Šta je novo?

Xiaomi Mi4c

Zavisi iz kog ugla gledaš, za posao je svakako dobro jer će zaraditi više para.

Meni je lično i 16GB dosta, mada planiram da naručim 32GB verziju zbog 3GB rama kraje meseca kad cene odu malo dole i bude crne verzije.
ma.... ja sam redmi note uzeo 32gb verziju, da je imala 64 uzeo bih nju. stavicu 128gb karticu i opet malo....
 
kazem vam, ne bi oni stavljali ekrane koji ce svi da crknu u garantnom roku, mislite da im se isplati da menjaju milione ekrana, ili jos gore uredjaja. pa propali bi preko noci! taj mijanmar ekran ce isto trajati kao i sharp i imace slican ili malo veci procenat crkavanja. sve je to xiaomi izracunao, da im se ne isplati da predju na taj jeftiniji ekran ne bi to ni uradili, znaju oni sta je skuplja dara od mere.
 
Ma nisam se dobro izrazio, najviše me interesuje da li je moguće podešavati shutter speed, u tom manual modu.
 
Da,do 2 sekunde valjda. Tako je bilo na mi4 pa cenim i da je ovde.
 
Nadao sam se dužem otvoru blende, ali šta je tu je. Možda će biti u nekom custom romu.
 
Imas na miui sajtu onu portovanu cameru apk sa mi note pro. Mozda ona pusta vise sekundi
 
Kad ga se dočepam probaću, inače na gearbestu je 275$ crna verzija od 32gb pošto je presale kreće sa isporukom 22.10.
 
Malo ti je 128GB na telefonu? LOL
pa s obzirom da sam 2010. godine imao 64gb, pa posle i 96, 128 gb smatram prilicnim gimpovanjem za 2015. godinu. to sto su ljudi navikli da im apple i ostali de*ili prodaju memoriju ko da je zlatna, ne znaci da ljudi nisu imali ok kolicinu memorije nekad na telefonima...

probajte fv 5 aplikaciju, cuo sam da ona ima produzenu ekspoziciju....
 
Imas na miui sajtu onu portovanu cameru apk sa mi note pro. Mozda ona pusta vise sekundi

Ja nisam uspeo da nađem tu portovanu kameru sa mi note pro. Ako slučajno znaš da je nađeš molim te postavi neki link. Hvala.

Sa druge strane da pitam da li je neko već naručio? Ja sam batalio kupovinu i kupio Letv x600 pošto je cena bila odlična.

Nije mi se baš davalo još 100$ za dodatnih 16Gb mem i verovatno lošiju kameru.
 
Hvala, skinuo sam pa ću probati najverovatnije popodne.
 
Opet prosečna baterija...Xiaomi izgleda misli da će jedan isti kapacitet da im radi posao i na novim, jačim modelima kao što je i na starijim...ili prosto ugrađuju lošije baterije da bi oborili cenu.
 
Sta nedostaje ovom telefonu pa ga niko ne razmatra niti prica o istom. Dobar, pouzdan cipset, dovoljno RAM-a i storage-a (32gb verzija), displej 5" #tamanica, zvucno ime i garantovana podrska fabrike i zajednice, korektna cena za obe verzije, LTE, solidna kamera...?

Jedino su boje malo tupave ali uvek je tu univerzalna crno-siva.
Pitam jer se ja razmisljam da mi to bude zamena za vremesni Hongmi.
 
Sta nedostaje ovom telefonu pa ga niko ne razmatra niti prica o istom. Dobar, pouzdan cipset, dovoljno RAM-a i storage-a (32gb verzija), displej 5" #tamanica, zvucno ime i garantovana podrska fabrike i zajednice, korektna cena za obe verzije, LTE, solidna kamera...?

Jedino su boje malo tupave ali uvek je tu univerzalna crno-siva.
Pitam jer se ja razmisljam da mi to bude zamena za vremesni Hongmi.

Ja sam ga razmatrao i batalio u korist Letv x600 koji je sad dosta jeftiniji, jednostavno ima boljih i jeftinijih telefona.

Ne vredi dati 300$ za verziju sa 3GB rama.
 
@soko
Dobar je, ali skup u principu. Za dosta manje novca može da se uzme Redmi note 2 ili Meizu M2 note koje nude skoro sve nabrojano, osim 3GB rama. Kome je 5" dovoljno opet ima i superpovoljni Meizu M2.
Ja sam ga preskočio iz razmatranja (tek kad sam video ovu tvoju poruku sam se i setio da ovaj model postoji) jer nema čitač otiska, to mi je za trenutnu kupovinu bila obavezna stavka, a Xiaomi još uvek, ni u jednom modelu, ne nudi tu trenutnu hit funkciju.
Od 3GB/32GB sam gledao nešto skuplji Meizu MX5, mada sam na kraju naručio OnePlus2 (iskoristio sve pogodnosti Aliexpress-a pre neki dan).
Nekoliko članova je naručilo LeTV X500, ili X600 koji bi trebalo da su dobri telefoni, možda da sačekaš utiske, i eventualno i to da razmotriš.

edit: preteče me lopusina sa sličnim razmišljanjem
 
Poslednja izmena:
Ja sam čak za mi4c naručio kaljena stakla koja su mi stigla ali ih nisam primio jer su carinici odrali.

Eto čisto da znaš koliko sam bio zagrejan za telefon, da bi na kraju shvatio da ne vredi, tj. ne opravdava toliko visoku cenu.
 
Ja sam čak za mi4c naručio kaljena stakla koja su mi stigla ali ih nisam primio jer su carinici odrali.

Eto čisto da znaš koliko sam bio zagrejan za telefon, da bi na kraju shvatio da ne vredi, tj. ne opravdava toliko visoku cenu.
Kada ih ne primis oni vrate stvar nazad ? Da li ti onda kinez refundira celu sumu ? Da li bi tako mesto moglo da se odradi i sa mobom ako ti procene preveliki harac
 
sumnjam da ce bas kinezi da se zezaju tako... mada treba znati da li moze... ako moze onda extra!
 
Može možda par puta da prođe, a onda će skloniti Srbiju sa liste za slanje.
 
kako te carina oderala za kaljena stakla kad je to par usd ???

Tražili su preko 2000 din, jednostavno nisam hteo da preuzmem paket.

Videću sa kinezom ako mogu da se dogovorim da platim ponovno slanje ili mu možda čak ne budem ni to tražio jednostavno sad mi ni ne trebaju.
 
Poslednja izmena:
a sta bi sa onim "do 40 evra nema carine" ?

ja narucio neke futrole i jedan tempered glass, ima da mi skinu kozu sa ledja?
 
Pdv ide uvek, a to je 20%, meni su stakla računali preko 60$ svaki put zavisi od carinika i njegovog raspoloženja.

Mislim da smo otišli previše u off.
 
jedno staklo ili vise stakala su racunali 60? o.o

samo jos ovo i necemo vise :)
 
Više komada bez kutija znači mala kovertica. Elem po realnoj vrednosti bi carina trebalo da bude oko 200 din. maks sa svim troškovima. Da ne davimo dalje.

Ovaj telefon je inače dobro izbalansiran kad je u pitanju verzija od 3GB ali je cenovni rang pobegao daleko iz realnog sveta.
 
Nazad
Vrh Dno