Šta je novo?

Xiaomi Mi4c

Ajde redom da pogledamo zamerke. Razmatram samo 3GB verziju:
Cena za 32 GB je oko 260 USD, mozda moze da se iskopa jos koji dolar nize.
Meizu otpada u startu zbog zatvorenog sistema. Nema podrske zajednice a ne navikava mi se na Flyme.
Letv je pre svega MTK. Iako dobar i jeftin, ipak mi se cini da Qualcomm radi rasterecenije, tecnije i manje trosi bateriju. Pricam to iz iskustva sa koleginim Redmi-em i Alcatel-om kog sam kupio klincu. Pored toga, svi su 5.5" i trebace mi bas dobar razlog da prebacim granicu od 5". To sve pod pretpostavkom da se nece ponoviti prica sa IUNI, Gionee, Newman i slicnim brendovima koji bljesnu na papiru. Xiaomi ipak ima neku zaledjinu i tezinu a imam i sasvim pozitivno iskustvo sa Redmi-em.
Kamera je (malo ili vise) losija na svim nabrojanim osim na Meizu koji je u startu otpao, a svejedno kosta priblizno. Bar prema primerima koje sam ja pronasao.
RMN2 je takodje MTK, takodje 5.5" i ipak 1GB RAM-a vredi nesto. A tu je i prica oko diskutabilnog kvaliteta displeja. To cemo jos da vidimo kako ce se zavrsiti.

Kad sve stavim na vagu(Soc, kameru, RAM, USB-C..), ispada da je Mi4c skuplji za jedno 20-30 USD a to je cena koja mi se ne cini velika ako ispunjava jedan, meni jako bitan uslov - max 5".
Citac otiska meni nista ne znaci a pomenuti One+2 kosta znacajno vise, mada ima i vise RAM-a i storage-a ili priblizno kosta ali za 16GB verziju a opet je 5.5".
Nikako ga ne branim, samo pokusavam zajedno sa vama da dodjem do argumentovane racunice. Rado cu izabrati neki drugi, samo da se uklopi u moje zahteve.
 
MTK X10 iz iskustva troši dosta manje baterije od SOC 810. Pogledaj npr autonomiju E9+, preko 7h SOT-a glat, znači dva dana korišćenja bez problema i bilo kog 810 telefona, ne može jednostavno da se poredi. Ram ti je svuda standardno 3gb, GPU je na strani S810. Ako ti baš treba 5' displej ja bih pre išao na One Plus X ako uspeš da ga pribaviš po USA ceni.
 
mi4c je odlican telefoncic i sve sto si napisao je zdravorazumsko razmisljanje i tacno je. ja licno sam uzeo rn2, jrer sam hteo 5.5" za male pare. ko ne zeli 5.5" i moze da se skrasi sa 5", mi4c je svakako lep izbor pogotovu zbog snap808.
 
Ovo je recimo drustvo koje je realno porediti i gde bih birao.
http://www.kimovil.com/en/compare/l...-pro,sony-xperia-z3-plus,xiaomi-mi4c-3gb-32gb

Lenovo odmah otpada zbog inferiornog SoC-a ali sam ga stavio u poredjenje zbog ostalih karakteristika i kao jedan "vidjeniji" kineski brend.
Sony pobedjuje kao top-performer u svakoj kategoriji ali uz odgovarajuci price-tag. Uz to je single-sim sto je nekada jako bitno. Meni nije.
U ovom poredjenju mi je nelogican Antutu test. Isti Soc a Letv ima duplo bolji score? Jasno je da se tu radi o dodatnoj optimizaciji ali i to nesto govori.

Ostaje Letv vs Mi4c - ozbiljan duel.
RAM, displej, najuzi okvir ali X800 nema recimo FM radio. Nekom znaci, nekom ne ali je u principu banalna usteda.
Kad sam pogledao testove po YT, jos sam sigurniji da mi je 5.5" previse. U svacijoj saci budu "pune ruke telefona" i ne vidim kako se koristi jednom rukom. Izgleda je sirina presudna.

U vezi price MTK vs Snap - simptomaticno je da uredjaj istog brenda, pribliznih specifikacija kosta 80% vise. Pricam o Letv X600/32GB vs X800/32GB.
OK, ima dispej vece rezolucije i 1 GB RAM vise ali je razlika skoro x2. Ipak ima jos nesto.
 
Ovaj telefon nema S810 kako je neko napisao nego S808 tako da ne vidim ni jedan razlog da ga ne kupiš jer ti sve odgovara što nudi.
 
Upravo. Ako ispunjava sve što očekuješ uz prihvatljivu cenu nema nikakve potrebe da gledaš dalje. Posebno u 5" segmentu nema neki izbor, možda pomenuti Oneplus X može biti neka alternativa, ali meni Mi deluje bolje.
 
Ne znam samo kakva mu je podrška na xda, ima li neki dobar aosp i koliko se zajednica trudi oko ovog modela.
 
Ja mislim da je problem xiaomia sto nikako ne zna da nasteluje soc da radi kako treba. Uvek neko mucenje i preveliko grejanje.
Pa njima na mi4 u balance modu (koji se koristi 99% vremena) cpu uc na 1.5ghz i greje se kao besan. Stavis performance mod i nemas bateriju.
Ja sa nexus 5 na full stock osetim grejanje samo kada ga koristim direkt na suncu ili igram igrice.

Dok ne poprave sw optimizaciju soc-a ni ne gledam njihove uredjaje.
 
Poslednja izmena:
I to ćeš znati po tome da su krenuli sa se prodaju po zapadnoj i severnoj Evropi i USA.
 
I to ćeš znati po tome da su krenuli sa se prodaju po zapadnoj i severnoj Evropi i USA.
Nema to nikakve veze, njih nema tu gde ti pominješ jer kinezi krše gomilu patenata i autorskih prava tako da će oni teško skoro zvanično da se pojave na tim prostorima...
 
Da i to je bitno. Ali to je "industrijske" strane. Ono o čemu sam pisao se misli na potrošače.
 
Ovakav sabanizam nisam ocekivao od Saomija.

Naime, na Mi4c, brzina preuzimanja je ogranicena na 500 kbps, osim ako ne aktiviras "Xiulei accelerator". Fora kod tog Xiulei-ja sto salje linkove svih fajlova koje skidas na neke kineske servere radi "optimizacije brzine" (totalna besmislica), a na par foruma se diskutuje da ima jos neke maliciozne osobine, pa cak i da je spajver.

Cak i ako ostavimo paranoju po strani, gotovo svi internacionalni/multilang romovi (ukljucujuci xiaomi.eu) nemaju taj Xiulei (dev su ga obrisali jer su smatrali da nicemu ne sluzi) i sad sam primoram ili da ubacim kineski rom pun bloata ili da se pomirim sa mizernom brzinom preuzimanja -.-
 
Sad postoji novija verzija ROM-s sa Xiaomi.eu gde je resen taj problem sa sporim preuzimanjem. (inace zale se dva meseca vec po forumima i nigde resenja, zato sam malo panicio, sad su konacno resili).

Bez tog hendikepa, Mi4c je zaista jako dobar telefon, brz i fluentan, jako lepo staje u saku i kompaktno izgleda, kamera je prilicno dobra, dobar SoC i 3GB rama. Ono sto me je malo razocaralo jeste ekran, primetno je losiji (boje/kontrast) od Samsungovih Amoleda (S5) ali i od ekrana na jeftinom Redmi-ju 1s. To svakako nije dealbreaker, jer je i dalje sasvim solidan ekran.
 
Koliko je komplikovano ubaciti taj rom i da li je moguće negde poručiti telefon sa tim ROM-om?
 
Ljudi sta mislite o ZTE Nubia Z7 MAX? Najvise bih voleo g pro 2 dual sim ali njega nema, a ovo je najpribliznije tome, za neku pristojnu cenu, a i jurim NFC zbog Bus Plus-a :d
 
Koliko je komplikovano ubaciti taj rom i da li je moguće negde poručiti telefon sa tim ROM-om?

Ja sam kupio odavde i on me je pitao da li zelim da mi ubaci Multilanguage verziju, ja rekao da, on mi lepo rutovao telefon, ubacio custom recovery (TWRP), i ubacio rom sa Xiaomi.eu. E sad, ta verzija roma koja je bila instalirana je bila starija, i imala je te neke probleme, ali ubacivanje nove verzije je stvarno jednostavno, moze cak i preko OTA (kroz meni telefona) ili kroz TWRP (isto je prilicno jednostavno).
 
Poslednja izmena:
Hvala ti puno, samo još jedno pitanje sve to važi za obe verzije i od 2 i od 3 gb?
 
Poslednja izmena:
^ Da. Svakako mislim da je besmisleno kupovati verziju od (samo) 16 GB, obzirom na ostale specifikacije, i ne preveliku razliku u ceni. Malo je bezeveze imati Snapdragon 808 i 16 GB interne (od kojih 4-5 nije dostupno korisniku).
 
Koji je trenutno najbolji rom? Stabilan i da sve radi.
Review ? [emoji23]

Da li i koliko se greje,koliko izdrzi baterija,kakav je zvuk u slusalici dok se razgovara sa nekim,kakav je displej iz uglova,kakav je oleophobic premaz. ?
 
Poslednja izmena:
Review ? [emoji23]

Da li i koliko se greje,koliko izdrzi baterija,kakav je zvuk u slusalici dok se razgovara sa nekim,kakav je displej iz uglova,kakav je oleophobic premaz. ?

Evo jedan mini review...

Zasto xiaomi mi4c? Trazio sam uredjaj koji je dovoljno snažan, max 5inča, full hd. Zatim pristojan ekran, dobra kamera i ir blaster.


Po meni uredjaj ima idealne dimenzije, lepo leži u šaci i moze da se koristi jednom rukom. Za osobe sa manjom šakom postoji mogućnost skaliranja sadrzaja na 3.5 ili 4 inča.
Kućište je izradjeno od plastike, sa mat završnom obradom. Završna obrada je perfektna, nema zazora, grubih ivica i što je najbitnije, ne ostaju otisci. Uredjaj deluje čvrsto i kvalitetno.
Mana kod kućišta su tasteri za volume i power, iako su lako dostupni i imaju lep hod, nekako su klimavi.

Ekran je ips, full hd, 5 inča. Boje su lepe, zasićene, uglovi i crna boja odlični. Odziv i preciznost perfektni. Za vidljivost na suncu ne mogu nista da kažem, sunca nema. Pohvala za minimalno osvetljenje, odlična stvar za čitanje u mraku. Ekran izgleda poseduje oleofobik premaz obzirom da se lako briše i teže prima otiske prstiju. Mana kod ekrana je nedostatak gorilla glass zastite.

Uredjaj je dosao sa kineskim romom, tako da je isti dan instaliran dev (zbog roota) medjunarodni rom, twrp recovery i google apps, 5 minuta posla. Ovde sam imao mali peh, naime hard brickovo sam uredjaj (moja nepažnja), srećom postoji mi flash. :-D Miui 7 radi odlicno. Sistem je brz i prilagodljiv, a kineske aplikacije se lako brisu. Sistem poseduje veliki broj podesavanja, tako da uredjaj mozete da prilagodite vasim potrebama do najsitnijih detalja. Od podesavanja, mene je odusevilo prisustvo dt2w opcije i side gesture (tap po levoj ili desnoj ivici sluzi kao back taster).

Baterija iako ima 3000mah, se ne ponasa tako. Uz intenzivniju upotrebu, uredjaj izgura dan i ostane 30-35% baterije. Mislim da bi se baterija bolje pokazala na nekom aosp ili cm romu. Dobra stvar kod baterije je brzo punjenje, quick charge punjača dolazi uz telefon. Pohvalno za xiaomi.

Grejanje je prisutno pri intenzivnijoj upotrebi 3g konekcije, i prilicno izrazeno pri igranju zahtevnijih igara. Tokom normalne upotrebe nema nekog jačeg zagrevanja.

Gps je odličan, filksira lokaciju ispod 10 sekund u zatvorenom prostoru. Kamera je takodje odlična, zadnja poseduje dual led blic. Ir blaster radi perfektno.

Zvuk u slušalici je dovoljno glasan i čist. Zvučnik/spikerfon pristojan i dovoljno jak. Zanimljivo je da sa zadnje strane postoji malo izbočenje tako da je zvucnik odmaknut 2mm od povrsine na kojoj stoji. Zvuk na slušalicama je odlican.

Ako sam nesto zaboravio, pitaj.
 
Ovako izgleda review. A ne prepucavanje kakvo započinju yt fanovi i ukenjaju svaku temu.
 
Kakva je ta baterija u poređenju sa nekim popularnim modelom?
 
^To jedino moze da uporedi neko ko poseduje oba uredjaja. Kao sto i sam verovatno znas, isti uredjaj kod dva korisnila nikad nece imati isto trajanje baterije. Svako koristi telefon drugacije.

@Ivan I. Potrudio sam se. :p
 
mislio sam da je uporediš sa nekim drugim telefonom koji si koristio :)
 
Tako reci. :) Nisam koristio nista sto ima bateriju ovog kapaciteta, nit neki popularan uredjaj, al recim od pokojnog htc one sv-a mi4c ima bar 40% bolju bateriju. Kod htc-a je baterija samo 1500mah, medjutim s4 i ekran male rezolucije su daleko manji potrosaci nego snapdragon 808 i full hd ekran.
 
A reci mi kako je upravljanje ram memorijom odnosno koliko dugo aplikacije ostaju učitane? Imaš verziju od 3gb?
 
Nazad
Vrh Dno