Šta je novo?

Xiaomi Mi4c

A da ponovim, kesiranje vam je bitno zbog cega? Zbog cega je bitno koliko je zauzeto/slobodno ram-a?
 
Da li neko ima verziju od 3gb rama?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Bitno je da ram bude iole popunjen. Džaba tri GB rama ako je jedan GB totalno neiskorišćen.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Moja je 3ga rama...evo sad gledam i za Cache i za Runing bi trebalo po jedno 2 i po ili 3 screenshota-a

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
A sta ako mu je tih ~2 gb dovoljno za svakodnevnu upotrebu tj. 90% aplikacija koje korisnik upotrebljava?
 
f51d5abbda36e0fa1615cdfa31aabcf4.jpg


Evo ovaj da piše koliko ima slobodno rama

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Ako budem dokon napraviću neki video pa okačiti

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Auuu, kako su ocajno ovo odradili. Uopste ne moze lepo da se vidi koliko ide na sistem a koliko na app. Jedino da pokrenes 10-ak ovih app sto vuku dosta rama pa da vidimo moze li 2 kruga bez reloada. A kesiranje je bitno, opet ponavljam, kako ne bi dolazio stalno u situaciju da moras da palis app od nule. Kada citas nesto logicno da zelis da nastavis gde si stao a ne da juris od pocetka, zar ne?
 
Nijednu do sad nije reloadovao od ovih sa screen shota. Njih najvise koristim.

Ne! Totalno pogresno, prvo kad nesto citam/radim na telefonu to i zavrsim i ugasim app. Ne ko na iPhone-u da mi zamrzava app i onda upalim dialer i pozovem pogresnu osobu jer njemu treba 3 sekunde da ucita novo stanje. Ovako em ucita momentalno odmah, em imam najsvezije informacije.

Totalna je glupost svakodnevno koristiti home taster na androidu. Ponekad da, koristim ga kad imedju aplikacija setam neki clipboard ili nesto treba paralelno da ispratim ali to nije tako cesto.
 
Auuu, pa ti bas ne kapiras funkcionisanje Androida. Poenta i jeste izlaziti na home i drzati u ramu zbog brzeg pokretanja i manje potrosnje baterije (manje se optereti cpu kad vuce iz rama nego kad startuje od nule). Ko ovde prica o iOS-u? Na Androidu ako ostavis dialer u ram memoriji startuje se instant, a taj lag od 3 sekunde je postojao na Samsungu svakako.
Totalna je glupost izlaziti iz svake app.
Sto se tice citanja, a sta ako npr. citas nesto i paralelno kuckas na messengeru, wa, viberu pa pustis nesto na YT, eventualno odigras neku igru i posle pozelis da nastavis citanje. Bolje da te vrati na pocetak pa da juris gde si stao ili da te jednostavno vrati gde treba?

Xperia Z2
 
Poslednja izmena:
Nikad ne radim paralelno takve stvari na telefonu. Svaki proces zavrsim sa back tasterom.

Evo ti konkretan primjer, sad sam otvorio ttalk da vidim nove postove i morao rucno da refreshujem thread. Em je ttalk cucao u pozadini bez ikakvog smisla, jer da ima smisla sam bi refreshovao, em sam cekao. Ovako otvorim ttalk i odmah mi se pojave novi threadovi.

Brze pokretanje? Besmisleno brze na mi4c.

Bolja baterija? Minorno bolja ako je uopste.

Shvatas li da sve sto radim na telefonu odradim do kraja jer mi je bitnije da imam up to date informacije (feedly, ttalk, flipboard, sta god) nego da se vracam sa jedne tacke na pocetak pa refreshujem rucno....

Tako mi je glupavo kad udjem i pojavi se neki nebitni tekst koji je ostao nakon izlaska preko home tastera. Masu ljudi koje znam tako koriste telefone i onda besomucno izlaze na back pa iz aplikacije cak izlete pa se vracaju pa nikad da ubodu sta im treba.
 
E ne znam jesi li ironican ili stvarno tako koristis telefon....
 
Nikad ne radim paralelno takve stvari na telefonu. Svaki proces zavrsim sa back tasterom.

Evo ti konkretan primjer, sad sam otvorio ttalk da vidim nove postove i morao rucno da refreshujem thread. Em je ttalk cucao u pozadini bez ikakvog smisla, jer da ima smisla sam bi refreshovao, em sam cekao. Ovako otvorim ttalk i odmah mi se pojave novi threadovi.

Brze pokretanje? Besmisleno brze na mi4c.

Bolja baterija? Minorno bolja ako je uopste.

Shvatas li da sve sto radim na telefonu odradim do kraja jer mi je bitnije da imam up to date informacije (feedly, ttalk, flipboard, sta god) nego da se vracam sa jedne tacke na pocetak pa refreshujem rucno....

Tako mi je glupavo kad udjem i pojavi se neki nebitni tekst koji je ostao nakon izlaska preko home tastera. Masu ljudi koje znam tako koriste telefone i onda besomucno izlaze na back pa iz aplikacije cak izlete pa se vracaju pa nikad da ubodu sta im treba.

Nikad ti se nije desilo da citas neku temu koja ima vise strana i iz nekog razloga moras da prekines? Lakse ti je da posle juris gde si stao nego da te saceka tamo gde si ostavio?
Besmisleno brze? Otvori facebook app i izadji na home i vrati se, sad je ubij skroz pa pokreni ponovo. I reci mi da li je isto vreme otvaranja.
To sto masa ljudi koristi tako ne znaci da tako treba. Masa ljudi koristi Samsung i zadovoljna je softverom a cinjenica je da je ocajan.

Xperia Z2
 
Zbog takvih kao sto si ti je forum postao ovakav. Ko je pomenuo Z2 uopste?!
Inace, naravno da ne moze bolje od Nexusa da radi. Ni jedan Android ne radi bolje i fluidnije od Nexusa. Kesiranje da ne pominjem, Kinezi su poznati po tome.

Xperia Z2

Imao sam i ja nexus 4 , i znam kakvi su nexus telefoni, ali taj nexus telefon na testovima nikad nije imao bolji rezultat od naprimer xiaomi mi2 koji je isti hardverski. Isto npr na mi4 kad koristis miui rom je brzi na testovima nego ako na njega stavis aosp android verziju. Tako da mi4c moze biti brzi od 5x cak iako je 5x nexus telefon, ali to ne mora da znaci da je mi4c i stabilniji. Eto.
 
Cekaj, kakve veze imaju rezultati u testovima? Pa valjda je bitnije kako se telefon ponasa u realnom radu. Nexus 4 i dan danas radi sjajno, a pogledaj kako rade ostali telefoni iz te godine. Tako ce biti i sa ovim Xiaomi telefonom u odnosu na 5x. I sada je 5x fluidniji, a bice vremenom sve veca razlika.

Xperia Z2
 
Pa bilo je reci da je mi4c brzi od 5x. Vajda je to neki test ako poredis 2 telefona, ne?
 
Pa mozda brze startuje app ako su stavili brzu memoriju ali nije to jedina stvar na telefonu. Nexus fluidnost ni jedan ne moze da dostigne.

Xperia Z2
 
Nikad ti se nije desilo da citas neku temu koja ima vise strana i iz nekog razloga moras da prekines? Lakse ti je da posle juris gde si stao nego da te saceka tamo gde si ostavio?
Besmisleno brze? Otvori facebook app i izadji na home i vrati se, sad je ubij skroz pa pokreni ponovo. I reci mi da li je isto vreme otvaranja.
To sto masa ljudi koristi tako ne znaci da tako treba. Masa ljudi koristi Samsung i zadovoljna je softverom a cinjenica je da je ocajan.

Xperia Z2

Nikad, teme citam uvijek najnovije postove. Generalno nemas nijedan jedini argument sem sto se nexus zove nexus pa je po defaultu najbrzi.

Imao sam nexus 5 jako dugo, nista losije mi4c ne radi od njega. Isto tako nista sporije ne radi nego m9.
 
Lik sa teme na temu skače i vrti dve reči, stručnjak za telefone koje ne poseduje. Ovaj fon jako lepo radi, meni jedino ne leži njegov UI.
 
Poslednja izmena:
Ali stvarno, ovo me podsjeca na stotine i stotine ispisanih postova u vezi kamere iso wb-a cega god maltene kao da ljudi svaki dan po 10 sati koriste telefone a ne sto prepricavaju ono sto procitaju na netu ili pogledaju neki video pa daju svoje subjektivno misljenje koje opet dopunjavaju procitanim-prepricanim ili svojim pretpostavkama sta bi bilo kad bi bilo....

Njedan telefon ne smije da radi bolje od Nexusa, nijedan ne smije da ima sto Samsung ima, nijedan ne smije da kosta preko 350$ .....

Da se ja bavim ostavaranjem i zatvaranjem aplikacija i buljenjem u cached proces po citav dan mlateci praznu slamu po temama ne pada mi na pamet. Samo sam iznio svoje misljenje, a to je da je ovo odlicno sklopljen uredjaj i po pitanju hw-a i po pitanju sw-a.
 
Ti ne razumeš za šta služi 3gb rama. Tebi bi isto radio i telefon od 1gb. Bacio si pare.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Bačeno je 220e na mi4c 3gb rama a 320e za nexus 2gb rama nije bačeno??

Sent from my SGP521 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno