Šta je novo?

Xiaomi Mi4c

Evo iskustva nakon ovo malo vremena:
-Konačno su popravili rotiranje ekrana kod kucanja SMS. Prilično me je nerviralo 'uspravno' kucanje SMS
-GPS radi osetno bolje - usudio bi se reći da je konačno isto kao i sa miui 8. Mozda čak i bolje. Greška kod nađene lokacije je bar duplo manja i prvi put sam video 24 GPS satelita. Brze nalazi satelite nego na 9
-Telefon radi fluidno, nema kočenja nikakvog. Ne vidim nikakvo ubrzanje ali sporije sigurno ne radi
-Opet sam nekako prelaskom 'zaradio' 600MB prostora, verovatno ono clean dalvic radi nešto... :)
-Kesiranje aplikacija je mnogo bolje. Sada je ram popunjen za razliku od ranije kada je miui agresivno sklanjao aplikacije

Ovaj weekly je dobar, danas sam dobio novi update iako sam instalirao poslednju verziju pre 3 dana
Po meni apsolutno vredi preći sa miui9 na miui 10. Ne vidim manu za sada
Svaka čast ljudima koji razvijaju ovo i za telefone koji se odavno ne proizvode
Svakako će moj sledeći telefon biti isključivo xiaomi
 
Svi pričaju kako Mi A2 ima vrh kameru, ali poređenjem kamera na GSM Areni ja dolazim do zaključka da nas, dve godine star, Mi 4c daje ostriju /bolju sliku. Da li me oci varaju ili i vi vidite isto?
 
Ja kad poredim bilo koju kameru sa mi4c, mi4c kamera mi izgleda bolje [emoji4]. Meni je i mi a1 kamera na gsmareni bolja od a2. U svakom slučaju mi4c i dalje ima vrh kameru. Na a1 sam prešao zbog interne i ram memorije.

Sent from my HT3 using Tapatalk
 
Svi pričaju kako Mi A2 ima vrh kameru, ali poređenjem kamera na GSM Areni ja dolazim do zaključka da nas, dve godine star, Mi 4c daje ostriju /bolju sliku. Da li me oci varaju ili i vi vidite isto?

Ne varaju te oci. Na tom poredjenju GSM arene mi4C ima bolju kameru od svih telefona, sto u praksi bas i nije istina (kamera je dobra ali ne bas toliko, mozda bolja od 70-80% telefona). Ja sam ga poredio sa mnogim skupljim telefonima iz ruke i mi4c je stvarno imao bolju kameru od vecine ili nesto losiju. Nisam ga uporedjivao sa mi a2. Ne napreduju te kamere skoro nista, mali je to senzorcic. Ko hoce dobru kameru nek kupi dslr ili nokiu 808. Nece kamere na telefonima nikad dostici ozbiljniji nivo dok ne stave neki senzor bar inca velicine. Kao ovaj: https://www.youtube.com/watch?v=pV1YANrB2Ns Evo skoro sam poredio galaxy s4 i a6+ 2018. S4 ima bolju kameru. I na tom a6+ strasno los zvuk kada se snima video, ne znam sta je to (ko da je neka kineska kopija, a nije). Smece od telefona. Stari Mi4c je mnogo bolji telefon od tog novog modela a6+.
 
Znaci jos uvek me oči služe. Ja sam ga poredio sa Redmijima verzije 5 (5,5+,RN5), i kamera je dosta bolja na 4c, ali se time nisam iznenadio kao sa ovim poređenjem sa A2 za koji svi kažu da ima dobru kameru.

Hvala na potvrdi.
 
Ahoj [emoji4] ,

Trebam zameniti na jednom primerku LCD i touch, pa ako je neko uzimao molim za preporuku.

Hvala,
 
Koji MIUI ROM preporučujete, ali da ne izgubim recovery, da ne zaključa bootloader i slično, već da kasnije opušteno mogu da vratim LOS kroz recovery bez mnogo cimanja?
 
Mi4c je i meni najdraže parče hardvera koje sam imao do sada [emoji4] Šteta što ga je pregazilo vreme, tj što za moje potrebe ima nedovoljno interne memorije i nedovoljno ram-a, pa sam morao da produžim dalje.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Mi4c je i meni najdraže parče hardvera koje sam imao do sada [emoji4] Šteta što ga je pregazilo vreme, tj što za moje potrebe ima nedovoljno interne memorije i nedovoljno ram-a, pa sam morao da produžim dalje.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Mi4c je bio neverovatni best buy. Ni jedan telefon danas ne nudi za svoju cenu ono sto je mi4c pre 2 godine nudio. Mi4c je bio mnogo blize tadasnjim flagshipovima nego sto je danas recimo redmi note 5. Prosto je tad bilo glupo kupovati telefon a da nije mi4c.:) Secam se da ga je sestra kupila za 130 evra i danas dan ga koristi.
 
Mene duša boli što sam ga prodao [emoji19] . Bolje da sam ga ostavio, služio bi nekom od ukućana. Trebam na jednom da zamenim ekran, tj. nadam se da je samo to u pitanju.
Platio ga 120 eur, nov sa god dana gar, prodao ga posle god i nešto dana za 110 . Mislim da mu je i dan danas oko te cifre upotrebna vrednost.
 
Poslednja izmena:

Nah, upravo pokusao, instalacija prosla normalno, al izgleda da je zakljucao bootloader a ni ROM nece da se pokrece vec je tel zaglavio u bootloop.
Fastboot radi ali vise ne mogu da flesujem recovery jer je bootloader izgleda sad zakljucan.
fastboot oem unlock takodje ne radi.

Ima li neki zaobilazni put ili moram da pokrenem proceduru kod Xiaomi za otkljucavanje dok fon ne radi?

EDIT: Izgleda sad moram da flesujem stock ROM sa MiFlash.
 
Poslednja izmena:
Nah, upravo pokusao, instalacija prosla normalno, al izgleda da je zakljucao bootloader a ni ROM nece da se pokrece vec je tel zaglavio u bootloop.
Fastboot radi ali vise ne mogu da flesujem recovery jer je bootloader izgleda sad zakljucan.
fastboot oem unlock takodje ne radi.

Ima li neki zaobilazni put ili moram da pokrenem proceduru kod Xiaomi za otkljucavanje dok fon ne radi?

EDIT: Izgleda sad moram da flesujem stock ROM sa MiFlash.

Moraces flash stock ROMa, isti put sam napravio kad sam pokusao da udahnem jos malo zivota u burazerov telefon...
 
Moraces flash stock ROMa, isti put sam napravio kad sam pokusao da udahnem jos malo zivota u burazerov telefon...

Kod mene nece, probavam vec 2 sata najmanje. Probao sam MiFlash stable verziju, failuje. Probao sam staru verziju, na njoj kaze crvenim slovima "Receiving hello package". Probao i portable verziju, ona kaze "Object reference not set to an instance of an object".

Skinuo sam staru 6.1.7 , i novu 8.9.13 fastboot ROM-a, ali sa obe ista greska bude. Telefon je u EDL modu, i mogu da ga vidim u Device manageru.

EDIT: Proradio sam portable verzijom, samo sto nisam uradio nista sto nisam radio 50x pre toga kad nije radilo. Jednostavno je odlucilo da proradi samo od sebe :/
 
Poslednja izmena:
pozdrav ljudi,...
nov sam na temi ali sam stari vlasnik Mi4C. Naime posedujem telefon bar 3 godine i jako sam zadovoljan njime, kupio ga direktno na AliExpresu za 109e i stigo free shipingom za 5-6 dana... Sve to super ALI sam kupio telefon sa kineskim romom pa se eto sad nosim misljenjem da ga flesnem nekim EU romom, preporuke, procedura???
Hvala unapred...
 
Ako se dobro sećam Šnele je u temi već napisao proceduru.
 
Kasni čovek sa pitanjem bar 2 godine [emoji6]
Prelistaj temu od početka, sve piše [emoji846] Ja se iskreno ne sećam procedure, davno je bilo.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
OK, prelistacu negde sa pocetka kad budem imao vremena, uzgred evo sad probao da otkljucam bootloader onom miflash oficijalnom alatkom na sajtu i nisam uspeo... :( So far so good...
 
Jednom fastboot komandom otključavaš bootloader. Mislim da je tako bilo. Prelistaj temu, napisao sam bio kompletno uputstvo.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Fastboot komanda radi samo na 6.1.x romovima, na ovim novim 8.x.x ne radi već mora da se traži unlock od xiaomi.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Bio je neki ROM koji se ubacuje i s njim se otključava. Kao kroz maglu se sećam [emoji4]
 
Mora stari dev rom pa onda fastboot. Imao sam i ja taj problem.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ja se isto secam kroz maglu da sam jednom morao da instaliram(forced install) neki stari 6.5 rom pa u njemu otkljucam fastboot. Skinuo sam bio pogresni rom(kineski umesto EU, pa sam zavrsio sa gomilom kineskih aplikacija i zakljucanim bootloaderom) Nakon toga moze da se instalira bilo koji rom. Naravno znas da se ovom metodom gube svi podaci sa telefona.
Nego videh da je proslonedeljni update bio poslednji za mi4c. Kazu dosta je bilo posle 5 godina :)
 
Poslednja izmena:
Pa nema bas 5 godina. Izasao je 2015.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno