Šta je novo?

Xiaomi Mi4c

pozdrav ljudi moj Mi4C je upravo pao i nije prso tac skrin nigde vec LCD displej ispod, slika ja ostala razmrljavljena ako razumete inace na komande reaguje... Ne znam, buni me sto ja ovako razmrljavio sliku da nije crko jos nesto osim displeja???
Razmisljam da narucim displej sa frejmom , znaci sce komplet i samo da prepakujem, gledam na Ali Expres to kosta ~20e ali me buni to sto koliko vidim nema tastera (volume up, downi za paljenje), nisam siguran kako cu da skinem tastere sa starog frejma....
Svaki savet je dobrodoso....
 
Skinućeš vrlo lako, bez brige. Samo pažljivo i natenane. Koji da pazariš - prelistaj zadnje stranice teme.
 
Ali ga cenis da nije crko neki HW osim displeya, pitam zbog ove razmazane slike????
 
To je i normalno stanje kad prsne LCD. Teško da je nešto od elektronike - mi4c je napravljen kao tenk :).
 
hvala... videcu sutra da narucim

evo naso cak i power i onaj taster sa power i voume + - za 1 e.... :)
 
Poslednja izmena:
Menjao sam skoro ekran na Mi 4c.. dosta je pipav proces, bukvalno sve moras da prebacis sa jednog frejma na drugi... Obavezno uzmi origanal ekran sa frejmom, kosta 27-30$, ovi jeftiniji cesto imaju raznih problema...
 
da da, tako sam i planirao sa frejmom i samo prebacim elektoniku.... da se zezam sa lepljenjem lcd-a pa posle i touch screen-a ne mogu, niti sam toliko strpljiv....
 
Eeee i Cozmy dobija Pocophone :D

Kako ih pecaju :D
 

Prilozi

  • photo_2019-01-13_20-14-01.jpg
    photo_2019-01-13_20-14-01.jpg
    100.1 KB · Pregleda: 72
Micika preziveo operaciju ! :D

Konacno mi je stigao alat koji sam narucio kad i ekran, tako da sam danas uzeo da zamenim ekran. Sve je proteklo bez problema. Uzeo sam ekran sa frame-om koji je r!sc! preporucio.

Sa starog framea sam prebacio svu elektroniku, dugmice, vibracioni motor, flat od LCD i onaj mali ispod ploce za punjenje. Moj savet svakom ko bude radio, je da pre skidanja tih stvari sto su zalepljene, malo fenom zagreje to podrucije, dosta lakse onda spada.
 
Evo je moja Micika, nju tek ocekuje zamena ekrana sa frejmom, Masinac daj ako ti nije tesko link odakle si narucio ekran sa frejmom, ako nekome nije tesko nek pogleda sliku mog dislpleja ja sve sumnjam da je tu crklo jos nesto???

IMG_20190119_183235.jpg
 
Ekran link - ja sam se dvoumio da li da ga uzmem ili ne, u trenutku kad sam ja narucivao cini mi se da nije imao ni jedan feedback, samo jedan 5 star rating, ali sad mi je drago sto sam ga uzeo. Citao sam da ljudi prijavljuju blede boje, lose uglove gledanja, i slicno, ovaj display nema takvih problema.

Sto se slike tice, mislim da ti je ipak otisao samo LCD, jako je mala sansa da ode bilo sta od elektronike ili flat kabl. Sto r!sc kaze napravljen je kao tenk, videces i sam kad budes menjao.
 
Poslednja izmena:
Hvala drug...
Kad stigne javljam sta sam napravio... :)
Jel nakso neko ona metalna ledja za Miciku???
 
Poslednja izmena:
Da li se nekome od Vas usporio Mi 4c, ovaj sto mi stoji kao bekap je sav nesto usporen, 7.0 Android, weekly build-ovi...
Bas mu treba nekada vremena, za skoro sve...
Jedino kamera puca i otvara brzo kao prvi dan.
Rsetovan na nulu više puta.
 
Meni radi normalno. Trenutno vozim LOS i nemam takvih problema.
 
Malisa leteo sa treceg sprata na beton. Ni pecku nema. Jese da je imao preklopnu mofi maskicu i staklo preko, ali ipak bez ijedne tackice sa treceg sprata. Recpect.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Caletu crko fon pa cu mu dati ovaj, imao je samsung pa bih mu mako ovaj MIUI. Koji je trenutno rom najbolji bez Miui skina, da radi stabilno i mozda kao dodatna prednost da smanji grejanje telefona, i po cenu underclocka :) Dajte neke preporuke.
 
Lineage OS je po meni sasvim dobar, redovno se updejtuje, fon se ne greje s njim, ili makar ja nisam primetio. Preporuka od mene.
 
Uzgred, ja moj mi4c prodajem, te ako nekom treba može pogledati oglas ili kontakt na PM.
 
Ne stizu obavjestenja na viber? Kako rijesiti

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Zaključaj app u mem i ugasi baterry restrictions na MIUI10.

Zakljucavas tako što odeš u recent apps, zadrzis prst na viberu, trebalo bi da izađe pored katanac, klikni na njega.

Baterry restrictions gasis u settings - > manage app, nađeš app koju bezis da oslobodis okova, I izabereš u battery saver "no restrictions".
 
Nazad
Vrh Dno