Šta je novo?

Xiaomi Mi4c

2giga verzija, nažalost... Čini mi se da je upravljanje ramom malo agresivnije, sad sam otvorio prvo chrome pa 10 aplikacija i reloaduje stranu kad ponovo pokrenem chrome. Ima u sistemu podesavanja za ram menadzment, al nisam se igrao sa tim. Zongliranje sa par aplikacija radi bez ponovnog ucitavanja. Servise ne ubija.
 
Da ima 3gb isto bi radio.. Nikada to nece srediti amateri
 
Bez namere da pokrecem neku za/protiv raspravu, sta je "to" sto amateri nece srediti. Stvarno me zanima.
Sta smeta sto reloaduje stranu kad se ponovi otvori browser?I Trosi internet ili je u pitanju nesto drugo?
 
Fluidnost, brzina korišćenja, kad već ima 3gb treba to i da se oseti prilikom rada.
 
Pa ne drzi apk u pozadini,to jest ne puni memoriju do kraja. Npr ja na nexusu(2gb) otvorim neku stranicu pa izdrndam par programa posle,prespavam 7h probudim se upalim chrome on odmah otvori stranicu na kojoj sam ga ostavio.

To sto sam napisao nije mogao da odradi mi4 sa 3gb rama,cak ni blizu toga
 
Poslednja izmena:
Ima li jos ko ovaj telefon?:) Sta je sa softverskim manama,notifikacije sto ne dolaze pa treba da svasta nesto podesava i slicno?Kako sad radi fon,ima li nekih nedostaka?
 
mod ranger xiaomi nema te mane, sto bi high end imao? ti imas pa znas ili ti se javlja?
 
Ima li jos ko ovaj telefon?:) Sta je sa softverskim manama,notifikacije sto ne dolaze pa treba da svasta nesto podesava i slicno?Kako sad radi fon,ima li nekih nedostaka?

Na šta konkretno misliš? Sve radi out of box. Root, twrp recovery možes da uradis, a i ne moras. Sve radi i bez toga. Eventualno flash sMIUI-a sa xda (jedno 200mega je laksi), ili zvanocne medjunarodne verzije ako uredjaj dodje sa kineskim romom.
 
mod ranger xiaomi nema te mane, sto bi high end imao? ti imas pa znas ili ti se javlja?
Gde spada mi4i? Prepun je kojekakvih gluposti...A, ako si pogledao video, i mi4c je...

Na šta konkretno misliš? Sve radi out of box. Root, twrp recovery možes da uradis, a i ne moras. Sve radi i bez toga. Eventualno flash sMIUI-a sa xda (jedno 200mega je laksi), ili zvanocne medjunarodne verzije ako uredjaj dodje sa kineskim romom.

Ako ga imaš, daj neki utisak, razmišljao sam da ga uzmem, ali odustao posle malo istraživanja. Moze li neki aosp ili slično, ne volim miui, kakva je baterija?
 
Lol ,ja nisam ni znao da je sa tobom bila opklada :)

Pivo ko pivo,bitno je da sam pobedio [emoji23]
 
Na šta konkretno misliš? Sve radi out of box. Root, twrp recovery možes da uradis, a i ne moras. Sve radi i bez toga. Eventualno flash sMIUI-a sa xda (jedno 200mega je laksi), ili zvanocne medjunarodne verzije ako uredjaj dodje sa kineskim romom.
Da li postoji opcija i na ovom mobu da se vidi ona lista delova moba stiskanjem vise puta na kernel u setings ? Interesuje me ko im dobavlja displeje..
 
Da li postoji opcija i na ovom mobu da se vidi ona lista delova moba stiskanjem vise puta na kernel u setings ? Interesuje me ko im dobavlja displeje..

Izgleda da ne moze da se vidi, ili ja ne vidim opciju. Kad se stisne vise puta na kernel otvori hw testing, idem gornji desni ugao... Al nigde nema opcija da prikaze listu delova.
 
Ne mogu da nađem temu za Mi4 (prvi model), planirao sam da kupim Redmi 3, ali pojavio se Mi4 na sniženju za 154$ (3GB RAM, 16GB ROM, 3G verzija), tako da sam bliži odluci da pazarim Mi4, iako me kod Redmi 3 baš privlači brutalna autonomija baterije. Ima li neko ko je koristio ovaj telefon, šta su mu najveće mane, kakva mu je baterija? Preko nedostatka SD slota ću nekako da pređem, ali čitao sam da zna poprilično da se zagrije pri intenzivnijem korišćenju, uz primjetan lag, pa me to pomalo brine. Nisam neki hardkor gejmer, ali nije da planiram da ga štedim pri multitaskingu. :)
 
Da malo dignem temu, moze preporuka za temp glass za mi4c?

Gledao sam po aliju i ostalim sajtovima dosta njij se zali da stakla koja stizu nisu tacno prema mjerama ekrana pa ne bih da se zeznem jer cu ga cekati mjesec i po dva dana....
 
Nillkin je fenomenalan. Mi4i i Mi4c imaju identicno staklo - ja sam prezadovoljan na Mi4i. .
 
Moze link do tog tvog stakla? Jer nisu sva za mi4i ista kao za mi4c makar po komentarima....Negdje fali 1mm negdje 2 negdje nisu fino pokriveni kamera i senzor naprijed....
 
Odgovara staklo za Mi4i. Ja sam uzeo dva ova:

For Xiaomi Mi2 Mi2s Mi3 Mi4 M4 Mi4i Mi4c Mi 4i Hongmi Note Note 2 0.26mm 9H Front Premium Tempered Glass Screen Protector Film
http://s.aliexpress.com/UjiUJB7f
(from AliExpress Android).

Verovatno je losije od nillkina, medjutim idealno odgovara, na dodir je ok i stiglo je za 3 nedelje.

Ako trebas case, preporuka za:
Original NILLKIN Super Frosted Shield Case for Xiaomi Mi4i Mi4c back cover matte shell + Screen Film
http://s.aliexpress.com/MnUzqiqA
(from AliExpress Android).
 
Poslednja izmena:
3/32 verzija. Dosao je sa twrp-om i poslednjim stable sw-om. Skoro nov uredjaj, dobio sam ga glavu za glavu za isto tako odlican iP5s koji sam koristio kao drugi tel a koji mi je poceo ici na zivce opasno.

Jedino sto nisam pohvatao sve oko MIUI-a ali ima vremena.

Ako ovako ostanu pozitivni utisci, ode M9 na dobos lagano a mozda i Mi 5 uzmem kad bude cijena prihvatljivija i dostupnost bolja.
 
Citao sam da je izasao 6.0 ali mi update nista ne javlja.

Prezadovoljan sam ovih nekoliko dana koliko ga koristim.
 
Mozel mala pomoc? :) Ne mogu se odluciti izmedju ovog telefona tj. xiaomi Mi4c - Redmi Note 2 - Umi Touch.
Neki predlog?
 
prvo odluči koliki ćeš ekran. ja imam rn2 i sad ne bih kupovao ništa sa manjim ekranom.
 
Nazad
Vrh Dno