Šta je novo?

Xiaomi Mi4c

Probao sam prvo taj rom, odradio uodate na poslednju verzijum preko updatera, vidim nista....nakon toga sam instalirao ovaj rom sa xiaomi.eu.
Xunlei nemam ni instaliran, sad sam gledao, mora da su ga ocistili ovi prilikom izrade roma.
 
Mislim da kod fantacy pise da su telefoni TDD I da moze biti problema sa 3g mrezom koji se navodno mogu rijesiti novim romom. FDD podrzava 3g out of box. Ako sam dobro razumio TDD su za kinesko trziste a FDD je internacional. Ako ima neko strucniji da nam objasni da li je stvarno tako kako sam ja razumio jer i ja planiram da uzmem tel pa nebih da se zeznem.
 
Poslednja izmena:
Probao sa svim karticama. Kod fantacy pise da je telefon fdd i da podrzava sve nase frekvencije i mreze, nije mi ovo prvi fon iz Kine pa da ne znam sta porucujem.....
Uglavnom posle libra romova koje sam pokusao situacija je i dalje ista....
 
Pitam da li je neko imao slicnih problema......
Pre nego sto krenem sa modifikovanjem modema, tj, da proverim da li je band zakljucan i da ga otkljucam.
To je poslednje sto cu probati, nakon toga ide slanje natrag u Kinu....
 
Ja koliko sam citao mi4c zahvaljujuci qualcomm modemu, podrzava sve mreze. I na svim sajtovima pise da podrzava sve mreze:
Network type: FDD-LTE+WCDMA+GSM
3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz
2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
GPS: Yes
4G: FDD-LTE 1800/2100/2600MHz.

P.S. PopravkaServis, javi sta si uradio, i kako si otkljucao band :)
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Evo snimak mog mi4c vezano za multitač prilikom uvećavanja slika i Web-a.
Snimao sam preko aplikacije za snimanje ekrana.

https://youtu.be/p7LWa493Zw0

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
Da, tebi je izgleda ok. Ali odlučio sam, 99% uzimam Redmi 3 PRO.

Nekako mi se više ne čini da izvana izgledom Mi4c toliko bolje izgleda, a baterija i 16 GB prostora više će mi dosta značiti. Kamera od Redmia PRO mi izgleda odlično za moje potrebe, tako da ne trebam ganjati bolju pod svaku cijenu, a bolji ekran mi isto premalo znači jer mi je odličan i od Redmi 3, pošto dolazim sa starijeg moba. Performanse mi općenito nisu prioritetne. Jedino što bi stvarno volio da je Redmi 3 dimenzija i težine kao Mi4c, ali ni tu nije značajna razlika.
 
Poslednja izmena:
Nisam koristio te romove pa da te nešto na slažem bezveze..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Asi redmi 3 je po gabaritima slican mi4c, medjutim mi4c je druga klasa. Bolja izrada, ekran, daleko bolja kamera... Generalno bolji uredjaj.
Da ali moraš nabrojati i prednosti Redmia 3. Skoro duplo duža autonomija baterije, praktički nitko se ne žali na bugove za razliku od Mi4c. Ekran mi je nebitan, kamera možda na papiru bolja, u praksi moraš gledati povećalom i pod velikim fokusom da uočiš razliku. Jer je PRO verzija izgleda poboljšala kameru, bar softwerski, pa mi to sada izgleda impresivno koliko i snimke koje sam vidio sa Mi4c kamerom. Uostalom, kad mi kamera postane previše važna onda neću kupovati ni smeće od Mi4c kamere. Izrada, možda je čvrsto (kao i Redmi) ali bome ne izgleda ni Mi4c luksuzno, kučište komplet od neke mat plastike, a ona sjajna plastična dugmad sa strane bodu oči i daju jeftin dojam.
 
Nisi u pravu za kameru, nije potrebna lupa da se uoci razlika. Takodje bugove su ti svi demantovali, al nije ni bitno. Sto se tice izrade, da steknes dojam moras oba uredjaja da vidis licno. Ista firma, duplo jeftiniji model, mora da bude bar 30% losiji. Mada, da ne idemo u offtopic... Srecom postoji izbor tako da svako moze da uzme ono sto mu odgovara.
 
Poslednja izmena:
Ovo je solidno dobar multitasking. Chrome je ovde memory hungry, 4 tab-a treba sacuvati u ram-u.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Chrome sam stavio zbog nekog poređenja sa drugim telefonima, inače više koristim stock browser.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisi u pravu za kameru, nije potrebna lupa da se uoci razlika. Takodje bugove su ti svi demantovali, al nije ni bitno. Sto se tice izrade, da steknes dojam moras oba uredjaja da vidis licno. Ista firma, duplo jeftiniji model, mora da bude bar 30% losiji. Mada, da ne idemo u offtopic... Srecom postoji izbor tako da svako moze da uzme ono sto mu odgovara.
Cijena između običnog Redmi 3 i Mi4c je 30 dolara, a ne duplo, a Redmi 3 PRO ima istu cijenu kao Mi4c.
Vidi se dovoljno na youtube kako izgleda to bočno dugme na Mi4c, trebali su ga obojati u crno umjesto te očite jeftine imitacije sjajnog metala, uživo bi samo to bilo još više uočljivo.
 
ta dva telefona uopste nisu ista klasa i nema smisla porediti ih. to sto je razlika samo 30 usd je cudno, i samo jos jedan argument u korist mi4c
 
Pala je cena kad je izasao mi4s. Verovatno se resavaju zaliha.
 
Nameravam da kupim verziju sa 32 GB ,) bio bih zahvalan da mi neko posalje kontakt na PM od pouzdanijih i povoljnijih domacih preprodavaca koji daju min. 6 meseci garancije.
 
Nameravam da kupim verziju sa 32 GB ,) bio bih zahvalan da mi neko posalje kontakt na PM od pouzdanijih i povoljnijih domacih preprodavaca koji daju min. 6 meseci garancije.

Tesko ce ti neko dati garanciju, posto je telefon pravljen za azijsko trziste ;) Meni sutra stize telefon, pa javljam utiske i momak sa KP :)
 
ta dva telefona uopste nisu ista klasa i nema smisla porediti ih. to sto je razlika samo 30 usd je cudno, i samo jos jedan argument u korist mi4c
Logika ti nije baš jača strana. To što je tako mala razlika govori samo u prilog sumnji u vezi Mi4c.
178 dolara bi me došao Mi4c sa svim uključenim troškovima, dakle ne bih trebao ništa više naknadno platiti.

Tesko ce ti neko dati garanciju, posto je telefon pravljen za azijsko trziste ;) Meni sutra stize telefon, pa javljam utiske i momak sa KP :)

Javi koliko je touchscreen problematičan. Koliko sporo i slabo reagira na razne dodire prstiju kao pinch/zoom, brzo pisanje na tipkovnici itd.
 
Poslednja izmena:
Evo još jedan video od mene vezano za ram menadžment.

Snimano preko aplikacije za snimanje ekrana.

https://youtu.be/8qcBYKeiRRE
edit: Ti si već snimio video za multi touch, možda onda netko drugi još.
Kad već snimaš snimi jedan ako imaš kameru, ono da vidimo kako fino radi taj touch screen. Ili bilo tko ovdje. Ne vjerujem da na youtube skoro svaki reviewer ima prije ili kasnije neki neočitan dodir ili otežanu akciju, a ovdje da svima sve radi savršeno.

Što se tiče ram managementa mislim da bi trebalo isprobati otvoriti programe i nakon nekih sat vremena ih otvoriti opet, da se vidi da li sustav automatski gasi pozadinske programe nakon nekog vremena.
 
Poslednja izmena:
@Asi
Ne znam zašto misliš da te neko laže ovde. Da imamo probleme rekli bi.
Probao sam aparatom da snimam ali nemam stalak pa mi je mnogo lakše preko aplikacije a i vide se dodiri na aplikaciji.
Za RAM treba da se isključi gašenje u pozadini jer po defoltu je namešten da gasi.
Ako budeš uzeo telefon proveri podešavanja u Settings i u Security aplikacijama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno