Šta je novo?

Xiaomi Mi4c

Vi koji imate uređaj već nekoliko mjeseci, iznad je isto jedan forumaš pitao pa mu nije odgovoreno, a ona recenzija par stranica ispred je ipak napisana nedugo nakon kupnje.
Dakle, nakon mnogo pročitanih reviewa, mene također najviše zanima:

1. Koliko vam otprilike baterija traje pri nekom vrlo laganom korištenju, odnosno su standby-u uz nekoliko kraćih poziva dnevno i recimo pola sata surfanja dnevno. To bi moralo biti bar 3 cijela dana, pa i 5 dana, ako nema aktiviranih pozadinskih programa kao što je WhatsApp, Facebook i sl. ?

2. Dolazi li do kritičnijeg zagrijavanja prilikom dugog surfanja, ili gledanja youtube, slušanja muzike ? Teče li to fluidno bez trzanja ?

3. Spomenute su ovdje te tipke sa strane, da lijepo klikću ali da su malo klimave, jel se dodatno rasklimalo to i kako vam rade ?
 
Poslednja izmena:
1. Otprilike od subote uvece prije dva dana dakle do nedelje uvece skoro bez koriscenja (par video snimaka, par Viber poruka, par poziva) 66%-30%. To je najmanje moguce koriscenje koje sam ja napravio i to sasvim slucajno. Inace tokom dana, ako je skinut sa punjaca u 7 ujutru, u 23 mi rijetko kad ostane ispod 35-30%. Sot mi je u prosjeku 3:50 - 4:30h takvim danima.

2. Nikakvo zagrijavanje nisam primijetio u nijednoj varijanti. Jedino sto nisam probao je igranje igrica dok se puni preko quick charge-a. Radi perfektno. Recimo da u odnosu na M9/S7 pali kameru i spreman si za slikanje duplo/znatno brze. Posle Nexsusa mislim da nista fluidnije i brze nisam koristio.

3. Moji tasteri su postojani, ne klimaju i imaju jako dobar feedback prilikom pritiska ako si na to mislio pod ovih da lijepo klikcu.
 
Kod Nexusa je sve to ljepse na oko za nijansu, mozda me to prevarilo ali nebitno. MIUI radi savrseno.
 
Zadovoljan sam odgovorima, dobro je osim ovo za bateriju.

Znači uvijek ti je na neki način aktivan viber, a možda i još ponešto u memoriji ? Ne znam jesi li provjerio te autostart programe, neki su tako ugasili nepotrebne aktivnosti i još povećali trajanje baterije ?
Meni se čini malo previše potrošiti 35% baterije u jednom danu uz gotovo minimalno korištenje. Zato kažem da ti je vjerovatno više programa stalno aktivno ''in the background''. Zatim GPS, jel ugašen, WI-FI skeniranje za dostupnim mrežama, bluetooth, automatske sinkronizacije accounts-a ?

Ovdje je jedna tema o bateriji Mi4c, većina je zadovoljna ali ne svi, postavke su dosta bitne:
http://en.miui.com/thread-177500-1-1.html
 
Sve zivo mi je popaljeno. Koristim dvije kartice u telefonu, privatnu i sluzbenu. gmail nalog sa backup-om slika i videa, exchange koji automatski pusta mejlove kad stignu. Viber, WhatsApp i sve ostalo od takvih aplikacija sem fb-a.

Nista se ne gasi iz pozadine posto imas u podesavanjima svasta nesto. Ja sam samo podesio zvona i melodije za razne notifikacije i to je to :). Pola dana provedem na lte inace....
 
Ako je sve tako, onda je to OK trajanje. Koji ROM koristiš, defaultni kinesko-engleski, skuhani u kojem je prodavač dodao jezike ili si možda stavio neki multijezični sa Xiaomi.eu stranice ?
 
Stock koji je dosao uz telefon. Na engleskom je. Sa eu.xiaomi ja mislim da je.
 
Ja sam na stock miui 7.2.4 i radi stvarno dobro, verzija 3/32gb. Nisam primetio značajno zagrevanje, mada ne igram igrice. Uvek mi je na 4g lte uvek uključeni viber,bbm,whatsapp, mail,..ako ne surfujem mnogo tako izvuče 2 dana, sa dosta surfa bar dan.

Sent from my SGP521 using Tapatalk
 
Ja sam na stock miui 7.2.4 i radi stvarno dobro, verzija 3/32gb. Nisam primetio značajno zagrevanje, mada ne igram igrice. Uvek mi je na 4g lte uvek uključeni viber,bbm,whatsapp, mail,..ako ne surfujem mnogo tako izvuče 2 dana, sa dosta surfa bar dan.
Nije loše. To je onaj koji ima samo engleski i kineski jezik, odavdje: http://en.miui.com/download-293.html
Jel tako ? To si ga samo flashao preko, znači upgrade, nisi odradio brisanje sa wipe all ?
 
Poslednja izmena:
Da samo sam uradio update. One kineske app sam obrisao. Jeste to je org softver i ima samo kineski i engleski, ništa nisam flesovao.

Sent from my SGP521 using Tapatalk
 
Jel stvarno realno da ovaj telefon radi brze od nexusa 5x? Jel imao neko prilike da proba oba telefona da podeli utiske iz prve ruke?
 
Nisam probao nexus a i prilično sam nov sa android telefonima.
Gledam logično ima isti procesor a više rama...trebalo bi da je brži, mada i ako je sporiji za nijansu to se verovatno neprimećuje.
Ne znam da li je neko stavio AOSP na mi4c pa da javi utiske.

Sent from my SGP521 using Tapatalk
 
93bc750316147c2b91db890fa9f3abb4.jpg


Evo test memorije sa A1 SD bench
Za skladište je rađen Accurate

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Jel stvarno realno da ovaj telefon radi brze od nexusa 5x? Jel imao neko prilike da proba oba telefona da podeli utiske iz prve ruke?
Radi perfektno i sto je veliki + po meni, nema nenadanih batt drain-ova od play services, location itd itd.

Mene je to par puta zestoko izludjelo na nexusu 5.
 
Koristio sam nexus 4 tri godine, posle toga kratko i nexus 5. Oba su bila tri klase iznad konkurencije po brzini i fluidnosti. Zato ne mogu da verujem koliko losih komentara citam po netu za 5x.
Zato se dvoumim izmedju 4c i nexusa. Kamera je bolja na 5x ali je izgleda sve ostalo na strani xiaomija. Bas nisam pametan
 
Nema teorije da bolje radi od Nexusa, ne zavaravajte se.

Xperia Z2
 
Zasto nema teorije? jer je Kinez? Xiaomi? da mozda Xperija Z2 radi brze?
 
Pa zato sto je MIUI neka kopija iOSa i nije da je lagan... Ne kažem da radi sporo i da je los, ja planiram mi4 za sebe da uzmem... :) ali jednostavno Nexus je Nexus :D
 
Zbog takvih kao sto si ti je forum postao ovakav. Ko je pomenuo Z2 uopste?!
Inace, naravno da ne moze bolje od Nexusa da radi. Ni jedan Android ne radi bolje i fluidnije od Nexusa. Kesiranje da ne pominjem, Kinezi su poznati po tome.

Xperia Z2
 
Mislim da nećeš pogrešiti koji god da uzmeš.
Nexus ima još i skener prsta, ako ti je to bitno, i malo veći ekran.

P.s. meni se MIUI baš sviđa :)

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Pa zato sto je MIUI neka kopija iOSa i nije da je lagan... Ne kažem da radi sporo i da je los, ja planiram mi4 za sebe da uzmem... :) ali jednostavno Nexus je Nexus :D

Šta ti si se odlučio za Mi4 u odnosu na Mi4c, kako to ?
To je jedna od najvećih i najneizvjesnijih dvojbi u svijetu mobitela, između ta dva :) Imaju puno zajedničkog a opet dovoljno različitog. Mi4 ipak nudi onaj jedinstven premium osjećaj s tim zgodnim metalom, i to ga izdvaja. Meni se jako sviđa i konstrukcija Mi4c, ali ne nudi taj premium dojam.
Prednosti Mi4c bi mi bile:
Malo lakši, nešto boljeg procesora koji čini se pomaže i tome da kamera ima bolji framerate pri pomicanju, što je malo znalo zezati Mi4.
Bolji stražnji zvučnik za muziku (manje bitno), double tap wake up(manje bitno).
 
Pa zato sto je MIUI neka kopija iOSa i nije da je lagan... Ne kažem da radi sporo i da je los, ja planiram mi4 za sebe da uzmem... :) ali jednostavno Nexus je Nexus :D

Sta fali MIUI-u? Radi identicno kao Sense shodno telefonu na kojem je. Fluidno, brzo bez ijednog jedinog problema. Kameru pali jednako brzo kao iP5s i ip6 recimo. S7 koji je drzi u memoriji !?!? pa su vrlo blizu, tesko je vidjeti razliku.

Zbog takvih kao sto si ti je forum postao ovakav. Ko je pomenuo Z2 uopste?!
Inace, naravno da ne moze bolje od Nexusa da radi. Ni jedan Android ne radi bolje i fluidnije od Nexusa. Kesiranje da ne pominjem, Kinezi su poznati po tome.

Xperia Z2

Ne lupetaj kad nisi probao. Da jesi, ne bi ni u ludilu to napisao. Prije Mi4c sam koristio Nexus 5 prvo pa HTC M9 i znam dobro sta pricam. UI je strasno brz sa sve ukljucenim animacijama. Nema bugova, nema FC-a, nema cekanja po 3-4-5 sekundi da aplikacija prikaze sadrzaj....
 
Ovo "ne lupetaj" postalo bas popularno u poslednje vreme po forumu. Ali kad cujem od nekoga kome je Note 2 radio bez laga ne mogu nikako da uzmem za ozbiljno. ;)
Nema bugova i fc? Pa to nemaju ni telefoni od 150e, niti to cekanje da prikaze sadrzaj (pa nije Samsung). Opasku oko kesiranja si vesto pokusao da izbegnes jer i sam znas da nema ni govora da moze tako da kesira. Niko ne kaze da je ovaj telefon los ali reci da bolje radi od 5x je glupost decenije.
 
Šta oko keširanja?
Mogu da probam šta te interesuje pa da javim.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Stvarno? Sto se drogirate sa tim kesiranjem, o cemu se radi zapravo?
 
Radi se o tome da zadrzi aplikacije u ramu umesto da ih ucitava od nule. Ovo sa klipa je veoma cudno jer je Nexus gomilu stvari reloadovao umesto da zadrzi u ramu, a znamo da 700-800MB drzi lagano u ramu nakon paljenja. Veoma cudan snimak.
@Kapri, pokreni aplikacije koje najcesce koristis i nemoj da ih zatvaras (izadji na home) i idi u apps, running pa slikaj i onda cached pa slikaj. Jos bolje ako koristis vece potrosace (face, messenger, instagram, viber) pa postavi sliku. Bas da vidimo kako kesira.
 
Poslednja izmena:
Aj kad stignem probaću.

Samo da napomenem da je meni trebalo dan dva da skapiram da mora posebno u Security App da se dozvoli za svaku aplikaciju Autostart i App Permission da se podesi i da se isključi automatsko brisanje aplikacija koje želite da rade.
Ja sam to morao podesiti za Gmail, Outlook, Viber, Whatsapp, BBM.

Po defoltu MiUi sam briše aplikacije u zavisnosti koji je Battery profil izabran.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Meni su svi ti profili izgaseni i ne brise nista iz pozadine. Ima negdje u podesavanjima clear -> never ili clear on lockscreen ne znam tacno.
 
Nazad
Vrh Dno