^ pa za ostalo se slazem,ali za bas ne jer ovo nisu one bassy sluske da gruva bas,mislim bas je kvalitetan ali nije onako prodoran,doduse ja ih slusam na integrusi a kazu da kad se stavi bolja zvucna dobijaju na basovima :))
 
Baš je na mojima jak kada se koristi extreme boost za slušalice jer integeusa ima pojačalo u sebi za slušalice do 600 oma. I ne gruva kao na Razee Kraken Pro, ali se oseća lepo i izaziva zuglunulost.
 
Evo mali update iz dana u dan meni se ove sluske vise prilagodjavaju i nekako postaju udobije?! opet vrvt trip ali pocinjem da razmisljam da ih zadrzmi ipak i da dodam asus xonar d1 ili Fiio E10k sta mislite o tome?
 
Ako je pritisak tj stezanje prejako stavi ih na neke knjige ili na manju kutiju npr da sve to popusti. Kupio si dobre slusalice po razumnoj ceni (nizoj od one stare cifre) pa nema razloga da im ne das sansu.
Integruse su uglavnom lose resenje, e10k ili xonar U7 bi ti bili optimalni prenosivi dac/amp uredjaji za te sluske, mislim da nema potrebe da placas vise..

Imam e10k, cena je sada visa za oko 2k din nego u januaru kada sam kupio ali preporuka i dalje stoji, odlican i veoma kvalitetan usb dac/amp dzepne prenosivosti, imas dovoljno utisaka i testova po netu pa sam proceni - U7 ili E10k.
 
Poslednja izmena:
Kupi si FiiO, zadrži sluške u uživaj...ako ti i posle nekog vremena ne budu odgovarale, prodaš i kupiš druge...prosto.
 
nemam sta da kazem osim :wall::wall::wall:

Krenem juce da kupim one izvikane bestbaj Superlux slusalice do 50e,kad medjutim naletim na neku strava akciju gde su ove slusalice sa 8.600 din pale na 6000, probao sam ih i uporedjivao sa jos par slusalica od 50e ma glupo ih je uporedjivati ove Shure su ozbiljna marka tj suvi kvalitet,uzmem ih ja sav srecan taman pronasao strava sluske dodjem kuci kad :(

Ja imam malo vecu glavudzu,velike usi i ne znam da li je zbog toga ali slusalice jednostavno ne odgovaraju.Nekako mi naprave vakum na usima i smeta mi jednostavno, ne znam da li se ja tripujem ili sta.Takodje stezu me u PM da to nije realno,aj to stezanje nekako i mogu da prezalim ali se iskreno i plasim za sluh jer kad mi napravi tak vakum u desnom uhu osecam neku neprijatnost neki maleni bol unutra:sceptic:

Inace slusalice sve pohvale iskreno,pre svega dizajn je brutalan,prelepe su,kvalitetne su,zvuk KRISTALNO cist jasan,glasne,i na integrisanoj zvucnoj jako lepe perfromanse daje.Mislim shure je marka u rangu AKG senhaiser itd.
Od mana mozda malko samo greju vise usi zato sto su kozni jastucici i to je to,inace nisu bassy sluske sto se meni ne svidja jer ja volim ono da gruva sto bi rekli.

E sad sta raditi dalje ,MIslio sam da ih Prodam za 5000 soma teska srca mislim za ovo je brutalno dobra cena ali kapiram da cu ih jedva prodati jer ljudi slabo kupuju sluske kod nas,pa da stekam pare za nesto dalje ili ako neko ima neko resenje.neka napise ili eventualno oce da ih kupi
Pogledajte prilog 178703
http://www.cnet.com/products/shure-srh550dj-black/

te slušalice nemaju basa ni za lek bez osbiljnog odvrtanja u ekvilajzeru.

1e8bb61ba55f0e9fa468220d3019cc31.png

63ad681d97c88af8903b06649fe8cac1.png

I uopšte su što se tiče zvuka gore od tih superlux koje nisi hteo da kupiš, a i neudobnije su, tako da mislim da je ovo tipična kupovina imena. Jbga, žao mi je što ti to kažem, ali žestoko si se ispalio s ovim.
 
^ ali za 6k din.. ipak mislim da su dobre (ako je hteo takav zvuk). Ja sam pratio tu Shure seriju ali 750 model za koji kazu da stvarno zvuci odlicno, mozda cak i bolje od M50x, bile su na snizenju sa 15k na 11k din. Odustao sam samo zbog navodne lake lomljivosti i krckanja plastike.

A udobnost + odlican zvuk sa dobrim bassom = http://www.head-fi.org/products/presonus-hd7-professional-monitoring-headphones
http://www.head-fi.org/products/presonus-hd7-professional-monitoring-headphones/reviews/13485

Moj savet da odes do M prodavnice i da ih probas na nekom krstenom izvoru. Ako i zatreba malo vise bass-a fiio e10k bi tu odradio odlican posao jer ima bass boost prekidac..
Cena im je skocila sa 38 na 47e ali mislim da i dalje vrede svaki evro. M prodajno mesto ima taj noviji, blago redizajniran model (kao na linku iznad) dok na KP za 38e mozda jos negde mozes da nadjes stariju verziju (osim malih izmena u dizajnu nema tu vise nikakvih razlika, mozda su materijali za nijansu kvalitetniji na novom).

Moze da razmisli i o 681evo.
 
Poslednja izmena:
E prvo da odgovorim quryaku dakle...
Superlux ne bih ni u ludilu kupio,sramota me je da poredim shure sa tim tuznim superlux,(njihova realna cena i jeste 29e ili ti 3000 din max a ne 6 soma)Superlux precenjene IZvikane do bola sluske ko god ih je uzeo u ruke razocarao se.
Kao sto rekoh shure nisu Bassy sluske ali imaju izuzetno lep i kulturan bas,ja koji iskljucivo slusam EDM muziku pa sam sasvim zadovoljan sa ovim basom a jos ih slusam na integrusi real tek.
Shure nisu ni priblizno neudobne,cak kazem izuzetneo udobne jer sam probao neke modele i shure su ogromna razlika,nego meni prave taj vakum na usima pa mi smeta malo ali to je vise do mene nego do sluski.
Da su malko jeftinije presao bih sad odmah na shure srh750DJ bez razmisljanja one su jos malo kvalitetnije i imaju ogroman bas.
I sve ovo ja iskesiram smao 6000 din,PUN POGODAK,mislimda nisam bolje za ove pare mogao proci,kao da su mi poklonili.:wave:
 
Poslednja izmena:
^ smanji malo hejt, realnost je realnost a price i pljuvanje napamet ostavi po strani :)

Superlux ne bih ni u ludilu kupio,sramota me je da poredim shure sa tim tuznim superlux,(njihova realna cena i jeste 29e ili ti 3000 din max a ne 6 soma)Superlux precenjene IZvikane do bola sluske ko god ih je uzeo u ruke razocarao se.

The PreSonus HD7, Retro and Musical

Build:
Plastic. It is all plastic. Also, EXTREMELY flexible! Look at this picture below! Nuts! Goes right back into shape, like nothing even happened.


21a0fd49_P1040232.jpeg


Skokni do M radnje, probaj ih (kako zvuce na dobrom dac-u i proveri udobnost). Mislim da ces se iznenaditi :)

Ne kazem da treba da prodas Shure vec kad ti preostane 38e viska kupi i HD7 sa KP, da imas i jedne udobne, otvorene sluske (a mislim da ces zaboraviti na te shure brzo :D)
 
Poslednja izmena:
Za stoneda i jurodivi i kasu

Svakako uzimam Fiioe10,jer kazu svi da je jako kvalitetan i da u principu ne treba nista jace od toga ,sve ostalo su nijanse,mislim ja sam izuzetno zadvoljan i sa integrusom a sa e10 bi tek onda bio.
Inace meni su ove shure trenutne sluske,jer su mi se stare odjednom pokidale,pa sam hitno uzeo ove ,reko da izdvojim sad 50evirca za prvu ruku...(iskreno po meni manje od 100e ne bi trebali davati za sluske)
Inace za par meseci uzimam Sennhaiser HD600(vise mi se svidjaju) ili Hd650,jer ja slusam 5 sati dnevno muziku i treba mi najbolje.
 
E10k je odlican all in one dac/amp u toj usb klasi. Ali nije neko audiofilsko cudo, najveca prednost E10k i ostalih fiio je to sto skoro uvek nude za nijansu vise od direktne konkurencije a kostaju primetno manje (primer - E10k vs Beyerdynamic A200p, svi kazu da zvuce isto ili da je e10k malo bolji a za razliku od fiia BD nema hardverske bass boost/gain prekidace i ima manje izlaza, uz to je skuplji za bar 150$, jasno je onda zasto hvale odnos kvalitet/cena kod fiio proizvoda).

Uz to su dizajn/izrada takvi da njihovi proizvodi opusteno mogu da nose npr Audio Technica logo :) Dovoljno je videti i drzati u ruci E10k, kao neki nemacki/japanski premium proizvod. Naravno i zvuk opravdava visoke ocene po netu ali ponavljam - ovo je entry level DAC/AMP, na srecu zvuk je prilicno kvalitetan ali ne treba ocekivati cuda.

Nemoj da se ljutis ali ako si odusevljen sa tim shure uz zvuk preko integruse mislim da bi pao sa stolice da cujes E10k/HD7 :D

Ali.. ako planiras da kupis HD600/650 E10k im nece biti odgovarajuca dac/amp opcija. Zvucace dobro naravno ali za slusalice tog kalibra moras da odvojis jedno 200-300e za dac/amp ako hoces da zvuce ''u punom sjaju'' ;)
 
Poslednja izmena:
Za stoneda i jurodivi i kasu

Svakako uzimam Fiioe10,jer kazu svi da je jako kvalitetan i da u principu ne treba nista jace od toga ,sve ostalo su nijanse,mislim ja sam izuzetno zadvoljan i sa integrusom a sa e10 bi tek onda bio.
Inace meni su ove shure trenutne sluske,jer su mi se stare odjednom pokidale,pa sam hitno uzeo ove ,reko da izdvojim sad 50evirca za prvu ruku...(iskreno po meni manje od 100e ne bi trebali davati za sluske)
Inace za par meseci uzimam Sennhaiser HD600(vise mi se svidjaju) ili Hd650,jer ja slusam 5 sati dnevno muziku i treba mi najbolje.
Razmisli o Philips Fidelio X2 ako već planiraš da daješ toliko.
 
Pre svega NIkako ne hejtujem SUperlux Ja sam i bio krenuo da kupim superlux ali jednostavno nisam zadovoljan sa njima,znam da je njima prioritet zvuk a ne kvalitet,ali opet ocekivao sam bar malo vise.ZA HD7 ne mogu da pricam jer ih nikad nisam video,
E sad sa fiio i za hd600,zasto nece zvucati dobro mislim sta je to sto nece biti,jel se nece cuti dovoljno glasno ili sta? to se razumem oko toga
 
Razmisli o Philips Fidelio X2 ako već planiraš da daješ toliko.

pa gledao sam dosta testova i kazu da su vec hd600 dosta bolje,a kamoli 650 e sad ne znam,meni se iskreno hd600 pre svega mnogo svidjaju :D
a i fidelio nemam gde da kupim ,nema ih u bgu
 
Poslednja izmena:
Nisam siguran da su bolje, mnogi bi rekli malo drugačije, uz to je cena HD600 kod nas nenormalna.

DAC/AMP od ~100e prosto ne može da izvuče maksimum iz slušalica te klase, čuće se dobro ali nije moguće ostvariti pun potencijal, ne radi se o jačini zvuka mada i to može da se razlikuje, već o razlici u kvalitetu zvuka jer se u skuplji DAC/AMP ugrađuju bolje komponente, zato treba gledati klasu od bar ~200e za HD600/X2 realno.
 
Nisam siguran da su bolje, mnogi bi rekli malo drugačije, uz to je cena HD600 kod nas nenormalna.

DAC/AMP od ~100e prosto ne može da izvuče maksimum iz slušalica te klase, čuće se dobro ali nije moguće ostvariti pun potencijal, ne radi se o jačini zvuka mada i to može da se razlikuje, već o razlici u kvalitetu zvuka jer se u skuplji DAC/AMP ugrađuju bolje komponente, zato treba gledati klasu od bar ~200e za HD600/X2 realno.

E to mi je trebalo hvala,a gde ima fidelo da se uzme? ili kako da uzmem
 
Nema kod nas koliko znam, jedino da vidiš kako bi mogao da se poruči sa neta.
 
E prvo da odgovorim quryaku dakle...
Superlux ne bih ni u ludilu kupio,sramota me je da poredim shure sa tim tuznim superlux,(njihova realna cena i jeste 29e ili ti 3000 din max a ne 6 soma)Superlux precenjene IZvikane do bola sluske ko god ih je uzeo u ruke razocarao se.
Kao sto rekoh shure nisu Bassy sluske ali imaju izuzetno lep i kulturan bas,ja koji iskljucivo slusam EDM muziku pa sam sasvim zadovoljan sa ovim basom a jos ih slusam na integrusi real tek.
Shure nisu ni priblizno neudobne,cak kazem izuzetneo udobne jer sam probao neke modele i shure su ogromna razlika,nego meni prave taj vakum na usima pa mi smeta malo ali to je vise do mene nego do sluski.
Da su malko jeftinije presao bih sad odmah na shure srh750DJ bez razmisljanja one su jos malo kvalitetnije i imaju ogroman bas.
I sve ovo ja iskesiram smao 6000 din,PUN POGODAK,mislimda nisam bolje za ove pare mogao proci,kao da su mi poklonili.:wave:

Meni je stvarno žao da ti rušim sneška, ali ovo nije moje subjektivno mišljenje, a imao sam priliku da čujem te tvoje slušalice jer su i tada kad sam ja kupovao svoje slušalice pokušavali da ih uvale naivnima. Imaš grafove pa sam uporedi, nadam se da znaš da ih rastumačiš.
 
Meni je stvarno žao da ti rušim sneška, ali ovo nije moje subjektivno mišljenje, a imao sam priliku da čujem te tvoje slušalice jer su i tada kad sam ja kupovao svoje slušalice pokušavali da ih uvale naivnima. Imaš grafove pa sam uporedi, nadam se da znaš da ih rastumačiš.

brate nemoj ti mene pogresno da shvatis,ja se ne ljutim niti ti pisem nesto drsko ili sarkasticno,meni je svejedno meni su ovo samo most do sens hd600 tako da ne obracam paznju ali su me iskreno mnogo zadovoljile.Nisu mi uvalili nego sam ja na netu video njihovo sinzennje pa sam i dosao da se uverim da li je to istina,kad sam video da su 6 soma bez sumnje sam ih uzeo.,),)

a za grafove dzabe meni to brate pokazujes ja samo vidim krivudavu crvenu i zelenu liniju :smash::smash::smash::smash::d
 
ma ok je ako si ti zadovoljan, ali ako već težiš ka tom senn zvuku, bliži bi mu bio sa superlux slušalicama nego sa ovim shure, može da priča ko šta hoće, ali merenja ne lažu
senn hd800
8d5b9355757bbe378b93464f183fff4b.png

senn hd600
4af27f9cfa44b65f1ab4a6dfb9730286.png

superlux hd681
63ad681d97c88af8903b06649fe8cac1.png

SHURE SRH550DJ

1e8bb61ba55f0e9fa468220d3019cc31.png

Vidi se kako koje slušalice prate zelenu liniju koja bi po ovim korejcima bila idealna, a gledano da ljudi rade merenja skoro svega što se pojavi na tržištu, bez obzira na cenu, verujem da znaju šta pričaju. E sad senn hd600 su skroz druga priča, ako gledaš ovaj graf vidiš da je to praktično savršen frekventni odziv osim subbas područje koje se lagano spušta ispod. Naravno moraju da se koriste sa dobrim pojačalom za slušalice.
 
brate aj ako moze ovbjasnjene za ove grafike i linije ja i dalje ne kapiram,iako nemam nikakvu informaciju oko grafika Po mojoj nekoj logici Valjda Crvena i plava linija trebaju da budu spojene uvek i na mestima gde se razdvajaju tu znaci da je lose na tim frekvencijama,i po ovome shure ispade ubadljivo najgori :d
 
Dovljno je pogledati u oznaku sluski - SHURE SRH 550DJ. A sta je potrebno DJ-u? Da u u bucnom prostoru cuje nesto sa sluski. Onda sluske moraju dobro da zaptivaju - zato te stezu. I potrebno je u srednjima vriste maximalno da bi cuo u toj buci sta trazis. Zato im je zvuk takav kakav je.

Za 50e superlux je bestbuy provereno odavno.
 
Zeleno je idealno, crvena je desni zvučnik, plava je levi, crvena i plava bi trebale da se poklapaju i da što više prate zelenu liniju. Vidiš da i kod vrhunskih modela uvek postoji mala razlika između zvučnika, ali ovaj graf za shure očigledno pokazuje da je to njihov najjeftiniji model, gde baš i ne kontrolišu kvalitet previše. Niko ne tvrdi da je shure loša firma, njihovi jači modeli su dosta bolji, ali pravilo je da se kod najjeftinijih prodaje samo ime.

SHURE SRH940

2ebd137f28892db7f23762b39ad98670.png

Kao što vidiš srh940 su odlične slušalice, ali zato koštaju dvesta i kusur evra. Doduše i one pate od slabijeg basa, to je tipično za shure slušalice.
 
Nazad
Vrh Dno