Šta je novo?

Xiaomi Mi4c

Nije ni bitno. Bitno je to da je na onom videu mi4c brzi od 5x . Prosecan telefon protiv prosecnog


Poslato uz pomoc smart frizidera
 
Kvalifikuje ga što ga što su moderatori na pauzi pa ja u Mi4c temi čitam tri strane mlaćenja o Nexusu i keširanju...
Najgore od svega što svoje pisanje opravdava time da se članovi, potencijalni kupci telefona ne dovode u zabludu. A on je taj koji ih žešće dovodi u zabludu. Vrši ozbiljan pritisak na ljude.

Ispratio sam u nekoliko tema njegove preporuke šta kupiti za oko 200eur i slično.
Na sva usta preporučuje polovni z2 kao apsolutni best buy za te pare.
Nije mi bilo dobro kada sam čitao.
Jadan onaj koji posluša takav savet.
 
S obzirom na to da sam 2 od poslednjih 5 godina koristio Nexus proizvode itekako mogu da kazem sta mislim a da me zabolje sta vi procitaj-prepricaj poznavaoci imate da kazete na to.

I pored N5 koji sam dugo koristio i koji me sluzio odlicno, daleko od toga da je bio savrsen telefon sve ukupno. A jedino tako mogu da gledam telefon i da li mi odgovara ili ne. Sa tim istim Nexusom nisam srecom imao problema kakve su imali drugi korisnici i zalili se bas ovjde na forumu, od vibracije, zutila, klimavih tastera itd. itd.

Dakle,opet te pitam sta tebe kvalifikuje da pises u ovoj temi?
I ja 2 godine aktivno koristim Nexus uredjaje i znam kako rade. Ni jednog trenutka nisam ni pomislio da je bilo koji Nexus savrsen uredjaj. Moja prica se iskljucivo vrti oko softvera i tu nema dileme ko je bolje. Drago mi je sto si zadovoljan svojim novim telefonom ali nije nikakvo svetsko cudo. ;)
Kvalifikuje ga što ga što su moderatori na pauzi pa ja u Mi4c temi čitam tri strane mlaćenja o Nexusu i keširanju...
Bravo, pozivaj se na moderatore. ;)
Inace, nisam ja poceo pricu o Nexusu i postavljanje nekog klipa gde Nexus ispada smesan.
Najgore od svega što svoje pisanje opravdava time da se članovi, potencijalni kupci telefona ne dovode u zabludu. A on je taj koji ih žešće dovodi u zabludu. Vrši ozbiljan pritisak na ljude.

Ispratio sam u nekoliko tema njegove preporuke šta kupiti za oko 200eur i slično.
Na sva usta preporučuje polovni z2 kao apsolutni best buy za te pare.
Nije mi bilo dobro kada sam čitao.
Jadan onaj koji posluša takav savet.
Nikakav pritisak ne vrsim, neka uzme sta ko zeli. Lepo je to sto pratis, a za to sto ti nije dobro postoje resenja. Inace, za oko 200e best buy su Z2/M8 i ne znam sta ti tu nije jasno. Jadan onaj koji ne isprati vise tema vec poslusa vecinu vas iz ove teme.
 
I ja 2 godine aktivno koristim Nexus uredjaje i znam kako rade. Ni jednog trenutka nisam ni pomislio da je bilo koji Nexus savrsen uredjaj. Moja prica se iskljucivo vrti oko softvera i tu nema dileme ko je bolje. Drago mi je sto si zadovoljan svojim novim telefonom ali nije nikakvo svetsko cudo. ;)

Ali nijedan jedini dan nisi koristio Xiaomi. Automatski nemas nikakvo pravo da ljudima drzis govor da taj isti Xiaomi ne valja pa cak i po pitanju software-a. Ajde da na momenat iskljucimo pricu oko kesiranja jer ocigledno koristimo telefone na razlicite nacine pa nema smisla da se uvjedjujemo sta je bolje. Najbolje je ono kako ko upotrebljava telefon. Ali sto se tice svega ostalog, nemas nikakvo pravo da tvrdis nesto i bavis se teorijom, sta bi bilo kad bi bilo. Video klip koji je postavljen te apsolutno demantuje da je Nexus Bog otac i da mu nema ravnog.


Inace, nisam ja poceo pricu o Nexusu i postavljanje nekog klipa gde Nexus ispada smesan.

Ne znam ni sto si se ukljucivao u diskusiju uopste. Ja ne znam da li imam ijedan jedini post u Sonijevim temama, ili nekog treceg proizvodjaca jer apsolutno nemam pojma kakvi su iz prve ruke i smatram za shodno da nije u redu da bilo sta pisem ili komentarisem o Z liniji recimo.
 
Gde sam napisao da Xiaomi ne valja? Napisao sam da ne radi kao Nexus, to ne znaci da ne valja nista. Ako nisam koristio ovaj Xiaomi ne znaci da nikada ni jedan nisam. Softver ni na jednom Xiaomi telefonu ne moze da pridje vanilla Androidu i prosto ne mogu da poverujem da je ovo jedini Xiaomi gde je softver drugaciji. Inace, kada bi u temama pisali samo oni koji poseduju telefon ne bi ni na sta licilo. Vecina vlasnika je veoma pristrasna i tesko se moze videti nesto od mana.
Kad si se dotakao Z serije i teme, pogledaj temu i videces koliko sam kukao oko nekih stvari (kao i drugi korisnici). To isto vazi i za 5x temu gde vrlo lako nadjes prednosti i mane. U ovoj temi samo hvalospevi, kao da je idealan.

Xperia Z2
 
Zato postoje review-ovi koji su nepristrasni ;)
 
Poznato je koliko su nepristrasni. Ko udje kes hvali se na sva usta. Pogledaj samo testove baterija S6 i iP6 npr.

Xperia Z2
 
Gde sam napisao da Xiaomi ne valja? Napisao sam da ne radi kao Nexus, to ne znaci da ne valja nista. Ako nisam koristio ovaj Xiaomi ne znaci da nikada ni jedan nisam. Softver ni na jednom Xiaomi telefonu ne moze da pridje vanilla Androidu i prosto ne mogu da poverujem da je ovo jedini Xiaomi gde je softver drugaciji. Inace, kada bi u temama pisali samo oni koji poseduju telefon ne bi ni na sta licilo. Vecina vlasnika je veoma pristrasna i tesko se moze videti nesto od mana.
Kad si se dotakao Z serije i teme, pogledaj temu i videces koliko sam kukao oko nekih stvari (kao i drugi korisnici). To isto vazi i za 5x temu gde vrlo lako nadjes prednosti i mane. U ovoj temi samo hvalospevi, kao da je idealan.

Xperia Z2

Kad kazes da ne radi ni priblizno kao Nexus, da se ne moze porediti fluidnost, da nije ni blizu Nexus iskustvo to defacto znaci da ne valja. Jer u suprotnom da valja po tvom misljenju, bio bi blizu Nexusa ili makar podjednak u nekim situacijama a na tvoju zalost jeste tako.

Naravno da treba svi da pisu u temama, ali nije s'goreg da se malo spuste lopte kad se nesto poredi pogotovo kad poredite stvari koji nikad u zivotu niste vidjeli ni dotakli a kamoli koristili kao i ti Xiaomi. Jer u suprotnom opet, da jesi koristio nemoguce je da budes pristrasan i ne primijetis neke stvari.

I u ovoj temi jesu hvalospjevi jer telefon defacto jeste odlican sklop harvera i softvera po odlicnoj cijeni.


Hajdemo opet:

Sta je tebe navelo da pises u ovoj temi i da neodgovorno i pocetnicki napises da ne moze da pridje vanilla androidu?

Javi se nas nekoliko korisnika koji te demantujemo i kazemo "Ej, nije tako, telefon radi odlicno" pa ti pored toga postavimo i video klip gdje se to jasno vidi i ti opet trolujes?!

Kad vec prepricavas tudje tekstove i review-ove (koji su nadaleko poznati kao "realni") makar podvuci i kazi da nisi koristio nego da zelis da nam prenes sta drugi pisu po internetu. Ovakvo piskaranje ti samo rusi nazovi ugled i kredibilitet na forumu.
 
Defacto ne znaci da ne valja jer ni jedan Android telefon ne radi kao Nexus. Ne znaci valjda da su svi krsevi? Evo ni Z2 koji sam par puta preporucio i kojim sam zadovoljan ne radi ni blizu kao Nexus, i znaci li to da ne valja? Nije sve crno ili belo.
Ovaj telefon ima solidan hardver i solidan softver i nista vise od toga. Ima mana kao i svaki drugi ali niko od vas to ne priznaje. Svaki, ali bukvalno svaki, telefon zalaguje nekada a po vama ovaj radi fenomenalno uvek i u svakom trenutku.
Sto se tice drugog dela, navelo me je da pisem "blacenje" Nexusa i to da su samo price kako najbolje radi. Cime me to demantujete? Kazete da radi odlicno? Verujem da radi lepo ali odlicno ne sigurno (u odnosu na Nexus). Tvoje odusevljenje i mogu da razumem jer ti je i Note 2 bio vrh sa onim lagovitim softverom.
Evo podvlacim da nisam koristio ni video ovaj model kao sto ni ti nisi ni prisao 5x a opet komentarises kako radi bolje od njega.
Vidim i ja da nista ne postizem piskaranjem, pa cu ovde da stanem. Izgleda da niko od vas ne koristi smarphone onako kako je zamisljen pa nema svrhe.


Xperia Z2
 
Pa ti covece samog sebe demantujes iz posta u post....Kako onaj tvoj Nexus 4 radi savrseno i dan danas a ne postoji telefon koji nije zalagova?

Demantujemo te video zapisom konacno a prije toga postovima gdje iznosimo realno misljenje i poredjenje MIUI i vanilla androida. Ne vidim u cemu je problem.

Komentarisem kako radi jer 5x i n5 uopste nisu daleko sa sw-om.

P.S Note 2 je fantasticna masina.
 
Po mom mišljenju Mi4c po sadašnjim cenama je mnogo bolja opcija nego Note 2.
 
Pa ti covece samog sebe demantujes iz posta u post....Kako onaj tvoj Nexus 4 radi savrseno i dan danas a ne postoji telefon koji nije zalagova?

Demantujemo te video zapisom konacno a prije toga postovima gdje iznosimo realno misljenje i poredjenje MIUI i vanilla androida. Ne vidim u cemu je problem.

Komentarisem kako radi jer 5x i n5 uopste nisu daleko sa sw-om.

P.S Note 2 je fantasticna masina.

Ne demantujem. Nexus 4 radi sjajno ali nigde nisam rekao da se ne provuce koji lag tu i tamo. Pokusavas sad da izvrnes ovo sto pricam, ali svi laguju a Nexus najmanje. Moze li tako?
Demantujes me jednim jedinim video snimkom gde je evidentno da Nexus ne radi kako treba? Ono reloadovanje se ne desava.
Note 2 je spor kao puz.

Xperia Z2
 
Ne mislite na isti note [emoji23]
 
Moj mi4 nije nikad lagovao, eto jel dovoljno. Vise volim xiaomi i miui od vanile androida. Ono je jako ruzno


Poslato uz pomoc smart frizidera
 
Može li mi netko od korisnika Mi4c ovdje reći jel ima problema sa ovim zumiranjem slika u mobitelu kao ovaj tip što je napravio review, od 12:10 sljedećih minutu se muči sa zumiranjem slika:
https://www.youtube.com/watch?v=3rY-Ap-1Lmk
Jel radi on nešto krivo ili je u novijoj verziji ROM-a to popravljeno ? Znači kao neka slabija osjetljivost ekrana na dodir.

Još jedna stvar.
Znam da sam u temi Mi4 pitao za tipke sa strane, kod ovoga su pak plastične, ok, ali jel vam se čine stabilne i čvrste na dodir, ili klimave, mekane ?
 
Meni radi zoom najnormalnije i u stock gallery i u google photos.

Tipke su odlicne, cvrste dobar odziv na dodir dobar klik imaju sto bi se reklo.

Ni na Nexusu nisu ovako dobre...
 
@asi, neces pogresiti ako uzmes xiaomi telefon, nije to telefon kao bilo koji Kinez, ipak Xiaomi malo vise vodi racuna do kvaliteta izrade. Imao sam ranije iPhone4, koristio ga vise od godinu dana, posle sam uzeo samsung note2, prodao u roku od nedelju dana, uzeo nexus4 koristio 3 meseca. prodao i kupio xiaomi mi2, kojeg sam koristio godinu dana, mozda malo vise, uzeo lumiu 830 porodao posle 2 meseca, i uzeo na kraju xiaomi mi4 koristio vise od 8 meseci, i sad imam iP6s. Po ovim najvise sam bio zadovoljan sa Xiaomi telefonima, od izrade do podrske, ma sve je odlicno na telefonima.

edit: posle lumie 830 sam imao meizu mx4 ali se desio kvar jer sam hteo instalirati internacionalni booloader u kinesku verziju, i na taj nacin se sve obrisalo, i telefon nije mogao da se pokrene, da ne pisem vise, ima na meizu mx4 temi sta se izdesavalo, posle meizu mx4 sam kupio xiaomi 4
 
Poslednja izmena:
Sve je ok sa Xiaomi firmom, ali ovo što sam pročitao za Mi4 oko snimanja zvuka i za Mi4c oko multitoucha, se čine kao lagani hardwerski problemi u ta dva modela. Možda ne kače svaki mogući prodani primjerak ali određeni postotak.

Nisam opterećen firmama, i proizvođačima, bitno mi je da mobitel koji imam radi ispravno i da mi odgovara specifikacijama. Da li će se mobitel zvati Puki, Šuki, i da li će ga proizvoditi Samsung ili neka baba iz afrike mi je svejedno.

Ima li još tko ovdje od vlasnika taj problem sa otežanim zumiranjem slika pomoću dva prsta ?
 
Poslednja izmena:
Znači nitko se ne javlja, to znači da imaju problem, i pretpostavljam žele da se i drugi za**** time što će ga kupiti.

Mobitel je super ali ****ga, uništen je s tim defektom.
 
Ja nemam taj problem. Zato se i ne javljam. Zašto bih hteo da se neko za...??

Sent from my SGP521 using Tapatalk
 
Pretpostavljam, zbog šutnje. Jer nije problem napisati riječ kao ti. Nije sitnica u pitanju nego hardwerska greška, i ne da mi se s tim zezati kad mogu u startu naručiti Redmi 3 s kojim nitko nema problema. Ako odriskiram i dobijem s tom greškom razmišljam kako bih se privikao da svaki zum moram povlačiti po 3 puta prije nego li ispadne kako želim, i onda se sjetim da nekima zbog te greške ne registrira svako slovo kad pišu brzo na tipkovnici, to je onda malo previše da bi se trpilo stalno.
 
Ja sam moj primerak kupio u Mi radnji u Pekingu, ako to ima ikakve veze.

Sent from my SGP521 using Tapatalk
 
Ja sam moj primerak kupio u Mi radnji u Pekingu, ako to ima ikakve veze.

Sent from my SGP521 using Tapatalk
Vjerovatno ima veze, znači da je orginal, ali opet malo je vjerovatno da puno ljudi kupuje od totalno neprovjerenih izvora i da je taj problem samo na jeftinim kopijama.
 
Nema veze gde je kupljen.
Kopije su vrlo retke,tj ja nisam video kopiju,niti išta čitao o tome.

Ne znam da li uopšte postoje.

Može biti samo do verzije softvera, a i to je lako rešivo.

Moraš shvatiti da kod nas još uvek nema dovoljno mi4c jer je bio skup. Sada će ih biti znatno više i baš me zanima da li će biti pritužbi na zumiranje. Lično mislim da neće.
Ta recenzija je napravljena pre više od 6 meseci, telefon proizveden još pre toga i verzija softvera prastara....
 
Poslednja izmena:
Meni stize mi4c 3gb verzija za dve nedelje. Pa cu isprobati to sa multitouchom. Iskren da budem, taj problem sa ivicama je zbog implementiranog edge tap fazona, za back i slikanje slika.
Jer sigurno nema kapacitivnih senzora na obodu kucista, vec se koristi ekran i povecanje osetljivosti kako bi se detektovao dodir.
 
Da, recenzija i neke otvorene teme po forumima su stari ali se vidi da je na tim temama par ljudi potvrdilo problem i u trećem mjesecu 2016.
Moguće da je stvar riješena update-om, ali da ovi vlasnici koji su ga kupili u trećem mjesecu nisu bili isprobali novije ROM-ove.

@Gorth, slažem se, moglo bi biti zbog te ''edge tap'' funkcije. Jedan korisnik je na jednoj od gore linkovanih tema napisao da mu nije pomoglo gašenje te funkcije. Navodno najviše smeta onima koji pišu sa dvije ruke i igraju neke igrice, čime moraju dodirivati rubove ekrana. Bar nisam među korisnicima koji tako koristi mobitel, pa si mislim da bih mogao trpiti tu grešku u slučaju da postoji.
 
Poslednja izmena:
Momci treba mi pomoc, preko Fantacy sam uzeo mi4c 3GB 32GB sve ok radi brzo, radi dobro ali samo na 2G mrezi. 3G ni da bekne. Prvo sam mislio da nije do softvera, pa sam otkljucao bootloader, prlmenio softver, sada sam na xiaomi.eu 7.2.4.0 LXKCNDA medjutim ista stvar, samo mi se par putam dok sam negde kretao zakacio na 3G, inace kuci i svuda samo EDGE. Signal je ok, koristim i mi4 3GB on radi bez problema na svim mrezama, najnormalnije. Usao sam i u tajni meni *#*#4636#*#* i pokusao da ga namestim da radi na WCDMA only, tada se gubi mreza i nista ne nalazi....
Ima li neko savet, resenje, neki predlog sta uraditi?
 
Ne znam da li da probaš zvanični rom, kineski. Meni radi na LTE i to baš dobar signal. I probaj faktori reset. Pogledaj u 'Downloader' aplikaciji da li Xunlei akcelerator uključen ili isključen, mada meni radi bez obzira na Xunlei


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno