Šta je novo?

ShiftCoin [SHF] (Ethash) {Prvi Ethereum klon}

zeljko

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
16.12.2001
Poruke
13,363
Poena
1,030
Znaci prvi fork, za sada solo mine radi odlicno... za kpanje se koristi standardan ethminer!

https://github.com/shiftcurrency/shift/wiki

https://github.com/shiftcurrency

Skinite sa github-a shift-executables za windows kopanje, unutra su malo pre dodali i windows GUI wallet ali jos nisma probao, iskreno neznam jel sme da se startuje zajedno sa shift CLI wallet-om

Skinuti windows binaries
wallet je fork ethereum geth-a:

1. prvo se kreira account!
shift-windows-amd64.exe account new

dobijenu adresu zamenuti sa onom dole (mojom) i sa ovom komandom pokrecete selo wallet spreman za kopanje! rpcaddr je moja lokalna adresa racunara ako kopam i preko mreze ako ne slobodno izbacite ili stavite svoju IP!
2. shift-windows-amd64 --rpc --rpcaddr "192.168.0.14" --rpcport "53901" --shiftbase 0xd9772dd22cf8fb2fa7ae5356f7ce96e01e9ce992

3. miner pokrecete identican sa ethereumom
ethminer -F http://192.168.0.14:53901 -G

4. Konzula za attach se isto koristi kao i ona za ethereum sa komandom
shift-windows-amd64 attach

komanda za proveru stanja i novcanika su:
eth.coinbase <- vasa adresa

eth.getBalance(eth.accounts[0])

Za sada SOLO mine radi odlicno, iskopao sam vec 100komada sa 100Mhs, premine je daleeeeko manji i 90% ce ici za baunti
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1155284.0
 
Poslednja izmena od urednika:
gde da vidim adresu kad je dobijem, mnogo brzo mi izadje
 
najjednostavije da odes u \AppData\Roaming\Shift\keystore adresa ti je posle poslednje dve crtice u imenu
 
hvala, nasao cc2d542d9c775be825f51dda4076f1b69b935b21 ,sad da vidim da pokrenem da uhvatim nesto
 
Poslednja izmena:
Jel GUI wallet podrzava iste parametre za kopanje kao i CLI verzija?
Posto mi se ne gasi CLI jer kopam za sad OK

diff ubrzano raste ali za 1h 100sht nije lose :)

pool racunam da krece vec sutra odma cim diff naraste

za gui wallet
on sam ucita adresu koju si kreirao, a mining ti radi nezavisno
 
kako da kucam u konzolu? pokrenuo sam shift-windows-amd64.exe
 
Da upravo sam malo slao i radi perfektno GUI za slanje

@matrixxsu

4. Konzula za attach se isto koristi kao i ona za ethereum sa komandom
shift-windows-amd64 attach

Inace mining traje ~4-5 meseci u zavisnosti kako mineri i korisnici budu glasali... nakon toga kao i ethereum prelaze na POS
 
Poslednja izmena:
radi kao, kako iz konzole da vidim stanje, ili kako da vidim da mi sve radi lepo

treba 0x ili bez njega?

GPU

To mine using GPU you need to have the shift client running with the --rpc option specific for shift. Shift RPC runs on port 53901 so you need to supply the -F http://127.0.0.1:53901 to ethminer

You can add the --shiftbase <account_address> option to shift to be 100% sure you're not mining to the 0x0 "burner" address.
 
Poslednja izmena:
nesicu ne treba ti komanda za stanje dovoljno je da pokrenes walet
 
aha, ukapirah, vidim sad ovaj gui mada lepse je kad izlaze oni baloncici za iskopani blok :D
 
Meni je ovaj Shift GUI Wallet prepoznao Ethereum adresu, a ne Shift?

Edit: lupam, dodao je sam 0x, pa me je to zbunilo.
 
Poslednja izmena:
koliki god da je , 100Mhs -> 13 novcica za pola sata

First attach to the java console by typing,

./shift-linux-amd64 attach

Once you get a prompt(">") you can start issuing commands,

List your local accounts:

personal.listAccounts

Show balance of an account: (this is not fully rebranded for shift yet)

eth.getBalance("0x0002323aa..")

Create a new account:

personal.newAccount("fancypasswd")

Get information about blockchain sync:

admin.chainSyncStatus

Show connected peers:

admin.peers

Show mining hashrate:

miner.hashrate
 
Poslednja izmena:
Zamolio bih nekog od iskusnijih clanova da mi se javi na pvt, ako nije problem da mi ukratko pojasni kako pokrenuti solo kopanje, jer to nikad nisam radio pre, a uputstvo sa prve strane mi nije bas najjasnije, pa da ne spamujemo ovde. Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
If you are running your Shift node on a server directly connected to internet, make sure not to enable RPC if you do not firewall that port. There are some existing "bugs" who exists in ethereum and now in Shift, funds can be stolen this way if you are unlucky. So, do not enable RPC on a server with a wallet that has funds on it. Just until we come up with a fix for this..
 
Jel još nema blockchain explorer?
@zeljko
Dobar post, kratak i jasan, hvala za info :)
 
Poslednja izmena:
Kako se kopa sa CPU-om i ima li uopste smisla s njim kopati?
 
Poslednja izmena:
bez -G komande kopas procesorom probaj mada je verovatno jadno kao i ether
 
vidim sad da mi ne kopa, jpc json problem? a sinoc radio lepo, koliko sam legao zapucao
 
Poslednja izmena:
solo radi kako treba pitanje dal ima smisla sad prelaziti na pool, možda za par dana....
 
mene je spaslo jebavanja sa solo majningom,ko i uvek dok se zajebavam sa soliranjem uleti neki pul
 
100Mhs solo, za malo manje od 2h samo 6 novcica, kako ide sa poolom, koliko se dobija
 
Nazad
Vrh Dno